Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim

  - device manager =

  Citim Postuar mė parė nga edspace
  Device Manager => Menaxheri i Pajisjeve
  Citim Postuar mė parė nga Borix
  Device Manager => Administrimi i Pajisjeve

  Administrim ėshtė pėrkthimi i fjalės Management, jo Manager. Fjala Manager mund tė pėrkthehet Administrator, ose Drejtor. Nė Windows shqip ėshtė shqipėzuar si Manaxheri i Pajisjeve. Drejtor mund tė ishte mė shqip, por dhe si Manaxher nuk mendoj se e humbet kuptimin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 01-05-2008 mė 22:08
  Edi

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime

  Pyetje

  Citim Postuar mė parė nga edspace Lexo Postimin
  Administrim ėshtė pėrkthimi i fjalės Management, jo Manager. Fjala Manager mund tė pėrkthehet Administrator, ose Drejtor. Nė Windows shqip ėshtė shqipėzuar si Manaxheri i Pajisjeve. Drejtor mund tė ishte mė shqip, por dhe si Manaxher nuk mendoj se e humbet kuptimin.
  Nė rregull, ashtu ėshtė, mirėpo qė tė mos i pėrzim termet e ndryshme tė cilat nė disa raste kanė dallime shumė tė vogla, dhe mund tė shkaktojnė huti, respektivisht mosmarveshje, ju jap dy shembuj tė cilat do tė dėshiroja ti pėrktheni urgjentisht, pasi jam duke pėrkthyer njė softuer nė gjuhėn tonė:
  "\nDevice reported Error : %02X/%02X/%02X"
  "Device in progress of becoming ready"
  "The CD-ROM Drive is still trying to mount the CD\nHit 'Refresh' when the CD is mounted"

 3. #3
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  "\nDevice reported Error : %02X/%02X/%02X"
  "\nGabimi i raportuar nga pajisja: %02X/%02X/%02X"
  ose
  "\nPajisja raportoi Gabim: %02X/%02X/%02X"

  "Device in progress of becoming ready"
  "Pajisja ėshtė duke u gatitur (bėrė gati)"

  "The CD-ROM Drive is still trying to mount the CD\nHit 'Refresh' when the CD is mounted"
  "Pajisja e CD-ROM ėshtė ende duke montuar CD-nė. Kliko 'Refresh' kur CD-ja tė montohet."
  Edi

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime nė 40 postime
  Citim Postuar mė parė nga edspace Lexo Postimin
  "\nDevice reported Error : %02X/%02X/%02X"
  "\nGabimi i raportuar nga pajisja: %02X/%02X/%02X"
  ose
  "\nPajisja raportoi Gabim: %02X/%02X/%02X"

  "Device in progress of becoming ready"
  "Pajisja ėshtė duke u gatitur (bėrė gati)"

  "The CD-ROM Drive is still trying to mount the CD\nHit 'Refresh' when the CD is mounted"
  "Pajisja e CD-ROM ėshtė ende duke montuar CD-nė. Kliko 'Refresh' kur CD-ja tė montohet."
  Plotėsisht pajtohem me pėrkthimin.

Tema tė Ngjashme

 1. Mediat Ne Kosove
  Nga ARIANI_TB nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-03-2006, 19:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •