Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    Fierak 100% Maska e Ujku'80
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    584

    Tasi me flamurin shqiptar ne "Jackie Brown"

    Duke pare filmin Jackie Brown te Quentin Tarantino vura re perdorimin e nje tasi me flalamurin shqiptar ne nje sekuence. Kerkova pak per te pare ndonje kuptim te mundshem por nuk gjeta asgje.
    Keto jane pamjet.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
    Liberté, égalité, fraternité

  2. #2
    Ca dmth kjo thjesht mund te jete nje koicidence ose ai regjizori i ka qef shqiptaret une nuk shikoj ndo1 gje te cuditshme ketu...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 28-03-2008 mė 14:30 Arsyeja: Harrova ta beja C te madhe...:p
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Bani gjk
    Anėtarėsuar
    06-01-2005
    Postime
    550
    Ujku 80 e mbaj ne mend edhe une kete film, te them te drejten kur e pata pare kete tase ne kete film keshe mburrur disi ( eh shqiptart me kete patriotizmin (: ) hehe.
    E mbaj ne mend se ne kete film samuel jackson e thot nje fjale per shqiptaret, por nuk me kujtohet saktsisht se per qfar flet.
    Sido qe te jete, edhe mua me intereson si kryezitet te dije se cka eshte puna e keti tasi !!!

  4. #4
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Po ka perdorur Tas me Falmurin Shqiptar per te na bere pak te njohur ne bote.

    Po i ka kapur pa dashje dora ate Tas ore sa e beni problem edhe juve.

    Po per Filmin INSIDE MAN qe ka pjese nga Fjalimi i Enver Hoxhes cfare duhet te themi????
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Ne filem analizohet cdo detaj nga regjizori,keshtu qe dicka nenkupton por une nuk e kam pare kete film.bbbbbooooooo

  6. #6
    E Humbur Maska e elsaa
    Anėtarėsuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    As une se kam pa kte filmin , por qeka interesante .
    Ujku“80 paske problem ti me shqiptimin e "Flamurit" dy her qe e ke shkrujt po me gabime , kontrolloje noj her postimin para se ta postosh se ja humbe bukurine Flamurit.
    Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    po une ne vitin 1990 kam ble nji tas me shqiponje ne NY ai duqan ishte per turista e tasi kushtonte ather 6 dollar e qka nuk ben patriotizmi...vertet ishte i bukur dhe tani e kam ba shprehi ne cilin vend kam shku kam tasin e qdo vendi .....me jan ba shum tani
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #8
    Larguar Maska e lone_star
    Anėtarėsuar
    13-08-2003
    Vendndodhja
    Houston, TX
    Postime
    222
    Interesante. E kam pare filmin po s'e pata vene re nje gje te tille.
    E njef njeri personalisht Kuentinin ta pyese pse?
    E ardhmja e burrit tend varet nga ty Sibora, sa me afer meje ti aq me afer dikasterit burri yt....

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
    Anėtarėsuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    671
    Citim Postuar mė parė nga Bani gjk Lexo Postimin
    E mbaj ne mend se ne kete film samuel jackson e thot nje fjale per shqiptaret, por nuk me kujtohet saktsisht se per qfar flet.
    Dikush e pyeti Samuelin se si i ishte dukur New Yorku dhe ai iu pergjigj "Si Shqiperia, por me mė shume drita". Pak a shume keshtu ishte batuta ne film ku permendej Shqiperia.

  10. #10
    Edhe ca ka ndonje gje per tu bere alarmante ketu si e hapi temen ky miku lart.Pa lidhje...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  11. #11
    Fierak 100% Maska e Ujku'80
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    584
    Nuk eshte gje alarmante ishte thjesht nje gje qe me beri pershtypje, duke ditur se ne ē'do film te Tarantinos, ēdo fragment ka nje kuptim te vetin, me lindi kjo pyetje......

    elsaaaaaaaaaa na fal per gabimin nga nxitimi

    O FLAMUR GJAK O FLAMUR SHKAB
    FLAMURI, FLAMURI, FLAMURI


    Po episodin e serise se pare te Simpsonave , te vitit 1989, me programin e shkembimit te studenteve,ku shkembejne Bart Simpson me nje djale shqiptar e keni pare.......
    Liberté, égalité, fraternité

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e joss
    Anėtarėsuar
    15-09-2005
    Postime
    311
    EShte edhe nje film me Van Damin, ku ne ring lufton njeri qe ka te veshur nje kemishe te bardhe dhe ne brez ka flamurin shqiptar me shqiponjen e zeze. Ne perfundim te filmit, kur jep pjesemarresit lexova edhe nje emer shqiptar, mbiemri ishte nga fshatrat e Shkodres .... fatkeqesisht e kam harruar si emer...

  13. #13
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    ate tipin e kam pa njihere para hotel dajtit ne vitin 1996 .nuk ja di emrin sjam tifoz karateje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drague : 31-03-2008 mė 07:44

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e brigada138
    Anėtarėsuar
    06-06-2005
    Vendndodhja
    ZÜRICH
    Postime
    89
    Citim Postuar mė parė nga joss Lexo Postimin
    EShte edhe nje film me Van Damin, ku ne ring lufton njeri qe ka te veshur nje kemishe te bardhe dhe ne brez ka flamurin shqiptar me shqiponjen e zeze. Ne perfundim te filmit, kur jep pjesemarresit lexova edhe nje emer shqiptar, mbiemri ishte nga fshatrat e Shkodres .... fatkeqesisht e kam harruar si emer...
    ai tipi quhet PJETER MALOTA
    FAKTET JANE KOKEFORTA

Tema tė Ngjashme

  1. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
    Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
  2. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  3. Konfederata e Artizanatit Shqiptar
    Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 16-10-2006, 07:16
  4. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
    Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •