Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Jaguar Maska e Agon_xh
  Anėtarėsuar
  02-06-2005
  Mosha
  37
  Postime
  252

  BDI-PDSH pse nuk u japim fund ?

  E hapa kete teme meqe jam merzit nga temat qe cdo dite hapen per keto dy parti dhe problemet e tyre, duke shajt njeri tjetrin.
  Kryesishte ne forum jane njerez te rri me nje moshe mesatare 25 vjet, deri tash nuk kam degjuar asnje te rri nga Maqedonia te diskutoj per keto dy parti ne nivel individual pa mos perkrah asnjeren prej tyre, po thjeshte si nje i rri te jep iden e ti se si mund te tejkalohen problemet tona. Kjo nuk vlen vetem ne forum, por edhe ne jeten e perditshme ne te ksaj ane nuk kemi bere dhe si duket as nuk e kemi ndermend te bejme nje levizje qe do ti kundershtonte idete e dy partive qe rrenjet i kan qe ne kohen e Titos. Ne vend qe te fillojme te mendojme ndryshe, te krijojme nje ideollogji tonen qe do te kundershtonte cdo parti me rrenje titiste ne i perkrahim edhe ate deri ne maksimum, shajme njeri tjetrin, ofendojme deri ne maksimum, por nuk ulemi e te mendojme per alternative tonen qe do te ishte ne te mire te shoqerise dhe nuk do te besonim verbersisht ne ato qe na thuajne gjeneratat titiste.
  Kohen qe rinia e humben duke perkrah (share njeri tjetrin) partite qe sote egzitojne po ta kishim shpenzuar me ndonje organizim tonin vetanak do te na kish dal shume me mire, te pakten Lideret e sodit qe kane perkrahjen e plote e rinise do te kishin me shume siklet nga shkaku se do te kishte kush i kudershton e nuk do te ndodhte ajo qe sot ndodh tu themi AMIN cdo fjale qe lideret tane na i thone. Nese edhe gjate kohe do te lejojme keshtu dhe verberisht do te perkrahim partite me te medhaja, do te kemi probleme edhe ne shume gjenerata te tjera. Po jepni fund be njerez ketyre partive, hin njere na pushtet hin qetra asnje pune nuk sosin, ne shaj njeri tjetrin. Krejt kjo te jep nje imazh shume te keqe te rinise sone, kjo tregon se ne nuk kemi idete tona, kjo tregon se te ne rend dalin intelektual te mirefillte nga shkaku se krejt heshtim dhe degjojme pioneret e titos. Une pervete besoj se eshte koha per tu ngjalle rinia, per te shpreh ideologjine tone ( te krijojme ideologji nese nuk kemi,) dhe tu japim fund ketyre partive me rrenja titiste.


  Do te ju kisha lut qe tema mos mer kahjen e temave tjera, te fillojme te shahemi ndermjet partive, por mundouni te jeni sa me konstruktiv dhe real rreth asaj de cka ndodh em rinine shqiptare ne Maqedoni.

 2. #2
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  40
  Postime
  3,139
  Citim Postuar mė parė nga Agon_xh Lexo Postimin
  E hapa kete teme meqe jam merzit nga temat qe cdo dite hapen per keto dy parti dhe problemet e tyre, duke shajt njeri tjetrin.
  Tani, sipas kesaj qe ti thua, ti ke rene ne kundershtim me vetveten. U bezdise nga politika dhe hape dhe nje teme tjeter per kete?!
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 3. #3
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  33
  Postime
  2,501
  Mire e ke Agon ti po kujt me i than se hyn do adhurues dhe pagues te partive me te mdhaja dhe mundohen propaganda per njera tjetren te bejne dhe vin puna deri te mos respektimi i njeri tjetrit,deri te sharja,po se di na Shqiptaret e Maqedonis sidomos dhe te Kosoves jane po te njejt jemi te lidhur shum me partit,ketu une sa shoh propaganda shajre e lloj lloj gjera tjera bejne ata qe jane te paguar nga ata parti,jane po ata te antarsuar ne keta parti,jane po ata qe kane dikant ne pun pa marur parasysh a ka shkoll te kryer a jo,po e shoh se kete pune e bejne edhe ate si specialista te kesaj.Po une per veti u them STOP ketyre gjerave para se me u hapur temat mendohuni mire,mendohun se cka bejne keta parti per na popullin,mendohuni edhe per tjeret jo vetem per interesa personale apo familjare jo kombetare.

  Mund te pranoj edhe nje gje se ne qoftese debatohet per aritjet e tyre apo per te vazdhuar te arij dicka te behet ndonje ndryshim krejt ok eshte jame pjes edhe une e atij debati po ateher do jemi krejt pjes e atij debati,po keshtu ku do debatojsh kur del nje "komandant" i zones se podrumit dhe mundohet te behet me i mencur se ai qe ka kry shkollimin,po at "komandant" e kame pare sa eshte i menqur,fshhhhhhhhhhhhhhh gishtat ne goj,njeren dore ne xhep tjetrin e mba shkopin fjala e tij e pare fillon ta boj ta kthi e di se kush jame une.

  Respekte per jo partiashat,por edhe per ata pertiasha qe me te vertet e meritojn.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Buli_3
  Anėtarėsuar
  13-08-2006
  Vendndodhja
  rrugeve
  Postime
  28
  Citim Postuar mė parė nga Agon_xh Lexo Postimin
  E hapa kete teme meqe jam merzit nga temat qe cdo dite hapen per keto dy parti dhe problemet e tyre, duke shajt njeri tjetrin.
  .
  ma mijr ktu po i shajna tedyja bashk.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •