Close

Rezultati i Sondazhit: Varrosje apo djegie?

Votues
23. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Varrosje

    13 56.52%
  • Djegie

    10 43.48%
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 72
  1. #41
    Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
    Anėtarėsuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    As Ne Toke,As Ne Qiell
    Postime
    507
    Me mir varrosje se te pakten do kesh nje varr per te qar
    Trimi Mire Me Shoqe Shume

  2. #42
    Mas Tirones marojne tokat dhe ne Sarande:

    Sarandė, mbarojnė hapėsirat nė varreza

    Sarandė- Nė varrezat publike tė Sarandės nuk ka mė vende pėr hapjen e varreve tė reja. Alarmin e japin agjencitė funerale, ndėrkohė qė shqetėsimi ėshtė bėrė i ditur edhe nė bashkinė e qytetit.

    http://www.shekulli.com.al/news/101/...008-10-04.html

  3. #43
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    me thon drejten ndac te me djegin ndc te me varrosin une skam per te marr vesh gjo
    se edhe me u varros duhet me kursy lek
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  4. #44
    Varrosje me mire sepse e ke te pakten nje vend ku me u ngushulluar.

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e VALMIR11
    Anėtarėsuar
    01-04-2007
    Postime
    7
    djegje e shqiptarve ka pasur vetem gjat luftes e shpresj qe asnje shqiptar te mos digjet.

  6. #46
    djegie te shqiptareve te vdekur ka pas qe ne kohe te ilireve dhe ska mbaru naiher, eshte pjese e tradites shqiptare

    se demek paske dhe steme te Dardanise...

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Varrosje do ishte me mire pasi qe eshte edhe tradite.

  8. #48
    I qete Maska e BEHARI
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Varrimi eshte per njerzit!
    djegja eshte per ateistet!
    germina(shpella)per kafshet!!

  9. #49
    Gjithcka e mire ka Fund!! Maska e Warning
    Anėtarėsuar
    21-09-2008
    Vendndodhja
    Prishtine!!
    Postime
    504
    Me mir varrosje
    !Gjeja me e mire dhe me e keqe e njeriut eshte gjuha!

  10. #50
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    ca o kjo keshtu mer ca varrosja ose djegje as njonen e as tjetern...une du qe te me ngrin dhe te me mbajn gjith jeten ne shpi me nji frigorifer te madh....hahahaha...

    une jam per varrosje dhe jo per djegje sepse ne myslimonet ne fakt as nuk lejoemi te digjemi....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  11. #51
    Mu me bejne pershtypje keta qe vazhdojne te thone se varrosja eshte tradite, duke nenkuptu se djegia nuk qeka tradite... Per ner historine e traditen arabe dhe cifute e kam te qarte qe e dini mire, dmth. po kur flisni per traditen shqiptare duhet me pas qene i here shqiptar dhe jo arab shqipfoles. Tjeter gjo te thush si Tironcja siper se nuk na lejon islamizmi te digjen te vdekurit se ashtu ka thone Pejgamberi v.k. dhe tjeter gjo te dalesh dhe te hudhesh poshte traditen shqiptare se gjoja djegia nuk eshte tradite. Keni menjen mjaft falsifikut historine e kulturen shqiptare ne emer te fese, sidomos ju vehabistat qe i keni ra per hise Dardanise e Maqedonise.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Pan
    Anėtarėsuar
    25-09-2005
    Postime
    60
    Citim Postuar mė parė nga proscriptor
    Tjeter gjo te thush si Tironcja siper se nuk na lejon islamizmi te digjen te vdekurit se ashtu ka thone Pejgamberi v.k. dhe tjeter gjo te dalesh dhe te hudhesh poshte traditen shqiptare se gjoja djegia nuk eshte tradite.
    Po feja pėr pjesėn mė tė madhe tė besimtarėve ėshtė tradita. Tė paktėn ashtu e shohin ata, po nuk e tha feja nuk quhet, kėshtu qė s'ėshtė traditė. Shif ē'bėjnė nėpėr forum, s'kanė lėnė temė pa imponuar ato qė i thotė feja, nė kėtė rast duke e quajtur "tradita shqiptare". E kujt i plas se ēfarė thotė feja? S'jemi nė Izrael, as nė Arabi, as nė Iran, as nė Greqi.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Pan
    Anėtarėsuar
    25-09-2005
    Postime
    60
    Tjetėr gjė "besimi personal" dhe tjetėr gjė tė imponosh rregullat fetare si traditė shqiptare. Sidoqoftė nė lidhje me temėn unė nuk kam ndonjė pėlqim tė veēantė pėr njėrėn mėnyrė apo tjetrėn, por kjo e zjarrit nqs bėhet me ceremoni tė posaēme dhe jo nė shkrumbore ėshtė mė burrnore dhe ka diēka mė romantike se sa tė tė mbushet kufoma me krimba nėn dhé, dhe meqė dhe nga ana praktike nuk e mbush tokėn me varre, zgjodha djegien.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga proscriptor Lexo Postimin
    Mu me bejne pershtypje keta qe vazhdojne te thone se varrosja eshte tradite, duke nenkuptu se djegia nuk qeka tradite... Per ner historine e traditen arabe dhe cifute e kam te qarte qe e dini mire, dmth. po kur flisni per traditen shqiptare duhet me pas qene i here shqiptar dhe jo arab shqipfoles. Tjeter gjo te thush si Tironcja siper se nuk na lejon islamizmi te digjen te vdekurit se ashtu ka thone Pejgamberi v.k. dhe tjeter gjo te dalesh dhe te hudhesh poshte traditen shqiptare se gjoja djegia nuk eshte tradite. Keni menjen mjaft falsifikut historine e kulturen shqiptare ne emer te fese, sidomos ju vehabistat qe i keni ra per hise Dardanise e Maqedonise.
    Pra,na trego pak kur ka filluar kjo tradite tek shqiptaret qe te digjen kufomat dhe sa djegie kufomash jane bere deri tani dhe ku,qe une me te vertete nuk e di.Vetem mos me thuaj per kohen e Ilireve.

  15. #55
    Perjashtuar Maska e morrison
    Anėtarėsuar
    16-01-2007
    Vendndodhja
    Me kembe ne toke!
    Postime
    822
    e crendesi ka se me varrosin apo me djegin???? perderisa kam vdekur....
    Maryp Nuk po flasim per vdekjen tende, po flasim ne pergjithsi si koncept..... ti bej cfar te duash......

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga tmk Lexo Postimin
    Pra,na trego pak kur ka filluar kjo tradite tek shqiptaret qe te digjen kufomat dhe sa djegie kufomash jane bere deri tani dhe ku,qe une me te vertete nuk e di.Vetem mos me thuaj per kohen e Ilireve.
    ti hem thu me thuj kur e kan pas tradit shqiptaret hem masanej thu vetem mos me thuj ne kohen e ilirve.

    po vec ne at koh ka pas tradita te pastra shqiptare se tash na i kini perzi e na i keni ba pshesh me taradita arabo-turko-greko-cifuto-latine
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anėtarėsuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar mė parė nga dibrani2006 Lexo Postimin
    Pse moj ty zonja e forumit, rugoven e kan varros apo djegur si mendon ty?!
    Rugoven e kemi vene nź nje frigo.... per simpatizusit e ti sa here qe i merre malli te shkojne ta shohin E ju xhaxhin e gjore e varroste e qvarroste nuk i late rehat as ne varrź , kurse ne e rujm se kemi frke mos po e ndale dikush frigo... e zgjohet hhahhaa

  18. #58
    ***VIP***
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Varrosje ma mire se me djegie kam hall se do ndjej dhimbje. E di qe ngjan absurde te "ndjesh dhimbje" i vdekur po kushedi mbase dhe ndjen. Nuk e di nese i vdekuri ndjen prandaj preferoj me pak te dhimbshmen. Nuk e di a bera sens po nejse

  19. #59
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoēit
    Postime
    573
    haha, qė mos nish dhimje kur tė digjesh leji amanet nanjonit tė tė vrasi dhe i herė masi ke vdek :P

  20. #60
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    une pervete , varrosje. Mundsisht me nje varr me my hubbyn se merziten vetem aty (lol)
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ardian-Christian Kyēyku
    Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  2. Djegie etikete ne disk pa leter-Teknologjia Light Scribe.
    Nga benseven11 nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 30-09-2009, 16:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •