Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
 1. #1
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329

  Manjola Nallbani

  Manjola Nallbani kengetarja e harruar qe njifet per zerin dhe llojet e ndryshme te kengeve nga gjith Shqiperia qe asnji kengetar nuk arrin ta bej dot. Ajo qe kendon Kenge Popullore Korcare, Popullore Permetare, Popullore Tiranase, dhe Popullore Dibranase dhe gjithashtu dhe nga Kosova.
  Ti degjosh gjith kenget e Manjoles jan vec kenge serenate, malli, dashurie, atdheun, trimerie...qe nga Jugu deri ne Kosove kontributi i manjoles kurr nuk harroet gjate luftes se Kosoves dhe gjithashtu gjith Diaspores...

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  37
  Postime
  645
  Manjola qe thu ti, erdhi tek festa e flamurit ne Chicago. Une mendova qe ajo ishte GREAT edhe e mbajti sallen gjall. It was awesome, keep it up!!! Sidomos ate "O sole mio" e qau fare iher.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Edhe mua me pelqen si kengetare, Manjola.
  Tekstet dhe muzika e kengeve te saj gjithashtu.
  E shoh qe pritet ngrohte ngado qe shkon ne spektakle, brenda dhe jashte vendit.
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  37
  Postime
  645
  Ka ndonje foto ketu? Se une s'di si ti vej.

 5. #5
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Ja dy foto e para Manjola ne vitet e fundit kurse e dyta kur beri albumin e pare dhe e treta eshte ne koncerntin ne New York City per Albanian American Womans Organization "Motrat Qiriazi"
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga niku-nyc : 12-08-2005 mė 22:27

 6. #6
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  pfffff un se duroj dot skandal i duket vetja si 18 vjecc plzz kur erdhi ktu nkanada o zot sa skandal sla gjo pa tun amon i bi tjem mbesa ksaj edhe se drredh aq sh

 7. #7
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Citim Postuar mė parė nga MiLaNiStE
  pfffff un se duroj dot skandal i duket vetja si 18 vjecc plzz kur erdhi ktu nkanada o zot sa skandal sla gjo pa tun amon i bi tjem mbesa ksaj edhe se drredh aq sh
  Per kontributin qe ka ber gjate luftes ne Kosove, Organizatat Shqiptare ne Amerike...e meriton ta quash me shume sesa nji kengetare.
  Secili ka mendimin e vet por ket her po flasim per kenget e saj, zerin, dhe reputacionin jo si e dredh apo e hedh vallen...

 8. #8
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045

  Manjola Nallbani

  Kisha nji pytje sa vjec esht Manjola?
  se duket si goc e re dhe nuk i duket mosha hic...

 9. #9
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,900
  me duket se e ka kaluar moshen 45 vjecare
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Citim Postuar mė parė nga niku-nyc Lexo Postimin
  Per kontributin qe ka ber gjate luftes ne Kosove, Organizatat Shqiptare ne Amerike...e meriton ta quash me shume sesa nji kengetare.
  Secili ka mendimin e vet por ket her po flasim per kenget e saj, zerin, dhe reputacionin jo si e dredh apo e hedh vallen...
  Eshte kengtare shum e mire , ka kenge shume te mira sidomos ato per kosove nuk i harroj kurre , ka nje stil te veqant Manjola , po ashtu kenget i ka te veqanta , me pelqen dueti me Kastriot Tushen

 11. #11
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Manjola Nallbani, tashmė nė rolin e pedagoges

  Nė Akademinė e Arteve ėshtė ēelur njė degė e veēantė e muzikės sė lehtė dhe kėngės popullore tė pėrpunuar, njė degė qė i ėshtė besuar kėngėtares Manjola Nallbani.

  Manjola Nallbani, pedagoge e muzikės sė lehtė dhe kėngės popullore nė AAB, kėngėtarja shqiptare qė ka spikatur gjithmonė pėr zėrin e saj, nė thuajse tė gjitha rrymat muzikore, tashmė ėshtė e gatshme qė tė provojė veten nė mėsimdhėnie.

  “Ėshtė njė nga hapat mė seriozė qė ka ndėrmarrė Akademia e Arteve, pėr tė rregulluar sidomos cilėsinė e tė kėnduarit tė muzikės sė lehtė dhe popullore tė pėrpunuar, qė kėto tė mos kėndohen mė nga amatorė. Kam qenė me fat qė e nisa e para kėtė pėrvojė me studentėt.

  Ky do tė jetė grupi i parė i studentėve qė do tė shkollohen pėr muzikėn e lehtė dhe atė popullore tė pėrpunuar, dhe jam e lumtur qė ka vėrtet studentė tė talentuar, qė krahas muzikės operistike, po formohen edhe nė interpretimin e muzikės sė lehtė”, - ka thėnė kėngėtarja.

  BLUETOOTH
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani

  Manjola Nallbani: Kėngėtaret po sfumohen nga ato qė zhvishen

  Nga : Enida Himaj


  TIRANE - Ėshtė rikthyer nė tregun muzikor kėtė sezon nė njė bashkėpunim me kėngėtarin kosovar, Shkėlzen Jetishi. Manjola Nallbani rrėfen pėr “Summer Pages” se pėrzgjedhja pėr kėtė duel ka qenė e vėshtirė, por kėnga ka sjellė njė atmosferė ballkanike dhe ėshtė pėlqyer shumė nga publiku. Njė kėngė verore qė ka pėr synim tė qetėsojė publikun. “Tė qarat e baladeve i lėmė nga vjeshta ose dimri” shprehet kėngėtarja simpatike. Ajo pranon tė flasė edhe pėr fotot e paparacėve, qė e kanė ‘kapur’ me rroba banjo, tė cilat i quan mėse normale. Pėr Manjolėn, ekstravaganca ėshtė e pranueshme kur ke talent, por jo kur krijon njė imazh tė rremė, qoftė edhe nėpėrmjet veshjes apo zhveshjes. Nė kėtė intervistė, kėngėtarja rrėfen edhe pėr marrėdhėnien me dy vajzat, tė cilat tashmė i konsideron si mikeshat e saj mė tė mira.

  Sapo keni lanēuar klipin tuaj mė tė ri, si kanė qenė deri mė tani komentet pėr tė?

  Pėr momentin jam shumė e kėnaqur nga reagimi i njerėzve, si nga komentet nė “Facebook”, ashtu edhe nga shikuesit nė “YouTube” apo nė komunikim me mua. Janė tė kėnaqur me kėngėn sepse ajo ėshtė ritmike, e kėndueshme nga ēdokush dhe ka atmosferė ballkanike. Videoklipi ėshtė plot jetė e ka shumė dritė dhe pamjet janė nė pėrshtatje tė plotė me tekstin e muzikėn. Sigurisht qė edhe kombinimi i zėrave mes meje dhe Xenit ka qenė interesant. Pėr mė tepėr qė unė hyj tek ato artiste qė as i blej e as i shtoj klikimet dhe kėnga ka vetėm tri ditė qė ka dalė.

  Si lindi ideja e bashkėpunimit me Shkėlzen Jetishin?

  Fillimisht kėnga u krijua nga Flori Mumajesi pėr mua. Pėr shkak tė strukturės sė kėngės, mendova se do tė ishte mė interesante nė formė dueti dhe natyrisht, pėr shkak tė tekstit, s’mund ta kėndoja me njė grua (qesh). Duhej gjetur njė partner qė tė na shkonte vokali dhe personaliteti artistik, kėshtu menduam se Shkėlzen Jetishi qė ėshtė njė kėngėtar mjaft i dashur i muzikės popullore do tė ishte kombinim i mirė dhe nė fakt ashtu rezultoi.

  Keni kohė qė i mungonit ekranit me njė klip tė ri, pėrse zgjodhėt kėtė moment?

  Klipet dhe kėngėt e mira nuk mund ta bėhen me normė e me shumicė. Jo vetėm se janė shumė tė kushtueshme dhe unė i kam financuar vetė, por ėshtė edhe pėrgjegjėsi. Ėshtė e rėndėsishme qė puna mbi tė cilėn investohet, t’u pėlqejė tė gjithėve, pasi mund tė ndodhė tė prodhosh diēka qė tė jetė shumė e bukur pėr ty po jo pėr njė shije mė tė gjerė. Domethėnė, duhet tė jesh e kujdesshme qė tė ruash emrin dhe figurėn tėnde. Njerėzit pak e dinė sesi funksionojnė gjėrat nė art nė kėtė kohė. Nė fakt, s’ėshtė se i kam munguar skenės. Kėnga e fundit ishte “Vetėm unė” e Flori Mumajesit, njė krijim dhe interpretim pėr herė tė parė nė muzikėn shqiptare i njė stili ‘musical’. Ajo u inskenua mjaft bukur dhe s’ishte nevoja pėr t’i bėrė njė klip. Ndėrsa videoklipi i kėngės sė re u realizua nga vėllai im, Erald Nallbani. Nuk e bėra kėtė zgjedhje pse ishte vėllai im, por realisht pėr talentin qė ka treguar kur realizoi klipin tjetėr tė kėngės “Udhėtoj e menduar”.

  A keni bėrė kompromis pėr hir tė karrierės, pra tė lanēoni njė kėngė disi mė verore gjatė sezonit?

  Nuk do ta quaja kompromis, por zgjedhje e logjikshme. Njerėzit nė verė duan tė pushojnė, tė qetėsojnė mendjen e veshin. Kam pėrshtypjen qė duan diell, det, ritme, tė harrojnė punėt e problemet. Tė qarat i lėmė nga vjeshta ose dimri (qesh).

  Folėt pak mė sipėr pėr shikuesit nė “YouTube”, a njihni ju kolegė qė kanė blerė klikime pėr kėngėt e tyre?

  Njoh, por s’kam ndėrmend t’i pėrmend, fundja ėshtė zgjedhje e tyre.

  Ju kemi parė shpesh nė faqet e para tė gazetave me foto paparazzi, a ka pasur raste qė jeni ndjerė keq nga kėto foto?

  Nėse mė fotografojnė nė plazh, natyrisht qė unė do tė jem si gjithė qeniet e gjalla normale, me rroba banje dhe jo me xhup. Ėshtė gjėja mė e natyrshme. Nėse do dilja me bikini o rroba banje nė skenė, s’do tė ishte normale. Jo pėr tė tjerėt, po flas vetėm pėr veten time. Kjo s’do tė thotė se gjykoj askėnd qė del ashtu, por unė s’e kam ndėrtuar ashtu karrierėn time. Sa pėr fotot, tani dhe nėse s’ti bėjnė paparacėt, mund tė t’i bėjė kushdo dhe nė ēdo situatė se njė telefon e ka ēdo njeri nė dorė.

  Ēfarė mendoni pėr artistet e reja, tė cilat zgjedhin tė zhvishen nė klipet e tyre?

  Pėr tė rejat qė zhvishen nė skenė s’kam asgjė pėr tė thėnė. E pėrsėris qė secili ka tė drejtė tė bėjė si ta mendojė, mjafton tė mos dėmtosh tė tjerėt me veprimet qė bėn. Nėse ke talent si Beyonce, ti as e ke mendjen nėse ėshtė veshur apo jo se tė mahnit me zėrin dhe talentin po nėse s’ke kryesoren dhe do tė bėhesh e famshme vetėm me kėtė formė, s’mė pėlqen. Ne kemi shumė talente tė vėrteta qė shpesh sfumohen nga kėto tė fundit dhe po vazhdon e vazhdon kaq vite.

  A e bėn tė famshme njė kėngėtare kur ajo ka njė paraqitje ekstravagante?

  Nė fakt i ka bėrė disa ekstravaganca, qoftė dhe vetėm nė veshje tė famshme! Jo thjesht tė famshme po ikona, megjithėse janė aq modeste si kėngėtare, sa nuk krahasohen as me mė tė zakonshmit e ‘Gjeniut tė Vogėl’. Madje, vėnė dhe nė sedėr ato gra apo vajza qė ju duhet, megjithėse me dy universitete, tė punojnė nga 8 orė nė ditė pėr fėmijėt e pėr shtėpinė e tyre. E kam fjalėn pėr imazhet artificiale qė krijohen, tė cilat e shesin veten nėpėrmjet imazhit qė krijojnė. Qė flasin pėr kėpucė 800 euro, qė ua tundin nė fytyrė femrave qė robtohen duke punuar, por nuk kanė mundėsi tė kenė kėto lukse.

  Nėnė e dy vajzave, cila ėshtė kėshilla qė u jepni gjithnjė atyre?

  Unė s’pretendoj tė jem qėnie e pėrsosur e as i mėsoj vajzat pėr t’u bėrė tė tilla. Unė i mėsoj tė kenė karakter e tė mos bėjnė kurrė keq me ndėrgjegje. Tė mos mendojnė qė vlerat dhe edukata janė demode nė ditėt e sotme. Tė kenė energji tė mirė, sepse atė qė jep, atė merr nga jeta. Tė bėhen tė zonjat e vetes e tė mos varen nga askush pėr gjėrat kryesore nė jetė. Tė bėjnė gabimet e tyre se nga gabimet mėson ēfarė s’duhet bėrė mė. Natyrisht, jo tė bėhen zakon dhe jo gabime nga ato qė s’i ndreq dot mė. U them dhe qė unė jam shoqja mė e ngushtė e tyre dhe qė do i mbėshtes ēdo sekondė, sa tė kem jetė.

  Jemi nė kulmin e sezonit veror, ku do t’i kaloni pushimet?

  Pushimet do i kaloj nė Nicė tė Francės sė bashku me familjen time. Do tė jenė pushime tė qeta dhe shumė familjare.

  (er.nu/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)  http://www.balkanweb.com/metropol/26...en-203929.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-08-2014 mė 09:27

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani

  MANJOLA - Nje JETE ne SKENE

  Nje Interviste e bukur e Manjoles ne Vizion Plus TV, e dhene perpara pak ditesh .


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani

  Intervista vijon....

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-09-2014 mė 10:26

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani

  Pjesa e 3-te.


 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani

  Dimension Europian .....  Muzika: Florjan Mumajesi
  Vargjet: Florjan Mumajesi
  Orkestrimi: Florjan Mumajesi

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani

  E skenes klasike & asaj moderne !


 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani


 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani


 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Manjola Nallbani


Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pierre-Pandeli Simsia
  Nga artisti. nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 02-06-2010, 01:44
 2. Intervista me kėngėtarė shqiptarė!
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 20-05-2007, 21:37
 3. Vrsesit e Votes dhe breshka te Nallbani..
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-08-2004, 00:35
 4. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
  Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 15:59
 5. Flamur Nallbani
  Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2002, 04:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •