Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8

Tema: Vjersha

 1. #1

  Vjersha

  Fatosi


  Te gjithe tani le ta dine
  se fatos u bera une.
  Zilja bie e une shpejtoj,
  ores se pare t'ia filloj.

  Ti marrim te gjithe librat ne dore
  sa nuk eshte bere vone
  te mos bredhim deri vone
  te ulemi te lexojme.


  _______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 2. #2
  Ne kolovajze


  Larte, poshte, para, mbrapa,
  si zogu ne fluturim
  fluturon lehte e me te fluturon
  bota e tere.
  Ngado gezim, gazi jehon,
  anembane lule me shume
  ngjyra fluturat dhe bletet
  i gezohen te bukures natyre.

  _______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 3. #3
  Symbyllthi


  Secili le ta di
  ku do te fshihet
  sapo Laroja te lehe...
  Ham, ham, shpejtoni ju
  ne shtepizen time.
  Luli fshihet.
  Ham, ham degjoni
  ēfare them une
  ne fuēine prej druri
  Goni eshte ule.
  Ham , ham shpejtoni,
  shikoni ju
  Fjolla e vogel ku do te fshihet tani !
  ______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 4. #4
  Numrat


  Te dua vetem
  sikur te dua i pari
  do te isha
  ne klase.
  Do te mundja
  kur ju them une
  te jem i tille une.
  Do te mesoj t numroj
  te mbledh, pjestoj e shumezoj.
  Te radhis numra pa kufi
  dhe derisa ti mesoj
  i qete nuk do te rri.
  Edhe ne enderr numrat
  do ti shoh
  i qete nuk do te jem
  ne gjume do te perpelitem.
  ______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 5. #5
  Oborri i fshatit


  Ne oborrin e fshatit te gjyshi Gani,
  te gjithe me propozime kane dale:

  Ham ham, ju propozoj une
  te gjejme nje zgjedhje ju lutem shume.

  Mu, mu me degjoni ju
  Oborri duhet te pastrohet ketu.

  Ga ga pajtohem une
  se shendet nuk ka pa uje

  Mee mee une ēfare te them
  me ēfaredo vendimi tuajin do te pajtohem

  Kikirikuu... zeri im larg degjohet
  ai te gjithe juve ju kushtohet.

  _______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 6. #6
  Kukullat e Donikes


  Me sy te kalter e belin e holle
  jane kukullat e Donikes sone.

  Njeres Donika fustan i qepi,
  e tundi i kendoi dhe e perkedheli.

  Tjetres Donika qafore i vuri
  Per ditelindje dhurata i pruri.

  Te tretes floket ia krihte
  por ajo kurrsesi nuk flinte.

  qe te trija Donika njesoj i don
  dhe nga dora asnjeren nuk e leshon.
  _____
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 7. #7
  Lamtumire dallendyshe


  Lamtumire lamtumire dallendyshe
  lamtumire zog i dashur
  fluturo i gezuar fluturo
  hapi krahet e mos ngurro.

  Lamtumire lamtumire dallendyshe
  zogu yne i dashur
  per te gjithe femijet
  ti je shume i dashur.

  Ne jug ti dallendyshe fluturo
  ne vende te nxehta shko.

  ______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 8. #8
  Ninulla


  Derisa ēdolush embel fle ne shtratin e bute,
  ylli i vogel ne qiell ben drite.

  Nina nana ajo kendon qete
  e mbi djep hena leshon rrezen e vete

  ēdo nate sapo te pushoje
  zilja e gezuar femijrore
  ylli i ndritshem gjume te embel sjell prore.

  Gjumi do te jape ty krahe e shendet
  dhe do te freskoje perjete.
  ______
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

Tema tė Ngjashme

 1. Vjersha pėr 7 marsin, Ditėn e Mėsuesve
  Nga leo-leon nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 01-03-2021, 15:00
 2. Abdylazis Islami
  Nga Vanilla_Angel nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 20-02-2011, 08:14
 3. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 16:58
 4. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 08:56
 5. Vjersha Humoristke Humori!
  Nga ||_BeJbi_|| nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 24-04-2006, 01:25

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •