Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16

Tema: Humor i zi

 1. #1
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524

  Humor i zi

  E DASHURA PASQYRĖ MĖ KALLZO  Kandidatėt pėr ministra tė BDI-sė tė selektuar nga kryeministri, u paraqiten tek ai tė veshur me kostum dhe kravata. Por para se tė shkonin, ishin munduar shumė. Njėri prej sapo mori lajmin se do paraqiten pėr verifikim tek Nikolla, me vrap pėr tė blerė kostume. Meqė i kishin thėnė parakrakisht se duhej tė jetė u urte, i butė, i devotshėm pėr nėnėn qeveri dhe babėn Nikollė, i kishin lenė edhe njė amanet tjetėr: duhet tė kujdesesh pėr pamjen e jashtme. Kandidati mendon e mendon dhe merr mobilin dhe kėrkon numrin e njė shokut tė tij
  -Kanditati; allo, a je mir...
  -Shoku: mir, mir jam, do vi ta bėj pėr hajėr nė zyrė
  -Kandidati: ani,ani, por me trego cfarė tė bėj qė Kryetari tė mė pėlqejė
  -Shoku: nuk po tė marr vesh, cfarė po thu, kryetari tė ka zgjedh ministėr bre vlla, e kjo don tė thotė tė ka pėlqy
  - Kandidati: e kam fjalėn pėr , kryetarin e ri, nuk po ditke asnji gjė ti
  - Shoku: Pse nuk ėshtė kryetar Alija
  - Kandidati; mos mė shurdho shumė, kryetar kam Nikollėn, a nuk e din marrėveshjen
  - Shoku: po a, dhė ia mbyll mobilin
  - Kandidati: sa budalla janė kta njerėz, ai jarani i VMRO-DPMNE-sė doli dhe e tregoj marrėveshjen, ene kryetari Nikollė...

  Kandidati shkon tek pasqyra dhe i thotė:
  -e dashura pasqyrė me trego a jam azgan , si dukem, a do ta fitoj konkursin para kryetarit Nikoll

  Pasqyra: mos ki dert, puna ėshtė sos, pėr formalitet do jesh ministėr

  Kandidati: pse, a pak tė duket, rrogė po, makinė tė mirė, po sekretarėn e zgjedh si dua unė, nėnshkrim kam
  Pasqyra: harrove, edhe ēelsat e kashtės do i kesh

 2. #2
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  KANDIDATĖT E BDI-sė NĖ PROVIM TEK GRUESVKI  I pari, mbushet me fryme, i bie derės-
  - hyr dėgjohet njė zė i vrazhdė
  -kandidati hap derėn, ndėrkohė kryetari i bėn me shenjė qė tė afrohet.
  Gati tu!
  Ke mėsuar pėr provim e pyet Gruevski. Po, shoku kryetar, i kam mesuar tė gjitha leksionet. Pa thuaj cilėt janė:
  nuk duhet me vjedh, nuk duhet me e ēu zėrin, duhet me qėndru urtė, duhet me u kujdes pėr makinėn , ta mbaj pastėr, duhet me nėnshkru vetėm kartolinat pėr vitin e ri, duhet me ardh nė punė nė 7 tė mengjesit dhe me shku nė shtėpi nė ora 12 tė natės dhe duhet me rrespektu rregulloren e brendeshme te ministrisė; me kostum dhe me krevatė. Mjafton i thotė kryetari, qetėsou e kalove provimin
  ***
  -Tjetri, thėrret Nikolla. Fol, i ke mesuar leksionet. Si urdhėron kryetar, i kam mėsuar si vjersha: cilat janė e pyet kryetari. Nr;1- do jem besnik ndaj platformės sė VMRO-DPMNE-sė. Nuk njoh cėshtje me sigėl etnike. Nuk ka ligj pėr simbole, nuk ka gjuhė shqipe, edhe pėr Kosovėn kur tė thuash ti imzot. Tė lumtė, kėshtu njerėzish me duhen ne qeveri.
  ***
  -Tė vijė i treti, thotė kryetari. Hyn kandidati dhe rri nė siklet.
  Kryetar i kam mėsu tė gjitha leksionet, por mbi tė gjitha e kam mesuar njė leksion qė do tė tė gėzojė shumė.
  Kush qenka ky leksion e pyet kryetari: leksion pėr zvarranikėt, e mesova nė librin e biologjisė. Shumė mirė, mbaje ne zyre atė libėr tė shėrben si tė sillesh nė qeveri, ia kthen kryetari

  -Ka tė tjerė pyet Nikolla! Eshtė edhe njė i thotė sekretarja. Tė hyjė edhe ai se kam punė tė tjera. Hyn kandidati dhe i bjen rrotull qė tė mos e shkelė tepikun.
  Cfarė din pėr leksionet , thotė kryetari.
  I di , i di tė gjitha, nuk ka ligj pėr tė rėnėt e konfliktit,
  nuk ka ligj pėr asnjė cėshtje shqiptare,
  ne do jemi nė urdherat tuja, natė e ditė.
  Kryetar e kam njė kėrkesė: kur tė fotografohemi si qeveri du me dalė afėr jush. Aman ma plotėso kėtė kėrkesė, nuk kėrkoj asgjė tjetėr.
  Shko, do e diskutoj ketė punė nė komitetin e partisė i thotė Gruevski
  ***
  Tjetri, nuk ka ardhur, zoti kryetar. Po, po mė ka tregu Alija, ėshtė jashtė. Do foli ne telefon , tė mė tregojė pėr leksionet qė i kam dėrguar.
  ***
  Nikolla u ngrit ne kembė, shkoj para dritares dhe bėn monolog me veten: kėta i rrotulloj si tė duan unė, po ē’tė bėja me ata tė Thaēit, me ata mė kishte zėnė belaja.

 3. #3
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  SHUJ


  Para selisė sė BDI-ja ishin mbledhur njerėz pėr tė marrė vesh tė vėrtetėn: a kanė hyrė nė qeveri dhe nisėn tė pyesin oborrtarėt. Si ėshtė puna, kemi hy nė qeveri....
  Oborrtari: Shuj, mirė janė punėt, do jemi nė pushtet...

  Militanti: o jaran, pse fol me ze tė ulėt, fol bre vlla se nuk po marrin vesh kurrgja

  Oborrtari; me hapa tė lehtė i afrohet te veshi, kemi me hy nė pushtet, shuj

  Militanti: pse po tutesh, a nuk bėn ta thuash me tė madhe ta marrin vesh edhe tė tjerėt

  Oborrtari: jo, se na dėgjon Nikolla dhe bėhet pishman

 4. #4
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  NIKOLLA QETĖSON PARTINĖ


  Kryeministri Nikolla Gruevski kishte shkuar i qetė nė mbledhjen e komitetin tė partisė sė tij. Ndėrsa disa anėtarė tė kryesisė prisnin ta kundėrshtonin Gruevskin lidhur me vendimin e tij pėr tė marrė nė qeverinė BDI-nė...
  - Gruevski del para tyre dhe u thotė: qeveria jemi ne, shumica parlamentare jemi ne, vendimet i marrin ne, rrini rehat gjithcka ėshtė vendosur sipas dėshirave tona.
  -Me besoni u thotė Gruevski anėtarėve tė partisė sė tij
  -nuk kam pėr tė pasur kurre nė jetė kaq fuqi sa kam sot.
  -Ata tė Alisė donin vetėm ti marrim ne qeveri, nuk kishin asnjė kėrkese. Madje dolėn vullnetare nė pėrkrahje tė platformės tonė.
  -Paskemi qenė nė hall tė madh me PDSH-nė, ata kėrkonin shumė...
  -Ju e dini na shkaktuan termet, vetėm zgjedhjet e parakohshme na shpėtuan.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Ali Pasha
  Anėtarėsuar
  05-10-2006
  Postime
  93
  Paska vdekur nje "deledash" (homoseksual), edhe me gabim e paskan cuar ne parajse. Mirepo, njerezit sapo ulen te mbledhin lule atje, ky nuk e leshon rastin per te vazhduar avazin e vjeter. Edhe konzorciumi i parajses vendos te permiresoje gabimin dhe ta dergoj ne ferr.
  Mbas disa diteve fillon prishet moti ne parajse, behet me ftohte (ftohje globale), dhe duke ditur se nxehtesia vjen prej ferrit nje delegacion i parajses shkon atje per tu ankuar.
  Pasi i degjon Luciferi, delegacionin e parajses dhe ankesat e tyre, u pergjigjet:
  Mire e keni, se ma derguat ate "deledashin" ketu. Nuk mund te ulemi te mbledhim dru per ta mbajtur zjarrin ndezur prej tij. Sapo ulemi, e dime cka na pret.

  Edhe ju te PDSHse ankoheni se BDI paska hyre pa kerkesa ne qeveri. E ata te gjoret si puna e atyre qe mbledhkan dru, kane frike te "ulen" te bejne ndonje negociate serioze, se Menduh trimi, si ai deledashi, menjehere ua p****, e hyn ne qeveri

 6. #6
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  I zi qenka. Por humor jo!
  • The rest is silence.


 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Ju te PDSHs a nuk e kuptoni se po beheni gazi botes, hapni e hapni tema qe nuk kan lidhje me relitetin, po jeta nuk eshte mor te mjere anegdote.
  Ti coca-cola mos i publiko keto marrina se i kemi lexuar te faqja zyrtare e PDSH, ku edhe femijut 3 vjeqar nuk i lene pershypje, por me siguri jane te perpunuara nga qendra anal-itike e PDSHs.

  Me e keqja eshte kur njeriu krenohet me marrinat e veta, dhe nuk e kupton, dhe ende vazhdon.

 8. #8
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  Citim Postuar mė parė nga Raim Lexo Postimin
  Ju te PDSHs a nuk e kuptoni se po beheni gazi botes, hapni e hapni tema qe nuk kan lidhje me relitetin, po jeta nuk eshte mor te mjere anegdote.
  Ti coca-cola mos i publiko keto marrina se i kemi lexuar te faqja zyrtare e PDSH, ku edhe femijut 3 vjeqar nuk i lene pershypje, por me siguri jane te perpunuara nga qendra anal-itike e PDSHs.

  Me e keqja eshte kur njeriu krenohet me marrinat e veta, dhe nuk e kupton, dhe ende vazhdon.
  oooo kaj si be ministeru bez resor, aj idi na baci raka malce kaj kral Nikolla
  hahahahahahhahahhahahahahahahahahahhahahahahahahha hahahahah

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-07-2006
  Postime
  82
  Kjo pune me ju te PDSH u ka bo si puna e dhelpres me rrushin. Mendoj qe nuk ben kaq poshte te bini un si simpatizant i dikurshem i BDI-se (hehehe) mendoja ta hapi kete teme me web faqen e PDSH, sic e quani ju "HUMOR I ZI".
  Eshte arogance e Menduhit, por sinqerisht me vjen keq pse edhe ju tjeret jeni bere si ai, ky njeri eshte koha e fundit te injorohet sepse arsyet i dini edhe vet.......
  Respekte

 10. #10
  Hakuna Mattatta Maska e AngryAngel
  Anėtarėsuar
  19-09-2006
  Vendndodhja
  Askund
  Postime
  263
  Citim Postuar mė parė nga Ali Pasha Lexo Postimin
  Pasi i degjon Luciferi, delegacionin e parajses dhe ankesat e tyre, u pergjigjet:
  Mire e keni, se ma derguat ate "deledashin" ketu. Nuk mund te ulemi te mbledhim dru per ta mbajtur zjarrin ndezur prej tij. Sapo ulemi, e dime cka na pret.

  Edhe ju te PDSHse ankoheni se BDI paska hyre pa kerkesa ne qeveri. E ata te gjoret si puna e atyre qe mbledhkan dru, kane frike te "ulen" te bejne ndonje negociate serioze, se Menduh trimi, si ai deledashi,hyn ne qeveri
  Po ama sipas teje keto te BDIs qenkan banore ferri, ndersa keto te PDSHs nje kohe paskan qene banore parajse

 11. #11
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524

  Humor per PDSH-ne

  Ndiqni videon humoristike te PDSH-se.  Ju te BDI-se me siguri jeni tu plas se nuk u del videoja.

  Mos e shtypni shume mos i theni gishtat . Ska asnje video - ska se PDSH se ka sjell veten per humor.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Ali Pasha
  Anėtarėsuar
  05-10-2006
  Postime
  93
  Citim Postuar mė parė nga AngryAngel Lexo Postimin
  Po ama sipas teje keto te BDIs qenkan banore ferri, ndersa keto te PDSHs nje kohe paskan qene banore parajse
  "morali i poezise" qendron diku tjeter, e jo se kush ka qendruar ne ferr apo parajse. Respektivisht, te kishte nje marreveshje te pashkruar xhentelmene, nuk do i ruanin keto partite tona, by**t prej njeri tjetrit, per negociata permbajtesore ne favor te kauzes kombtare.
  Te isha ndonje simpatizant i verber i BDIse, do shkruaja:
  "E ata te gjoret si puna e atyre qe mbledhkan LULE NE PARAJSE, kane frike te "ulen" te bejne ndonje negociate serioze..."
  por kane shume pune per te bere per ta merituar "parajsen", e me hapat e para qe bejne nuk me bindin shume ne te.
  Kryesorja, "deledashi" mbetet qarte i identifikuar dhe deri me tani e ka merituar te qenit ne "ferr"

 13. #13
  Hakuna Mattatta Maska e AngryAngel
  Anėtarėsuar
  19-09-2006
  Vendndodhja
  Askund
  Postime
  263
  Citim Postuar mė parė nga Ali Pasha Lexo Postimin
  Te isha ndonje simpatizant i verber i BDIse, do shkruaja:
  "E ata te gjoret si puna e atyre qe mbledhkan LULE NE PARAJSE, kane frike te "ulen" te bejne ndonje negociate serioze..."
  por kane shume pune per te bere per ta merituar "parajsen", e me hapat e para qe bejne nuk me bindin shume ne te.
  Kryesorja, "deledashi" mbetet qarte i identifikuar dhe deri me tani e ka merituar te qenit ne "ferr"
  kete e pata per qellim. Dhe asnjera parti nuk eshte parti parajse. Se di pse ne si popull nuk i injorojm keto injorante, perkundrazi ne cdo zgjedhje qe vjen behmi edhe me te zeshem edhe me trimbudallenje, vetem e vetem ata te ulen<

 14. #14
  pėrjashtuar pėr [.] qefi Maska e carbondcd
  Anėtarėsuar
  30-11-2007
  Vendndodhja
  n'Mal
  Postime
  161
  oo Pepshi na lole klejt

 15. #15
  USAlbania
  Anėtarėsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  Ju te PDSH-se shume shkerta be , fugni deni rep : http://forumishqiptar.com/reputation.php?p=1977268

 16. #16
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  Shum tema interesante!

  Ka ndonje moderator ti kontrolloj keto tema ktu? mos te mbushet forumi me tema koti.

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •