Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 87
 1. #1
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049

  Smile Mėsuesi/ja qė ju ka lėnė mė shumė mbresa

  Po flisja sot ne telefon me mamin dhe po diskutonim rreth disa mesuesve te mi ne tete-vjecare.

  Nga ajo bisede me lindi ideja e kesaj teme.

  Do te kisha deshire qe ne kete teme anetaret e forumit te shkruanin per mesuesin/mesuesen qe u ka lene me shume mbresa, apo qe ka ndikuar me shume tek ju ne formimin si individe dhe si nxenes. Mesuesit (profesoret) mund te jene te cdo niveli, dmth qe nga fillorja deri ne shkolle te larte. Gjithashtu, studentet qe kane studiuar jashte, mund te shkruajne per profesoret e huaj.

  Diskutim te mbare.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Po ti ta kishe filluar vete e para
  Jo per gje,por ju te te Qeverise,na jepni zemer dhe ne masave te gjera te popullit.
  Une do mendohem dhe do shkruaj

 3. #3
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Citim Postuar mė parė nga SnoW~DroP
  Po ti ta kishe filluar vete e para
  Jo per gje,por ju te te Qeverise,na jepni zemer dhe ne masave te gjera te popullit.
  Une do mendohem dhe do shkruaj
  Snow~Drop, ke te drejte, duhet te kisha shkruar vete e para.

  E vetmja arsye qe nuk shkruajta eshte se kam pasur shume mesues/mesuese qe me kane lene mbresa, dhe eshte veshtire te zgjedhesh. (Per me teper, mami eshte mesuese per vete, keshtu qe kam respekt te vecante per ate profesion.)

  Po filloj me (ndoshta kliche) mesuesen e fillores. Si njeri dhe si mesuese ishte e pakrahasueshme. Klasa jone ishte e zgjedhur me kokrra (si i thone) sepse benim matematike eksperimentale (ishim ne, dhe nje tjeter nje vit para nesh me duket.) Ndersa fillorja ne Vlore ishte mbasdite, ne ishim paradite. Mbaj mend shume gjera nga ato kater vite, por me kujtohet nje rast i vecante.

  Luajtem ne 15 min pothuajse gjithe klasa (me duket me perjashtim te dy vajzave) ... s'me kujtohet tani emri i lojes, puuuuu na kalbi trute emigracioni, por di qe na doli shkuma lol. Kur u kthyem ne klase ishim te gjithe uje (mbytur ne djerse.) Mesuesja mori vizoren (prej druri) lol dhe na hyri te gjitheve me rradhe. Pastaj kishim dituri, dhe filloi te ngrinte nxenesit me te mire ... kater te gjitheve ne regjister . Na mbajti deri pasdite vone, pas mesimit, te lexonim gjithe kapitullin, dhe na pyeti serish dhe kuptohet ... 10 ne regjister, lol. Erdhen prinderit ne shkolle se u bene merak, por kur moren vesh cfare kishte ndodhur, ca nga ne hengrem dru prape ne shtepi (por sic i thone ketu, with good cause, lol.)

  Mbi cdo gje, vleresoj pa mase durimin, punen e saj me secilin nga ne vecanerisht. Dhe nuk ishte e lehte, ishim shume veta, dhe duke pasur parasysh familjet (mesuesish, inxhinieresh, oficere, doktore etj) ishim te llastuar, kokeforte per qamet. Baza qe na dha te gjitheve pa perjashtim ishte e pacmueshme, shumica prej nesh mbaruan universitetin ne Shqiperi apo jashte.

  Fatkeqesisht, nuk e di ku ndodhet tani. Dikush me tha vite me pare qe iku ne Greqi ne vitet 90-te. Sikur ta dija ku ndodhej, do t'i shkruaja, dhe ta falenderoja nga zemra per gjithcka qe beri per mua (dhe te tjere), per gjithcka qe me dhuroi ato kater vjet. Per doren qe i zgjati nje femije dhe e mesoi te "ecte" drejt dijes, drejt diturise, drejt drites. Per supin ku u mbeshtetem shume prej nesh. Per ngrohtesine e nje prindi te dyte. Per familjen qe krijoi. Per ashpersine dhe butesine e saj. Per forcen qe na dha te enderrojme per dicka me te mire. Per krahet qe na dha te fluturojme drejt jetes. Per ... per njeriun qe ishte dhe qe na beri ... i jam thellesisht mirenjohese.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e cikita
  Anėtarėsuar
  12-05-2006
  Postime
  117
  shume teme e bukur kjo doja ta hapja dhe vete...

  ja ti marr me rradhe!

  fillore

  albana hoxholli -mesuese kryeveper
  8- vjecare -bashkim skendo presor matematike dhe behije mesuesja letersise
  gjimnaz- mesuesja e historise dhe e letersie the best one -djana
  fakultet- mirjan ylli ( arkeologji)

  keto ishin!!!
  mirupafshim

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2005
  Postime
  117
  Mesuesja e edukimit fizik apo nuk kishte nje trup.......................................

 6. #6
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  teme shum e bukur

  Hmm une kam bere vetem deri ne klasen e 5te ne shqiperi kshq nuk me kujtohet ndonje ne vecanti.

  Por ketu ku jam, mbas 8vjecares (GCSEs) ben 2 vjet para Universitar (A-Level) ne vitin e pare (AS-Level) kam pasur nje mesuese qe me te vertete ishte shum special.
  Ajo ishte mesuesja e Literatures Angleze, kur jepte mesim, e kishte me aq pasion- saqe mund te rrija gjithe diten ne klasen e saj. Si fillim nuk isha aq e sigurte per kete lende qe zgjodha te beja si (A-Level) pasi u fuste shum thelle ne Literaturen Angleze- por ajo me beri te besoja ne vetevete- edhe e bera per 2 vjet, ku me te vertete e kam shijuar- mesova shum per disa shkrimtare Angleze, qe mbase kurre nuk do i mesoja
  Kur beme provimet finale- ajo erdhi para provimit edhe na uroj 'good luck' une ngaqe isha shum nervoze edhe ajo aty- mu mbushen syte me lot . ...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bunny : 06-09-2006 mė 15:25
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 7. #7
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Deutschland
  Mosha
  34
  Postime
  4,459
  Zakonisht mbresa lene me shume mesueset e 8-vjecares me pas ne gjimnaz mesueset kujdestare
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,681
  Kishim nje profesor Fizike ne polikum qe shkonte me biciklet nga 21 dhjetori tek polikumi ke treni se i kishte orret ca ketu e ca atje Gramoz Cuci me duket e quanin, dhe kujtoj qe nje dit erdhi me pese minuta vonese dhe nuk gjeti njeri ne klase pasi te gjith hikem dhe u ulem ke stolat e lulishtes se 21 dhjetorit tham se ja hudhem kur shofim ate me biciklet erdhi aty nejti pak me ne pastaj na tha vrap te gjith ne klase tani dhe here tjeter me prisni ne klase dhe jo ketu.

  Me vone ky profesor u be drejtor i gjimnazit Qemal Stafa
  larguar forever

 9. #9
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  46
  Postime
  1,491
  me shume mbresa me kane lene ato qe me kane folur ose goditur me ndonje cekth ne koke
  kam lexuar diku qe eshte normale qe ne kujtojme me shume mesuesit qe na kane lene "shenja" edhe negative ,po truri jone i memorizon me mire

  bera nje provim isha klase e katert,sa i bie te isha 11 vjece ,kam zgjidhur nje problem ne matematike,isha e vetmja qe e kisha bere mire
  levdatat s'mbaronin,dhe une u cudita se ne matematike s'kam qene asnjehere gjeni

  kaloi ca kohe dhe u ktheva ne hapat e mija...me thote kjo me nje cekth ne koke
  "u dehe nga sukseset ti" a mortja mua isha 11 vjece
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  mesuesja e letersise
  ajo ishte mesuese e kompletuar me te gjitha
  ku e merr ta kem serish mesuese
  kukull fare

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  Mr. Sakelariadis...se di a e ka patur ndo nje nga ju kte

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  mesuesja e anglishtes dhe e matematikes ne shkolle te mesme

  asnjehere nuk merzitesha ne oren e mesimit qe zhvillonin ato
  te qarta ne shpjegim
  te thjeshta dhe shume te qeta
  te komunikueshme me nxenesin
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 13. #13
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Shkolle fillore shoku kisha - Haxhirenė! Klas mesuse megjithse e rrept pak po hec ma . MR WHITTE qe me futi ne gjak pasionin per gjuhen Angleze (GCSE).
  Me shume ishim si shok, futboll ai futboll une, arte marciale une arte marciale ai biles dhe tani e takoj pim ndonje birr bashk. A-level Mr Illingworth (English AS-A-LEVEL) - Cool geezer fare, aq shume shoqeri krijova me kete mesus sa dhe ne shtepi me ftoi...

  Tani tiqe mos e kput - Ne Universitet sta din as emrin ....
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  Ne gjimnaz dua ti bej nje homazh mesuese Lumes se letersise: njeri me bote e me kulture. Sikur te ishin te gjitha si ajo!

  nga ana tjeter dua te permend nje mesuese qe me ka lene mbresat me te keqija te gjthe ciklit tim shkollor ne shqiperi. Femer me e degjeneruar nuk behet: Natasha Ymeri e matematikes. kam sh qejf qe ta lexoje kete post nqse ka mesuar te perdori internetin shushka. lol

 15. #15
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Profesori qe me ka lene me shume mbresa ka qene Genc Ruli ish Ministri i Financave i cili na ka dhene lenden Kontabiliteti Financiar.. Akoma me ka mbetur ne mendje shpjegimi i tij
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 16. #16
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Citim Postuar mė parė nga babybell
  Ne gjimnaz dua ti bej nje homazh mesuese Lumes se letersise: njeri me bote e me kulture. Sikur te ishin te gjitha si ajo!

  nga ana tjeter dua te permend nje mesuese qe me ka lene mbresat me te keqija te gjthe ciklit tim shkollor ne shqiperi. Femer me e degjeneruar nuk behet: Natasha Ymeri e matematikes. kam sh qejf qe ta lexoje kete post nqse ka mesuar te perdori internetin shushka. lol
  Ka mesuar ka mesuar
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 17. #17
  Larguar Maska e tironse_me_fiks
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Vendndodhja
  anej knej gjithanej
  Postime
  58
  Citim Postuar mė parė nga cikita


  8- vjecare -bashkim skendo presor matematike dhe behije mesuesja letersise
  Afjeta Laha msuesja e paharrueshme e fillores
  Bashkimi ka qen msusi qe me ka dhene bazat e matematikes dhe s kam per ta harru kurr edhe pse shpesh flas ne tel me te kshuqe s kam si e harroj kollaj.

  Ne te mesme Agim Kondo i matematikes e kujtoj shpesh dhe sa here kam shku ne tiran e kam taku ne i shishe raki jam kam cu me gjith qef :P
  Aferdita Havari e letersis,tmerri Partizonit .....po oret e saj na linin me goj hapur te gjithve.(s harroj edhe kur me coi ne drejtori per nji referat )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tironse_me_fiks : 27-09-2006 mė 11:58
  Sot jemi akoma ktu,me te mdhenj se kurr,me te fort se kurr.


  SuperKlub Tirona
  Gjithmon Bardheblu!!!

 18. #18
  Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
  Anėtarėsuar
  03-06-2006
  Vendndodhja
  shba
  Postime
  168
  Bashkim Gjergji, Shefi i Departamentit te Gazetarise(ku kemi mesuar "Shkrimin dhe raportimin e lajmit").Shume tip serioz dhe aspak tolerues.
  Presor Xhacka-presori i gjeografise tek shkolla e mesme e gjuheve te huaja "Asim vokshi";tip qesharak.
  si dhe Anushe Minxhozi, presorja e gjuhes frenge;per te cilen vertet ruaj respektin me te madh.
  -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

 19. #19
  Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
  Anėtarėsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  Aty ku mos qofsha
  Postime
  412
  Per fat te gjitha mesueset e mia te preferuara ne Shqiperi i kam pasur edhe kujdestare.

  Tek "Deshmoret e Lirise": Zana Myftiu (fillore) & Marika Dodona (tetevjecare)
  Gjimnazi "Qemal Stafa": Zysh Natasha e Letersise (mbiemri per fat te keq s'po me kujtohet) dhe Gafrina e Matematikes. Edhe Ben Cela, presor fiskulture dhe ish-mesfushor i SK Tiranes, ka qene i papare
  College: Richard Wilkins presor i Communications
  Law School: Mark Meyer presor i "Transactions in Emerging Markets".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tulipani Zi : 28-09-2006 mė 03:53
  BRIGADA E KUQE PERJETE

 20. #20
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Mesuesja e Matematikes ne Shkollen 8-Vjecare Andon Xoxa ne Fier.

  Eleni Loli. (Mesuese Perfekte)
  Te tjerat kane qene pak a shume njelloj.

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Cfarė kafshėsh shtėpiake keni / preferoni?
  Nga BlooD_VenoM nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 346
  Postimi i Fundit: 12-02-2011, 18:43
 2. Cfarė ngjyre preferoni nė rroba ...??
  Nga Piskavica_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 17:17
 3. Futbollisti juaj i preferuar
  Nga bayern nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 276
  Postimi i Fundit: 30-12-2008, 10:01
 4. Humoristi juaj i preferuar?
  Nga Homza nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 06:20
 5. Berisha, mė i preferuar si kryeministėr
  Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2005, 13:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •