Close
Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 265
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,833
  Postimet n Bllog
  4

  Reagimet tuaja mbi antarsimin e Shqipris n NATO

  Sapo sht br publik lajmi q Shqipria ka marr ftesn e antarsimit nga NATO. Ky sht nj lajm i gzueshm dhe nj arritje e madhe pr shtetin shqiptar post-komunist. E hapm kt tem pr t vjel reagimet dhe mendimet tuaja mbi kt lajm. Ju ftojm tu jepni prgjigje pyetjeve n vazhdim:

  1. Cili ishte reagimi juaj kur msuat pr lajmin e ftess pr antarsim n NATO?
  2. far do t thot pr Shqiprin nj antarsim n NATO?
  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit?


  Diskutim t kndshm.

 2. #2
  Ernst Kaltenbrunner Maska e Bizantin
  Antarsuar
  26-01-2008
  Vendndodhja
  Swabia
  Postime
  670
  Un qesha me anglishten e doktorit dhe mnyrn se si e shikonin udhheqsat e tjer n samit.

  ''Dhis iz e mirekl, dhis iz e mirekl.... Thenk ju veri ma'' (This is a miracle, this is a miracle... Thank you very much)

  Bushi qeshte e pastaj duartrokitn t gjith.
  Slagt ham! Kristenmands snn har dret. Dovregubbens veneste m.

  Gott mit Uns

 3. #3
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Une ja vura re Bushit se si ishte shume emocionues kur shikonte pjesmarsit Shqiptar ne SAMITIN E NATOS.


  I gezuar padishim.
  Ndryshuar pr her t fundit nga dibrani2006 : 03-04-2008 m 15:42

 4. #4
  1. Cili ishte reagimi juaj kur msuat pr lajmin e ftess pr antarsim n NATO?
  2. far do t thot pr Shqiprin nj antarsim n NATO?
  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit?


  E permbledhur ne pak fjale do ta quaja:

  1. Shume i gezuar
  2. Shprese dhe siguri per te ardhmen
  3. Pozitivisht dhe me shume motivim per te ecur perpara
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,631
  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit?

  U hapen dyret e shpreses se mir

  Une besoj se antarsimi ne Nato eshte nje garat, nj shqiperi e paluhatshme e pa kercnuar dhe e rrespektuar tash e tutje, ky eshte nj nder i madh per ne te gjithe, ka do te thot se eshte nje hap drejte zhvillimit dhe investimeve, njerzit do kene vullnet me te madh edhe per te punuar e jetuar me mire.
  Na mungon vetem edhe energjija elektrike dhe hekurudha qe do e lidhi vendin me boten se pa hekurudh nj vend mbetet i varfer...
  Pra u hapen dyret e shpreses se mir !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kreksi : 03-04-2008 m 16:22

 6. #6
  Urimet me te perzemerta gjithe shqiptareve ku do qe ndodhen !
  Kjo eshte nje tjeter dite e shenuar pas shpalljes se pamvaresise se Kosoves e me gezon mjaft.

  Shpersoj te jete nje fillim i mire per te gjithe ne per ket vendin tone te jete nje hap drejt legalitet e puneve te mira e te pastra te rifitojme besimin te njeri tjetri e mos te jemi te perbuzur nga askush.

 7. #7
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Sapo sht br publik lajmi q Shqipria ka marr ftesn e antarsimit nga NATO. Ky sht nj lajm i gzueshm dhe nj arritje e madhe pr shtetin shqiptar post-komunist. E hapm kt tem pr t vjel reagimet dhe mendimet tuaja mbi kt lajm. Ju ftojm tu jepni prgjigje pyetjeve n vazhdim:

  1. Cili ishte reagimi juaj kur msuat pr lajmin e ftess pr antarsim n NATO?
  2. far do t thot pr Shqiprin nj antarsim n NATO?
  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit?


  Diskutim t kndshm.

  Pershendetje!

  Fakti qe sot Shqiperia mori ftesen per anetaresim ne NATO me gezoi tejmase edhe pse me heret leviznin thashethemet dhe prej ateher filluan emocionet e pritjes se zyrtarizimit te lajmit. Personalisht kur lexova lajmin zyrtar reth kesaj ceshtje u gezova tejmase dhe lajmerova shok e shoqeri aq sa munda. Per mua ishte nje hap i madh ky dhe me gezoi tejmase.

  Anetaresimi ne NATO per Shqiperine do te thote edhe nje hap me afer evropes dhe integrimit ne brendin e saj. Shqiperise qe prej kesaj dite i rritet vlera dhe autoriteti tejmase ne pikpamje nga te gjitha shtetet e tjera.


  Kjo arritje e madhe per Shqiperine, normal qe do te kete ndikim pozitiv si ne jeten ashtu edhe ne zhvillimin e mbare shtetit te Shqiperise. Shqiperia tashme ka bere nje hap teper te madh drejt zhvillimit total te saj, ne cdo aspekt te nje permisimi te rethanave shteterore.

  Te shtoj edhe dicka: Viti 2008 mund te merret si nje nder vitet me te sukseshme per mbare kombin Shqiptar pas vitit 1912. C'mund te kerkojme me teper nga ky vit kur deri me tash kemi arritur aq sa kemi pritur me qindra vite. Edhe kur dihet se viti ende eshte ne brendin e tij dhe shpresojme qe ende te kemi levizje pozitive per kombin tone. Duke filluar nga shpallja e pavaresis se Kosoves e deri tek marrja e fteses per anetaresim ne NATO te Shqiperise jane hapa tejet te medhej qe nje dite te krijojme nje komb dhe nje shtet etnik te zhvilluar dhe te integruar ne te gjitha institucionet nderkombetare. Qellimi i madh dhe i shumepritur eshte me afer se kurre SHQIPERI ETNIKE!



  Rapsoul.

 8. #8
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Antarsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Ftesa ne Nato per Shqiprin do sjell perfitime ekonomike dhe ushtarake
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 9. #9
  i/regjistruar
  Antarsuar
  21-03-2008
  Vendndodhja
  Pistoia
  Postime
  580
  prfitime ekonomike s'shikoj... NATO sht aleanc Ushtarake

  pra Ushtria e Ushtart do prfitojn... Ushtria sepse do riformohet duke filluar nga armt (zhdukjen e kalashave, e t'gjith pislliqet Sovjetike) deri tek uniformat,
  q pr mendimin tim s'sht pak...

  gjithsesi, koh t'vshtira... st bo kush nder pa interes

  duke pas parasysh dhe faktorin t'jap dorn me t'mor krahun... ka shum mundsi q n nj periudh jo t'largt NATO-s (U.S.A) mund ti nevoiten ja 3.000 / 4.000 Ushtar Shqiptar pr t mbajtur paqe n Iran mbas nj shkatrrimi total

  pak a shum ashtu si ndodhi n Irak...

 10. #10
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  57
  Postime
  621
  Ne Shqiperi po na zgerlaqin taksat, smogu, pislliku i gjithanshem, familja e shthurur, institucionet qe nuk te ndihmojne, shendetsia qe te vdes me para, arsimi qe le per te deshiruar, energjia qe mungon, uji i ndotur.......... shpresoj qe nato te merret edhe me keto gjera te "volga".

  Shqiperine e futen ne Nato nuk u fut vete. Ata qe e futen ne Nato duhet ti kene bere mire llogarite qe na pranuan pa asnje lloj standarti. Eshte ne te miren e tyre dhe jo tonen. Neve na rrofshin SALITE DHE EDUSHKAT.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 11. #11
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  dikur

  dikur kur shqiperia ishte pa kushtetute shume shqiptare i kishin varur shpresat te miratimi i saj dhe berja e shtetit me dokumentin themeltar te tij.ishte pragu i miratimit te saj ne parlament kur nje entuziast me thoshte '' ah sa te miratohet kushtetuta dhe mbarojne hallet tona''..e pyes ate se cka eshte kushtetuta more..shpejt e shpejt mu pergjigj se ishte dokumenti themeltar i nje shteti mbi te cilin rregullohet jeta e tij.mire e kishte i shkreti por kur une i dhashe nje pergjigje tjeter ai mbeti disi i hutuar.i thashe qe kushtetuta e nje shteti eshte nje liber me shume vlera por dhe pa asnje vlere ne te cilin jane te shkruara disa rregulla mbi te cilat ecen jeta e shtetit..ka shume vlera kjo kushtetute nese e hape ate dhe ato qe jane shkruar aty i zbaton ne jete por eshte krejtesisht e pa vlere nese e mbyll dhe e vendos ne nje raft librash..e solla kete histori per te thene se edhe samiti i natos dhe ftesa per ne nato jane sa te gezueshme po aq edhe shqetesuese.tani na duhet neve te tregojme kush jemi dhe a do te shkojme ne standartet qe nato kerkon.shpresojme

 12. #12
  Ska lajm me te mire per Shqiperine, shqiptaret dhe klasen e saj politike qe megjithe calimet dhe problemet qe ka, perseri kjo eshte nje arritje shume e madhe dhe historike. Une e deshiroja me shpirt dhe mbaja frymen keto dite pasi tragjedia e Gerdecit mund te ndikonte shume per keq dhe te na degediste edhe disa vite te tjere larg ketij objektivi. Por desh zoti qe nuk ju dha rendesi dhe tashme jemi pjese e asaj aleance ku duhet te kishim qene prej dekadash. Futja ne kete aleance eshte pozitive ne cdo drejtim dhe e afron Shqiperine edhe njehere me shume me vendet perendimore dhe strukturat e tij, sidomos ato ushtarake. Ndikimi ne te ardhmen do jete vetem pozitiv dhe shpresedhenes. Nese tragjedia e Gerdecit ishte nje loje e hartuar per te penguar futjen e Shqiperise ne Nato atehere e them me plote gojen se ata qe e gatuan ate maskarallek kane marre nje grusht qe i ka hedhur K.O. !!

  Urime Shqiperi

 13. #13
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Nato ne gjirin e saj ka vetem shtete te afirmuara ne skenen nderkombetare, me nje politike stabile te brendshme dhe te jashtme.

  Anetaresimi ne Nato, percon siguri tek n=investitoret e huaj, bashkoi ksaj taksat e ulta dhe ndihmen qe qeveria e tanishme i ofron investitoreve te hauj, patjeter do ta shnderroje shqiperine ne nje parajse investimesh.


  Anetaresimi ne NAto ndihmon jasht mase lehtesimin e anetaresimit ne EU.


  Qeveria ka shum merita, pasiqe eshte drejtperdrejt e azhnornuar ne jeten totale te shtetit tone, po ashtu edhe opozita ka nje reng meritash sidomos per konsensusin e ofruar per reformat.


  Shqiperia tani e tutje nuk do shihet sikur shihej para vitit 2005, si nje vend i korruptuar dhe i qelbur nga krimi i organizuar dhe bandat mafjoze.....maxhoranca e ka meriten e nxjerrjes se Shqiperise nga nje vend cope cope ne nje vend anetari me te drejta te plota ne NAto.

  Zoti ndihmofte Shqiptaret, ama sot nuk kemi vetem nje gezim, kemi edhe gezmin tjeter, pafajsine e Ramush Haradinaj, luftetarit dhe heroit te gjalle te UCKse.

 14. #14
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Nuk diskutohet se integrimi i shqiperis ne organizatet verio-atlantike eshte nje fitore per shtetin e Shqiperis, uroj qe politikanet shqiptar te jene te zotit qe ti shfytezojne te gjitha keto dyer te bukura qe po u hapen dhe me ne fund te fillojne dhe te punojne ne ndertimin e jeses se cdo shqiptari!

  Gostivari_usa
  WE WILL NOT GO DOWN!

 15. #15
  Shpresa asnjeher nuk shuhet ,qoft e mbar kjo dit per te gjith popullin shqiptar ,duke u antarsuar ne nato esht rruga me e afert drejt integrimit per ne Europ...........2 gezime ne nje dit ,.....po me vjen mir per Ramushin qe ka dal i pa fajshem ta gezoj lirin dhe pavarsin .
  I arratisur e i syrgjynosur

  i rraskapitur e i sakatosur

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-03-2008
  Postime
  21
  Sot eshte nje dite e madhe per gjithe shqiptaret... M'ka knaq shpirtin presidenti me fjalimin e tij... Shqiptaret me nuk marin si shembull demokracine perendimore , qe sot shqiptaret jane pjese e demokracise perendimore... E ardhmja e shqiptareve gjithsesi qe do jete e ndritshme...

  P.S.: KEEP WALKING... GOD BLESS THE UNITED STATES OF ALBANIA...

 17. #17
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Sapo sht br publik lajmi q Shqipria ka marr ftesn e antarsimit nga NATO. Ky sht nj lajm i gzueshm dhe nj arritje e madhe pr shtetin shqiptar post-komunist. E hapm kt tem pr t vjel reagimet dhe mendimet tuaja mbi kt lajm. Ju ftojm tu jepni prgjigje pyetjeve n vazhdim:

  1. Cili ishte reagimi juaj kur msuat pr lajmin e ftess pr antarsim n NATO?
  2. far do t thot pr Shqiprin nj antarsim n NATO?
  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit?


  Diskutim t kndshm.
  1. Cili ishte reagimi juaj kur msuat pr lajmin e ftess pr antarsim n NATO?

  - Ishallah s'plas nai luft tjeter me u unat ton per me lon kockat ...


  2. far do t thot pr Shqiprin nj antarsim n NATO?

  - Tashi s'ka mo greku byth me na bo si gangsterr, se jena dhe ne t'fort ...


  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit ?

  - Ket e di vetem Zoti Modh. Asnji tjeter mos t'vij e t'na boj si profet ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Reagimet tuaja mbi antarsimin e Shqipris n NATO

  FLM Berisha me politiken qe mban ....bravo.....do i ben shqiptaret qytetar si te tjer popuj...u hiq titulli "bodpipel"
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin

  1. Cili ishte reagimi juaj kur msuat pr lajmin e ftess pr antarsim n NATO?
  2. far do t thot pr Shqiprin nj antarsim n NATO?
  3. Si do t ndikoj ky antarsim n jetn dhe t ardhmen e vendit?


  Diskutim t kndshm.
  1- Kete gje e prisja. Isha shume i sigurte qe Shqiperia do ftohej pamvaresisht ngjarjes se Gerdecit. Kjo eshte nje politike evropiane dhe amerikane, kshu qe ne kete rast ndihmuan nje vend si Shqiperia ti afrohet edhe me shume bashkimit europian dhe ecjes perpara.

  2- Ndryshime te disa ligjeve dhe zhdukjen e maskaralleqeve pak nga pak.

  3- Ecje perpara. Zhdukjen me hapa me te shpejte te qelbesirlleqeve qe benin dhe bejne qeveritaret Shqiptare. Me hyrjen ne nato i afrohemi hyrjes ne B.E e cila nuk eshte me larg se 4-5 vjet. Besoj se brenda ketyre 4-5 vjeteve do kemi shume perparesi si nga ana ekonomike ashtu edhe ne lidhje me shtetet e tjera. Besoj, qe shume shtete do fillojne te heqin vizat dhe te jemi dhe ne shqiptaret nje here "elektrone te lire".
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 20. #20
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  47
  Postime
  3,393
  Gezuar te gjithe shqiptareve!

  Eshte nje dite historike jo vetem per Shqiperine por edhe per gjithe shqiptaret. Anetaresimi vecse pritej prej vitesh. Tani Shqiperia eshte vend shume me i sigurte shikuar nga te gjitha aspektet. Kjo do rris investimet e huaja ne Shqiperi dhe do modernizoj plotesisht ushtrine shqiptare.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 1915
  Nga ORIONI n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 4. Janullatos: Nuk ka prparim me djegien e kishave dhe xhamive
  Nga Jesushaus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •