Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  Paēe Maska e Ēufo_ Ēufo
  Anėtarėsuar
  14-01-2004
  Vendndodhja
  San Diego, CA
  Mosha
  42
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Si behet Salca e Kosit, xaxiqe?

  A na ndihmoni nje cike te rikrijome ca ushqime shqiptare ketu an Amerike?
  Pyetjta 1: Si behet salca a kosit? Vetem sa kullohet kosi ne nje cope?
  Petja 2: A ka ndonje ndonje recete per xaxiqe? Si i bejme ne ne Shqiperi, jo recete greke?

  Falenderit per ndihmen,
  Ēufo Ēufo o Gjumash
  Shkon nė shkollė avash avash

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-09-2005
  Vendndodhja
  Greece
  Mosha
  38
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kos i kulluar mire, pak kripe vaj ulliri, kastravec i prere holle,, 2 thelpinj hudhra dhe pak majdanos persiper per dekor.ketu ne greqi i hedhin dhe nje barishte tjeter ''anitho'' quhet.
  ju befte mire!!!!

 3. #3
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Almida Lexo Postimin
  kos i kulluar mire, pak kripe vaj ulliri, kastravec i prere holle,, 2 thelpinj hudhra dhe pak majdanos persiper per dekor.ketu ne greqi i hedhin dhe nje barishte tjeter ''anitho'' quhet.
  ju befte mire!!!!

  Te lutem pak me teper detaje se na jepet per te gatuar
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 4. #4
  i/e larguar Maska e selina_21
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
  Postime
  1,099
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ēufo_ Ēufo Lexo Postimin
  A na ndihmoni nje cike te rikrijome ca ushqime shqiptare ketu an Amerike?
  Pyetjta 1: Si behet salca a kosit? Vetem sa kullohet kosi ne nje cope?
  Petja 2: A ka ndonje ndonje recete per xaxiqe? Si i bejme ne ne Shqiperi, jo recete greke?

  Falenderit per ndihmen,
  Vdes per Salce Kosi.


  Mami im e pregatit keshtu:

  Kos
  Hudhra
  Sallator
  Pak kripe..& Piper.

  E edhe ne nje pjate.
  Hidhe pak vaje ulliri 'piper te kuq'dhe Ullinj.


  Ps:
  Te befte mire bre.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime

  Talking

  Ok merr nje laps dhe sheno!

  Marrim Cufo Cufon e grim,i hedhim pak Almida me perberje barishteje anitho,i hedhim nje cik 'kuriozitet per guzhinen', Brooklyn,dhe ne fund pak piper te kuq selineje persiper per dekor lol


  (Thjeshte shaka mos u panikoni )
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 6. #6
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Ok merr nje laps dhe sheno!

  Marrim Cufo Cufon e grim,i hedhim pak Almida me perberje barishteje anitho,i hedhim nje cik 'kuriozitet per guzhinen', Brooklyn,dhe ne fund pak piper te kuq selineje persiper per dekor lol


  (Thjeshte shaka mos u panikoni )
  End(less) of the story.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 7. #7
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  C'xaxiqe mo? Tarator i trashe ene mbledh mendjen .

  E hollonim ne kohen e mehrumit nga halli se jo nga qejfi

 8. #8
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness Lexo Postimin
  C'xaxiqe mo? Tarator i trashe ene mbledh mendjen

  E hollonim ne kohen e mehrumit nga halli se jo nga qejfi
  C'na kujtove kohen e "komandantit legjendar". Erdhi nje kohe qe as kosi nuk zihej me E pije qymeshtin zere sikur pije uje te dukej
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 9. #9
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  C'na kujtove kohen e "komandantit legjendar". Erdhi nje kohe qe as kosi nuk zihej me E pije qymeshtin zere sikur pije uje te dukej
  Tallu me kumandantin legjendar ti, tallu, po mua tert s'ma ben syri nga "0% milk" i ketyre llogoreve ketu . Na sterviti mire per cdo situate .

 10. #10
  Unique Maska e _Candy_
  Anėtarėsuar
  11-05-2008
  Vendndodhja
  Canada-Toronto
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  booooooooooooooo sa me ka vajt mendja per salce kosi
  Enjoy Life,This Is Not A Rehersal..

 11. #11
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Almida Lexo Postimin
  kos i kulluar mire, pak kripe vaj ulliri, kastravec i prere holle,, 2 thelpinj hudhra dhe pak majdanos persiper per dekor.ketu ne greqi i hedhin dhe nje barishte tjeter ''anitho'' quhet.
  ju befte mire!!!!
  zogu ky eshte tarator jo salce kosi

 12. #12
  lepurushe Maska e bebushja
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  salca e kosit behet kollaj fare kos i kulluar mire ,krip do me shum se normalja,hudhra te shtypura jo te grira(se di ndryshimin qe kane mes te grires dhe te shtypures,por nocja ime thote se duhet e shtypur hudhra per salc kosi) ,vaj ulliri ,ka qe i vene ullinj jeshil dhe nje dege majdanozi per zbukurim pjate.
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 13. #13
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga bebushja Lexo Postimin
  salca e kosit behet kollaj fare kos i kulluar mire ,krip do me shum se normalja,hudhra te shtypura jo te grira(se di ndryshimin qe kane mes te grires dhe te shtypures,por nocja ime thote se duhet e shtypur hudhra per salc kosi) ,vaj ulliri ,ka qe i vene ullinj jeshil dhe nje dege majdanozi per zbukurim pjate.
  Me mire do ishte te shtypen dhe pastaj te grihen hudhrat.
  mund ti hidhet dhe pak piper i kuq(pluhur).
  ps.ajo erza qe e permendi nji me siper quhet koper(aneto).

 14. #14
  Paēe Maska e Ēufo_ Ēufo
  Anėtarėsuar
  14-01-2004
  Vendndodhja
  San Diego, CA
  Mosha
  42
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Ok merr nje laps dhe sheno!

  Marrim Cufo Cufon e grim,i hedhim pak Almida me perberje barishteje anitho,i hedhim nje cik 'kuriozitet per guzhinen', Brooklyn,dhe ne fund pak piper te kuq selineje persiper per dekor lol


  (Thjeshte shaka mos u panikoni )
  Jo Jo Jo
  Une kam shije me te mire i pjekur jo i grire
  Ēufo Ēufo o Gjumash
  Shkon nė shkollė avash avash

 15. #15
  Paēe Maska e Ēufo_ Ēufo
  Anėtarėsuar
  14-01-2004
  Vendndodhja
  San Diego, CA
  Mosha
  42
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Falemnderit per idete a ndryshme. Kam dy dyte qe sa u ktheva nga Shqiperia dhe akoma po me leshin lend goja nga gjithe ato ushqime te mire.
  Ēufo Ēufo o Gjumash
  Shkon nė shkollė avash avash

 16. #16
  Paēe Maska e Ēufo_ Ēufo
  Anėtarėsuar
  14-01-2004
  Vendndodhja
  San Diego, CA
  Mosha
  42
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Almida Lexo Postimin
  kos i kulluar mire, pak kripe vaj ulliri, kastravec i prere holle,, 2 thelpinj hudhra dhe pak majdanos persiper per dekor.ketu ne greqi i hedhin dhe nje barishte tjeter ''anitho'' quhet.
  ju befte mire!!!!
  E provova dhe doli e mire. E vetma gje, kujdes me 2 thelpinjet e hudhrave se mund te jene shume. S'me ka mare njeri m'sysh per 2 dite

  Ēufo
  Ēufo Ēufo o Gjumash
  Shkon nė shkollė avash avash

 17. #17
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ēufo_ Ēufo Lexo Postimin
  Falemnderit per idete a ndryshme. Kam dy dyte qe sa u ktheva nga Shqiperia dhe akoma po me leshin lend goja nga gjithe ato ushqime te mire.
  E provova dhe doli e mire. E vetma gje, kujdes me 2 thelpinjet e hudhrave se mund te jene shume. S'me ka mare njeri m'sysh per 2 dite

  Ēufo
  Cufo,

  Je i sigurte qe arsyeja qe s'te ka marr njeri me sysh eshte ndoshta leshi qe te ka lend goja?! Ose ndoshta sepse s'kane ca te hane m'sysh

  Hope you had a great time there!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •