Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 76
 1. #1
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Brisida Isufaj

  Perjetim

  Jetoja ne kopshte me lule,
  Ne aroma vetmie te harruara,
  Me shtrengonin fort fjalet e ngrohta
  Mes prektjeve te tua te ledhatuara.

  Perbrenda asgje s'ish me bosh
  Cdo fjale me lumturonte si te cmendur,
  Buzet e tua me preknin ngrohte
  Me dukej jetoja ne enderr.

  Doren fort ta shtrengoja
  Pastaj te shtrengoja ne gjo,
  Kisha perpara nje bote te tere
  Harrova se cdo te thoshte vetmi.

  Ti qeshje,ti syte mi enderroje
  Dora jote ecte mbi trupin tim
  Ti doje nje bote te tere te me falje
  Dhe me me te voglin ledhatim.

  Une dridhesha nga emocione te cmendura
  Kishe pushtuar cdo qelize te trupit tim,
  Doja vec ai cast mos mbaronte,
  Doja qe cdo gje te ngelej perjetim.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #2
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Engjelli im

  Tani era
  I shperndau hidherimet
  Dhe shiu
  Me grushta te fryre me godet.
  Engjelli im ... !
  Me ka marre malli,
  Malli terr i zi.
  Tani edhe yjet
  Nuk ndricojne me.
  Zbrazur nga fosfori i harreses,
  Mbuluar nga muzgu melankolik
  I freskise,
  Shtrire,
  Ne nje pelhure te erret
  Qe na pershkon trupin,
  Jemi ne ...
  Ne shtrihemi ne te
  Dhe zbulohemi nga njeri- tjetri;
  Duhemi shume,
  Por te ndare.
  Jemi teper afer,
  Por e larget
  Dhe jemi te dy,
  Por shume te vetmuar.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #3
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Poezi

  Ti ... !
  Pa me perbuzur
  Per mekatet e shkuara
  Me ke falur
  Embelsine qetesisht,
  Me ke prekur forte
  E zemren nxehte
  Ma ke perveluar.
  Pasioni im,
  Poezi
  Pa dashur
  Me ke kapercyer limite
  E me ke enderruar
  Pa mbyllur syte,
  Me ke prekur cipen e holle,
  Qe me ndante me nje enigme
  Ti,
  Pasioni im,
  Poezi !
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 4. #4
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Harroi Lumturine

  Ndoshta ,
  Ishte nje pike e vuajtjes,
  Qe ra papritur mbi mua.
  Ndoshta,
  Ishte simbol i heshtjes
  Ose i dashurise.
  Mund te kete qene gjithcka,
  Por nuk ishte thjesht vegim.
  S'ishte me e njejta enderr,
  Qe kerkonte dikur shpirti im.
  Me shtrengoi, me perplasi
  Ne kthetrat e vetmise
  E kapi dhe e gjakosi
  Edhe ndjenjen e fundit
  Qe me kishte ngelur,
  Dhe kur pa qe une u treta,
  U kenaq me gjakun tim.
  I mori te gjitha c'kishte brenda
  Por harroi tek une lumturine ...
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #5
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Dy sy ...

  Dy sy,
  Shkelqejne nga malli
  I dhimbjes se shuar,
  Nga loti i te paharruares,
  Nga enigma e jetes.
  Dy sy ...
  Si meteoret e nates
  Mundohen te gjejne
  Kuptimin e jetes,
  Mundohen te cajne
  Ndricimin e tyre
  E te gjene brenda tij
  Te madherishmen,
  Per te sjelle dashuri
  Ne hapesire.
  Dy sy,
  Vetem dy sy ...
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 7. #6
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Te jetoshs me dy zemra

  Me ka marre malli,
  Te puth
  Buzet e tua te njoma,
  Te pershkelura
  Nga etja per mua.
  Te shohesh
  Syte e detit tend
  Tek valviten per te me gjetur
  E te te perqafoj me zemer.
  Nje zemer
  Si tenden qe e ndjej.
  Ti ma fale,
  O Zot c'mekat
  Une duhet te kisha ikur
  E jo ti,
  Kenaqesia ime e vetme
  Qe jeon brenda meje.
  Te ndjej ndonjehere
  Qe troket shume fort
  Ne kraharor,
  Mos valle do te thuash
  Qe jemi te dy
  Brenda nje zemre ?!
  Zemra s'ka faji
  Eshte faji im i zi
  Qe te kenaqem e vetme
  Kur i burgosuri i zemres sime
  Je Ti ...
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 8. #7
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Fitorja e humbur

  - A ka humbje humbja ?
  Pyeta dike.
  - Jo, ka vec fitore
  Mu pergjigj nje ze.
  - Fitore humbja ?!
  C'gje e bukur !
  Humbja me fitore.
  Fitorja e humbur.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 9. #8
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Duhemi edhe te ndare

  E ndjej,
  Qe loti djeg
  Nga malli.

  E ndjej,
  Qe zemra rreh
  Nga dashuria.

  E di,
  Qe ne te dy
  Duhemi edhe te ndare.

  Kete e lexoj
  Ne cepin e syrit
  Ku loti eshte thare.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 10. #9
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Yll i shuar
  - Kushtuar babait te saj -

  Ti u fike yll i rralle
  Si yjet e nates me hene,
  S'mendove per ate nate
  Qe dita s'kishte kenge.

  Ti u fshehe pas nje mali
  Edhe kur dielli agoi,
  Ne ujin e burimit, te akullt
  Zeri yt kumboi.

  Por ty s'te pashe aty rrotull,
  Pashe vetem gur te helmuar,
  Dheun qe ti ishe fshehur
  E pashe aty te ndricuar.

  E kuptova qe ti ndricove
  Qe une te gjeja rrugen,
  Te kishte marre malli
  U merzite ne ate vater.

  Atehere ti pse s'kthehesh
  Kur mengjesi nis agon?
  Shtrati yt eshte bosh
  Lulja ul koken ne dhome.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 15-06-2008 mė 09:06
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #10
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Mall

  Mes lotit une depertova
  Nisa te meditoja me mall,
  Me kohen fillova te grisesha,
  Ajo ecte teper ngadale.

  Doja te te rizgjoja
  Nga gjumi t i hidhur, i madh,
  Te te sillja midis nesh
  Te rrinim si dikur,bashke,

  Por ti mua s'me degjove
  Ndaj hija jote pas me ndjek.
  Pas asaj bote me harrove,
  Dhe malli im s'te le te qete.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 12. #11
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Tregimi i nje historie te lashte

  Na ishte nje here
  Nje djale dhe nje vajze,
  C'do mbremje mbuloheshin
  Me dashurine e zjarrte.
  Njehere na ishte nje parajse
  Ku endrrat ishin realitet
  Dhe ylli dikur i vogel
  Ish simboli i nje dashurie te vertete.
  Njehere isha edhe une
  E ndricoja nje ekstaze
  Ndersa sot jam tjeter kush
  Qe tregoj nje histori te lashte.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #12
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Vuajtje

  Ti vuaje,
  Ti ishe ne kufi me vdekjen
  Dhe une lozja ende,
  Tallesha me kohen lozonjare,
  Qe nuk me fali kurre shprese.
  Por une shpresoja
  Dhe brenda shpreses sime
  Gjeja fundin,
  E nje perralle te shkurter
  Qe s'munda kurre ta lexoja.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 14. #13
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Per ty

  Mos u habit kur qaj,
  Une qaj pas qeshjes
  Me lote gezimi.
  Une qaj per ty
  Qe te me zhduket
  Mbremjeve trishtimi.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 15. #14
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Largohu

  Largohu
  Nga jeta arrogante
  Qenia ime,
  Qendro larg kesaj shprese
  Qe e vdekur jeton.
  Largohu,
  Ti sy i veshtrimit,
  Qenia ime s'te pranon,
  Nga labirinthi i zemres
  Vec dashurine e kerkon.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
  Anėtarėsuar
  29-01-2008
  Vendndodhja
  Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
  Postime
  1,128
  oj perla ku i ke mar kto poezit moj apo i ke ba vet po ti kesh ba vet hallall po me dukesh si adoleshente me kto poezi nejse pun gustosh kjo

  te lumshin duret per poezit e te lumt kokrra e misrit qe ke ne koke

  Me Rrespekt MaRiO
  Kur e ke kėmbėn jashtė gremines ėshtė e lehtė tė japėsh kėshilla

 17. #16
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Egoizmi i ndjenjes

  E brengosur
  Na pikat e lotit notoj,
  Dhe me syte e tu blu
  Formoj nje oqean,
  Nen hijen e zemres
  Te vezhdoj
  Dhe me fshehtesi
  Erresiren e shperndaj,
  Duke ecur kuptoj
  Pafundesine
  Dhe ne menefregizmin e mendimit
  S'te flas
  Vec egoizmi i ndjenjes
  Ne brigje dashurie
  Mbetet pas.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 15-06-2008 mė 09:29
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 18. #17
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar mė parė nga [MaRiO] Lexo Postimin
  oj perla ku i ke mar kto poezit moj apo i ke ba vet po ti kesh ba vet hallall po me dukesh si adoleshente me kto poezi nejse pun gustosh kjo

  te lumshin duret per poezit e te lumt kokrra e misrit qe ke ne koke

  Me Rrespekt MaRiO
  Poezite jane te Brisida Isufaj. Shif fillimin e temes qe te kuptosh .

  Leri komentet "jo shume te zgjuara" pasi nuk eshte tema e pershtatshme per debat.

  Flm.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 19. #18
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Enderra

  Cdo dite mundohem te arrij
  Ate imagjinate qe shoh,
  Ndersa vorbulla e mendimeve
  Me ndalon
  Ta kapercej kufirin e se vertetes.
  Por...
  Imazhi i saj madheshtor
  Me fton
  Drejt nje mbremjeje plot finese
  Sa s'mund t'i rezistoj dot kenaqesise
  Dhe...
  Perseri mundohem ta arrij,
  Por sa afrohem
  Ajo cel syte e mi
  E me con
  Drejt nje agimi shprese.
  Afer agimit
  Shpresa qenka enderr ?!
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 20. #19
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Nate

  Heshtje ...
  Dy yje qe shndrijne
  Erresire...
  Dy jete mbarojne
  Frike...
  Dy meteore shkaterrohen
  Vetmi ...
  Dy zemra largohen
  Nate
  E pafat ...
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 21. #20
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  S'mundem

  S'mundem me te flas,
  S'mundem as te hesht,
  Nuk mundem te qaj,
  Kam harruar te qesh,
  S'mundem te veshtroj,
  S'mundem te degjoj,
  Nuk mundem te vdes,
  Kam harruar te jetoj ...
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gazeta Shqiptare veteinskenon "bllokim te gazetes" per te krijuar sensacion
  Nga Bledari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 13:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •