Close

Rezultati i Sondazhit: Kë do të zgjidhnit?

Votues
27. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Zgjedh dashurinë

    10 37.04%
  • Zgjedh karrierën

    17 62.96%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #-19
    _NEVRIKJA_ Maska e sherrxhija
    Anëtarësuar
    14-01-2008
    Vendndodhja
    aty ku sdo doje ti :)
    Postime
    46

    Angry Kë do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?

    Ndodh qe te jemi perballe zgjedhjeve te veshtira per te zgjedhur mes dashurise apo karrieres..................si do vepronit ne ato raste?
    Ndryshuar për herë të fundit nga ClaY_MorE : 18-06-2008 më 14:32
    /!\

    DANGEREUSE

  2. #-18
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anëtarësuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    nese kete pyetje e ben per vete atehere zgjidh karrieren.
    Derisa ka ardhur puna te mendosh se cilen duhet te zgjedhesh,aq me teper qe pret mendime nga te tjeret atehere nuk besoj se je e dashuruar 'koke e kembe'.
    per vete e kam zgjedhur te paren pa hezituar fare.

    pershendetje
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  3. #-17
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Varet dhe nga mosha. 18-23 vjecareve u rekomandoj karrieren, mbi kete moshe arrin ta ndajne vete shapin nga sheqeri. personalisht zgjodha studimet.

  4. #-16
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Postime
    366
    Mire, do ishte ti kishe te dyja.
    Te zgjedhesh dashurine eshte njelloj sikur te mendosh sot per sot , ndersa te zgjedhesh karrieren eshte sikur te mendosh sot per neser.

    Kaq per sot, se neser kam provim

  5. #-15
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Karrieren e kam keshtu qe zgjedh dashurine!
    Po edhe mos e kisha prape ate dashurine do zgjidhja.
    "Carpe Diem"

  6. #-14
    eLbaSanLLi Mor bAb! Maska e SeveN
    Anëtarësuar
    19-07-2006
    Vendndodhja
    Anës detit i palarë,Anës dritës i paparë,Pranë sofrës i pangrënë,Pranë dijes i panxënë!
    Postime
    216
    Une karrieren, se po pate karriere ke leke dhe po pate leke e gjen dashurine kollaj, do dashurohet mas teje se ke leke po varja, te pakten sje vetem
    Si je t’adore par crainte de l’Enfer, brûle-moi en Enfer, si je t’adore dans l’espoir du Paradis, exclus-moi du Paradis. Mais si je t’adore pour toi-même, ne me prive pas de ta Beauté éternelle!

  7. #-13
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Nese do ishte dashuri qe me te vertete do me bente te lumtur. Ateher zgjedh dashurine.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  8. #-12
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga SeveN Lexo Postimin
    Une karrieren, se po pate karriere ke leke dhe po pate leke e gjen dashurine kollaj, do dashurohet mas teje se ke leke po varja, te pakten sje vetem

    E per çfare te duhet nje njeri qe do lekun tend dhe jo ty?Qe do karrieren qe mund te kesh arritur dhe jo ty?!
    Njeriu duhet per ate qe eshte dhe jo per per ate qe mund te te jape!
    Nuk duhet te kete materializem ne ndjenje ndryshe nuk do ishte dashuri e sinqerte,por thjesht nevoje.
    "Carpe Diem"

  9. #-11
    eLbaSanLLi Mor bAb! Maska e SeveN
    Anëtarësuar
    19-07-2006
    Vendndodhja
    Anës detit i palarë,Anës dritës i paparë,Pranë sofrës i pangrënë,Pranë dijes i panxënë!
    Postime
    216
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    E per çfare te duhet nje njeri qe do lekun tend dhe jo ty?Qe do karrieren qe mund te kesh arritur dhe jo ty?!
    Njeriu duhet per ate qe eshte dhe jo per per ate qe mund te te jape!
    Nuk duhet te kete materializem ne ndjenje ndryshe nuk do ishte dashuri e sinqerte,por thjesht nevoje.
    Pse ti mendon akoma se ekziston dashuria e sinqerte, e paster dhe pa interes?????????? Mendoj se jeton ne nje bote perrallash!!!!!!!!!! Sot ska dashuri po spate leke, jeton vetem si qen ose me nje femer qe do te shaje dhe mallkoje perdite pse nuk sjell leke ne shpi, pavaresisht se ti mund te roptohesh gjithe diten ne pune, dhe kur con rrogen ne fund te muajit do marresh dhe ndonje te share tjeter pse nuk more aq po more kaq! Keshtu qe po spate nje karriere te mire dhe pasuri harroje dashurine se ske per ta pasur kurre!
    Si je t’adore par crainte de l’Enfer, brûle-moi en Enfer, si je t’adore dans l’espoir du Paradis, exclus-moi du Paradis. Mais si je t’adore pour toi-même, ne me prive pas de ta Beauté éternelle!

  10. #-10
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga SeveN Lexo Postimin
    Pse ti mendon akoma se ekziston dashuria e sinqerte, e paster dhe pa interes?????????? Mendoj se jeton ne nje bote perrallash!!!!!!!!!! Sot ska dashuri po spate leke, jeton vetem si qen ose me nje femer qe do te shaje dhe mallkoje perdite pse nuk sjell leke ne shpi, pavaresisht se ti mund te roptohesh gjithe diten ne pune, dhe kur con rrogen ne fund te muajit do marresh dhe ndonje te share tjeter pse nuk more aq po more kaq! Keshtu qe po spate nje karriere te mire dhe pasuri harroje dashurine se ske per ta pasur kurre!
    A e ke idene se ne cfare shekulli jetojme?!
    Harron qe jetojme ne nje kohe dhe ne nje bote ku pavaresia ekonomike eshte nga te dyja gjinite?!
    Mbase ky lloj mentaliteti ekziston ne Shqiperi ku shume gra mbahen ne shtepi per te rritur femijet,por ne Evrope nuk ekziston!
    Une jam femer vete dhe gjithe jeten time deri me sot kam qene e pavarur nga asnje mashkull dhe si puna ime ka plot te tjera...
    Ta them me bindje te plote qe do ndihesha 100 here me mire me nje te varfer ne kulete dhe plot ne shpirt dhe ndjenja sesa anasjelltas.
    Une i besoj dashurise se sinqerte,ndonese akoma se kam gjetur!
    Dhe me bindje te plote te them qe kam kembet ne toke dhe nuk jetoj ne nje bote perrrallash.

    Respekte
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 18-06-2008 më 15:56
    "Carpe Diem"

  11. #-9
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Mundesisht te dyja. E nese dashuria do me conte aty sa te lija karrieren atehere s'do ishte dashuri. Po sikur ajo lidhje te shkoje per lesh ca do me ngele mua? Ne plan sentimental zero, ne plan financiar poashtu. Keshtu qe mbas ca reflektimesh te mirefillta kam dale ne konkluzionin qe punen/karrieren se le per askend pervec per ata qe me kane bere koken.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  12. #-8
    eLbaSanLLi Mor bAb! Maska e SeveN
    Anëtarësuar
    19-07-2006
    Vendndodhja
    Anës detit i palarë,Anës dritës i paparë,Pranë sofrës i pangrënë,Pranë dijes i panxënë!
    Postime
    216
    Me sa di une jemi ne shekullin .... (ue me rop shpie ca shekulli jemi ne )
    Mbase ti ke te drejte se flet per shtetin ku jeton ti, ndersa une flas per shqiperine dhe ta kesh te sigurte qe ketu keshtu eshte, duam s'duam ne ne kete bote jetojme ketu! No money no ... Love


    Ah respekte gjithashtu!
    Si je t’adore par crainte de l’Enfer, brûle-moi en Enfer, si je t’adore dans l’espoir du Paradis, exclus-moi du Paradis. Mais si je t’adore pour toi-même, ne me prive pas de ta Beauté éternelle!

  13. #-7
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Mundesisht te dyja. E nese dashuria do me conte aty sa te lija karrieren atehere s'do ishte dashuri. Po sikur ajo lidhje te shkoje per lesh ca do me ngele mua? Ne plan sentimental zero, ne plan financiar poashtu. Keshtu qe mbas ca reflektimesh te mirefillta kam dale ne konkluzionin qe punen/karrieren se le per askend pervec per ata qe me kane bere koken.
    Blue_sky...

    I mendon vertete keto qe thua?
    E ke pyetur veten se keto ndoshta i mendon te tilla pasi i ke te dyja,por te lutem imagjino pak njeriun qe do aktualisht por pa asnje lloj karriere!
    C'fare do mendoje?Nuk do ta doje?
    "Carpe Diem"

  14. #-6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-05-2005
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    139
    Ne jete do tentoja ti beja te dyja neqoftese do ishte e mundur, por sic thote tema neqoftese vjen nje moment ku per nje arsye ose tjeter duhet te vendosesh, atehere karrieren, jetojme ne nje bote jo aq perfekte qe ta leme vehten ne renie te lire. Por varet edhe nga tipi, ka tipa me aventurioz ose guximtar qe se kane aq problem lundrimin pa lopata por i besojne velave dmth drejtimit te eres (fatit ne dashuri psh), dhe neqoftese era eshte favorizuese e con me shpejt ne destinacion se ai qe lundron me lopata pa pasur nevoje ti japi lopatave te varkes fare, por neqoftese nuk ka ere ai pa lopata mbetet ne meshire te fatit, kurse me lopata te pakten ke njefare sigurie qe heret a vone do arrish aty ku do. Varet shume edhe te tipi i njeriut do thoja une. Une preferoj te kem dicka ne dore, nuk jam aq trim.
    Kur u ndane, keshtu na rane.

  15. #-5
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga SeveN Lexo Postimin
    Me sa di une jemi ne shekullin .... (ue me rop shpie ca shekulli jemi ne )
    Mbase ti ke te drejte se flet per shtetin ku jeton ti, ndersa une flas per shqiperine dhe ta kesh te sigurte qe ketu keshtu eshte, duam s'duam ne ne kete bote jetojme ketu! No money no ... Love


    Ah respekte gjithashtu!
    Nje bote ku leku dominon nuk quhet dashuri...
    Dashurine nuk e blen dot dhe as nuk e shet.Njeriu duhet per ate çka eshte dhe jo per ate çka eshte ne gjendje te te sjelle!
    Dhe ne Shqiperi te isha do preferoja te jetoja ne nje kasolle me dashuri sesa ne nje pallat luksoz pa kurrfare ndjenje!Do kisha shume ftohte..
    "Carpe Diem"

  16. #-4
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Mundesisht te dyja. E nese dashuria do me conte aty sa te lija karrieren atehere s'do ishte dashuri. Po sikur ajo lidhje te shkoje per lesh ca do me ngele mua? Ne plan sentimental zero, ne plan financiar poashtu. Keshtu qe mbas ca reflektimesh te mirefillta kam dale ne konkluzionin qe punen/karrieren se le per askend pervec per ata qe me kane bere koken.
    Te drejte ke dhe ti.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  17. #-3
    _NEVRIKJA_ Maska e sherrxhija
    Anëtarësuar
    14-01-2008
    Vendndodhja
    aty ku sdo doje ti :)
    Postime
    46
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    E per çfare te duhet nje njeri qe do lekun tend dhe jo ty?Qe do karrieren qe mund te kesh arritur dhe jo ty?!
    Njeriu duhet per ate qe eshte dhe jo per per ate qe mund te te jape!
    Nuk duhet te kete materializem ne ndjenje ndryshe nuk do ishte dashuri e sinqerte,por thjesht nevoje.
    ahahahahahhahahahahaha sikur jetojne ne tirone disa
    DI ANA shume dakorte me ty ...pse te duam njerzit per interes????
    Do vij nje dit ajo hitori nuk do ket zhvillim dhe kjo do jet per mua nje humbje koh dhe nje lendim zemre


    ps: sic i thojn dhe francezet "La vie est un sommeil, l'amour en est le rêve, Et vous aurez vécu, si vous avez aimé."
    (me vjen keq sdi si ta perkthej...se une shqipen e shkrij :s)
    /!\

    DANGEREUSE

  18. #-2
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga sherrxhija Lexo Postimin

    ps: sic i thojn dhe francezet "La vie est un sommeil, l'amour en est le rêve, Et vous aurez vécu, si vous avez aimé."
    (me vjen keq sdi si ta perkthej...se une shqipen e shkrij :s)
    Po te ndihmoj une...

    "Jeta eshte gjume,dashuria eshte enderr dhe kemi jetuar,vetem nqs keni dashuruar"
    "Carpe Diem"

  19. #-1
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Do e zgjidhja dashurine.


    Nuk do kisha parat por do e kisha lumturine...
    Sui generis

  20. #0
    _NEVRIKJA_ Maska e sherrxhija
    Anëtarësuar
    14-01-2008
    Vendndodhja
    aty ku sdo doje ti :)
    Postime
    46
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Po te ndihmoj une...

    "Jeta eshte gjume,dashuria eshte enderr dhe kemi jetuar,vetem nqs keni dashuruar"
    FLM FLM FLM
    amon se jam dhe shqiptare me lon nom
    /!\

    DANGEREUSE

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Veprat dhe cilesite e besimtarit te vertete te Zotit
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-07-2012, 10:39
  2. Cilat jane meritat kombetare te Nene Terezes?
    Nga altruisti_ek84 në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 26-12-2010, 15:49
  3. Mbi dashurine
    Nga ani-ani80 në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 05-03-2006, 12:05
  4. Personit te vetem qe me riktheu ne jete.
    Nga studente22 në forumin Ditari i meditimeve
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 05-11-2005, 11:08
  5. Koncepti i Dashurisë Kristiane
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •