Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,659
  Lajms

  edhe nje pale kepuce i mungojne...

 2. #22
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Lajms

  edhe nje pale kepuce i mungojne...
  Nuk do te kisha thene
  Megjithese te tjeret i kane cizmet mangut,
  messenger -how does he come about?
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,659
  E di kujt i thone lajms Bapti?
  Shkesit

 4. #24
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  E di kujt i thone lajms Bapti?
  Shkesit
  never heard - c'eshte 'shkesi' mi?!!
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 5. #25
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  si i thone turqisht ?

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,659
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  never heard - c'eshte 'shkesi' mi?!!
  Shkesi eshte ai qe organizon martesa ose njohje me shkuesi.
  Martesa me shkuesi eshte kur dikujt i shkon mendja per te lidhur nje cift.


  Ne Shqiperi ka qene zakon qe lajmesit (shkuesit, shkesit) i blihej nje pale kepuce per mundimin qe bente per t'i mbushur mendjes vajzes ose djalit per tu martuar

  Do me

 7. #27
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Shkesi eshte ai qe organizon martesa ose njohje me shkuesi.
  Martesa me shkuesi eshte kur dikujt i shkon mendja per te lidhur nje cift.


  Ne Shqiperi ka qene zakon qe lajmesit (shkuesit, shkesit) i blihej nje pale kepuce per mundimin qe bente per t'i mbushur mendjes vajzes ose djalit per tu martuar

  Do me
  Ha ha ha ha, shkuesit i blihej kemishe moj.
  Se memzi ku me rraplloi, kush kenka messengeri hahahaha
  E po per sinonim te asaj per c'po perdoret "shkues" i rri edhe me mire se lamesi
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,878
  Citim Postuar mė parė nga Tigrimelara Lexo Postimin
  si i thone turqisht ?
  haber-pis-milet


 9. #29
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  37
  Postime
  1,151
  Une mendoj se duhet ta quajm ashtu si eshte, pa e perkthyer fare sepse me sa e di une edhe ne gjuhet tjera nuk perkthehet por perdoret njejt.
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-04-2008
  Postime
  212
  Lista Kontaktuese

 11. #31

  Sikur tė bazoheshim nė domethėnien e prejardhjes sė fjalės?

  ... qė do tė thotė fjala messenger vjen nga anglishtja. Kėrkimi ndalet nė pyetjen:


  Cili ėshtė kuptimi i fjalės messenger nė anglisht?  messenger

  • 1. One that carries messages or performs errands, as:

  a. A person employed to carry telegrams, letters, or parcels.
  b. A military or official courier.
  c. An envoy to another person, party, or government.

  • 2. A bearer of news.


  • 3. A forerunner; a harbinger: the crocus and other messengers of spring.


  • 4. A prophet: the messenger of Allah.


  • 5. Nautical A chain or rope used for hauling in a cable. Also called messenger line.


  To send by messenger.


  http://www.thefreedictionary.com/messenger  messenger

  1. L'un des messages que porte ou effectue des courses, comme:
  a. Une personne employée ą transporter de télégrammes, de lettres ou de colis.
  b. Un militaire ou de courrier officiel.
  c. Un envoyé ą une autre personne, un parti, ou le gouvernement

  2. Le porteur de nouvelles.

  3. A l'origine, un présage: le crocus et autres messagers du printemps.

  4. Un prophčte: le Messager d'Allah.

  5. Nautiques Une chaīne ou le cāble utilisé pour le transport dans un cāble.

  Également appelé messagerie en ligne.  Messenger

  • 1-Njė nga mesazhet qė mbart ose bėn rrugėtime, si :

  a- Njė person i punėsuar pėr tė transportuar telegrame, letra ose paketa.
  b-Njė ushtarak ose korrier zyrtar
  c-Njė i dėrguar njė tjetėr personi, njė partie, ose qeverie.

  • 2-Sjellėsi i tė rejave


  • 3-Nė origjinė njė parashikues ( falltar) : lulet e verdha buzėpranverore dhe korrierėt e tjerė tė pranverės


  • 4- Njė profet : Korrieri allahut


  • 5-Navigacion ( detim) : njė zinxhir ose kablli i pėrdorur pėr transportin nė njė kabėl. Gjithahtu e thėrritur : korrierėsi nė linjė.  Messenger \Mes"sen*ger\, n. [OE. messager, OF. messagier, F.
  messager. See Message.]


  Source: Webster's Revised Unabridged Dictionary (1913)

  • 1. One who bears a message; the bearer of a verbal or written communication, notice, or invitation, from one person to another, or to a public body; specifically, an office servant who bears messages.  Messenger

  une personne qui exerce un message [syn: courrier]

  Source: Webster's Revised Unabridged Dictionary (1913)

  • 1. Celui qui porte un message, le porteur d'un verbale ou écrite ommunication, avis, ou une invitation, d'une personne ą un autre, ou ą un organisme public, précisément, un bureau fonctionnaire qui porte des essages.


  Messenger:

  Njė person qė lė njė mesazh ( sin. korrier)
  Burimi: Webster's Revised Unabridged Dictionary (1913)

  • 1.Ai qė sjell njė mesazh, sjellėsi i njė komunikimi orator ose tė shkruar, mendim, ose njė ftesė, tė njė personi njė tjetėr personi, ose njė organizate publike, saktėsisht, njė zyrė funksionuese qė sjell mesazhe.  Pėrktheu nga anglishtja nė frėngjisht programi automatik i pėrkthimit nė googel. Pėrktheu kalimthi nga frėngjishtja nė shqip Elna.


  Mendimi im pas kėtij leximi tė shpejtė ėshtė: Korrier Elktronik, Dėrgues elektronik, Sjellės elektronik pse jo, Rrugėtues elektronik  ...Mundėsi vazhdim-diskutimi nė tė ardhmen e afėrt apo tė largėt, pėr mua ose pėr ju nė lidhje me kėtė temė: Prejardhja e fjalės messenger?...  Gjumė tė mirė

  Elna.


  Kėrkoj falje pėr gabimet qė mund tė gjenden nė tė shkruar ose nė tė pėrkthyer... Pėrshpejtim kohe dhe gjumėsie .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elna Durrėsi : 16-12-2008 mė 23:21

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-07-2009
  Postime
  8
  Me respekt! A mendoni se programet e kompjuterit mund te jipen dhe ne gjuhen Shqipe?

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Citim Postuar mė parė nga Elna Durrėsi Lexo Postimin
  ... qė do tė thotė fjala messenger vjen nga anglishtja. Kėrkimi ndalet nė pyetjen:


  Cili ėshtė kuptimi i fjalės messenger nė anglisht?  messenger

  • 1. One that carries messages or performs errands, as:

  a. A person employed to carry telegrams, letters, or parcels.
  b. A military or official courier.
  c. An envoy to another person, party, or government.

  • 2. A bearer of news.


  • 3. A forerunner; a harbinger: the crocus and other messengers of spring.


  • 4. A prophet: the messenger of Allah.


  • 5. Nautical A chain or rope used for hauling in a cable. Also called messenger line.


  To send by messenger.


  http://www.thefreedictionary.com/messenger  messenger

  1. L'un des messages que porte ou effectue des courses, comme:
  a. Une personne employée ą transporter de télégrammes, de lettres ou de colis.
  b. Un militaire ou de courrier officiel.
  c. Un envoyé ą une autre personne, un parti, ou le gouvernement

  2. Le porteur de nouvelles.

  3. A l'origine, un présage: le crocus et autres messagers du printemps.

  4. Un prophčte: le Messager d'Allah.

  5. Nautiques Une chaīne ou le cāble utilisé pour le transport dans un cāble.

  Également appelé messagerie en ligne.  Messenger

  • 1-Njė nga mesazhet qė mbart ose bėn rrugėtime, si :

  a- Njė person i punėsuar pėr tė transportuar telegrame, letra ose paketa.
  b-Njė ushtarak ose korrier zyrtar
  c-Njė i dėrguar njė tjetėr personi, njė partie, ose qeverie.

  • 2-Sjellėsi i tė rejave


  • 3-Nė origjinė njė parashikues ( falltar) : lulet e verdha buzėpranverore dhe korrierėt e tjerė tė pranverės


  • 4- Njė profet : Korrieri allahut


  • 5-Navigacion ( detim) : njė zinxhir ose kablli i pėrdorur pėr transportin nė njė kabėl. Gjithahtu e thėrritur : korrierėsi nė linjė.  Messenger \Mes"sen*ger\, n. [OE. messager, OF. messagier, F.
  messager. See Message.]


  Source: Webster's Revised Unabridged Dictionary (1913)

  • 1. One who bears a message; the bearer of a verbal or written communication, notice, or invitation, from one person to another, or to a public body; specifically, an office servant who bears messages.  Messenger

  une personne qui exerce un message [syn: courrier]

  Source: Webster's Revised Unabridged Dictionary (1913)

  • 1. Celui qui porte un message, le porteur d'un verbale ou écrite ommunication, avis, ou une invitation, d'une personne ą un autre, ou ą un organisme public, précisément, un bureau fonctionnaire qui porte des essages.


  Messenger:

  Njė person qė lė njė mesazh ( sin. korrier)
  Burimi: Webster's Revised Unabridged Dictionary (1913)

  • 1.Ai qė sjell njė mesazh, sjellėsi i njė komunikimi orator ose tė shkruar, mendim, ose njė ftesė, tė njė personi njė tjetėr personi, ose njė organizate publike, saktėsisht, njė zyrė funksionuese qė sjell mesazhe.  Pėrktheu nga anglishtja nė frėngjisht programi automatik i pėrkthimit nė googel. Pėrktheu kalimthi nga frėngjishtja nė shqip Elna.


  Mendimi im pas kėtij leximi tė shpejtė ėshtė: Korrier Elktronik, Dėrgues elektronik, Sjellės elektronik pse jo, Rrugėtues elektronik  ...Mundėsi vazhdim-diskutimi nė tė ardhmen e afėrt apo tė largėt, pėr mua ose pėr ju nė lidhje me kėtė temė: Prejardhja e fjalės messenger?...  Gjumė tė mirė

  Elna.


  Kėrkoj falje pėr gabimet qė mund tė gjenden nė tė shkruar ose nė tė pėrkthyer... Pėrshpejtim kohe dhe gjumėsie .
  Mendime dhe propozime interesante dhe logjike, dhe deri mė tani vegla nė fjalė s`ėshtė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe edhepse mundėsitė janė PARA SYVE TĖ OPINIONIT.Korrieri Elektronik(Mesenxheri) ėshtė pėrkthyer gati nė tė gjitha gjuhėt e botės pėrvec shqipes?!?!?!

 14. #34
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Qe, qe, qe "Korrieri" Hahahaha
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 15. #35
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  Qe, qe, qe "Korrieri" Hahahaha
  "postjeri (korieri) elektonik" ose "lajmeruesi elektronik". Por a jane postjer dhe korrier fjale shqipe?
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 16. #36
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,891
  Citim Postuar mė parė nga edspace Lexo Postimin
  Messenger pėrkthehet shumė mirė nė shqip si Mesazhier.
  E perkthyer fjale per fjale ne shqip,eshte mesazhierl.Por kup apo pershtatjet e kuptimeve mund tja vesh dhe,raportues,lajmerues,njoftues etje.

  Une do isha te emri i tij i vertet,messenger se ne te kundert eshte njelloj si te qush Beqirin Befuck )
  Feel the pump √

 17. #37
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga TheCompany Lexo Postimin
  "postjeri (korieri) elektonik" ose "lajmeruesi elektronik". Por a jane postjer dhe korrier fjale shqipe?
  Saktesisht aq sa edhe messenger, - korrieri ma!
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •