Close
Faqja 200 prej 200 FillimFillim ... 100150190198199200
Duke shfaqur rezultatin 3,981 deri 3,991 prej 3991

Tema: Enigmat

  1. #3981
    Faqe 200 - postimi nr. 3981
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 08-11-2008 mė 22:23
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  2. #3982
    Pėrgjigja ishte e thjeshtė, o Beso:" Postimin e parė nė faqen e 200-tė do ta bėnin tė pagjumėt"!!

    Mė falni pėr kėtė shaka ndoshta edhe tė pakripė, por e pashė nuk shkruante askush. Meqė nuk mė zinte gjumi dhe kur e pashė se mungonin edhe 8 shkrime thashė me vete: "po unė i pagjumė, po, pse fundja nuk pėrfitoj diēka nga pagjumėsia ime". I thonė 5 libra - 5 botėra, 5 shpirta!

    Arben 30 ruaju se bėnė ndonjė reklamė pėr mua nga ato qė ti di!

    Edhe mė tej do tė rri pa gjumė,
    Juaji, Gi de Masha
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 08-11-2008 mė 22:44
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  3. #3983
    i ē'regjistruar...
    Anėtarėsuar
    07-04-2006
    Postime
    736
    Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Njė detyrė logjike:

    Janė tre pesona: personi A, personi B dhe personi C
    Personi A dhe B janė vėllezėr. Edhe personi B dhe C janė vėllezėr, por personi A dhe C nuk kanė kurrfarė lidhje gjaku ( dmth nuk janė asgjė ndėrmjet veti).
    Si ėshtė e mundur?
    si thua mik Adem ka me te pagjume?
    A dhe B jane vellezer vetem nga nena, kurse B dhe C jane vellezer vetem nga babai.
    okay?

    librat pata nje deshire te zjarrte qe ti merrte nje mik imi por nuk i mori, eh c'ti besh ......jeta keshtu e paska.
    Ato shkojne atje ku ka e jo atje ku nuk ka.
    Falenderoj mikun Agim Metbala qe na bashkoi ne kete "sofer" madheshtore dhe na duroi e na perqafoi ndoshta edhe kur s'e meritonim. .
    falenderoj edhe te gjithe miqte tjere, per qe: kuptoheshim kaq lehte ketu.
    - gjume te embel dhe shihemi ne temen tjeter...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tevelizori : 08-11-2008 mė 23:31

  4. #3984

    Unė sapo hapa njė temė tė re

    Citim Postuar mė parė nga Tevelizori Lexo Postimin
    si thua mik Adem ka me te pagjume?
    A dhe B jane vellezer vetem nga nena, kurse B dhe C jane vellezer vetem nga babai.
    okay?

    librat pata nje deshire te zjarrte qe ti merrte nje mik imi por nuk i mori, eh c'ti besh ......jeta keshtu e paska.
    Ato shkojne atje ku ka e jo atje ku nuk ka.
    Falenderoj mikun Agim Metbala qe na bashkoi ne kete "sofer" madheshtore dhe na duroi e na perqafoi ndoshta edhe kur s'e meritonim. .
    falenderoj edhe te gjithe miqte tjere, per qe: kuptoheshim kaq lehte ketu.
    - gjume te embel dhe shihemi ne temen tjeter...
    Tė dashur gjėzėtarė unė sapo hapa njė temė tjetėr zbavitėse: Lojė me telefonata. Tė pushojmė pak nga ndėrrimorėt, por besoj sė shpejti do tė fillojmė edhe me ta.
    Gjithė tė mirat.
    juaji, Adem Gashi
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  5. #3985
    i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
    Anėtarėsuar
    12-01-2008
    Vendndodhja
    Rahovec,Kosovė
    Postime
    13,529
    Mirėmėngjet tė gjithėve, Le tėmė ndihmoj zv. shefi pėr fitues - ėshtė pak "diskuatabile": Arbeni 30, pa e shkelur "cakun", publikisht me shumė kėnaqėsi e dashuri na uroi e pėrgėzoi pėr suksese, Ademi kishte tė drejtė, Tevelizori, "shkeli" i dytė nė faqen e 200-tė... Po ia bėjmė kėshtė: "ēmimin e parė", e ndajnė Arbeni 30 dhe Adem Gashi, ndėrsa "ēmimin e dytė", Tevelizori... Besoj se zv. shefi do tė pajtohet me kėtė propOzim...

    Definitivisht, e shpalli temėn tė mbydhur...

    Edhe njė herė Ju falenderohem tė gjithėve, pėr shoqėri, bashkėpunim e kontributin e dhėnė enigmatikės - gjėzėtarisė shqiptare...

    Mirė u ėexofshim nė temėn tjetėr...

    Agim METBALA

  6. #3986
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anėtarėsuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Jam plotesisht dakort.
    Urime te gjitheve!
    Ehehehehehehehe....po pse ademgashi xhanem te parin.....ububububuja...

  7. #3987
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283

    Pershendetje.....!

    Citim Postuar mė parė nga Besoja Lexo Postimin
    Jam plotesisht dakort.
    Urime te gjitheve!
    Ehehehehehehehe....po pse ademgashi xhanem te parin.....ububububuja...
    I nderuari Mik Agim!
    Si anetare i fsh.com,Te falenderoj per punen e pa lodhshme tek tema e enigmave ,ke bere nje pune te jashtezakonshme ku edhe kemi mesuar edhe jemi lidhe me miq nga te kater anet e botes ku jetojne dhe frymojne Shqiptaret .

    I uroj fituesit qe kane shkel faqen 200 paraprakisht .
    Kam nje reagim te vogel tek moskuptimi i kritereve brenda perzgjedhjes se fituesit qe shkeli faqen 200.

    Ketu ne fund te temes u be nje postim nga dy anetare pa formulim te nderrimoreve dhe pa zgjidhje te nderrimoreve,enigmave , u bene postime ne menyre qe vetem te shkilet faqja 200 me urata me anekdota,me fjale te atij e ketij ,... me numer faqeje kaq e aq , e jo ne baze te kritereve qe duhet vetkuptuar ne si pjesmarres brenda temes.

    E para me habit ajo urata (ok per uraten por brenda kritereve) e Arbenit pa arrite ne faqen 200, dhe mos reagimi i Juaj Mik Agim,si hapes i temes .
    Dhe e dyta vazhdimi i postimeve te Z.Adem te nje pasnjeshme vetem per te dal te faqja 200 pa formulim te nderrimoreve fare ,tema mori kahje te dilet ne faqe 200 jo me enigma as nderrimore por me postime , une (dhe te tjeret) do mund te rrinim vetem duke postu dicka te pa kuptimet qe te vijme deri te faqja e kerkuar.
    Por iu permbanim temes dhe kuptimit te vetekritereve brenda temes ne fjale.
    Kjo me shtyri qe te beje kete reagim, te vogel,ne menyren me njerzore te mundshme.

    Me pershendetje te perzemerta per te gjithe pjesmarresit , dhe me dashmiresi e mirekuptim per kete reagimin tim ,uroj qe ne te ardhmen te punojme brenda kritereve ne disa raste te vetkuptuara.

    Me respekt per te gjithe!
    Ēaushi!
    Dhuro shumė...e prit pak!

  8. #3988
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Pajtohem me mendimin dhe verejtjen e Caushit, per me teper se ai me shume se kushdo tjeter i qendroi besnik temes. Hyri ne gare dhe fitoi jo si ne ajo barcoleta: I sati dole? I pari! Sa pjesemares ishit? Nje!!!
    Caushi hyri ne gare krahas dhjetra pjesemaresve te tjere dhe ndriti kurdohere me saktesine e pergjigjeve te tij. Nuk djersiu vetem ai, por edhe vete perpiluesit e enigmave. Kjo ishte vertet nje loje e kulturuar, qe kerkonte jo vetem zotesi kombinimesh, por edhe njohuri fushash te dijesh.
    Falenderoj hapesin e temes, Agimin Metbalen dhe me tej Adem Gashin me pasurimin qe i beri kesaj teme, duke na terhequr dhe ne ne kete lloj gare interesante. Perqafime te gjitheve, Mondi!

  9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mondishall pėr postimin:

    projekti21_dk (18-05-2020)

  10. #3989
    Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Faqe 200 - postimi nr. 3981
    Mendoj se ky eshte fituesi i cmimit te pare .

    Ne radhe te pare doja tju falenderoja te gjitheve per menyren e vecante te komunikimit te cilen e gjej vetem tek kjo teme!!Kemi kaluar shume kohe bashke dhe gjithmone kemi ditur te tregohemi te kujdeseshem me njeri-tjetrin, Theksoj jo eshte unike.

    Koha qe kam kaluar ketej , per mua ka qen shume e mrekullueshe Dhe per kete ju falenderoj te gjitheve !!

    5 Libra eshte nje dhurate shum speciale dhe e vecante , por edhe pse u mundova shume te kapja postimin e pare , nuk me eci .Se po e beja me hile ,Sme kan ecur ndonjehere keto punet me hile , jam i pafat ( shaka )
    Duket qarte qe postimin e pare e ka ber Z.Adem dhe per kete e meriton Ēmimin e pare , dua shum po nuk mund te "ndahet" nje cmim .

    Z.Adem une personalisht ju uroje te kaloni momente shume te kendeshme duke lexuar ata libra !!!



    Dhe Se Fundmi nuk dua te haroj pa pershendetur miqte e mi me te mire ketu.
    Qe jane :Z.Adem , Ēaush dhe Jul-linda (sy-Shqiponjat )Dhe ne menyre speciale Nismetarin e palodhur te kesaj teme Z.Agim Metbala.

    Ketu po e mbyll kalofshi kendshem te gjithe dhe shifemi ke tema tjeter ,bashk mirupafshim te pa harueshmet Enigma !!

  11. #3990

    Letėr pėrsendetėse

    Lexoni postimin e poshtėm, sepse kėtu titulli mė doli me gabime!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 09-11-2008 mė 12:07
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  12. #3991

    Letėr pėrshėndetėse

    Tė dashur gjėzėtarė, tė dashur pjesėmarrės nė ”sofrėn” e Agim Metbalės, dita shtyu ditėn, faqja faqen, kėshtu arritėm te data 9 nėntor 2008 ( filluar mė 30.3.2008. I pari u paraqit "mondishalli, mė 22.06.2008, 18:31 ), arritėm te faqja 200, arritėm te postimi 3981, ku sipas propozimit tė shefit edhe shpallej e mbyllur kjo temė. Ishte njė nga ”sofrat” mė tė vizituara nė Forum - 30.178 vizitorė.

    Ndonėse nė kėtė Forum kam hyrė papandehur, rastisi tė vizitoj kėtė faqe dhe - mbeta! Me kėtė rast falėnderoj nga zemra kolegun tonė, gjėzėtarin e dėgjuar, Riza Bėrbatovcin, i cili mė njoftoi se Agim Metbala ka hapur nė Forum njė temė ”Enigmat”, nė tė cilat po prezanton ”anagrame”. Ani se jam i pėrbetuar qė aty ku u thohet gjėzave enigma dhe ndėrrimorit anagram mos tė botoj, megjithatė respekti pėr Agimin dhe vullneti i mirė juaji pėr kėtė lloj gjėze e mbi tė gjitha dėshira ime dhe dashuria qė kam pėr ndėrrimorėt - mė bėri tė lėkundem. Agim ka qenė ndėr tė parėt qė ka bėrė ndėrrimorė mė kualitativė nė Kosovė. E them edhe kėtė se ndėrrimorin e parė e kam parė nė „Filiza“ dhe qė atėherė mė ka mbetur nė shpirt ndėrrimori. Ndoshta pse mė pėlqejnė ”tėrsėlleqet” – ndėrrimori ėshtė njė ēik i tillė.

    Jam plotėsisht i bindur qė ndonjėherė kam qenė i vrazhdė me ju, ndoshta kam bėrė edhe ndėrhyrje tė paarsyeshme, mirėpo nuk mund tė qėndroja indiferet kur shihja qė disa prej jush po bėnin vėrtet ndėrrimorė shumė cilėsorė, por u mungonte ana teknike. Besoj ta keni hetuar, se gjithė ndėrrimorėt qė kam sjellė para jush i kam bėrė me pėrkushtimin mė tė madh, dhe besoj tė keni parė nė gjithė postimet e mia, ndoshta nė 1-2 ndėrrimorė mund tė kenė dalė me difekt. Kėtė e kam bėrė qė tė jepja shembull personal qė edhe ju tė ishit tė saktė dhe tė pėrkushtuar nė punė- jo vetėm pėr ndėrrimorėt.

    Tetė postimet e mia tė fundit i kam bėrė me qėllim nė kėtė formė. Unė, jo tetė, por edhe mė shumė ndėrrimorė do tė kisha mundėsi t’i postoja, por meqė propozimi ishte qė loja tė pėrfundonte nė faqen e 200-tė, atėherė unė bėra postime qė nuk kėrkonin pėrgjigje, qė lė tė nėnkuptohet se pikėrisht tė pėrfundohej nė kėtė faqe. Dhe sipas temės ”Enigma” nuk do tė thoshte qė gjėza tė ishte vetėm ndėrrimor. Besoj ju kujtohet gjatė rrugėtimit tonė kemi pasur edhe gjėza tė tjera.

    Nė kėtė forum kam kaluar ēastet mė tė mira, andaj pėrzemėrsisht dua tė pėrshėndes: Dianėn, Ēaushin, Mondishallin, Riza Bėrbatovcin, Tevelizorin, Beharin, E panjohura, isLand, Bilogoa, Besoja, Jul_linda, Arbeni 30, Warning, Zombi, Kujtim Cami... ( le tė mė fal ndonjė nėse kam harruar ta pėrmend). Amosfera ka qenė kaq e ngrohtė e kaq miqėsore sa unė e kam ndier veten si nė njė shoqėri qė njihemi prej vitesh.

    P.S. Deri sa tė hapet ndonjė temė tjetėr mund tė takohemi te tema: LOJĖ ME TELEFONA. Direkt mund tė hyni kėtu nėse klikoni nė kėtė tufėz ( link ): http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=101593

    Mirupafshim nė ndonjė temė tjetėr!
    Juaji, Adem Gashi, Danimarkė
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 09-11-2008 mė 12:19
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

Tema tė Ngjashme

  1. Enigmat - Gjėegjėzat
    Nga Agim Metbala nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 2223
    Postimi i Fundit: 30-10-2009, 15:37
  2. Enigmat - Gjėzat 3
    Nga Agim Metbala nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 900
    Postimi i Fundit: 20-04-2009, 23:52
  3. Enigmat - Gjėzat 2
    Nga Agim Metbala nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 1071
    Postimi i Fundit: 18-03-2009, 17:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •