Close

Rezultati i Sondazhit: Qeniet njerezore jane zhvilluar nga specie te meparshme kafshesh.

Votues
65. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po

  38 58.46%
 • Jo

  17 26.15%
 • S'jam i/e sigurt

  10 15.38%
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 74 prej 74
 1. #61
  [QUOTE=<<...Anty...>>;1815873]
  Citim Postuar m par nga iliro Lexo Postimin

  Po te kishe respekt per veten nuk do shkruaje keto gjera e para... e dyta fatin dhe lumturine mbaje per vete... e treta une nuk me intereson se kush je ti dhe ti them dhe gjerat ne sy po deshe... sa per kercenime me mua nuk funksionojne se jam aq i afte sa ta ,,,,,,,,, ok?
  E imja ishte vetem nje shaka me ty qe je nje 0 dhe mire te te behet me budallalleqet qe shkruan...
  Ketu e mbyll se po shkruajme totalisht jashte teme... dhe te tjeret nuk na kane ndonje borxh te lexojne keto gjera...
  Mbetsh me shendet....
  me te vertet dolem pak jashte teme, nuk te kercenova, se s'ja vlen te thashe me nje insect si ti, nqfse po beje shaka, kjo nuk eshte teme comidians. qe te mbesim brenda temes une thashe se nuk besoj ne evolucion. se eshte nje proces ku organizmat me te fort dhe ekzistencat me te mira mbijetojne dhe evolojne. pyetja ime ishte kjo, si eshte e mundshme nje ekzistence e degjeneruar si ti, nje organizem i qelbur si ti, nje insect i vogel me ze te lart si ti, arriti te mbijetoje dhe te ekzistoje deri me sot???? pra kjo eshte nje fakt qe kundershton teorin e evolucionit.
  senseless universe!? maybe!

 2. #62
  Perjashtuar
  Antarsuar
  21-07-2004
  Postime
  118
  ...njeriu sot eshte i zhvillur i evoluar ne menryen technologjike ka bere hapa te medha para, por ka pas edhe shume qyte trime te btjera qe kane e "evoluar" si qytetrimi yne sot e qe nuk mund te gjejm shembuj as argumente, une sbesoj se njeriu ka qene majmun dhe ka evoluar ne njeri, kjo eshte gje e pamundur...


  tungiii

 3. #63
  Duket se po!.ka evoluar.what about devolution!
  UNE JAM TI-TI JE UNE  E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e AVICENNA
  Antarsuar
  29-06-2007
  Postime
  125
  Majmun ka edhe sot por kurr su ben njerz !!!!!!
  Ather si nj shkmb deti, ngrihet shqiptari
  Ather n'luft si shqipe, hidhet guximtari,

 5. #65
  zhapik buster Maska e drity
  Antarsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,237
  Evolucion nuk do te thote permiresim pipell, do te thote pershtatje, nuk do te thote as "me mire" e as "me keq", do te thote "ndryshe".
  Te thuash qe ka ndryshuar per "me mire" apo per "me keq" do te thote te njohesh "udhen e duhur" dhe "fundin" e kesaj udhe. Per ca rob, t'gjitha rruget te ojne ne Vatikan.
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 6. #66
  Homo habilis-homo erectus-homo sapiens i cili shfaqet 200000 vjet me pare dhe ndahet ne dy nenspecie,homo sapiens neaderthalensis dhe homo sapiens sapiens.....seleksioni matyral,neaderthalensis nuk mbijeton dot,fiton sapiens sapiens te cilet jemi ne

 7. #67
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Une do thosha
  Aspak
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,316
  Une do thosha
  Aspak
  Do thoje dhe pse?

 9. #69
  Elbasanlli 4eve Maska e AnGeL_DeViL
  Antarsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  507
  Ouuu shum jane evolu femijet qe 7vj po i din te gjitha gjerat edhe po na thone ja baba te tregojme arat :P Sa vjen e gjithmon me te shkathet kane me dale femijet po behen te gjith gjeni :P
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 10. #70
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666

  Te thuash qe ka ndryshuar per "me mire" apo per "me keq"

  "me mire" apo per "me keq"
  jpg 2502_small.jpg
  Ndryshuar pr her t fundit nga oliver55 : 22-04-2008 m 09:20
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,316
  Lere retoriken menjane. Qellimi im eshte te shoh nese njerezit e pranojne faktin e evolucionit, dhe nuk eshte nese ju jeni dakord me darvinin apo me rezultatin e evolucionit (per mire a per keq)...

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  A kan evoluar njerzit?

  jo njerezit skan evoluar, po te kishin evoluar do na dilte ndonje njeri nga ndonje majmun. po bejm aty ke 7000 vjet qe e njohim historin njerzore dhe gjate gjith kesaj kohe ska dal ndonje njeri nga ndonje majmun edhe sikur te duash ti shartosh nuk shartohen dot. pastaj kesaj pyetje asnje sja di pergjigjen e sakt. skenca ska arrit akoma te jep nje pergjigje per kete ceshtje, fet po ja fusin kot, por mendimi im eshte se evolusion nuk ka. teorija e evolucionit eshte nje tip feje tjeter dhe nuk i jep pergjigje kesaj pyetje dhe ajo teori ka shume mangesira por ate kemi sot per sot deri sa te zbulojm te verteten

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  Citim Postuar m par nga Borix Lexo Postimin
  Lere retoriken menjane. Qellimi im eshte te shoh nese njerezit e pranojne faktin e evolucionit, dhe nuk eshte nese ju jeni dakord me darvinin apo me rezultatin e evolucionit (per mire a per keq)...
  evolucioni nuk eshte fack por thjesht nje fe. gjerat po su provuan ngelen thjesht teori dhe teorija e evolucionit sic thash dhe me siper ka shume mangesi

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  mendimi im eshte se ka dicka inteligjente qe e ka krijuar universin dhe gjithcka qe ne shohim dhe nuk shohim por askush se di se kush eshte dhe cfare eshte. mua me duket si nje tip programi shume i nderrlikuar qe askush nga qenjet njerzore se kupton sot per sot, mbase me kalimin e kohes dhe me zvillimin e teknologjis/shkences do arrijme ta kuptojm

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema t Ngjashme

 1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
  Nga forum126 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
 2. Fatmir Limaj
  Nga ARIANI_TB n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
 3. Jeta sht nj fitne
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 09:05
 4. Muhamedi, Nje Perpjekje Perendimore Per Te Kuptuar Islamin
  Nga forum126 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2006, 10:44
 5. Lumi i zjarrt
  Nga Matrix n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •