Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 124
 1. #1
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  31
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  FORMULA 1: Sebastian Vettel fiton titullin per vitin 2010

  Lajme Komente Klasifikime Ketu........
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 2. #2
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  31
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Tifozėt racistė rrezikojnė Ēmimin e Madh tė Spanjės

  FIA reagon pas fyerjeve ndaj britanikut Luis Hemilton

  Spanja rrezikon tė humbė Ēmimin e Madh tė Formula 1, qė organizohet ēdo vit nė kėtė vend nėse tifozeria e saj vazhdon fyerjet raciste ndaj Luis Hemilton, ashtu siē bėri gjatė provave tė ditėve tė fundit nė pistėn e Montmelo. Ka qenė vetė Federata Ndėrkombėtare e Automobilizmit (FIA) ajo qė ka paralajmėruar se njė gjė e tillė mund tė bėhet realitet. Tė gjithė e kanė cilėsuar skandaloze sjelljen e tifozėve spanjollė, tė cilėt e fyen vazhdimisht pilotin britanik, ndėrsa hynte nė bokse, ndėrsa disa prej tyre ishin lyer me bojė tė zezė nė fytyrė. E gjithė kjo situatė u krijua falė rivalitetit qė Luis Hemilton kishte me Fernando Alonson gjatė sezonit tė kaluar, kur spanjolli garonte me MekLaren. Vetė kjo skuadėr ėshtė munduar tė minimizojė gjithēka, por FIA ka bėrė tė ditur se nė rastin e parė qė do tė rishfaqet ky fenomen, ajo do tė pėrdorė masat mė drastike.

  Drejtuesit e MekLaren reaguan tė parėt nėpėrmjet njė deklarate pėr shtyp, duke bėrė tė ditur se kishin respekt pėr tifozerinė e zjarrtė spanjolle. "Vodafone MekLaren Mercedes ka garuar dhe ka zhvilluar testime nė pistat spanjolle pėr shumė vite me radhė. Tė gjithė nė skuadėr janė shumė entuziastė sa herė qė kthehemi nė Spanjė, pėrfshirė kėtu edhe Luis Hemilton". Por FIA nuk ka qenė aq "e butė" nė reagimin e saj dhe ka paralajmėruar se Spanja tashmė rrezikon zhvillimin e garave qė zhvillohen nė kėtė vend, duke kujtuar se vetėm gjatė kėtij edicioni do tė garohet dy herė nė Barcelona dhe Valencia. "FIA ėshtė e ēuditur dhe e zhgėnjyer pėr fyerjet nė adresė tė Luis Hemilton. Njė sjellje e tillė ėshtė njė shkelje e qartė e principeve tė sqaruara nė statutin e FIA-s dhe ēdo pėrsėritje do tė shoqėrohet nga sanksione, ku nuk pėrjashtohet as anulimi i garave", u shpreh njė zėdhėnės pėr shtyp i FIA-s. Njė reagim i ashpėr ka ardhur edhe nga Anglia, ku Luis Hemilton cilėsohet si njė hero kombėtar, pasi po shkėlqen nė garat e Formula 1 nė njė moshė shumė tė re. Ish-ministri i Sporteve, Riēard Keborn, deklaroi se ishte i indinjuar nga ajo qė kishte ndodhur gjatė fundjavės nė vendin iberik. "Kjo ėshtė e papranueshme. Unė fola me ministrin e Sporteve tė Spanjės nė periudhėn kur lojtarėt anglezė u fyen nga tifozeria disa vite mė parė. Kjo ėshtė njė sjellje e turpshme dhe nuk ka asnjė lidhje me sportin", u shpreh ai.

  Edhe Luis Hemilton ka mbetur shumė i zhgėnjyer nga ajo qė ka ndodhur nė pistėn e Montmelo, ku tė gjithė tifozėt iu vunė kundėr, si shenjė mbėshtetjeje pėr Fernando Alonson. "Jam shumė i trishtuar. Mua mė pėlqen Spanja dhe Barcelona, pasi atje njerėzit kanė qenė gjithmonė shumė tė dashur ndaj meje. Dua tė saktėsoj pėr kėta tifozė se nuk jam pėrpjekur asnjėherė tė penalizoj me dashje Fernando Alonson", ishte mesazhi qė Hemilton dha para mediave. Megjithatė, duket se britaniku tani e tutje do ta ketė shumė mė tė vėshtirė tė garojė nė Spanjė, ku Fernando Alonso mbetet idhull i padiskutueshėm.
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 3. #3
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Si thoni ju te nderuar forumiste, kush do kapi sivjet titullin e kampionit?
  Jepni nga nje tip ketu, pa le te shofim ne fund te sezonit, kush qellon jep kafe.

  Une druaj se ky vit do jete i Alonsos, edhe pse deshiroj qe Kimi me Ferrari mos ta leshoje titullin nga dora.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 4. #4
  INTER Maska e Fittox
  Anėtarėsuar
  05-12-2007
  Postime
  1,152
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Besoj qe do te fitoj Kimi Raikkonen ...
  Por mos ta harrojme edhe Luis Hamiltonin
  qe eshte fantastik...


  Kurse skuadra qe do te fitoj do te jete
  Ferrari pasi ka dyshen me te mir Raikkonen dhe Massa  ___
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 5. #5
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Kimi pa dyshim...
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 6. #6
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  haha, mos jeni te sigurte shume per Kimin. Me gjithe rrespektin qe kam per te, mendoj se sivjet do ta kete me rende.
  1. Alonso sivjet nuk do ti kete problemet me skuadren, sic i kishte vjet.
  2. Hamilton sivjet eshte me mė shume pervoje
  3. perkrahja e Masses nuk eshte edhe shume e sigurte.
  O kolege Ferrarista,jane ca fakte qe duhet marre ne konsiderate.

  Megjithate Ferrari ne Zemrat Tona
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 7. #7
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Kalendari i garave 2008

  2008 GRAND PRIX CALENDAR

  Australia 16 March Melbourne

  Malaysia 23 March Sepang

  Bahrain 06 April Sakhir

  Spain 27 April Barcelona

  Turkey 11 May Istanbul

  Monaco 25 May Monte Carlo

  Canada 08 June Montreal

  France 22 June Magny-Cours

  Great Britain 06 July Silverstone

  Germany 20 July Hockenheim

  Hungary 03 August Hungaroring

  Europe 24 August Valencia

  Belgium 07 September Spa-Francorchamps

  Italy 14 September Monza

  Singapore* 28 September* Singapore*

  Japan 12 October Mount Fuji

  China 19 October Shanghai

  Brazil 02 November Interlagos
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 8. #8
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  31
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Post Renditja E Konstruktoreve - F1 2008

  Kodi:
  1 	McLaren-Mercedes 	14
  2 	Williams-Toyota 	9
  3 	BMW 			8
  4 	Renault 		5
  5 	STR-Ferrari		2
  6 	Ferrari 		1
  7 	Toyota 			0
  8 	Super Aguri-Honda 	0
  9 	Red Bull-Renault 	0
  10 	Force India-Ferrari 	0
  11 	Honda 			0
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 9. #9
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  31
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Renditja E Piloteve - F1 2008

  Renditja pas gares se pare ne AUSTRALI

  Kodi:
  1 	Lewis Hamilton 	McLaren-Mercedes 	10
  2 	Nick Heidfeld 		BMW 			8
  3 	Nico Rosberg 		Williams-Toyota 	6
  4 	Fernando Alonso 	Renault 		5
  5 	Heikki Kovalainen 	McLaren-Mercedes 	4
  6 	Kazuki Nakajima 	Williams-Toyota 	3
  7 	Sebastien Bourdais 	STR-Ferrari 		2
  8 	Kimi Räikkönen 		Ferrari 		1
  9 	Robert Kubica 		BMW 			0
  10 	Timo Glock 		Toyota 			0
  11 	Takuma Sato 		Super Aguri-Honda 	0
  12 	Nelsinho Piquet 	Renault 		0
  13 	Felipe Massa 		Ferrari 		0
  14 	David Coulthard 	Red Bull-Renault 	0
  15 	Jarno Trulli 		Toyota 			0
  16 	Adrian Sutil 		Force India-Ferrari 	0
  17 	Mark Webber 		Red Bull-Renault 	0
  18 	Jenson Button 		Honda 			0
  19 	Anthony Davidson 	Super Aguri-Honda 	0
  20 	Sebastian Vettel 	STR-Ferrari 		0
  21 	Giancarlo Fisichella 	Force India-Ferrari 	0
  22 	Rubens Barrichello 	Honda 			0
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  41
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kimi nuk e justifikoi veten si kampion ne kete gare te pare. Rremuja e startit i dha mundesi qe ne fund te xhiros se pare te ishte ne vend te tete. Pastaj ndonese dukshem me i shpejte se Barrikelo humbi shume kohe pas ketij derisa e parakaloi pas nja 20 xhirosh. SC e dyte i dha mundesi Kimit qe te fshinte diferencen ne kohe me makinat Meklaren. Ne kete pike ishte praktikisht ne te njejtat pozita me Hamiltonin, te dy kishin nga nje pitstop per te bere, dhe Kimi ne ato momente kishte makinen me te lehte. Gjate parakalimit te tentuar ndaj patriotit Kovalainen ben gabimin e pare te rende duke dale jashte piste. Humb shume kohe ben pitstopin e vetem e kthehet ne vend te fundit ne gare. Del dhe njehere tjeter jashte piste duke humb kohe dhe duke demtuar gomat. Me pas SC i dyte i jep mundesine dhe njehere qe te fshije distancen me kreun e gares dhe madje te synonte dhe nje podium te mundshem, por parakalohet nga Kovalainen dhe Alonso. Ne fund Ferrari ka preferuar te mjatohet me nje pike te vetme e te braktise garen duke i dhene mundesi per nje motorr te ri ne garen e rradhes sesa te luftonte per vendin e dyte me Barrikelon dhe ti duhej te bente dhe nje gare tjeter me te njejtin motorr.

  Hamilton sot nuk pati konkurrence te forte dhe ruajti qetesine ne nje gare te nderprere tre here nga makina e sigurise. Rajkonen jo ne dite te mire ndersa Masa me gabim trashanik ne start dhe i pafat ne aksidentin me Kulthard. BMW sado qe e kishte ngushtuar distancen ndaj Meklarenit nuk paraqiti ndonje rrezik per garen. Si perfundim, Hamilton fitoi nje gare qe duhej ta fitonte ashtu sic vajten punet, por pa provuar akoma konkurrencen e vertete.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 11. #11
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  35
  Postime
  2,420
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Besoj se eshte vetem fillimi.

  Kshu e filloi dhe vjet kokuqja dhe ne fund doli kampione
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 12. #12
  I'm in love with you Maska e enderrimtarja
  Anėtarėsuar
  12-03-2008
  Vendndodhja
  Ne boten e endrrave, vetem aty mund te jem gjithēka per ty
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Masa do fitoje kete vit se eshte me kembe ne toke, s'duhet vetem eksperienca dhe ai Hamilton shume mendjemadh duket. Koha do e tregoje gjithsesi

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Qe me ikjen e Schumakerit nuk e ndjek me F.1.
  Eshte bere aq e merzitshme saqe si puna ime mund te jene shume e shume te tjere. Nuk para shikon parakalime spektakolare,spektakel dhe konkurrence. Ne fakt fajin e ka dhe ecja e teknologjise dhe jo vetem ikja e Schumakerit dhe Hakinnen.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 14. #14
  . Maska e Altin1
  Anėtarėsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  McLareni do tja vej derin Ferrarit kete vit. ishalla
  Welt Meister 2014

 15. #15
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Alonso per mua nuk ka shanse kete vit mgjs eshte shume shume shume shume shpejt po them se rivalitet do te kete midis raikonenit dhe hamilton...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #16
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Do jete nje championat mjaft interesant ky i sivjemi.
  Do te shofim gara te mira mendoj une, Hamilton po tregon dobesite ne karakterin e tij, mendoj se nuk meriton fitore.

  1.Raikonnen
  2.Alonso
  3.Massa
  mendoj se do te jete radhitja ne fund te championatit.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ku po e tregon dobesine hamilton?Apo qe doli i pari ne garen e pare te kampjonatit?
  Them se dueli per vendin e pare do jete Hamilton - Raikonnen.

  Shnet e pare.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 18. #18
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Hamilton dhe Kovalainen denoem me nje penallti qe i con te dy -5 vende ne nisje.

  Kovalianen do niset vendit e 8'te dhe Hamilton ne vendin e 9'te pasi te dy penguan "qellishem" Heidfeld kur ai po bente xhiron e fundit dhe makinat McLaren po ruanin benzinen por ne vend qe te rrinin anash ata ishin mu ne mes te rruges!
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

 19. #19
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Massa ne pole position.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 20. #20
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Cfare gabimi fatal Massa qe beri. Jo vec u humbi vetes 8 pike por dhe Ferrari'n e la pa 8 pike ne te njejtin kohe dalja e tij e ngjiti 1 end me lart Kovalianen dhe Hamilton.


  Gara tjeter esht ne Bahrain, ku Massa prap do jet ne pole dhe me i shpejti ashtu sic e dominoi totalisht ne 2007. Gabimet nuk falen me, pasi dhe vet Massa po bie shume mbrapa me pike.


  Mendoj se Massa e fiton garen ne Bahrain, vec do jet interesante lufta per vendin e 2'te ndermjet Raikkonen-Hamilton.
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fillon Kreshma e Madhe
  Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-02-2012, 10:20
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 13:49
 3. Pėrgjigje: 101
  Postimi i Fundit: 21-11-2007, 03:08
 4. Lajmet mė tė reja nga Formula 1 (2004-2005)
  Nga McLaren nė forumin Sportet motorrike
  Pėrgjigje: 210
  Postimi i Fundit: 06-09-2005, 18:18
 5. Formula e shpėtimit tė njeriut
  Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2004, 19:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •