Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Fushat donacionesh pr viktimat e tragjedis s Grdecit

  T gjith kemi lexuar dhe msuar kto dit lajmin e kobshm t shprthimit t nj depo municioni n zonn e Vors, fshatin Grdec n t cilin kan humbur jetn shum njerz, jan plagosur qindra t tjer, shum njerz jan renditur si t humbur pasi nuk dihet fati i tyre, dhe shum t tjer kan shptuar jetn por kan humbur shtpit, kan humbur bizneset e vogla, kan humbur gjn e gjall me t ciln ushqenin veten e familjen. Nuk sht nevoja q tu prshkruaj me fjal se sa dramatike sht situata n Grdec pasi jam i bindur q t gjith i keni ndjekur ngjarjet nga afr nprmjet mediave apo npr faqet e forumit shqiptar.

  Kur tragjedi t tilla ndodhin n nj popull t vogl e t varfr, nuk shkaktojn vetm dhimbje, panik e lot, por testojn edhe dashurin, dhembshurin dhe frymn e vllazris e bamirsis s nj populli. Kjo tragjedi prben n vetvete nj apel dhe nj sfid jo vetm pr qeverin shqiptare dhe ata shqiptar t prekur nga tragjedia, por prbn nj apel pr ndihm pr t gjith shqiptart n bot. T gjith duhet t ndihmojm njerzit e prekur nga tragjedia pasi ata jan shqiptar si ne, jan motrat dhe vllezrit tan. Dhe prpara se t presim ndihmat nga qeveria apo nga qeverit e vendeve fqinje, duhet t jemi ne si shqiptar t part q ndihmojm financiarisht viktimat e tragjedis.

  Albasoul dhe Forumi Shqiptar, duke qn vendtakimi m i madh i shqiptarve n diaspar n 150 shtete t bots, ju apelon me dorn n zemr t gjith antarve dhe vizitorve tan q t ndihmojn familjet shqiptare t prekura nga kjo tragjedi duke br nj donacion financiar. T gjith ne pa prjashtim q jetojm e punojm n bot, mund t japim dika nga t ardhurat tona pr at fmijn t ngelur jetim nga kjo tragjedi, pr at familjen q nuk ka m nj tavan mbi kok, pr at prindin fermer t dshpruar n kulm q vret mendjen se si do t ushqej fmijt e tij tani q ka humbur edhe gjn e gjall me t ciln mbante familjen.

  Qeveria shqiptare ka hapur kto llogari bankare pr t gjith ata q duan t ndihmojn financiarisht duke br nj donacion:

  ALL 8003890900
  EUR 8000890900
  GBP 8002890900
  USD 8001890900


  Duhet t ndihmojm njri-tjetrin n mnyr q t na ndihmoj edhe Perndia si popull!

  Le ti ndodhemi pran njri-tjetrit n kto dit t vshtira,

  Stafi i Forumit

 2. #2
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Une mendoj se duhet pak sqarim ketu, per sa i perket menyres se berjes se donacioneve. Me sa shikoj aty ndodhen kater llogari bankare per kater lloj valutash te ndryshme.Deshira ime per te bere donacion eshte e madhe, po ashtu mendoj shume te tjere deshirojne nje gje te tille. Mire po informacioni rreth organizates qe merret me grumbullimin e doncaioneve len shume per te deshiruar.

  Sidocofte, per momentin ndjej te nevojshme perggjigjen e ketyre pyetjeve.


  1) Cila eshte menyra e komunikimit per te kryer donacionin?

  2) C'fare menyre pagese eshte e mundur te kryhet? (lloji i kartave bankare)
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Zeri_i_Mirdites,

  Nuk bhet fjal pr organizat q mbledh donacione, por kt e bn Qeveria shqiptare!

  1) Cila eshte menyra e komunikimit per te kryer donacionin?

  Nuk ke nevoj pr komunikim. Mjafton t shkosh deri tek sporteli m afrt bankar n vendin ku jeton dhe dhuron aq para sa t lejojn kushtet!

  2) C'fare menyre pagese eshte e mundur te kryhet? (lloji i kartave bankare)

  ALL 8003890900
  EUR 8000890900
  GBP 8002890900
  USD 8001890900

  -e para: t gjitha valutat i pranon
  -e dyta: vetm euro
  -e treta: vetm funtat angleze
  -e katrta: vetm dollart amerikan

  S'kuptoj ka nuk ke t qart?
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Citim Postuar m par nga Davius Lexo Postimin
  S'kuptoj ka nuk ke t qart?
  Cilat nga pyetjet qe kam bere me siper nuk ke kuptuar qe ti perseris?

  Per sa i perket pergjigjeve faleminderit, por asgje nuk solle ne drite.Jam ne dijeni se eshte qeverija Shqipare ajo qe organizon mbledhjen e donacioneve ( eshte shkruar qarte ne posten e meparshme) por menyra kaq e thjeshtezuar duke hapur kater llogari bankare me duket e quditshme. Per aq dijeni sa ke ti dhe une, te kater ato llogari mund te jene te Skender Palosh Katroshit. Duke qene qeveria organizatore e kesaj nisme duhet ta thoje mendja qe te pakten nje web site duhet ta kishe ngritur per ta bere transparente punen e saj ne lidhje me kete proces. A nuk ta thote mendja se do ishe me efektive dhe do e rriste jashtezakonisht shume shumen e donacioneve?

  Nuk ka nevoje komunikimi...domethene nuk ka nevoj per informacione dhe nuk ka nevoje te dish se kush jemi ne, dhe si i ndihmojme familjet e prekura nga tragjedia me donacionin tuaj?

  Derdhja e parave duke perdorur transferim bankar eshte proces i ngushtezuar, qe ne varesi te sherbimit te bankave kerkon kohe qe procesi i transictionit te kryhet plotesisht, ndaj mendova se do kishin ngritur ndonje menyre me te avancuar dhe jo kaq primitive. Te njejtat emra bankash bejne transferim ekspres parash, mire po emra te ndryshme krijojne teper vonesa dhe ne disa raste kthim parash pas. Kete gje e kam provuar prandaj flas.


  Te lutem Davius, nese nuk ke pergjigje, ler dike qe eshte ne dijeni qe te pergjigjet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BvizioN : 18-03-2008 m 18:49
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Zeri_i_Mirdites ndodhemi ne Shqiperi, gjerat nuk jane njesoj si jashte. Ajo llogari monitorohet nga media dhe vete nga banka Raiffeisen ku dhe jane hapur llogarite. Sado leke qe te mblidhen aty nuk ka mundesi keqperdorimi te atij fondi per arsye se vete qeveria ka akorduar fond prej 6 MLD lekesh per ndihmen e qytetareve te prekur nga kjo tragjedi. Mos ki merak fare ne dergimin e parave ne ato llogari.

  Nje shpejgim i vogel per ju qe ndodheni jashte Shqiperise:
  Nese beni online banking mjafton te transferosh shumen e deshiruar tek njera nga llogarite bankare duke pasur parasysh valuten e parave qe po dergon. Mund edhe te shkosh ne banke dhe te kerkosh qe te besh transferimin tek ato numra llogarie. Ato qe keni me poshte jane e gjitha cka ju duhet per transferimin e lekeve. Nuk eshte e nevojshme te keni llogari bankare per te derguar para ne keto llogari.

  Mbajtsi i Llogaris: Ndihma per te prekurit e tragjedise se Gerdecit
  Adresa e Banks: Raiffeisen Bank, Rruga e Kavajs, Tirana, Albania
  Numri i llogaris: ALL 8003890900 , EUR 8000890900 , GBP 8002890900 , USD 8001890900
  Swift Code: SGSBALTX

  Per ju qe ndodheni brenda Shqiperise mund te beni nje donacion ne te githa deget e bankes Raiffeisen.
  Ndryshuar pr her t fundit nga OO7 : 18-03-2008 m 17:15

 6. #6
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Nje spjegim i thjeshte dhe teper ndihmues, faleminderit Halimi

  Domethene eshte Raiffeisen banka nga e cila jane hapur llogarite.

  Citim Postuar m par nga Halimi Lexo Postimin
  Nje shpejgim i vogel per ju qe ndodheni jashte Shqiperise:
  Nese beni online banking mjafton te transferosh shumen e deshiruar tek njera nga llogarite bankare duke pasur parasysh valuten e parave qe po dergon..
  Nga banka ime eshte e mundur kryerja e transferimeve kundrejt llogarive qe permbajne 6 numra "sort code" dhe 8 numra "account numb" ose dicka te quajtur "roll number" qe eshte nje perberje germash dhe numrash. Gje e tille me sjell pengese kur mundohem te kryej transferim nga online banking per arsye se e quan te tille llogari bankare "invalid" domethene te panjohur.Kjo ishe nje nder arsyet qe e solla si diskutim....dhe mendoj se vlen dhe per te tjeret qe ndodhen ne te njejten pozite.

  Gjithashtu, per ju qe jeni ne UK, a keni dijeni se cila banke kryen transferim direkt ne banken Raiffeisen?

  Faleminderit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  HSBC Online ka opsionin Send Money Overseas te cilen mund ta perdoresh 09:00-15:30. Ma merr mendja se te gjitha bankat duhet ta kene ate opsion. Cfare banke ke ti Zeri_i_Mirdites?

  Tek cdo banke ne te gjithe boten ku do te paraqitesh me informacionin e meposhtem do te mund te dergosh para ne keto llogari.

  Mbajtsi i Llogaris: Ndihma per te prekurit e tragjedise se Gerdecit
  Adresa e Banks: Raiffeisen Bank, Rruga e Kavajs, Tirana, Albania
  Numri i llogaris: ALL 8003890900 , EUR 8000890900 , GBP 8002890900 , USD 8001890900
  Swift Code: SGSBALTX

 8. #8
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Citim Postuar m par nga Halimi Lexo Postimin
  Ma merr mendja se te gjitha bankat duhet ta kene ate opsion. Cfare banke ke ti Zeri_i_Mirdites?

  Une perdor Halifax Bank dhe ka ospsion dergimi ne tjeter banke Halifax/Bulding society apo tjeter banke (po nuk specifikon transfer overseas)

  Informacioni qe kerkohet te plotesohet kur jam ne online banking eshte ky....

  Organisation :..........!
  Customer Reference :........!
  Receiving Sort Code :.........!
  Receiving Account Number:...!


  Sidocofte faleminderit. Do e provoj te shkoj ne banke me keto detaje qe ke sjelle, sepse ne branch kan me teper opsione dergimi.Por me c'kam vene re, kur dergon nga nje banke ne nje banke tjeter jashte shtetit, dhe qe bankat nuk kane link te drejtperdrejte...transferimi kerkon shume dite....mbase deri nje muaj.


  Prandaj medoja se nje pagese me Visa apo Mastero do ishe shume me e thjeshte dhe e drejtperdrejte.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Per keto qe ke dhene ti Zeri_i_Mirdites nuk jam i sigurt, por mendoj se ai opsion perdoret vetem per dergesa brenda vendit pasi vetem UK ka Sort Code

  Gjithesesi je me i sigurt nese shkon tek banka. Procesi nuk duhet te zgjase me shume se 1 ose 2 dite pasi Raiffeisen eshte banke Internacionale. Mund edhe te pyesesh per mundesine e dergimit te parave ne keto llogari online ne menyre qe ta dish per heres tjeter.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Urime per reklamen e donacioneve per te demtuarit e Grdecit.

  Citim Postuar m par nga Halimi Lexo Postimin
  Mbajtsi i Llogaris: Ndihma per te prekurit e tragjedise se Gerdecit
  Adresa e Banks: Raiffeisen Bank, Rruga e Kavajs, Tirana, Albania
  Numri i llogaris: ALL 8003890900 , EUR 8000890900 , GBP 8002890900 , USD 8001890900
  Swift Code: SGSBALTX
  Vetem me keto te dhena te shkoj ne banke besoj se behet transferta, apo duhet dhe ndonje gje tjeter?

  Shendet
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 11. #11
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Shoqata e Sigurimeve te Kosoves dhuroi 150 mije euro dhe qeveria e Kosoves 50 mije tjera per viktimat e Gerdecit.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  I dergova email bankes dhe me kthyen pergjigje. Nese shkon ne nje dege jane ato qe ka vene Albo me lart.

  Ne rast se shumen doni ta kaloni ne llogari nepermjet nje transferte nga nje banke tjeter atehere informacioni qe duhet te jepni tek banka tjeter eshte si me poshte:

  emri i llogarise : MBESHTETJE PER TE PREKURIT,NGA NGJARJA NE GERDEC
  Numri i llogarise: Leke 8003890900
  EUR 8000890900
  GBP 8002890900
  USD 8001890900
  (numri i llogarise varet nga monedha e shumes qe do te depozitoni)
  Adresa e bankes: Raiffeisen Bank Rruga e Kavajes
  SWIFT code: SGSBALTX

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-03-2008
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kur po lexoja keto cka keni shkruar me lart po thoja me vete shihe sesa bujare qe jane shqiptaret. bravo njerez.
  por kjo ishte vetem pershtypja e pare sepse ne te dyten solla ndermend shume gjera te tjera. kush na siguron ne qe ato para do te shkone me te vertete ne Gerdec? pse duhet qe une, ti apo kushdo tjeter duhet te paguaje faturat e nje tufe te paaftesish e matufesh? kush e solli ate shperthim: menaxhimi, kontolli i dobet dhe sic po del se fundmi trafiku i armeve qe bente berisha me shoket e tij. me vjen shume keq per viktimat e gerdecit dhe shpreh nderimet me te sinqerta per ta por pse duhet te paguaje une ca para te tjera? mos valle i duhen berishes per te arritur shumen qe kishte ndermend te fitonte nga trafiku i municioneve!

  e di si me duket shteti shqiptar mua: si ajo lopa ne fshat, te ciles bariu eshte i detyruar ti fshije bajgat. dhe me kete veprim sbejme gje tjeter vecse fshijme bajgat e atyre te korruptuarve. por ndryshimi edhe ne kete rast eshte i madh pasi bariu e mjel lopen, ndersa ne ky shtet shkerdhat po na mjel deri ne gjak.
  ne vend qe te gjithe te ngrihemi ne protesta e demostrata dhe ta rrezojme kete qeveri hajdute, ne bejme thirrje pere donacione!?? sjam i asnje partie, por jam shqiptar, e shqiptaret keto dhjetevjecaret e fundit jane shderruar ne ca kafshe primitive te cilat dine vetem te punojne e nuk shohin rrotull se kush perfiton nga puna e tyre.
  rrespekte qeveri hajdute, dhe mos e ca koken sa te jene shqiptaret gjalle, sepse sado dhe sido qe te vjedhesh ti prap aty do qendrosh. RESPEKTE

 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime
  Pr t gjith ata q jetojn n Amerik dhe duan t bjn nj donacion, po ndaj me ju far msova nga banka ime, dhe besoj se ju do t hasni n t njjtin proces n bankn tuaj:

  1. Duhet t paraqiteni n bank dhe t flisni me nj nga agjentet e banks (jo sportelistet) q presin klientt. Vetm agjentet mund tu ndihmojn pr t drguar lek n kto llogarit m lart.

  2. Krkojini q dshironi t bni nj "wire transfer" ne nje banke ne Shqiperi.

  3. Do tu kerkojne informacion te detajuar si me poshte:
  - Emri i Bankes. [Raiffeisen Bank ]
  - Adresa e Bankes [Rruga e Kavajes, Tirane, ALBANIA]
  - Numri i llogarise ku deshironi te dergoni leket. [8001890900]
  - Kodi Swift [SGSBALTX]
  - Emri i personit qe e ka hapur ate llogari. [The Office of the Prime Minister]
  - Pershkrim me pak fjal i arsyes s transferts. [Donation for the Gerdec victims]
  - Adresa e personit t llogaris. [Bulevardi “Dshmort e Kombit”, Tirane, ALBANIA]
  - Shumn q dshironi t drgoni. [$X]
  - Numrin tuaj t llogaris n at bank q t trheqin lekt. [numri juaj i llogarise nga do terhiqen leket]
  - Nj kart identifikimi tuajn si i zoti i llogaris [Patenta e Makines]
  - Nse dshironi t drgoni dollar apo kartmonedh t huaj.

  4. Bankat n Amerik kan nj tarif fikse pr kto wire transfer dhe shifrat variojn nga banka n Bank. Banka n t ciln un shkova kish nj tarif prej $21. Nuk ka rndsi se sa lek drgon, $5 apo $5000 dollar, tarifa sht fikse. Banka ime m bri vetm nj lehtsim, duke m ofruar opsionin e drgimit t lekve jo n dollar por n Euro. Nse banka juaj ka n depozitat e veta euro, do ti konvertoj dollart q dshironi t drgoni n euro n baz t kursit t kmbimit t dits. Kjo bri q tarifa e banks t ulet nga $21 n $10, pasi transferta n Euro ul koston e transaksionit pr bankat.

  5. Agjentja do t futi informacionin n kompjuter, do t marri n telefon zyrn e posacme t banks q merret me "wire-transfers" dhe do ti konfirmoje edhe ne telefon informacionin tuaj agjentes ne ate zyren tjeter. Ajo do te dergoje leket automatikisht ne menyre elektronike bankes n Tiran.

  6. Pasi dergesa bhet me sukses, agjentja e banks do tu japi edhe nj kopje t printuar t transaksionit ku do tu krkoj t hidhni firmn. Nj e mban banka, nj e merrni ju me vete si konfirmim t drgess.

  7. Procesi zgjat m pak se 15 min dhe transferta zakonisht behet brenda dites.

  8. Kontrolloni llogarin tuaj n Internet ose me telefon q t shikoni nse parat jan trhequr nga llogaria.

  Shpresoj q ky informacion tu vij n ndihm atyre q nuk kan br m par transferta t tilla.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 19-03-2008 m 17:34

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e DonDoni
  Antarsuar
  19-03-2008
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Urime per thirjen per donacion

  Nese mund administratori apo kushdoqofte tjeter qe mund te intervenoj ne thirjen per donacion ti shtoj edhe informatat per transakcionet nga jashte Shqiperise,

  ( emri i llogarise : MBESHTETJE PER TE PREKURIT,NGA NGJARJA NE GERDEC
  Numri i llogarise: Leke 8003890900
  EUR 8000890900
  GBP 8002890900
  USD 8001890900
  (numri i llogarise varet nga monedha e shumes qe do te depozitoni)
  Adresa e bankes: Raiffeisen Bank Rruga e Kavajes
  SWIFT code: SGSBALTX )

  Besoj qe eshte e nevojshme meqe mund te ket shume interesime jashte Shqiperise dhe pa keto informacione transakcioni nuk do behet. Ka rezik qe shumica te dorezohen dhe te mos dergojne.

  Ju faleminderit per mirekuptimin

 16. #16
  Doktoreshe Maska e Grindavecja-nr1
  Antarsuar
  27-08-2006
  Vendndodhja
  jetoj ne Kine punoj ne Irak kohen e lire e kaloj ne Alaske
  Postime
  94
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ne radhe te pare dua te shpreh keqardhjen per viktimat e kesaj tragjedie dhe shpresoj qe e keqja te kete ikur e zoti na ruajte mos ndodhte ndonje gje tjeter e ngjashme.

  kjo reklame per donacion duket shume e mire per te qene e vertete, megjithate njoh nje familje e cila eshte prekur nga kjo fatkeqesi (ndihmjen time preferoj ta bej direkt pa bezdisur shtetin) dhe do te interesohem se si po ndihmoen keto familje. shpresopj me gjith zemer ti shkojne vertet viktimave te Gerdecit por jam pak skeptike kur behet fjale per shtetin shqiptar.

  shpresoj qe se shpejti te mund te hedh pak drite ne ceshtjen e shperndarjes se ndihmave.
  Im not just Perfect, Im Albanian too!!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-10-2007
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Maratone per te mbledhur ndihma per te lenduarit ne tragjedine e Gerdecit

  Edhe ne shtetin Grek te gjithe Emigrantet qe jetojne dhe punojne ne kete shtet jane bashkuar me dhimbjen e tmerreshme qe po kalojne banoret e zone s se Vores dhe te fshatit Gerdec.dhe ne shenje solidariteti jane angazhuar per tju ardhur ne ndihme dhe per tju lehtesuar sado pak dhimbjen e shkaktuar nga nenglezhenca e te tera qeverive.
  Ne nisme te kesaj fushate edhe piktori Gramshiot Defrim Hasa i cili punon dhe jeton ne shtetin Grek ne bashkepunim me shoqaten e emigranteve te qytetit te Pirgosit dhe bashkine e ketij qyteti hapen nje ekspozite me krijime te vete piktorit Zotit Defrim Hsa ekspozita do qendroje hapur tre dite dhe te gjitha te ardhurat e kesaj ekspozite do ju dergohen familjeve te prekura ne zonen e Vores.
  Vlen per tu permendur se ne kete nisme humane jane bashkuar edhe shume emigrante te shteteve te tjera te cilet jetojne dhe punojne ne shtetin helen dhe shprehin edhe ata dhimbjen dhe solidaritetin per banoret e kesaj zone .

  Jani Papa
  Greqi

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e DonDoni
  Antarsuar
  19-03-2008
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ndoshta eshte heret por mendoj qe duhet te fillohet me emisione ne TV per mblledhjen e donacioneve ne bashkepunim me operatoret mobil brenda dhe jashte Shqiperise. Mund te grumbullohet nje shume e mire e te hollave edhe ne kete menyre. Kur jane te gatshem te votojn me sms per shume adhurues ne gara te ndryshme per donacion do jen te gatshem edhe me teper. Kjo me shume do ndikoj te njerezit qe nuk mund te dhurojn shuma te medhaja te hollave e e dime qe askush nuk do shkoj ne banke te dhuroj 1$, 1Euro por me mesazh do e bejne shumica (100 000 nga 1 Euro behen 100 000 euro) ndoshta per dike mund te jet banale dhe ofenduese kjo qe po them por qellimin e kam qe ne disa menyra nga pak do behet shume. Duhet edhe keto gjera ti shohim ne imtesira.

  Si mendoni ta nxisim nje menyre te ketille donacionesh gjithandej ku ka Shqiptar?

  Nuk eshte cudi qe edhe te huajt te dhurojne nga dicka. Cdo gje eshte e mireseardhur.

 19. #19
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  54
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga antipedagog Lexo Postimin
  kur po lexoja keto cka keni shkruar me lart po thoja me vete shihe sesa bujare qe jane shqiptaret. bravo njerez.
  por kjo ishte vetem pershtypja e pare sepse ne te dyten solla ndermend shume gjera te tjera. kush na siguron ne qe ato para do te shkone me te vertete ne Gerdec? pse duhet qe une, ti apo kushdo tjeter duhet te paguaje faturat e nje tufe te paaftesish e matufesh? kush e solli ate shperthim: menaxhimi, kontolli i dobet dhe sic po del se fundmi trafiku i armeve qe bente berisha me shoket e tij. me vjen shume keq per viktimat e gerdecit dhe shpreh nderimet me te sinqerta per ta por pse duhet te paguaje une ca para te tjera? mos valle i duhen berishes per te arritur shumen qe kishte ndermend te fitonte nga trafiku i municioneve!

  e di si me duket shteti shqiptar mua: si ajo lopa ne fshat, te ciles bariu eshte i detyruar ti fshije bajgat. dhe me kete veprim sbejme gje tjeter vecse fshijme bajgat e atyre te korruptuarve. por ndryshimi edhe ne kete rast eshte i madh pasi bariu e mjel lopen, ndersa ne ky shtet shkerdhat po na mjel deri ne gjak.
  ne vend qe te gjithe te ngrihemi ne protesta e demostrata dhe ta rrezojme kete qeveri hajdute, ne bejme thirrje pere donacione!?? sjam i asnje partie, por jam shqiptar, e shqiptaret keto dhjetevjecaret e fundit jane shderruar ne ca kafshe primitive te cilat dine vetem te punojne e nuk shohin rrotull se kush perfiton nga puna e tyre.
  rrespekte qeveri hajdute, dhe mos e ca koken sa te jene shqiptaret gjalle, sepse sado dhe sido qe te vjedhesh ti prap aty do qendrosh. RESPEKTE

  Jane te gjitha fjale te shkruara me dhimbje qe nuk do tu hiqja as edhe nje presje. Kjo eshte jeta jone prej shqiptari. Ndoshta do te shtoja qe Saliu, bashke me zagaret e tij, do te bente mire te zbrazte llogarite e veta bankare per te lare sado pak turpin qe e ka mbuluar koke e kembe.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 20. #20
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  40
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga DonDoni Lexo Postimin
  Ndoshta eshte heret por mendoj qe duhet te fillohet me emisione ne TV per mblledhjen e donacioneve ne bashkepunim me operatoret mobil brenda dhe jashte Shqiperise. Mund te grumbullohet nje shume e mire e te hollave edhe ne kete menyre. Kur jane te gatshem te votojn me sms per shume adhurues ne gara te ndryshme per donacion do jen te gatshem edhe me teper. Kjo me shume do ndikoj te njerezit qe nuk mund te dhurojn shuma te medhaja te hollave e e dime qe askush nuk do shkoj ne banke te dhuroj 1$, 1Euro por me mesazh do e bejne shumica (100 000 nga 1 Euro behen 100 000 euro) ndoshta per dike mund te jet banale dhe ofenduese kjo qe po them por qellimin e kam qe ne disa menyra nga pak do behet shume. Duhet edhe keto gjera ti shohim ne imtesira.

  Si mendoni ta nxisim nje menyre te ketille donacionesh gjithandej ku ka Shqiptar?

  Nuk eshte cudi qe edhe te huajt te dhurojne nga dicka. Cdo gje eshte e mireseardhur.
  Jam shume dakord
  Ndoshta s'jemi ne gjendje cdonjeri nga ne te japim shume, por ama pak nga pak grumbullohen mjafte.
  Menyra e donacionit permes mesazheve humanitare eshte nje metode qe praktikohet ne Maqedoni nga operatoret T-Mobile, Cosmofon dhe VIP. Hapin nje numer te perbashket ku abonentet e te tre operatoreve mund te bejne nje zile ose te dergojne nje mesazh, me cka kane kaluar 100 denare (200 leke) nga llogaria e tyre ne telefon. Operatori i telefonise celulare me pas i kalon tek ofendi per te cilin jane dedikuar.

  Po te behet nje organizim i tille, kam pershtypjen se do behet. Fundja, sic thote DonDoni me siper, shume njerez sot dergojne mesazhe per te votuar ne emisione te ndryshme argetuese, Ethet, BigBrother, etj... pse s'do jepnin 200 leke per te ndihmuar (sadopak) te prekurit nga tragjedia.

  Nuk di ca ndikimi mund te kete Forumi Shqiptar per te percjelle kete mesazh deri tek Shtabi i Krizes, por dicka duhet bere.
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. fare ndodh nese zgjedhjet i fiton mazhoranca?
  Nga Humdinger n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 14-02-2007, 15:16
 2. Viktimat E Perdhunimit Dhe Vuajtejet E Tyre
  Nga abdulselam n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-01-2005, 06:31
 3. Shqipria, ndr t parat n Ballkan pr viktimat e cunamit
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-01-2005, 10:08
 4. Hiroshima kujton viktimat
  Nga StormAngel n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-08-2004, 13:47
 5. Tragjedi tjetr n det, 21 t mbytur e 7 t humbur
  Nga ALBA n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 162
  Postimi i Fundit: 24-05-2004, 15:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •