Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 39
  1. #1
    rrushja Maska e Bejbi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Këndej rrotull
    Postime
    382

    Sa të zhgënjyer jeni nga shoqëria juaj?

    Marr shkas nga vetja ime dhe hap kete teme te re.
    Kurre ne jeten time nuk kam pasur shans te kem nje shoqe,tamam shoqe.
    Nuk e di se i kujt eshte faji.Tipi im eshte am shume e qeshur,nuk i ve re te gjitha gjerat maje per maje kur i themi, hap rruge, bej te pamunderen per ate qe kam shoqe,por te gjitha me shfrytezojne.Mbarojne hallin e tyre dhe aq,ku jemi pare pastaj.A ju ka ndodhur dhe ju te dashur forumiste nje gje e tille ose e ngjashme me te?
    RESPEKTE
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  2. #2
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Kurre ne jeten time nuk kam pasur shans te kem nje shoqe,tamam shoqe.
    Shoke kam aq shume sa si mbaj mend as emrat. Por tamam shok qe rrija perdite me te, kam nje shok qe eshte ne finlande tani. Ishim te pandare.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  3. #3
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Jo shume i zhgenjyer.

    Kam pasur pak Shoke ne kuptimin e vertet te fjales edhe po ata i kam akoma Shoke.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  4. #4
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Me thene te drejten nuk jam e zhgenjyer nga shoqeria ime . Njof shume por shoke shume pak .Nje shoqe te ngushte kam qe ndodhet ne shqiperi tani ka ca vjet qe nuk jemi pare .Me ate kam qene e pandashme dhe jam akoma . Ajo eshte e vetmja shoqe qe kam tamam dhe nuk jam zhgenjyer noj her nga ajo dhe shpresoj te mos zhgenjehem. Te tjereve nuk ju vej aq rendesi .
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

  5. #5
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Nuk jam aspak e zhgenjyer nga shoqeria ime , kam mbi 15 vjet me tre shoqe dhe pse jemi larg e mbajm ate lidhje si dikur , atyre u them shoqe per kok dhe tani qe do shkoj njesoj do jet dhe pse njera esht martuar ..

  6. #6
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anëtarësuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    Une per vete kam 2 shoqe qe i kam ne Shqiperi me te cilat kam qene shume e lidhur. Me te dyja vazhdoj te mbaj lidhje edhe pse nuk mund te jete shume te shpeshta, se largesia ben te veten. Por ama kur flas me to, duket sikur sjemi ndare fare. Sjam e zhgenjyer. Por ama po e ve re, qe sa me shume rritem apo plakem tani (lol) me te veshtira e kam te ze shoqeri te ngushte me njerezit.
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Nga ata qe i kam quajtur SHOK per koke nuk jam zhgenjyer, ketu e nje jete te tere qe i njoh. Pastaj shoke sa per te thene ka plot dhe nuk i ve rendesi.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar më parë nga Bejbi Lexo Postimin
    Marr shkas nga vetja ime dhe hap kete teme te re.
    Kurre ne jeten time nuk kam pasur shans te kem nje shoqe,tamam shoqe.
    Nuk e di se i kujt eshte faji.Tipi im eshte am shume e qeshur,nuk i ve re te gjitha gjerat maje per maje kur i themi, hap rruge, bej te pamunderen per ate qe kam shoqe,por te gjitha me shfrytezojne.Mbarojne hallin e tyre dhe aq,ku jemi pare pastaj.A ju ka ndodhur dhe ju te dashur forumiste nje gje e tille ose e ngjashme me te?
    RESPEKTE
    per te patur taman shoqe , duhet edhe te japesh e jo veq te blesh , dot thot te jesh shum e sinqert ndaj saj , edhe ajo ndaj teje .

    une kam shoqe mjaft por nuk i veqoj asnje! qe do thoja kjo eshte shoqja me mira , se po te shikosh anen negative te shoqes te mire ateher ajo dot del armike .

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Shoqe e shoke nuk numerohen por personalisht me ta pi nje kafe bej ndonje muhabet sa per te shtyre diten per te qeshur dhe kaq.
    Ata qe une kam krijuar konfidenca e muhabete serioze i quaj miq dhe nuk kam qene kurre e zhgenjyer.
    Ne rastin tend do te thoja te mos merzitesh shume per keto gjera se nese e ndjen veten te paster ne shoqeri ato qe ti i ke konsideruar shoqe te mbajn per vajze(djale)te sinqerte, por me nje ndryshim se ti i kujton si interesaxhinj e kaq e pervec se e meritojn nuk u vjen shume mire. njerez te sinqerte a plot e do e gjesh dhe ti nje shoqe por kujdes mos u prezanto shpejt si karakter sepse perfitojn. ciao

  10. #10
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anëtarësuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,966
    Njeriu ne adoleshence ka mjaft te ashtuquajtur "shoqe" dhe "shoke".
    Duke u rritur gjithcka ndryshon. Rruget dhe interesat ndryshojne e ne kete menyre shoqeria zvogelohet. Tani, me shume se kurre nuk mund te pretendosh nje shoqeri te madhe dhe te paster.
    Shoqeria e vertete mund te numurohet me gishtat e nje dore.
    »« ¤ »«Ê£ÐØ®ÂÐØ»« ¤ »«

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511
    njeriu zhgenjehet gjate gjithe jetes, dhe shoqeria eshte pjesa kryesore nga na vine zhgenjimet. per te qene te sinqerte njeriu zhgenjehet ne shume raste nga babai nga nena nga motra nga vellai le pastaj shoqeria. kot sthone kush gjen nje mike gjen nje thesar sepse eshte shume e veshtire te gjesh nje te tille.
    failure is not an option!

  12. #12
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    une per vete njof shume njerez por shoqeria ime tamam jan vetem 2 shoqe dhe jo me shume se nuk dua vet.....te kesh shume shoqe nuk me pelqen...keto te dyja qe kam jan teper mjaft nuk ke ci do shume ky esht mendimi im...

  13. #13
    i'm not fragile Maska e Daniel Maker
    Anëtarësuar
    17-03-2008
    Postime
    1,802
    shok te vertet qe shikohen ne momentin edhe te hallit meqe nuk zhduken kam 1,2,3,4,5 plus qenin ;P
    tjer nuk kam se kush nuk dua nuk e maj afer se sjam interesaxhi ke njerzit se kam pervuar vet ca do te thot dhe sme pelqen gjeja..per nje kafe nuk quhen shok..
    mos luj se sta quj

  14. #14
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Miqte e vertete njihen ne situata te veshtira , ai qe nuk te kthen shpinen atehere kur te gjithe te kane braktisur.

    Nqs nuk jam e sigurte per sinqeritetin e nje miku nuk jap asnjehere me shume nga sa marr, pasi kete ta marrin per dobesi ndaj e perfitojne. Nuk mund te them qe nuk me ka ndodhur , por shume situata i kam parandaluar pasi i kam kuptuar qellimet reale.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Sa të zhgënjyer jeni nga shoqëria juaj?

    smaj men te zhgenjehem nga shoqeria sepse nuk kapem as iher per gjera te vogla me shoqerin. {shum tolerant me i shkronj}

    po kot seshte quajtur shoqeri se ka zhgenjime plot sa te haj dreqi me gjith zoti bashke.
    se mos te na kishte zhgenjime sdo mbaje as nje shok apo shoqe, cdo njeri e ka nai vide apo dado mangut por ka dhe nga ato qe i mungon aksi fare . loooool


    PS: dhe shoqeria e vertet njihet ne kurbet, se kur je ne shqipri ke ku e perplas kaptinen.
    Ndryshuar për herë të fundit nga BaBa : 27-08-2008 më 17:30
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  16. #16
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga Bejbi Lexo Postimin
    bej te pamunderen per ate qe kam shoqe,por te gjitha me shfrytezojne.Mbarojne hallin e tyre dhe aq,ku jemi pare pastaj
    per mendimin tim qenke pak naive mos ma mer per keq telutem..po njerzit sonte shikojn vetem veten e vet nuk ka me shoqeri cdo njeri shef interesin e vet..prandaj mos bej shume mi se nuk ta din..a po, po beri dhe ajo per ty ok po jo vetem ti se cu pa pastja!
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  17. #17
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Çdo njeri ka anët negative dhe pozitive , asnjë nuk jemi perfekt , mua më shkojn më shumë nerva interesaxhitë material ata si dua hiq ,në këtë aspekt ka që nuk janë interesaxhi material , dhe një gjë e kam mërzi tek shoqëria , po më gënjeu njëherë humbi besimi dhe pa besim s' ka shoqëri (Kjo e fundit sikurse u zhdukur te shqipëtarët të rallë janë ata që s ' gënjejnë , më e keqja pa kurfarë nevoje .
    Kaloni sa më mirë.
    KOSOVA E MADHE

  18. #18
    Leader Maska e Ribery
    Anëtarësuar
    10-02-2008
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    830
    shoke e shoqe kam mjaft, por mik-vella kam vetem dy, dhe nga ata dy kurre nuk jam zgenjyer e as qe kam pasur ndonje fjale te keqe me ta,thjeshte jemi si vllezer,gjithemone bashke dhe cdohere ne dispozicion per njeri-tjetrin
    Kam edhe shume shoke tjere,me te cilet rri,luajm ndonje sport etc. , por nga ta as qe pres dicka te mire, thjesht flas me ta asgje me shume

    Be the change you want to see in the world!

  19. #19
    Never say never Maska e besa.a.best
    Anëtarësuar
    08-01-2008
    Vendndodhja
    Maqedoni
    Postime
    539
    SA ME KA ZHGENJYER SHOQERIA ?
    Pak a shum mund te them pasi ka shum njerez jo stabil te luhatshem dhe kjo me pengon mirepo ndonjher duhet te vazhdojm sepse edhe vet nuk shkon, nga shoqeria ime shume njerez me kan zhgenjyer per shuma arsye edhe pse se kisha prit mirpo cka mund te bejme jeta vazhdon dhe ne duhet ecur me at koh.

  20. #20
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    nuk jam aspak e zhgenjyer nga shoqeria. kam nje shoqeri qe nuk do ta nderroja me sagje ne bote.. me kane ndenjur gjithmone prane si ne momentet e gezimit ashtu dhe ne momente dobesie..
    zhgenjime dhe kam pasur madje nga ajo qe konsideroja shoqe te ngushte, por kjo nuk me ndaloi te kem akoma besim tek te tjeret, dhe koha ka treguar qe nuk jam gabuar..
    me mire nje mik te vertete se nje thesar.
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Shoqëria "Bashkimi" në 100 vjetorin e saj.
    Nga Fiori në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-11-2010, 20:34
  2. Njeriu dhe shoqëria civile
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-11-2008, 04:46
  3. Bursa
    Nga Gerrard në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 09-04-2007, 13:42
  4. Shoqëria Civile dhe Politika
    Nga liberal në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-09-2004, 19:07
  5. Shoqëria politike dhe demokracia
    Nga Albo në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 08-09-2002, 08:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •