Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 147
  1. #41
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Nuk ka pse të komentohet më gjatë kjo temë.
    Jesu më vjen keq për vëllain tuaj por ske ç'tu bësh këtyre të FSHF
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  2. #42
    son of eagle Maska e eri12ing
    Anëtarësuar
    13-08-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    150
    Po boll i justifukuat tradhetaret se sado te perpiqeni nuk mbulohet mu.. me ...shu...
    Sons of eagle we are and like eagles we fight in war.

  3. #43
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Dikur ishte me ndryshe.Bledar Kola luante per Panatinaikos e kerkonte Greqia ,i benin presion mos luaj per Shqiperine e ai perseri lozi per kombetaren Shqiptare.Kishte shume probleme nuk e lejonin ne grumbullim etj por ai perseri vazhdonte te vinte.Shqiperia ne ate kohe skishte as bluza per futbollistet, vetem udhetimin ju paguanin ndersa per leke gjate grumbullimeve as qe behej fjale.Por Bledari vinte te luaj per kombetaren e tij sepse aty ndjehej me mire ,aty i brohoritej emri, ndersa po te luante per Greqine do ishte ndryshe.Por kur je i mire ekipi te fut se sben te luash sepse i duhen rezultate.rasti i Koles nuk ishte i vetem qe edhe Lekbello,Strakosha,Bellai,Kacaj,Xhumba,Milo,Haxhi, etj.
    Njeriu ka edhe kenaqesi tjera pervec parase sic eshte ajo qe te kontribosh per kombin tend.
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  4. #44
    AdIdAs Maska e DoLpHiN
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Hono Lulu
    Postime
    1,453
    [QUOTE=jesu;1710607]
    Citim Postuar më parë nga DoLpHiN Lexo Postimin
    Sa per vlerat qe thua ti , edhe per mos vleresimin , prap e ke gabim. Albi eshte 18 vjec dhe nuk ka kerkuar ndonjehere shqiperine.



    Nuk do e kerkoje ai shqiperine por shqiperia ate. Nje talent nuk duket qe ne moshen 18vjecare por dhe me shpejte.
    Une km rast konkret ne familjen time. Kisha vellain qe luante me nje ekip te shqiperise te kadegorise se pare, te cilet e vune qe ne moshen 17vjecare ne informacion sepse e dalluan si talent. Nuk zgjati shume dhe luajti vetem 2 vjete e gjysem me kete ekip dhe u largua per ato cka ndodhnin aty brenda mos te filloj me rralle te bej nje liste sepse arsyeja seshte nje.
    Pasi vendosi te vije ne greqi, u interesua te luaj ne nje skuader greke dhe e moren, pasi donin ti benin dokumentat i derguan federates nje faks per te derguar federimin e ketij lojtari dhe qe ishte nje lojtare i pergatitur nga ta qe ketu te njihej si lojtar i shqiperise dhe jo i greqise sepse ekipi ka te drejte te permbaje deri ne dy te huaj. Dhe e di kush ishte pergjigjia e tyre???Heshtje e dogjen per dy sezone dhe me pas u detyrua te nxjere dokumenta greke dhe te paraqitet sot si nje lojtar greke me pak fjale meritat i marin keta per nje pune qe ka bere shqiptari sepse injoranca e shqiptarit u ka lene mbrapa menduan se do i bejne dem ketij, i bene dem emrit te tyre qe sdegjohet tani. Dhe per nderkonbetaren Shqiptare gjithashtu luan kudo interesi....ke tu japesh ca dreka e darka je miku tyre. Le ti hapin syte e ti zbulojne talentet e tyre ne kohe e jo te flen gjume.
    Me vjen vertet shume keq per vellain tend. Po rasti i Albit eshte ndryshe , sepse me sa di une ja kane hapur dyert , biles sic kam thene edhe ne nje postim me pare , i kane ofruar vend titullari ne ndeshjen kunder sllovenise. Me sa di une ai nuk ka luajtur ndonjehere ne shqiperi ne ndonje ekip prandaj FSHF nuk ka pasur mundesi ti mbylle dyert. Une nuk po mundohem te mbroj FSHF , legena mund te jene. Por ne kete rast nderhyrjen e ka bere Baric dhe jo FSHF. Ai ndoshta ka arsye te forta te marre dokumenta greke , dhe ne smund ta kuptojme perderisa nuk jemi ne poziten e tij. Megjithate nje zgjidhje mund ta gjente ashtu si kane bere disa futbolliste te tjere.
    `That` is good and `that` is funny...but it costs a lot of money...

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga jesu Lexo Postimin
    Korrupsion ne drejtim te futbollit ne shqiperi eshte me e thesuar e sme mbush dot njeri mendjen per kete se e kam perjetuar dhe e di cfar maskardheqesh behet me trajnerat, shefat e klubit etj....


    Ne drejtim te Futbollit e ne drejtim te çdo aspekti jan te korruptuar, se keshtu ja lidhur hallkat e cdo qyteterimi


    Shnet .
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  6. #46
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anëtarësuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Çfarë gjaku ka ndotur ai ?
    Ka shumë lojtarë që kanë refuzuar Kombëtaren e shkaqet kanë qënë të ndryshme. E pse u dashka të quhet tradhëti ?
    Çfarë janë këto që postoni ? Apo vetëm se po luan në Greqi se të luante në Itali apo Gjermani asnjeri nuk do ndjehej.

    Luftë ? Futbolli nuk është luftë. Lojtarët sdo mënd që duhet të thirren nga Kombëtarja, se nuk do të digjen duke pritur ti thërrasin në Kombëtare. Edhe më sipër ju kam thënë që të shikoni sesi është krimbur FSHF para se të gjykoni lojtarët. Shokët e mi po enden nëpër Europë, e pse ? Vetëm se këtu në Shqipëri nuk çahet nga korrupsioni.
    Po gjith jane te njejtit.Puna e ketyre tradhetarve eshte se zemra ju iken per para.....

    Futbolli eshte nje lufte, por jo me arme, me force.ti siduket te mer ana per para do kishte zgjedhur nje kombetare tjeter???Sigurisht
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  7. #47
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    [QUOTE=DoLpHiN;1711330]
    Citim Postuar më parë nga jesu Lexo Postimin

    Me vjen vertet shume keq per vellain tend. Po rasti i Albit eshte ndryshe , sepse me sa di une ja kane hapur dyert , biles sic kam thene edhe ne nje postim me pare , i kane ofruar vend titullari ne ndeshjen kunder sllovenise. Me sa di une ai nuk ka luajtur ndonjehere ne shqiperi ne ndonje ekip prandaj FSHF nuk ka pasur mundesi ti mbylle dyert. Une nuk po mundohem te mbroj FSHF , legena mund te jene. Por ne kete rast nderhyrjen e ka bere Baric dhe jo FSHF. Ai ndoshta ka arsye te forta te marre dokumenta greke , dhe ne smund ta kuptojme perderisa nuk jemi ne poziten e tij. Megjithate nje zgjidhje mund ta gjente ashtu si kane bere disa futbolliste te tjere.

    Nejse cdo gje tashme ka kaluar, mbse ju dogjen dy sezone por ne fund fitoi dhe sa po vjen po gjen drejtimin me te mire. Por solla kete rast per tu shpjeguar disa patrioteve tane ketu qe ka dhe shum raste qe lojtaret deryrohen te nderojne dokumentat per arsyeje te mos perkrahjes te shtetit te tyre. Edhe pse ne kete raste ata humben qe s'degjohet emri shqiperise dhe puna e tyre, se ne fund te fundit ata e formuan dhe e zbuluan si lojtare (kjo eshte e verteta). Megjithate u uroj fat te gjith atyre qe duan futbollin, se pervec talentit duhet dhe fati!
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-11-2007
    Postime
    15
    Cdo lojtar ne bote sapo merr ftesen e kombetares nuk pyet as ekip e askend dhe iken vrap qe te luaje me kombetaren.ka te tjere qe jane me te dhene mbas lekut por edhe ata ikin tek kombetaret.. mungon shtresa e atyre pa atdhe,pa dashuri per vendin ku kane lindur e jane rritur,ku eshte historia e gjithe paraardhesve te tyre,aty ku kane mesuar per here te pare qe te flasin dhe kane pare driten e kasj bote...
    Njerez te tille kombetares nuk i duhen!!!
    nuk marre veshe nje gje..ata shqiptare qe luajne me greqine a kane ndryshuar sadopak ide mbi shqiptaret ne greqi apo shihen edhe ata me sy te keqinj?????
    O njerez kur nuk jeni per vete Nuk do jeni as per ne!!!!!
    forca kombetarja shqiptare dhe i madhi BLEDAR KOLA!!!

  9. #49
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Ishalla e hodhin ne kosh ne Greqi, sic kane ber me te gjithe te tjeret qe braktisen Atdheun. Dhe kane te drejte, kur nuk do vendin tend, si do duan Gerqine.

    shume mire e ke theni kete fjale trathtari nuk i duhet keti vendi. edhe per kete nuk duhet hiq te vije ne kombetare sepse tradhetari nuk ka vend ne perfaqsimin e kombit kaq te denje dhe te uritur per ndonje arritje per futboll. le te rri ne greqi e ta bejne per kontinjera

  10. #50
    I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
    Anëtarësuar
    25-05-2005
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    562
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Çfarë gjaku ka ndotur ai ?

    E pse u dashka të quhet tradhëti ?
    Apo vetëm se po luan në Greqi se të luante në Itali apo Gjermani asnjeri nuk do ndjehej.

    Luftë ? Lojtarët sdo mënd që duhet të thirren nga Kombëtarja, se nuk do të digjen duke pritur ti thërrasin në Kombëtare.

    Shokët e mi po enden nëpër Europë, e pse ? Vetëm se këtu në Shqipëri nuk çahet nga korrupsioni.


    Po e nisim nga fundi, ata shoket e tu duhet te jene lojtar lagjesh nqs enden neper Europe. Shtroj pyetjen? Pse nuk endet Albi Kondi? Sepse ka talent. Po te kishin talent ata shoket e tu do te paiseshin menjehere me pashaporte Greke.

    Nje lojtar nuk digjet nqs nuk luan me kombetaren! Karriera e nje lojtari eshte ekipi ku luan dhe jo Kombetarja. Pushkash pasi u largua nga Hungaria luajti me Realin dhe te gjithe e dine se sa kupa Europe arriti me te madhin Di - Stefano.

    Lind pyetja? Ç'quhet tradheti? Tradheti eshte per disa mije euro te tradhetosh vendlindjen, Te tradhetosh Kombetaren, Te tradhetosh shoket, ne nje beteje dhe ect......

    Sigurisht pa te ofenduar po ti qenke ose nje minoritar (po te jesh i tille e mbeshtes mendimin tend) ose je nje kelysh K...

  11. #51
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Vërtetë nga fundi e ke nisur aq sa nuk e ke kuptuar se çfarë kam thënë. Herën tjetër kur ta nisësh nga fundi, lexohet njësoj si ta nisësh nga fillimi 'nga e majta në të djathtë'.

    Kur kam thënë 'enden' nuk e kisha fjalën që nuk po gjejnë skuadër të luajnë.
    Lexo edhe njëherë postimet me rradhë e më pas je i mirëpritur të diskutojmë mbi zgjedhjen e këtij djali.

    Ps: Ju do ishit të parët që do largoheshit nga Shqipëria për disa euro më shumë, shikoni se mos tundoheni pastaj më vini e më hiqni si patriotë. Avantazhi i vetëm që keni është se nuk mund tju akuzoj pasi nuk e keni bërë një gjë të tillë dhe nuk do keni ndonjëherë mundësinë ta bëni, në të kundërt as boja nuk do ju dukej këtu në forum!
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  12. #52
    I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
    Anëtarësuar
    25-05-2005
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    562
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin

    Ps: Ju do ishit të parët që do largoheshit nga Shqipëria për disa euro më shumë, shikoni se mos tundoheni pastaj më vini e më hiqni si patriotë.
    Sigurisht qe do te largohesha per disa Euro me shume nga Shqiperia, siç u largua dhe i ndjeri Palushi qe u qellua vetem qe iu gezua fitores ndaj Greqise apo s'te kujtohet?!



    E di sa u paguan per koke lojtaret Greke per fitimin e trofeut Kampion Europe?!?
    200.000 Euro per koke.

    Me thuaj sa do ta pasuronte kjo shume Lorik Canen, ku ky i fundit kete shume e fiton ne me pak se 5 muaj me ekipin e Marsejes?!? (pa perfshire fitimet nga reklamat)

    I nderuar une nuk shoh ndonje arsyje te forte qe Loriku te zgjidhte te luante per Greqine qofte per disa para me teper.

    Pra duke dale ne konkluzion (nuk e shoh te arsyeshme te lexoj postimet e tjera sepse koha eshte flori) talenti sikur dhe me Ganen, Bangladeshin, ect... te luaj do te behet milioner nqs ka realisht talent.

    Me thuaj i nderua: Sa % me i varfer do te jete ky talent qe po luan me Greqine sot pas 15 vjetesh nqs do te zgjidhte te luante per Shqiperine????????????????



    Ne mund te themi qe shtangistet, apo sportet e tjera individuale qe nuk fitohet shume, sportisti i lejohet moralisht te konkuroje me nje ekip tjeter, pooooooooor nje futbollisti kurren e kurres.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    ca u be me kete kondin
    JO SEKS PARA MARTESE

  14. #54
    pak talente ka shqiperia qe mereni akoma me kete ju sikur ca eshte ?
    njerz te till qe i thon jo kombtares duhen varur ne sheshin e flamurit
    nuk e kuptoj si mund te hy nje skuader ne mes kombtares tende vendit tende
    tjetra po te jet aq i mir ai sa thuhet jo me shqiperin te lozi por edhe me irakun te lozi prap,
    do bej emer edhe prap do jet me skuadra te mira po i lini keta pisa
    edhe shqiperia duhet te kerkoj talente qe jan brenda ne shqiperi
    ska pse kerkon talente shqiptar qe jan emigrant ata duhen te jen te fundit
    apo pse vin nga italy apo greqi o burra e marim nejse

  15. #55
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Blerim Xhemaili

    Mesfushori shqiptar i FC Bolton Wanderers, Blerim Xhemaili i ka vënë ultimatum klubit anglez. Ai ka kërkuar me çdo kusht të aktivizohet, duke mos pranuar të qëndrojë edhe më tutje në bankën rezervë ose si pjesë e ekipit të dytë. “U kemi thënë drejtuesve të klubit, ose t’i japin hapësirë te Boltoni Blerimit, ose ai do të shkojë në ndonjë klub tjetër. Për të janë të interesuar shumë skuadra nga kampionati anglez, por më afër është Hertha e Berlinit. Trajneri që e drejton këtë skuadër gjermane, Lucien Favre e njeh shumë mirë Blerimin, pasi e ka pasur lojtarë atë kur ka qenë të Zurichu. Ai ka pranuar menjëherë t’i sigurojë një vend Blerimit”, ka thënë për “Lajm”, Fekredin Xhemaili, prindi i Blerimit, i cili e kryen edhe detyrën e menaxherit. Ai gjithashtu ka njoftuar se ky kalim mundë të ndodhë shumë shpejt. “Presim edhe këtë fundjavë, nëse trajneri Megson ndryshon mendjen dhe e fton Blerimin, atëherë qëndron ai te Bolotoni, nëse jo do pranojmë njërën prej ofertave. Dua të sqaroj se Blerimin nuk e shet ekipi i Boltonit, por nëse ndodhë një transferim i tillë, atëherë ai do të jetë vetëm huazim deri në fund të këtij stinori”, tha Xhemaili. Ndryshe vetë Blerim Xhemaili ka përsëritur për “Lajm” se është në formë shumë të mirë dhe e irriton mosaktivizimi. “Mjaft kam pushuar. Dua të luaj. Nëse nuk luaj te Boltoni, atëherë do të shkoj diku tjetër”, tha ai. Blerim Xhemaili ka kontratë deri në vitin 2010 me Wanderers, ndërsa në stadiumin “Reebok”, ai ka luajtur vetëm një ndeshje edhe atë në FA Cup kundër Shefflield United.

    GAZETA LAJM
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    My silence doesn't mean I am gone!

  16. #56
    At'qivia Maska e Flori
    Anëtarësuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranë, Albania
    Postime
    2,551

    17-vjeçari shqiptar Lori Keri nënshkruan me Bayenin

    Florenc Keri, i riu shqiptar i cili ka shënuar 14 gola me Veria (ekipin U-19) në Superligën greke - është blerë nga gjigantët gjermanë të Bajernit të Munihut, edhe pse 17-vjeçari kërkohej edhe nga tekniku i Arsenalit, Arsen Venger.



    Lori Keri, siç quhet në mediat greke, ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Bayern Munichun dhe do të përfitojë 245 mijë euro, lajm i cili ditë më parë është publikuar në mediat greke.

    Menaxheri Dimitri Barbatis, ishte munduar që Keri të transferohej për në Arsenal dhe ka dëshiruar që shqiptari të veshë fanellën e klubit anglez, por i dërguari i Arsen Wengerit, Tomas Kost, i cili e pa në aksion lojtarin e ri kërkoi pak më shumë kohë derisa djaloshi të piqej. Këtu ka përfituar edhe Bayerni i cili tashmë ka siguruar shërbimet e Florencit.

    Lajmi për Kerin ndodhet edhe në faqet gjermane, në një nga forumet e tifozëve të Bajernit, bayernkurve.de ku jepet i njëjti informacion. Ajo që nuk dihet ende është fakti se 17-vjeçari do të luajë për amatorët apo do të përfshihet në ekipin e parë profesionist. Gjithsesi, në forum theksohet fakti se Keri ka shënuar 14 gola dhe ka bërë 22 asistime brenda një sezoni.

    AlbaniaSport
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  17. #57
    ReaL maDriD Maska e ReaLFan
    Anëtarësuar
    04-06-2007
    Vendndodhja
    N'Zvicerr
    Postime
    1,199
    SHpresoj se te luan ne Bundesliga dhe ta shof me shpesh ket Futbollisht duke luajtur..
    ReaL madriD
    Campeón de Liga 2007/08
    Repasa el triunfo de la Liga 07/08 del Real Madrid.

  18. #58
    Sikur kishte thënë që donte të luante për Greqinë.

  19. #59
    I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
    Anëtarësuar
    25-05-2005
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    562
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Sikur kishte thënë që donte të luante për Greqinë.
    Te pakten sipas gazetes Panaorama kishte deklaruar qe do te luante per ekipin kombetar Grek
    Shyqyr qe filo-greket nuk administrojne dhe kete nen-forum te Forumit Shqiptar!

  20. #60
    I ♥ Tetova Maska e Albanian^Boy
    Anëtarësuar
    15-02-2006
    Vendndodhja
    Tetovë/Iliridë
    Postime
    501
    Me te vertet eshte nje kenaqesi edhe per te gjith ne shqiptaret te luaj ne Bundes Liga posacerisht ne nje skuader te mir sic eshte Bayer Munchen...Shpresojm qe ky njeri te ari suksese te metejshme edhe me tutje...
    El Real Madrid, campeón de Liga 2007/08.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Letërsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •