Close
Faqja 27 prej 37 FillimFillim ... 172526272829 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 521 deri 540 prej 728
  1. #521
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    brrrrrrrrrrr shume ftohte
    Ketu me vrensira dhe reshje shiu.bereqet lol
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  2. #522
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Albela Lexo Postimin
    moi aussi
    Au moins on est deux, et j'ai moins l'impression d'être l'étranger parmis les étrangers

    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    Si on ramene également le grand père , Il faut que j'invite la mère fugitive les soeurs antipathiques ( Selma , Patty), Moe Mr Burns ... hahaha : )
    ahahahaa, mdr, n'ouble pas Milouse aussi, sans lui Bart s'ennuyerai, et Milouse sans Lisa ce serai vraiment la galère chez toi lol

  3. #523
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530

    Talking

    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    Ketu me vrensira dhe reshje shiu.bereqet lol

    vertet ketu dielli shkelqen si diamant

  4. #524
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781

    Talking

    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    vertet ketu dielli shkelqen si diamant
    Mos don te thuash diell me dhembe.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  5. #525
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530

    Talking

    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    Mos don te thuash diell me dhembe.

    Ppo mi kemi hequr cizmet po mbajme sandale

  6. #526
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    ¨Pershendetje Tironcja mir se erdhe ne sofren tone.
    Ke qene ndonjeher ne Franc?
    jo nuk kam qen po do vi nji fundjave me kismet icik adresen tende telutem qe mos te porosis hotel
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  7. #527
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    Ppo mi kemi hequr cizmet po mbajme sandale
    e lumet ju ne ketu me cizme se edhe loqi na mbyti.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  8. #528
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    jo nuk kam qen po do vi nji fundjave me kismet icik adresen tende telutem qe mos te porosis hotel
    Tironcja me deshir por mos me del mashkull ti se ste pranoj.
    Nese e ke seriozisht ta jap ne mp............
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  9. #529
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    une nuk jam mashkull mi se na flliqe...po une po erdha do vi me burrin tim ai esht mashkull si i bohet hallit ketu...ne cfare vendi je ne franc?
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  10. #530
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    hahahahhaah mi mistrece tironce u bere mashkull ti tani

  11. #531
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781

    Wink

    Citim Postuar më parë nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    une nuk jam mashkull mi se na flliqe...po une po erdha do vi me burrin tim ai esht mashkull si i bohet hallit ketu...ne cfare vendi je ne franc?
    hahahaha po mi me burrin ben edhe me mire.po a ke ndonje qun te moshes sime?
    Jam ne periferi te Parisit.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  12. #532
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    eeee pra mo thui icik ksaj zonjes ti se do dru
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  13. #533
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    hahahaha po mi me burrin ben edhe me mire.po a ke ndonje qun te moshes sime?
    Jam ne periferi te Parisit.
    po sa vjec je ti mi?dhe te them une ty masnej a kom a skom
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  14. #534
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    po sa vjec je ti mi?dhe te them une ty masnej a kom a skom
    Po shiqo profilin mi,atje i ke informatat edhe foton time.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  15. #535
    i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
    Anëtarësuar
    31-05-2002
    Vendndodhja
    ATJE
    Postime
    91
    Sa llapazaner qe jan kto Francezt...
    U BA CA U BA LENE MA....

  16. #536
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781

    Talking

    Bla bla bla.
    Salut toi.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  17. #537
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Do vi ne korrik per nja 4 dite vizite ne Paris.Eshte hera ime e pare.Ndonje sugjerim per hotel , atraksion , muzeum ,restorant ,show etj.Po lexoj forume te ndryshme ne lidhje me kete por keshilla nga shqiptaret eshte me e vlefshme.
    Falemnderit
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  18. #538
    ¯¯¯¯¯¯¯¯
    Anëtarësuar
    18-11-2005
    Postime
    749
    Ndoshta te thone me teper personat qe jetojne atje, por nisur nga vizitat qe kam bere, ne 4 dite mos u coperlo duke tentuar te shohesh cdo gje.

    Disa nga vendet qe nuk duhet te lesh pa i pare, gjykoj une qe eshte:
    -Eiffel-i diiihet
    -Harku i triumfit, po e po
    -Piramidat dhe Louvri (nga jashte, se per te hyre brenda te duhet shume kohe qe ta shijosh vertete)dhe Pallati mbreteror (i ke afer me njera tjetren keto, mjafton te ecesh me nje harte ke dora )
    - Jo larg nga Louvri ke dhe Sheshin Elize (Champs-Élysées), ku ndodhet dhe Obelisku, pra mund te ecesh ngadale-ngadale e te shijosh vendin dhe qe aty ke mu perballe harkun e triumfit. Edhe pse te duket afer, e ke goxha larg me kembe qe aty.
    - Notre-Dame shko e shihe, e diku afer saj ke dhe Pont Neuf-in.
    -Sacré-Cœur-i mua me ka pelqyer gjithashtu shume e them se ja vlen ta shohesh.
    -Moulin Rouge shko shikoje, po nuk eshte ndonje gje spektaklore gjate dites. Naten te pakten sikur me ndryshe.
    - Versailles ja vlen, jo ndonje gje e jashtezakonshme, por e bukur. Por eshte shume larg nga qyteti e do te duhej nje dite e tere per te shkuar e shikuar.

    Per mua gjeja me e mire eshte ta shohesh ne kembe Parisin, edhe te levizesh me metro. Kur te zbresesh ne airport interesohu per nje "Paris Visite", se perfshin levizjen me gjithe mjetet e transportit.(shiko dhe ne internet se ke info dhe mundesi per ta blere paraprakisht) Merr nje harte gjithashtu (dmth pyet, se ta japin normalisht falas ne airport kur blen kete "Paris Visite") ku eshte levizja e metrove si dhe nga ana tjeter ajo e gjithe parisit. Do te duhet.

    Perpara se te shkosh atje, germo neper internet se tek cilat stacione metroje duhet te zbresesh per te pasur sa me afer ate qe do te vizitosh. Neper metro ka nje te mire qe ta shkruan brenda emrin e atraksionit tek ndalesa qe te bie me mire te zbresesh, per konfirmim (gjithmone nese je tek metroja e duhur).

    Ndalo dhe ne Trocadero (ndalese metroje) se qe aty eshte pamja e kulles Eiffel shume e bukur, sidomos per naten.

    Naten, ne oret fikse, 21:00, 22:00, 23:00, fillojne e levizin dritat e Eiffelit e eshte pamje qe mire do qe ta shihje.

    Ben vaki te kem harruar shume gjera, por te ndihmojne vendalinjte me mire besoj.
    Aaa. Per sa i perket hotelit, une kam qene tek Madeleine (zone), e eshte zone e mire e qe aty mund te dalesh ne kembe e del direkt ne sheshin Elize. Cmimet tani ne high season besoj se jane te larta, por gjithsesi germo nje here se nuk i dihet.

    Kalofsh bukur andej e ishalla te mban koha, se bukuria e Parisit eshte te ecesh ne kembe e shijosh. : )

  19. #539
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Citim Postuar më parë nga eldushka Lexo Postimin
    Ndoshta te thone me teper personat qe jetojne atje, por nisur nga vizitat qe kam bere, ne 4 dite mos u coperlo duke tentuar te shohesh cdo gje.

    Disa nga vendet qe nuk duhet te lesh pa i pare, gjykoj une qe eshte:
    -Eiffel-i diiihet
    -Harku i triumfit, po e po
    -Piramidat dhe Louvri (nga jashte, se per te hyre brenda te duhet shume kohe qe ta shijosh vertete)dhe Pallati mbreteror (i ke afer me njera tjetren keto, mjafton te ecesh me nje harte ke dora )
    - Jo larg nga Louvri ke dhe Sheshin Elize (Champs-Élysées), ku ndodhet dhe Obelisku, pra mund te ecesh ngadale-ngadale e te shijosh vendin dhe qe aty ke mu perballe harkun e triumfit. Edhe pse te duket afer, e ke goxha larg me kembe qe aty.
    - Notre-Dame shko e shihe, e diku afer saj ke dhe Pont Neuf-in.
    -Sacré-Cœur-i mua me ka pelqyer gjithashtu shume e them se ja vlen ta shohesh.
    -Moulin Rouge shko shikoje, po nuk eshte ndonje gje spektaklore gjate dites. Naten te pakten sikur me ndryshe.
    - Versailles ja vlen, jo ndonje gje e jashtezakonshme, por e bukur. Por eshte shume larg nga qyteti e do te duhej nje dite e tere per te shkuar e shikuar.

    Per mua gjeja me e mire eshte ta shohesh ne kembe Parisin, edhe te levizesh me metro. Kur te zbresesh ne airport interesohu per nje "Paris Visite", se perfshin levizjen me gjithe mjetet e transportit.(shiko dhe ne internet se ke info dhe mundesi per ta blere paraprakisht) Merr nje harte gjithashtu (dmth pyet, se ta japin normalisht falas ne airport kur blen kete "Paris Visite") ku eshte levizja e metrove si dhe nga ana tjeter ajo e gjithe parisit. Do te duhet.

    Perpara se te shkosh atje, germo neper internet se tek cilat stacione metroje duhet te zbresesh per te pasur sa me afer ate qe do te vizitosh. Neper metro ka nje te mire qe ta shkruan brenda emrin e atraksionit tek ndalesa qe te bie me mire te zbresesh, per konfirmim (gjithmone nese je tek metroja e duhur).

    Ndalo dhe ne Trocadero (ndalese metroje) se qe aty eshte pamja e kulles Eiffel shume e bukur, sidomos per naten.

    Naten, ne oret fikse, 21:00, 22:00, 23:00, fillojne e levizin dritat e Eiffelit e eshte pamje qe mire do qe ta shihje.

    Ben vaki te kem harruar shume gjera, por te ndihmojne vendalinjte me mire besoj.
    Aaa. Per sa i perket hotelit, une kam qene tek Madeleine (zone), e eshte zone e mire e qe aty mund te dalesh ne kembe e del direkt ne sheshin Elize. Cmimet tani ne high season besoj se jane te larta, por gjithsesi germo nje here se nuk i dihet.

    Kalofsh bukur andej e ishalla te mban koha, se bukuria e Parisit eshte te ecesh ne kembe e shijosh. : )


    Flm shume Eldushka.Me ke thene gjerat qe edhe une i kam ne liste dhe me ke ndihmuar shume.Me pelqyen sygjerimet e tua aq me teper qe edhe ti ke qene vizitore.AKm disa hotele ne liste por kete se kisha ne liste ,Madaleine , do ta kerkoj.Do doja te vizitoja edhe operen Garnier si dhe Jardin du Luxembourg .Dua te shof sa me teper per vetem 4 dite.E di qe skam shume kohe sepse ne shumicen e atrakcioneve dhe museumeve ka edhe rradhe te gjata ma merr mendja.
    Sidoqofte flm edhe njehere.
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  20. #540
    ¯¯¯¯¯¯¯¯
    Anëtarësuar
    18-11-2005
    Postime
    749
    Citim Postuar më parë nga miki_al2001 Lexo Postimin
    Flm shume Eldushka.Me ke thene gjerat qe edhe une i kam ne liste dhe me ke ndihmuar shume.Me pelqyen sygjerimet e tua aq me teper qe edhe ti ke qene vizitore.AKm disa hotele ne liste por kete se kisha ne liste ,Madaleine , do ta kerkoj.Do doja te vizitoja edhe operen Garnier si dhe Jardin du Luxembourg .Dua te shof sa me teper per vetem 4 dite.E di qe skam shume kohe sepse ne shumicen e atrakcioneve dhe museumeve ka edhe rradhe te gjata ma merr mendja.
    Sidoqofte flm edhe njehere.
    Operen e ke nje staticion larg nga "La Madeleine" (shiko se eshte zone kjo, jo emer hoteli, se mos ndoshta nuk isha shprehur qarte pak me pare), shume afer, mesa mbaj mend une. Tek Madeleine ke dhe kishen me te njejtin emer.

    Per ta pasur me mire te oganizuar diten, do te sugjeroja ta ndaje viziten me zona, sepse ke shume aktraksione brenda se njejtes zone e jane afer me njera-tjetren.

    Kopshtin aha, nuk e kam pare une. Keshtu qe nuk di se cfare te te them.

Faqja 27 prej 37 FillimFillim ... 172526272829 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skënderbeu
    Nga Arbushi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Si lindi harmonia fetare në Shqipëri?
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
  3. Paketa e propozuar nga Ahtisari për statusin final të Kosovës
    Nga Nice_Boy në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  4. Rexhep Qosja: Të vërtetat e vonuara
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
  5. TOP10 i kinematogarfise boterore
    Nga autori në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 15-06-2005, 10:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •