Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga *Anxhi* Lexo Postimin
    Haiku eshte nje emocion i castit (ku vargjet gershetohen me natyren) por I BAZUAR TOTALISHT NE METRIKEN STRIKTE! Haiku eshte levruar me shume nga poetet Japoneze, e linja qe ata ndjekin, eshte qe vargjet te shprehin muzike, te jene ecje ne nje tra ekuilibri etj. Ka nje material fantastik ne internet, mbi Haikun japonez. Por, sigurisht me ate qe the me lart, s'kam ndermend t'a ndaj me me ty.

    Mirembetsh dhe patetizmi s'me mbeti t'a shpreh me ty..!
    haiku pershtatet me gjuhen japoneze,dhe kur perdoret ne shqip del nje shpifesire.



    eshte njesoj sikur te kendosh american country me ēifteli.


    megjithate guximtas mund dhe te shkruash haik ne shqip hahahahaha.

    suksese

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,883
    Citim Postuar mė parė nga land Lexo Postimin
    haiku pershtatet me gjuhen japoneze,dhe kur perdoret ne shqip del nje shpifesire.



    eshte njesoj sikur te kendosh american country me ēifteli.


    megjithate guximtas mund dhe te shkruash haik ne shqip hahahahaha.

    suksese
    Bravo.Ky ėshtė mendim i drejtė.Tė mos bėjmė majmunin duke kopjuar ēdo gjė!Ne kemi mėnyrėn e tė shprehurit nė gjuhėn shqipe qė e kanė vazhduar me sukses edhe rilindasit qė bėnė epokė mė vete.Pa pyeti Japonezėt se mos kėndojnė LABĒE???

  3. #23
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-03-2008
    Vendndodhja
    'Itlodeum' world
    Postime
    694
    Kam lexuar disa poete/poetesha shqiptare qe kane arritur t'ia dalin mbane ne kete stil. Krijime shume te arritura artistikisht do thoja. Para dy vitesh, (mos gaboj) eshte hapur nje 'club' poetesh qe shkruajne ne kete stil ne shqiperi . (nese nuk gaboj, por e di qe kane botuar nje liber dhe disa nga keto poezi jane ne internet)

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,883
    Citim Postuar mė parė nga *Anxhi* Lexo Postimin
    Kam lexuar disa poete/poetesha shqiptare qe kane arritur t'ia dalin mbane ne kete stil. Krijime shume te arritura artistikisht do thoja. Para dy vitesh, (mos gaboj) eshte hapur nje 'club' poetesh qe shkruajne ne kete stil ne shqiperi . (nese nuk gaboj, por e di qe kane botuar nje liber dhe disa nga keto poezi jane ne internet)
    Kryetari i kėsaj organizate ėshtė Milanov Kallupi.Ka botuar nja 9 libra me poezinė "Hajk" dhe mė shumė i ka shitur nė Maqedoni.Unė i qėndroj mendimit se janė "Njė gjė pa kripė",si i thonė ndryshe?

    respekt

  5. #25
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    kungujt ne vere
    vapa si saē mbi koke
    truri medet-o


    5-7-5

    Absolute, ti shkruan shume bukur. Ke botuar gje deri tani ? Do t'i blija me kenaqesi titujt e tu. Dhe mos u lodh t'iu shpjegosh ketyre haikun, se nuk ta dine hakun. Kontakto me ndonje qe merr ere nga japonishtja, dhe perktheji. Jam i sigurte qe do te kene sukses tek lexuesit japoneze. Edhe une kam provuar te bej ca haiqe para ca kohesh, por me dilnin te shtrembera. Pastaj nga haiqet kerceva tek llastiqet. Ketu shtrembesia ishte mbret. Suksese absolute.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga oiseau en vol : 29-06-2008 mė 07:14

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,883
    Citim Postuar mė parė nga zzzz... Lexo Postimin
    kungujt ne vere
    vapa si saē mbi koke
    truri medet-o


    5-7-5

    Absolute, ti shkruan shume bukur. Ke botuar gje deri tani ? Do t'i blija me kenaqesi titujt e tu. Dhe mos u lodh t'iu shpjegosh ketyre haikun, se nuk ta dine hakun. Kontakto me ndonje qe merr ere nga japonishtja, dhe perktheji. Jam i sigurte qe do te kene sukses tek lexuesit japoneze. Edhe une kam provuar te bej ca haiqe para ca kohesh, por me dilnin te shtrembera. Pastaj nga haiqet kerceva tek llastiqet. Ketu shtrembesia ishte mbret. Suksese absolute.
    E arritur kjo.E pjekur, si frut.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •