Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    DeJaMe AmAr...! Maska e La rondine
    Anėtarėsuar
    10-02-2003
    Vendndodhja
    Chihuahua
    Postime
    73

    Kerkoj informacione per fakultetin e stoma-s ne Tirane!

    Jam nje studente ne vit te 4 ne stomatologji,diku jashte Shqiperise dhe do doja te transferohesha atje se me ka ardhur shpirti me maje te hundes,vetem,ne dhe te huaj per 9 vite me radhe(kam bere dhe gjimnazin ketej).Jam me rezultate te shkelqyera(ashtu sic besoj del cdo student i huaj neper bote),dmth as nuk shtrohet problemi i provimeve te mbartura qe te jete pengese per transferimin.

    Me informoni ju lutem ne lidhje me kushtet ne te cilat mund te bej transferimin,pa humbur ndonje vit.
    Dua te dij rreth kushteve ne te cilat zhvillohet mesimi atje dhe nese behet mjaftueshem praktike apo jo?
    Do tju isha sh mirenjohese nese me sillni ndonje informacion i cili mund te ma mbushi perfundmisht mendjen qe te kthehem!
    Me respekt....
    [size=0.6]DaCa O NoApTe As Fi PlEcAt
    DiMiNeAtA Ai StIi Ce-Ai Ce-Ai ViSa
    Si AdORmI aSa LaNgA InImA mEa!

    Lasa LuMeA Sa ZiCa Ce VrEa
    N-o MaI cReDe AsCuLtA-Ti InImA
    StiI pReA bIne,NuMaI tIe Ti-As Da
    JuMaTaTe DiN pErNa MeA![/size]

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    toronto
    Postime
    75
    Pershendetje Dallendyshe


    Per probleme te tilla mund te shfrytezoni edhe portalin www.alb-shkenca.org, nje forum mbarekombetar ku diskutojne studiues e studente shqiptare nga e gjithe bota.


    Mund te gjeni edhe atje mbeshtetje e keshilla nga ata qe kane kaluar te njejten rruge si ju per tu kthyer ne atdhe e mbaruar studimet atje.


    Suksese!
    :j

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anėtarėsuar
    29-02-2008
    Postime
    366
    Citim Postuar mė parė nga La rondine Lexo Postimin
    Jam nje studente ne vit te 4 ne stomatologji,diku jashte Shqiperise dhe do doja te transferohesha atje se me ka ardhur shpirti me maje te hundes,vetem,ne dhe te huaj per 9 vite me radhe(kam bere dhe gjimnazin ketej).Jam me rezultate te shkelqyera(ashtu sic besoj del cdo student i huaj neper bote),dmth as nuk shtrohet problemi i provimeve te mbartura qe te jete pengese per transferimin.

    Me informoni ju lutem ne lidhje me kushtet ne te cilat mund te bej transferimin,pa humbur ndonje vit.
    Dua te dij rreth kushteve ne te cilat zhvillohet mesimi atje dhe nese behet mjaftueshem praktike apo jo?
    Do tju isha sh mirenjohese nese me sillni ndonje informacion i cili mund te ma mbushi perfundmisht mendjen qe te kthehem!
    Me respekt....
    E dashur Rondine
    E di qe e ke shume te veshtire
    Kam qene edhe une me perpara ne te njejten situate me ty.
    E di qe eshte e tmerrshme sidomos ne ate vend ku ndodhesh ti dhe te rrish aq vjet .
    Por mos be gaf te kthehesh tani, kur te ka mbetur edhe pak, se pastaj do hashe thonjte e tua me vone per gafen qe ke bere.
    Dije se ti po e ben Fakultetin ne nje vend qe ben pjese ne BE dhe neser kur te mbarosh do kesh mundesi te punosh ne cdo vend te europes , sigurisht me kushtin qe do kesh edhe nenshtesine e nje vendi qe ben pjese ne BE, por mund te qelloje qe te mos ta kesh patjeter te nevojshme te kesh nenshtetesine;
    Ndersa po te vesh tani ne shqiperi , nqs do jete e mundur, do kesh diplomen e marre nga shqiperia dhe te duash te shkosh te punosh ne nje vend europian njeri nuk do te ta njohe ate diplome , prandaj kurajo , thuaj qe c ishte e shumta kaloi, dhe ji me optimiste per te ardhmen , te tjeret po japin leke qe ta bejne fakultetin atje ku je ti.
    Mos u merzit , me vone do ta shikosh se sa e rendesishme do jete kjo dilpome qe do marresh qe andej.


    Nu mai bate capul cu prosti , ia cartea si invata.
    Iti doresc numai bine si succes.

  4. #4
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Degjo pseudon, shtrengo dhembet dhe nje vit. Do te te duket e veshtire por kur ta kesh perfunduar do falenderosh veten dite-nate qe e ke bere.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

Tema tė Ngjashme

  1. Lista e 813 personave nė kėrkim nga Interpoli
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
  2. Pėrgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  3. Ekstremisti serb nė Tiranė
    Nga Irfan nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-05-2005, 16:36
  4. Suedia dhe suedezėt nė veprat e shkrimtarėve shqiptarė
    Nga Ullmar Qvick nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 10-03-2005, 07:10
  5. Ndal! Punes Dhe Trafikut Te Femijeve Ne Shqiperi
    Nga StormAngel nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 21-10-2004, 04:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •