Close
Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 201
 1. #1
  Manchester Maska e -Alda-
  Anėtarėsuar
  13-07-2007
  Vendndodhja
  London
  Postime
  646

  Dosja Gerdeci: Lirohen nga qelitė, Delijorgji Pinari e Ngjeci, tani ne arrest shtepie

  MEDIU: JAP DOREHEQJEN NGA POSTI I MINISTRIT

  Pak ore pas kerkeses publike te te kryetarit te Partise Socialiste dhe partive te tjera opozitare, ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu njoftoi per doreheqjen e tij nga detyra. Duke folur ne nje konference per shtyp, Mediu ka deklaruar se doreheqja e tij vjen per shkak te detyrimeve te tij si minister ndaj ngjarjes se Gerdecit. "Jap doreheqjen time si minister i Mbrojtjes. Doreheqja eshte nje reflektim politik, moral dhe i pergjegjshem. Me kete ndjenje pergjegjesie kam detyrimet e mia profesionale dhe morale. Do te mbeshtes te gjitha hetimet e filluara nga organi i akuzes", ka pohuar Mediu. Me tej ai ka bere nje sere falenderimesh ne adrese te Forcave te Armatosura per punen e bere ne Gerdec, si dhe kryeministrin Berisha, "per drejtimin e operacioneve pas ngjarjes". Mediu ka konfirmuar gjithashtu qendrimin e PR ne rradhet e mazhorances.

  17/03/2008 15:05

  Burim: Top-Channel.tv
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga -Alda- : 17-03-2008 mė 12:10
  м'вι вυzė ėѕнтė иנė ρυтнנє, м'вι ѕнριят ėѕнтė иנė νєтмι. נαм вσтα ρα ємėя, кυя ρяαиė мєנє ѕ'נє тι.

 2. #2
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Anėtarėsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,945
  Shyqyr... Pas Lulzim Bashes ja edhe nje koke tjeter ,iku...
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 3. #3
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  Citim Postuar mė parė nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
  Shyqyr... Pas Lulzim Bashes ja edhe nje koke tjeter ,iku...
  PSE KA DHĖNE LULI dorėheqjen ?

 4. #4
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,204
  Dorehiqet ministri I Mbrojtjes Fatmir Mediu
  Ora 15:25- Ministri I Mbrojtjes Fatmir Mediu sapo ka deklaruar se ka dorezuar doreheqjen e tij nga posti I Ministrit te Mbrojtjes. Ne lidhje me kete, vetem pak minuta me pare ai I ka dorezuar doreheqjen e tij kryeministrit te Shqiperise Sali Berisha per te pranuar dhe me pas per te deklaruar doreheqejn e tij. Doreheqja e ministrit te Mbrojtes ka ardhur tre dite pas tragjedise se Gerdecit ku shpertheu depoja e armatimeve.

  Konkretisht Fatmir Mediu vetem pak minuta me pare ka deklaruar:
  Ne kushtet e krijuara ne pozicionin tim strategjik kam qene koshient per detyrimet e mia, per ate cfare ka ndodhur. Nga pergjegjesite personale I kam paraqitur kryeministrit pak minuta me pare doreheqjen time nga posti I ministrit te Mbrojtjes. Ne baze te detyrimeve te mia personale dhe morale deklaroj se do te mbeshtes te gjitha hetimet e filluara nga organet kompetente per zbardhjen e plote te ngjarjes. Dua te falenderoj te gjithe ata qe mbeshteten ne vendngjarje dhe punuan intensifikisht. U kerkoj banoreve te me konsiderojne si nje mik sepse do te jem atje vetem per ti mbeshtetur si minister I mbrojtjes. I deklaroj cdo ushtari se do ti mbeshtes ne problemet qe ata kane. Gjithashtu falenderoj shqiptaret e Kosoves dhe qeverine e tyre qe ishin prane nesh ne momentet e veshtira per shqiptaret. Gjithashtu falenderoj Maqedonine per mbeshtetjen e tyre. Falenderoj te gjithe partneret tane qe na u gjenden prane ne kete moment te veshtire per te gjithe shqiptaret. Gjithashtu me shume se kurre falenderoj shume perpjekjet e Forcave te Armatosura. Gjithashtu mirekuptoj qendrimin e opozites ne lidhje me reagimin e tyre ne kete situate. Inkurajoj cdo perpjekje per te ndihmuar ne qetesimin e situates. Falenderoj edhe familjen time qe me ka mbeshtetur vazhdimisht dhe me inkurajuar ne angazhimin tim ne sherbim te interesave te te gjithe shqiptareve. Dua te mbeshtes prokurorine ne hetimet e saj dhe do te pranoj cdo gje qe ka te beje me pergjegjesite e mia. Gjithashtu theksoj se Partia Republikane do te mbeshtesi ne cdo moment te gjithe shqiptaret dhe hetimet.

  bw
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 5. #5
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Anėtarėsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,945
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  PSE KA DHĖNE LULI dorėheqjen ?
  une di qe e dha ai ... me vure ne dyshim tani...mbase ndonje tjeter qe e di me mire na e tregon...
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ujkus
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Postime
  327
  shume e goditur dhe eshte mire qe njerezit dhe politika jone po mesohet me dhenien e doreheqjes si element demokratik shume irendesishem .vleresoj maksimalisht per gjestin ministrin e mbrojtjes

 7. #7
  Manchester Maska e -Alda-
  Anėtarėsuar
  13-07-2007
  Vendndodhja
  London
  Postime
  646
  Citim Postuar mė parė nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
  une di qe e dha ai ... me vure ne dyshim tani...mbase ndonje tjeter qe e di me mire na e tregon...
  Lulezim Basha eshte minister i jashtem.
  м'вι вυzė ėѕнтė иנė ρυтнנє, м'вι ѕнριят ėѕнтė иנė νєтмι. נαм вσтα ρα ємėя, кυя ρяαиė мєנє ѕ'נє тι.

 8. #8
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Postime
  5,321
  Per mendimin tim Ministri Fatmir Mediu nuk duhet te jepte doreheqjen. Te pakten jo ne kete situate te veshtire. Sipas mendimit tim personal dhe te painfluencuar nga askush ai ka qene ministri me i mire ne qeverine qe na qeveris qe nga viti 2005. Me ane te reforma qe ai ka ndermarre ne kuader te Forcave te Armatosura te Shqiperise, kemi arritur te marim nje ftese virtuale per ne NATO. Ai duhet te jete prane familjareve te tragjedise ne keto momente te veshtira dhe ti mbeshtese ato moralisht. Gjithsesi ai ka bere zgjedhjen e tij dhe ne duhet ta respektojme.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #9
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  A ju kujtohet dorėheqja e Scharping vetem nje afere e vogel Vendim i drejte

 10. #10
  mund te priste pasi te mbaronte gjithe rremuja, po per mendimin tim duhej te jepte doreheqjen heret a vone pas kesaj tragjedie.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Anėtarėsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  Sali e ke rradhen ti
  Nuk shpeton duke nxjerr mediun perpara
  kriminel.

 12. #12
  Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
  Anėtarėsuar
  09-09-2007
  Postime
  3,698
  Ēfare menxyre tjeter pritet te ndodhe, qe sali berisha te jape doreheqjen, e te largohet?

  mos e beni te zezen te bardhe, se prej dores, gojes e vepres se tij, ky vend e ky popull vetem te zeza po sheh - ai eshte nje shembelltyre e gjalle e enver-mehmet-hysni-ramizit, ai eshte shpresa e komunisteve te konvertuar, te kamufluar, thone te tjetersuar ... qe pushtetin e kane kapluar ... qe vendine kane degraduar ... qe popullin e kane syrgjynosur e sakatosur ...

 13. #13
  nuk ka nevoje per dorheqjen e Berishes. Mjafton doreheqja e ministrit se te ky bie pergjegjsia.

 14. #14
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,065
  Nga njera ane e vleresoj gjestin e Ministrit Mediu per te dhene doreheqjen, sepse kjo tregon se tashme ne politiken shqiptare po hyn nje fryme e re, kush nuk eshte i afte ta beje detyren si duhet, duhet te largohet ose te vetlargohet, sepse poste te tilla nuk jane personale, jane ne sherbim te popullit.

  Nga ana tjeter me vjen keq qe ka dhene doreheqjen, sepse gjate kesaj kohe Mediu ka bere nje pune te mire. Mendoj se shume te tjere duhet te ndjekin shembullin e tij, madje duhet ta kishin bere me kohe kete gje.
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 15. #15
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  PLASI POLITIKA (weg damit)....................

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar mė parė nga ujkus Lexo Postimin
  shume e goditur dhe eshte mire qe njerezit dhe politika jone po mesohet me dhenien e doreheqjes si element demokratik shume irendesishem .vleresoj maksimalisht per gjestin ministrin e mbrojtjes
  shume dakord.

 17. #17
  Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
  Anėtarėsuar
  09-09-2007
  Postime
  3,698
  nuk mjafton doreheqja e mediut ...

  saliu eshte strumbullari ...

  po qendroi, do te mbuloje edhe kete menxyre si beri me '97 ... do ti marre ne kabinet pergjegjesit e saj ... do ti fuse ne qeveri ... per te pritur nje menxyre tjater me te madhe ...

 18. #18
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  o mik ate 97 e kemi bere ne se ai sadriu eshte vetem nje individ. na pelqen neve tja fusim te tjerėve per cdo gje.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Nuk besoj se pergjegjesi per kete tragjedi eshte saliu, mos ti teprojme gjerat.
  Ajo qe ndodhi ishte nje aksident qe nuk e donte askush. Mund te evitohej? Ndoshta, por nuk besoj se do ndyshonte ndonje gje sikur ne qeverisje te ishte edi rama apo ndonje tjeter. Eshte komplet e pabaze dhe jo e drejte qe kjo ngjarje te behet thjesht nje justifikim per acarime politike ose per te sulmuar qeverine.

 20. #20
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  shume dakord.
  Edhe une jam dakort,Me mire do kishte bere ta kishte dhene dorehqjen menjehere po edhe tani nuk eshte keq me mire von sesa kurre.Mediu i shtoi shume pike vetes me kete veprim.Bravo!!!
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fatmir Limaj
  Nga ARIANI_TB nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
 2. Pėrgjigje: 168
  Postimi i Fundit: 03-09-2013, 16:18
 3. Historiku i vrasjeve ne Tropoje
  Nga MaDaBeR nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 14-08-2012, 12:42
 4. Hetimet e Kryeprokurorisė pėr tragjedinė e Gėrdecit
  Nga RaPSouL nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 625
  Postimi i Fundit: 07-07-2009, 23:56
 5. Perfundoi gjykimi nė Hagė i Limajt, Balajt dhe Musliut
  Nga Arb nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 470
  Postimi i Fundit: 05-08-2006, 18:56

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •