Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 513
 1. #21
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Pragkampionati. far thon shqiptart q do t prfaqsojn skuadrat greke?

  Gurma: Kam ardhur pr t fituar

  Kshtu sht shprehur 23 vjeari nga Shqipria, i cili luan pr her t par n "sallonet" e kategoris A t futbollit grek. "Tek Livedhiakosi,- shprehet Gurma,- ndihem vrtet mir. Ka nj mobilizim t t gjithve n strvitje dhe nj dshir pr t br m t mirn. N futboll nuk mund ta paragjykosh kurr rezultatin. Un kam ardhur te Livedhiakosi pr t fituar,"- prfundon bisedn e tij sulmuesi shtatlart Mario Gurma. Dhe sulmuesi shtatlart shqiptar fjalt e thna po i bn realitet. Dje, Gurma shnoi golin e vetm pr Levadhiakosin n miqsoren e zhvilluar n Lamia.

  Bellaj, "mbreti i Janins"

  Futbollisti gjirokastrit do t jet edhe kt vit kapiten i Pas Janins. Kt e ka br t ditur media vendse. Janiniott, q e bn fazn prgatitore n Karpenisis s bashku me disa skuadra t tjera, si Jonikos i Beqajt apo Levadhiakos i Gurms, jan konsultuar edhe pr drejtimin e skuadrs, q edhe kt vit do t marr pjes n kategorin "G" t futbollit grek. T gjith kan qen t nj mendimi se shiriti i kapitenit i takon Arian Bellajt. Futbollisti gjirokastrit, i cili sht tashm 35 vjear, ka qen kapiten i "Ajaksit t Epirit" edhe m par, pra para se ai t shkonte tek Panioniosi e m von te Korfuzi.
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #22
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329

  Kastrati shenon gol!

  Sot jan luajtur disa ndeshje te Kupes Gjermane Pokal. Ekpi i Kastratit Monchengladback ka fiuar ne fushen e Kutzhof 0-3 kur dhe Bekim Kastrati ka shenuar ne min 80 golin e 0-3. Shpresojm qe dhe disa te tilla te vin dhe ne Bundeslige se shpejti!

 3. #23
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  PSG refuzon ofertn e dyt pr Cann

  Paris Sn Zhermeni ka refuzuar ofertn e dyt t Olimpikut t Marsejs pr futbollistin e kombtares son, Lorik Cana. Lajmin e ka konfirmuar drejtori i klubit kryeqytetas Zhan-Mishel Motje. "Marseja ka br nj ofert t dyt dhe ne e kemi refuzuar at, pasi ajo nuk i prmbushte krkesat tona. Ne nuk jemi t interesuar, ne duam q ai t qndroj dhe pr momentin Lorik Cana sht nj lojtar i PSG-s,"- ka konfirmuar Motje n lidhje me lojtarin e kombtares shqiptare, q nuk pajtohet me t qenurit nj zvendsues te snzhermenasit.

  T dieln, Pape Diuf, presidenti i Olimpikut t Marsejs, kishte pohuar se marsejezt kishin br nj ofert t dyt pas tentativs s par t dshtuar. T dyja palt nuk dshiruan t flisnin pr detajet e bisedimeve.
  Si duket, Cana n kt fund afati t lvizjeve t futbollistve nga nj skuadr t tjetra, po zgjon interesim t madh te dy klubet m t njohura franceze.

  M i interesuari pr kosovarin kuqezi ka qen Olimpiku i Marsejs. Presidenti i ktij klubi, Pape Diouf, tha t dieln se i ka drejtuar nj ofert te re Paris SG-it pr Lorik Cann: "Ne i kemi propozuar PSG nj ofert t re pr Cann, tani topin e kemi hedhur n ann e tyre dhe presim diskutime t reja lidhur me kt ofert. Nse qndron n fuqi kushti i vn nga presidenti i Paris SG-it, 3 milion euro apo m shum, ne nuk kemi mundsi t'i paguajm."
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #24
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  CANA TEK OLIMPIKU I MARSEJES.

  CANA ka neneshkruar nje kontrate 3 vjecare per O.Marseje. Mund te kushtoje rreth 4 milion euro blerja e tij.

  <<Lorik eshte nej futbollist i ri , por me pervoje.Ka lozur ne gjithe ndeshjet e PSG ne champions , ndaj do na ndihmoje me pervojen e tij per te ngritur futbollin e Olimpik ne majat e futbollit frances >>
  - keshtu deklaroi Pape Diuf , presidenti i O.Marsejes.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 5. #25
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Antarsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  15
  Postime
  464

  Blerja e Tares nga Lacio, u ka hapur telashe sulmuesve te tjere te skuadres

  Lacio, qe deri pak jave me pare ishte ne kerkim te nje sulmuesi, tashme ka probleme "bolleku" ne kete repart. Ne fakt gjashte sulmues jane shume per nje skuader, aq me teper qe te gjithe pretendojne vendin e titullarit gjate sezonit. Pas blerjes se Tares, pozicioni i sulmuesve te tjere tashme eshte ne dileme. Roberto Muci, po mendohet seriozisht per oferten qe i ka bere Askoli, sepse duke pare formen e mire te Tomazo Rokit dhe gjithashtu konsideratat qe ka trajneri Delio Rosi per sulmuesin shqiptar, veshtire se do te kete nje vend prej titullari tek bardhekalterit. Edhe Simone Inzagi, eshte ne kerkim te nje skuadre, e cila do t'i garantonte atij aktivizim te rregullt gjate sezonit.

  Blerja e Tares, ndoshta shume spontanisht, ka ndihmuar drejtuesit laciale qe te zgjidhin edhe "kapricot" e Rokit, i cili kohet e fundit u kishte kerkuar rritje page krereve te klubit. Ky i fundit, duke pare konkurencen e madhe ne repartin ofensiv, ka hequr dore nga kerkesa e bere pak dite me pare, per rishikimin e kushteve financiare te kontrates se tij me bardhekalterit. Nderkohe, Manfredini, te cilin menaxheret e Lacios u munduan t'a perdornin si pedane shkembimi per blerjen e kartonit te Tares nga Bolonja, bashke me Keler, do te jete nje konkurent i forte i Behramit per nje vend titullari ne skuader.
  Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.

 6. #26
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Mesfushori kuqezi shpjegon t fshehtat q e detyruan t largohet nga Paris SG 26-08-2005

  Lorik Cana: S'mund ta pranoja stolin

  Lorik Cana duket se ka ln pas krahve nj moment t vshtir n karriern e tij. Madje, sikurse e thot edhe vet q n fillim t biseds telefonike nga Parisi, tashm mund t marr frym lirisht dhe ta bj gjumin t qet. Kjo, jo se ka ikur nga Paris SG-i, klub t cilin thot se e dashuron, sepse e ka rritur dhe formuar si futbollist profesionist, por sepse i ka thn "lamtumir" stolit, t cilin kurrsesi nuk e duronte. Kemi tentuar gjat t lidhemi me Cann javn e fundit, por nga telefoni i tij t prgjigjej vetm sekretaria telefonike. Ksisoji, vetm mbrm von, pasi kontaktuam si fillim me t atin e tij, Agimin, arritm t realizonim nj intervist me Cann.

  N bashkbisedimin ekskluziv telefonik pr "Sportin shqiptar", Cana zbardh t gjitha fshehtsit e transferimit q e drguan n Velodrome dhe e larguan nga "Parc De Princ". Menaxheri i njohur, Pape Diuf, ai q e kishte vrejtur talentin e Cans, q kur kishte vendosur ta sillte te Parisi para pes vjetsh, tash n postin e presidentit t Olimpikut t Marsejs, e kishte par kt si rastin m t mir, q prfundoi duke siguruar nnshkrimin e Cans pr ta veshur fanelln e marsejezve pr katr vitet e ardhshme. Dmshprblimi q ka paguar ekipi nga stadiumi i zhurmshm "Velodrome" prej afro 4 milion eurosh e bn Cann aktualisht futbollistin m t shtrenjt n Evrop.

  Autori i golit t fundit kuqezi t enjten i ka br kontrollet mjeksore, ndrsa do ta firmos kontratn t shtunn. Ai pritet t debutoj pr ekipin e ri, ndrsa prej t premtes do t'i bashkohet ekipit n strvitje.

  - Lorik, shum e vshtir pr t'ju kapur n telefon q pas ndeshjes miqsore me Azerbajxhanin...
  - Keni t drejt, pasi telefonin e kam stakuar q kur jam kthyer nga Tirana, ku luajta ndeshjen miqsore me Azerbajxhanin. Kam qen shum i stresuar dhe nuk mund t'i jepja prgjigje njeriu, as ju gazetarve. Kam kaluar nj moment t vshtir t karriers sime, por shyqyr Zotit tani u zgjidh gjithka pr mir. Kjo ka m shum rndsi.

  - Nga sa shkruan shtypi francez, duket se keni qen m se i vendosur pr t ikur nga Paris SG-i...
  - Patjetr, sepse e pash se te Paris SG-i do t qndroja vetm n stol, me trajnerin aktual. Kshtu q vendosa t ikja, aq m tepr q m'u afrua nj kontrat shum e mir nga Olimpik i Marsejs. N fakt kisha marr oferta edhe nga Anglia dhe Spanja, por preferova t qndroj srish n Franc.

  - Dukeni sikur ende ruani nj rrebelim t brendshm...
  - Tani jam qetsuar, por sht e vrtet q kam qen shum i revoltuar, sepse po m bnin nj padrejtsi n klubin e Paris SG-it. Po m mohonin formacionin, n nj koh q aktivizoheshin t tjer q nuk kishin luajtur prej gati 1 viti. Kshtu q vendosa t'i bj gati valixhet dhe t krkoj me forc nj skuadr tjetr.

  - A ishte e leht ndarja e Cans me ekipin pran kulls Eifel?
  - Shum e vshtir ishte, por m mir se t qndroja n stol. Sapo u ktheva nga ndeshja me kombtaren, tifozt m thoshin t mos largohesha, madje edhe n ndeshjen e fundit me Trojes ata thirrnin "Loriku n Paris". Por, do gj rrodhi si pasoj e angazhimit t nj lojtari n pozicionin tim, Mbami, i cili nuk kishte luajtur n 8 muajt e fundit. Kt e kuptova si padrejtsi, pasi ata as q biseduan me mua pr kt, sidomos pr gjith at q kisha br pr klubin. Vrtet, vet Parisi mbeti i befasuar me dshirn time pr t'u larguar. Largimi nuk ka qen i leht, aty jam zhvilluar si lojtar dhe ende them se ai sht klubi im, por prap jam i knaqur n aspektin profesional q u largova.

  - M 15 tetor, Marseja do t prballet me PSG n. Ju do t luani kundr ish klubit tuaj...
  - Do t jet nj ndeshje shum delikate pr mua, sepse jam msuar ta shoh veten n ngjyrat e Parisit. Mirpo, kur t futem n fush, duhet t mundohem ta harroj ann emocionale, pasi duhet br nj pun profesionisti. Klubi i Olimpikut t Marsejs sht paraqitur shum entuziast n pritje, sidomos me investimet q ka br, duke paguar nj dmshprblim jo t vogl pr mua, prandaj un duhet ta dshmoj n fush se e justifikoj gjithka.


  Cana: Talent, bashkohuni me Kombtaren!

  Sa i prket angazhimit t futbollistve t rinj shqiptar q jan duke e dshmuar talentin e tyre n Evrop, Lorik Cana shton se ata duhet t bashkohen me kombtaren shqiptare. "M vjen mir pr Idrizajn. Dgjova se sht bashkuar me Liverpulin.

  Po ashtu m vjen mir q kam qen model pr t. Shpresoj t mos e dshproj dhe i uroj shum suksese, duke shpresuar se do t luajm s bashku n kombtaren shqiptare. N momentin aktual sht e nevojshme pr ta siguruar nj gjenerat t re pr kombtaren, duhet mbledhur t gjith talentet q jan n Europ. Un mund t flas me eksperiencn time: kam pasur mundsi t luaj pr Francn para Shqipris, por edhe sikur ta fitoja kupn e bots me Francn, nuk do ta ndjeja at q ndjej kur e vesh fanelln kuqezi. Esht nj eksperienc q nuk mund ta prshkruash me fjal, vetm kur ta veshsh fanelln kuqezi e di se je duke e prfaqsuar kombin tnd shqiptar, q t jep nder," - tha Cana.

  PSG: Nuk donte t qndronte. Marseja: sht nj lojtar plot kualitet
  Cana te Marseja, transferta 4 milion euro


  Lorik Cana m n fund sht lojtar i Olimpikut t Marsejs. Mesfushori me tipare mbrojtse i kombtares s Shqipris do t firmos n dy ditt e ardhshme nj kontrat 4-vjeare me skuadrn marsejeze. Ka qen ngulmimi i lojtarit, ai q ka br t mundur kt transferim, pasi vet klubi dshironte shrbimin e tij. Mes lojtarit dhe trajnerit Furnie kishte mosmarrveshje n aktivizimin e tij t pakt (vetm 30 minuta n katr takime). Megjithat, sipas drejtorit t kulbit snzhermenas, Zhan-Mishel Motie, klubi kryeqytetas ka qen i detyruar ta lr lojtarin t ik, pasi "ai e kishte kokn nga ka kmbt". Mesfushori do t firmos kontratn e re prpara ksaj fundjave.

  "Ai do t largohet dhe ky sht trsisht nj vendim i tij, - ka deklaruar prgjegjsi i sektorit profesional t PSG-s. - Klubi do t dshironte ta mbante, por ai shprehu t gjith vullnetin dhe dshirn pr t'u larguar. Ne do t dshironim ta kishim Lorikun n kt skuadr, sepse ai kishte po t njjtin shpirt gare si n sezonin e kaluar. Por nuk ia vlente m. Nuk e kuptoj kur nj lojtar krkon t braktis klubin vetm pas katr ndeshjesh t luajtura, por tani kjo sht situata. Duhej ta mbyllnim kt pazar sa m shpejt."- ka prfunduar Motie.
  Drejtuesi i PSG-s ka refuzuar t konfirmoj shumn e trasnferimit, e cila varion ndrmjet 3-4 milion eurove.

  Nga ana tjetr Olimpiku i Marsejs sht shum i knaqur pr kt transferim. sht vet presidenti marsejez, Pape Diuf, q e vlerson shum kt lvizje dhe gjetjen e gjuhs s prbashkt me PSG-n. "Jam me t vrtet i knaqur, sepse Cana i korrespondon profilit t lojtarit q ne krkonim. sht nj lojtar plot kualitet. Jemi shum t lumtur q ai do t luaj me ne, - komenton Diuf. - Cana do t firmos shum shpejt kontratn q do ta lidh me Marsejn pr tre apo katr vjet."
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #27
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Cana: Krenar pr PSG-n, gjithka pr Marsejn!

  Ka firmosur nj kontrat katr vjeare dhe nga dje do t vesh fanelln bardhekaltr t qytetit jugor francez. Olimpiku i Marsejs do t jet klubi i ri i Cans dhe kt e ka krkuar vet lojtari me ngulm, q nuk dshironte t qndronte m n stolin e PSG-s. Cana ka komunikuar me mediat n konferencn pr shtyp, gjat prezantimit te Olimpiku i Marsejs, dhe pas tij ka qen blerja tjetr e OM-s, sulmuesi argjentinas Gimenez. "E vlersoj shum Olimpikun e Marsejs dhe qytetin. Nuk jam fshehur kurr, madje edhe pran tifozeris pariziene, - thot Cana-, edhe pse ishte delikate. Nuk vazhdohet me druajtje.

  Ajo q ka rndsi sht paraqitja q bjm n fush."
  N hyrje, Lorik Cana sht bashkuar me moton e klubit t tij t ri, "Drejt golit". Ai mund ta prkthejs si "drejt e n pun". Megjithat, nuk ka m fjal dhe as shqetsime. "Shpresoj q nj maxhoranc e tifozave t PSG-s do ta kuptojn vendimin tim dhe se do t m gjykojn vetm pr at q kam dhn me at fanell, pasi gjithmon kam dhn maksimumin. Nuk jam mosmirnjohs. Jam krenar q jam formuar te ky klub. Por e tashmja ime sportive ka lidhje me Marsejn dhe pr kt skuadr do t jap gjithka kam."
  Paranteza pariziene e mbyllur.

  Mesfushori i ri me tipare mbrojtse i OM-s ka shprehur knaqsin q do t mbroj ngjyrat e nj "qyteti q rron me futbollin". Nisja e keqe e sezonit me skuadrn e mparshme nuk do ta shqetsoj shum. "N vshtirsi dallohen njerzit e vrtet,"- gjykon ai. Nj vullnet q n ndeshjen e fundit t Marsejs me La Korunjn, q ai e ka ndjekur prpara televizorit t tij, sht prforcuar edhe m shum. Transferimi i tij kap shifrn e tre milion eurove. Pr kt flet edhe Pape Diuf: "Idet tona ishin t qarta. Do t ishte nj spekullim po t thonim se deklaratat e presidenti parizien kan br q Rober Lui-Drify t nxjerr bllokun e tij t eqeve."


  Cana zgjedh numrin 19 te Marseja

  Lorik Cana ka zgjedhur t mbaj n shpin numrin 19, at numr q ka pasur edhe te PSG-ja. N nj far mnyre, kjo zgjedhje simbolike ka pr qllim q t'i bind t gjith se rrethanat e krijuara e kan shtyr at q t largohet nga kryeqytetasit dhe t zgjedh nj tjetr emr t madh n Franc, si sht Olimpiku i Marsejs
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #28
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Skela vulos fitoren e K'lautern

  27.08.2005 -

  Ervin Skela ka shnuar golin e pare per Kaiserslauternin . Shqiptari ka qen autori i golit t trete ne minuten 90 ( nga penalti) pr Kaiserslauternin n lojn q ka zhvilluar me FC Kln. Keshtu goli i Skeles ka ndihmuar skuarden e tij qe ti shpetoje fitores se dyte me radhe. Rezultati perfundimtar: Kln - K'lautern 2:3

  Tifozat
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #29
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641

  Ardian Gashi

  Nje yll i padiskutueshem shqiptar ne kampionatin norvegjez me Valenengen.

  Edhe sot kishte shenuar.

  Forca Ardi
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 10. #30
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Gjermani
  Skela, goli i fitores pr Kaizerslauternin


  Ervin Skela bhet heroi pr mbretrit e Lauternit, pasi n minutn e dyt shts t takimit ka kthyer n gol nj penallti t dhn n favor t skuadrs s tij. Mesfushori i kombtares sht aktivizuar me koh t plot n takimin Kln-Kaizerslauten, 2-3, dhe ka qen njeriu-fitore pr t tijt. Takimi ka filluar mir pr miqt, ku me an t Altintopit kan kaluar n avantazh t dyfisht. Megjithat, vendsit arrijn t barazojn shifrat, kur duheshin edhe dy minuta nga mbyllja e krejt ndeshjes. Por, ka qen Ervin Skela shptimtari pr skuadrn e tij, pasi n minutn e 92-t fiton nj penallti dhe e kthen n gol po vet, duke i dhn kshtu nj tripiksh me mjaft vlera skuadrs s tij, Kaiserslautern.

  Lala, 90 minuta n barazimin me Hamburgun

  Altin Lala, kapiteni i skuadrs s Hanoverit, sht aktivizuar dje prgjat gjith takimit, n barazimin q arriti skuadra e tij n fushn e Hamburgut. Paraqitja e Lals ka qen shum e mir dhe natyrisht q ka ndikuar dhe n rezultatin final t ndeshjes. Hanoveri kalon i pari n avantazh, por nuk arrin ta ruaj at, duke dal nga Hamburgu vetm me nj pik.

  Kastrati, pak minuta pr Munshegladbahun

  Bekim Kastrati sht aktivizuar vetm n fundin e takimit Shalke 04 -Borusia Mynshegladbah 1-1. Megjithat, ajo q sht e rndsishme pr lojtarin kosovar ka lidhje me faktin se tanim po i jepet mundsia pr t luajtur paksa edhe n Bundeslig. Madje aktivizimi i tij n elitn e futbollit gjerman ka br q t fokusohet edhe nga trajneri Hans Peter Brigel, pr ta afruar n kombtaren shqiptare. Dika q e ka pritur me mjaft dshir edhe vet kosovari i Mynshengladbahut.


  Franc
  Cana, debutim me karton te Marseja


  E ka nisur me karton t verdh ndeshjen debutuese me Olimpikun e Marsejs Lorik Cana, kosovari yn kuqezi. Dje, ndeshjen ndaj Ajacios, mesfushori potent i kombtares son e ka filluar si titullar, ndrkoh q sht zvendsuar n minutn e 79-t nga Mendoza. Sipas "L'equipe", Cana ka zhvilluar nj ndeshje mjaft t mir, duke qen "barrikada" e par e sulmeve t skuadrs kundrshtare drejt ports s Marsejs. Duke qen se ka qen ndeshja e par me Marsejn, Cana sht munduar t tregoj se e meriton investimin prej 4 milion eurosh pr ta shkputur at nga Paris SG-i. Ka luajtur mjaft i motivuar, pr pasoj ka marr edhe nj karton t verdh n minutn e 17-t t ndeshjes, e cila ka prfunduar n barazim 1-
  My silence doesn't mean I am gone!

 11. #31
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Itali
  Bogdani, debutim me fitore n Sien


  Erion Bogdani e ka nisur me fitore aventurn e tij n Serin A me ekipin e Siens. Shqiptari ka luajtur gjat gjith takimit Siena Kaliari s bashku me Kiezn n sulm. Ndonse nuk ka shnuar, loja e tij ka qen shum e mir. Madje Eri ka pasur edhe nj rast shum t mir pr t shnuar, por Karini ka br mrekullin, duke i mohuar gzimin shqiptarit. Gjithsesi, ekipi i Siens ka arritur t fitoj 2 1 fal 2 golave t Kiezs.

  Behrami, nga m t mirt pr Lacion
  Debutim n Serin A dje ka br edhe kosovari Valon Behrami. Ai s bashku me Lacion kan arritur t fitojn 1 0 ndaj Mesins. Behrami ka qen nj nga lojtart m t mir n fushn e lojs, duke treguar se sht nj nga blerjet m t mira t ekipit t Lacios. Ndrkoh, ndaj Mesins, ashtu si pritej, ka munguar Igli Tare i dmtuar.

  Myrtaj, 86 minuta n fushn e lojs
  T shtunn, ndeshjen e par zyrtare n Serin B e ka zhvilluar edhe Katanxaro e Myrtajt. Vlonjati ka luajtur 86 minuta n takimin Katanxaro Vienca. Ndeshja sht mbyllur n barazim, ndrkoh q Myrtaj ka dal nga fusha e lojs vetm 4 minuta para prfundimit.

  Gjermani
  Vata i dhuron 11 metrsh Arminias


  M n fund, Arminia e Bielefeldit ka arritur t marr tri pikt e para n kampionat. Kjo fal edhe lojs s mir t Fatmir Vats. Shqiptari ka qen ai q i ka thurur praktikisht golin e par Arminias, teksa ka marr nj 11 metrsh n zonn e Maincit. Bielefeldi ka fituar me rezultatin 2 0, ndrkoh q Vata ka zhvilluar nj ndeshje t mir dhe sht aktivizuar gjat 90 minutave.

  Dragusha, 90 minuta dhe asist
  Vazhdon paraqitja e mir e Mehmet Dragushs. Kosovari me pasaport shqiptare srish ka zhvilluar nj ndeshje t mir n Bundeslign 2. Gjat 90 minutave t takimit Energji Kotbus Paderborn, Dragusha ka luajtur shum mir. Madje ai edhe nj her sht br iniciatori i golit t par t takimit. Dragusha n rastin e golit t par ka dhn nj asist, q sht shndrruar n gol nga shoku i tij i skuadrs. Mehmeti sht aktivizuar 90 minuta, ndrkoh q ekipi i tij Paderborni ka fituar 2 1 me Kotbusin.

  Kapllani, 42 minuta n fush Burghauzen
  Edmond Kapllani ka luajtur vetm 42 minuta n javn e 3 t t Bundesligs 2. Shqiptari sht futur n fushn e lojs n fillim t pjess s dyt, por nuk ka mundur t bj dot asgj. Ekipi i Karlsruhes sht mundur 1 0 nga Burghauzeni.

  Ukrain
  Shkmbi dhe Osmani n stolin e rezervave

  Dy shqiptart Blendi Shkmbi dhe Tefik Osmani, q luajn n Ukrain me ekipin e Metalurg Zaporozhjes, dje nuk jan par n fushn e lojs. Dyshja kuqezi Osmani Shkmbi ka qndruar n stol gjat gjith takimit Shahtar Metalurg. Skuadra e korarve gjithsesi n fund t 90 minutave sht mundur nga Shahtari me rezultatin 3 1.
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #32
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Kampionati grek, start i 15 shqiptarve

  Ka startuar edhe Kampionati i 27 t Profesionist i Greqis. 450 futbollist t ndar n 16 skuadra kan nisur betejn e fushs s blert. Vese midis 27 premierave t shfaqura n tokn helene, n 15 prej t cilave protagonist jan edhe futbollistt tan, kjo e sivjetmja do t mbahet mend pr shum gjra. Java e par e ktij kampionati sht m e gjata e t gjithave. Ajo ka nisur t shtunn, ka vazhduar t dieln e t hnn dhe prfundon t dieln tjetr me 4 shtator me ndeshjen Levadhiakos Jonikos, ku Gurma do t jet prball Beqajt. Por fatkeqsisht kjo jav e ngarkuar me m shum mall e emocione ka pasur edhe zhgnjimet e veta. Iraklis ka psuar humbjen m t thell dhe Murati e Fortuzi nuk kan qen n formn e tyre m t mir. Ndrkoh q Strakosha i sht gzuar fitores s par si trajner.

  Murati 45 minuta, Fortuzi 24 minuta
  Iraklis sht shkatrruar n "Ano Liosja" nga Akratitos i rikthyer n sallonet e mdha pas qndrimit pas nj sezoni kategorin B. Ka qen nj ndshkim amerikanolatin pr bardheblut e Selanikut. Braziliant Gustavo e Sales dhe argjentinasi De Francesko kan sjell humbjen e Iraklisit. Ndrkoh, q goli i Papapostolut i shnuar n minutn e 93 t ka qen vetm nj ngushllim pr t shmangur nj humbje m t thell se 3 1. Murati sht aktivizuar q nga minuta e par, por n fillimin e pjess s dyt ai sht zvendsuar, pikrisht nga autori i golit t vetm t Iraklisit.

  Kur rezultati ishte 2 0 pr vendasit, trajneri i Iraklisit Savas Kofidhis, aktivizon n minutn e 66 t Fortuzin, i cili sht adresa e sakt prej nga ku shnoi t vetmin gol Iraklis. Ksaj humbjeje t Iraklisit i sht gzuar Strakosha, ekipi i t cilit ka arritur fitoren m t thell t javs. Ish portieri legjendar i kombtares son e ka nisur me kmb t mbar kampionatin, q n ditn e tij t par si trajner i dyt i Akratitos. Ndrkoh q Billa, portieri shqiptar q ka nnshkruar ditt e fundit kontratn me ekipin, q ka pr simbol ngjyrn jeshile, nuk u aktivizua.

  Panajot Kone, lajme kontradiktore
  Nuk ndodh vetm n Shqipri, ku nj futbollist del i federuar n dy ekipe njhersh. Ditt e fundit n shtypin e bollshm sportiv grek, futbollisti i talentuar Panajotis Kone, del i federuar edhe me AEK, por edhe me Olimpiakos.

  E njjta gj ndodh edhe me Alban Bushin.
  Disa gazeta e revista si "Sportime" dhe "SportDay" e kan shoqruar prezantimin e tij tek Levadhiakos me fotografi dhe t dhna personale. Ndrsa revista sportive "Goal", q edhe ajo si t tjerat ka br prezantimin e futbollistve, nuk e prmend fare futbollistin shqiptar, i cili thuhet se ka nnshkruar pr t luajtur n kategorin B t Gjermanis.

  Zbulohet adresa e Gjeloshit
  Nj ndeshje miqsore midis Levadhiakosit dhe Apollon t Athins, zbulon edhe skuadrn me t ciln do t aktivizohet sivjet portieri lezhian Julian Gjeloshi. Portieri yn n kt ndeshje sht aktivizuar n 45 minutat e dyta t ndeshjes pr formacionin e Apollonit. Ai ka pasur prball shqiptarin Mario Gurma, i cili sht zvendsuar n minutn e 70 t nga Aleks.

  Kallamata merr nj 20 vjear nga Shqipria
  Skuadra e kategoris B, Kallamata, msohet se pikrisht n ort e fundit t mbylljes s kontratave, ka marr n gjirin e saj nj futbollist shqiptar. Toni Hoxha quhet futbollisti q ka veshur faneln bardhezi t Kallamats. Ai sht 20 vje dhe luan mesfushor. Msohet se Hoxha ka ardhur tek Kallamata nga t rinjt e Akademis AEK t Athins, nj prej drejtuesve t s cils sht edhe ish0-futbollisti i njohur i kombtares son Bledar Kola.
  Abilio dhe Leandro n Greqi

  "Sporti shqiptar" ka zbuluar edhe disa t huaj q kan luajtur m par me skuadrat e kampionatit shqiptar. Kshtu, Nedes, sht fjala pr Abilion, i cili m par ka luajtur me Vllznin, do t luaj pr skuadrn e kategoris G, Diagoras. Kolegu i tij brazilian, Leandro, do t vesh faneln e Anag.Kardhicas, nj skuadr, q gjithashtu luan n kategorin G t kampionatit grek. Msohet gjithashtu se Olimpiakos i Vlolosit ka br nj marrveshje me futbollistin me ngjyr t Dinamos, Gudiabi. Shtypi grek ka br t ditur se futbollisti i Dinamos s Tirans ka qen ditt e fundit n Volos, por nuk flitet asgj m shum, pra nse ato kan rn dakord pr t nnshkruar nj kontrat
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #33
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Antarsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778

  Kuqi, nje personazh ne Premiership

  Kuqi, nje personazh ne Premiership

  Nga Londra
  Muhamed Veliu

  Futbollisti kosovar Shefki Kuqi, i cili kete sezon do te luaje per ngjyrat e Blekbern Rovers, ne kater ndeshjet e tij te para ne Ligen e Pare ka paraqitur nje forme te shkelqyer. Sulmuesi me nenshtetesi finlandeze, i ardhur nga ekipi i Ipsuic, kerkon qe ne ndeshjen e radhes me Bolton te gjeje edhe rrugen e golit. Ne kater ndeshjet e para me Blekbernin ai i eshte gezuar vetem nje fitoreje me Fulhamin dhe nje barazimi me Totenhemin, ndersa dy ndeshjet e tjera me Aston Vilen dhe Uest Hemin jane humbur nga ekipi i tij. Perkushtimi i Kuqit eshte pare qarte ne ndeshjen me Fulhamin, pasi edhe goli i pare i Blekbernit u nis nga kembet e tij. Tani pas kater ndeshjeve dhe ambientimit ne Ligen e Pare, per te ka ardhur koha te gjeje rrjeten.

  Duke komentuar fitoren e pare me fanelen e Blekbernit, Kuqi shprehet: "Te dy golat ishin shume te bukur, por e rendesishme eshte fitorja dhe tri piket qe mori skuadra". Edhe pse Shefki Kuqi e di shume mire qe asgje nuk do te jete e lehte te skuadra e tij e re, transferimi i tij te Blekbern Rovers eshte nje hap perpara ne karriere. Transferta Nga deklaratat e para te trajnerit Mark Hjuxh mesohet se ardhja ne ekip e Shefki Kuqit do te thote nje ritem tjeter ne vijen e sulmit, gje e cila i ka munguar prej kokesh Blekbernit. Vete trajneri i ka dhene Kuqit shansin per te luajtur ne Ligen e Pare. Ai u transferua te Blekbern vetem gjate merkatos se veres, duke ardhur si lojtar i lire, me parametra zero nga Ipsuic Taun. Me kete skuader Shefki Kuqi arriti te shenonte 32 gola, duke u bere nje nga golashenuesit me te mire ne Ligen e Dyte angleze.

  Trajneri Disa dite me pare trajneri i Blekbern Rovers, Mark Hjuxh, eshte shprehur se blerja e Kuqit ka qene nje nga arritjet e skuadres se tij. Ai shpreson se me sherbimin e Kuqit ne sulm ekipi me lojtare te rinj qe ai ka krijuar do te kete mundesi te tregoje vlerat e veta. "Ardhja e Shefkiut ne ekip ka qene dicka pozitive. Ai eshte i mbushur me energji dhe i perqendruar plotesisht duke u bere nje shembull per te gjithe skuadren. Ne jemi shume te lumtur qe Shefkiu eshte ketu, duke dhene nje prezence plot shpirt. Ai ka aftesi per te mobilizuar shoket e ekipit. Une jam i bindur se perfomanca e tij do te gershetohet me mbeshtetjen e fansave tane, sikurse jam i sigurt se ai do te jete shume i rendesishem per skuadren". Kosova Edhe pse ka marre nenshtetesi finlandeze dhe luan me perfaqesuesen e ketij shteti, Shefki Kuqi nuk e ka harruar asnjehere vendlindjen e tij, Kosoven.

  Ai eshte larguar nga atdheu i tij kur ishte vetem 12 vjec, duke emigruar bashke me familjen e tij ne Finlande. "Ishte nje vendim i shpejte-kujton ai largimin nga Kosova. Na u desh te linim shume gjera prapa dhe morem ato pak sende qe mundem. Megjithese u bene shume vjet nga largimi, une nuk e harroj Kosoven. Aty kam shume te aferm dhe shkoj atje thuajse cdo vere. Endrra Per Kuqin duket se eshte plotesuar endrra e jetes se tij. "Qellimi im kryesor gjithmone ka qene qe nje dite te luaja ne Ligen e Pare angleze. Natyrisht qe jam i gezuar dhe njekohesisht i kenaqur tani qe e bera realitet endrren time".

 14. #34
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Arian Beqaj i vetmi trim n "luft"

  M n fund prfundoi edhe takimi Levadhiakos Jonikos, takim i vlefshm pr javn e par t kampionatit helen. Kjo jav, q ka nisur m 27 shkurt ka prfunduar t dieln, m 4 shtator, duke shnuar rastin m unikal t zgjatjes s nj jave futbolli.

  Levadhiakos Jonikos ishte e vetmja shfaqje futbolli, q u zhvillua n nj mjedis t gzuar helen, pas barazimit nj nat m par t Turqis me Danimarkn. Grekt udhtojn drejt Kazakistanit pr t'u ndeshur t mrkurn n nj takim q do t flas shum pr kampiont e Europs. Ndrkoh, takimi i Levadhias ishte si t thuash pragnisja e ktij takimi. Por, ky takim pritej me interesim edhe nga shqiptart, sepse n gjirin e t dy ekipeve bjn pjes 3 prej futbollistve tan, q luajn sivjet n kampionatin helen. Por nuk ngjau kshtu.

  Bushi nuk u aktivizua, ndoshta sepse nj dit m par ishte i impenjuar me kuqezinjt. Por nuk u aktivizua as Gurma, i cili n formacionet paraprake t botuar n shtypin sportiv ishte sulmuesi kryesor i skuadrs me ngjyr jeshile. Flitej pr nj paraqitje t sigurt t futbollistit ton 23 vjear pasi edhe kartoni i tij kishte ardhur dje nga Italia. E megjithat Gurma nuk u aktivizua. I vetmi trim n "luft" ishte portieri i Jonikosit Arian Beqaj. Shtatlarti nga Kosova zhvilloi nj ndeshje mjaft t mir dhe ishte merita e tij, q Jonikos shptoi nga nj humbje e merituar. Ishte dalja e sigurt e portierit shqiptar, q e shptoi skuadrn e tij nga nj gol i sigurt pas gjuajtjes s futbollistit me ngjyr Balas. M par ai ka fluturuar n krahun e majt t ports s tij, duke grushtuar n mnyr fantastike nj gjuajtje t fort t bullgarit Rusev. M pas ai ka krcyer 3 her radhazi n kmbt e sulmuesve vendas, duke mos lejuar prekjen e rrjets.

  Iraklisit i jan "shuar" dritat
  Iraklis prsri ka humbur, por kjo humbje ka qen m e rnd sesa ajo e shnuar nj jav m par n "Ano Liosja", ndaj skuadrs s Strakoshs, Akratitos. Iraklis sht mundur n "Kaftazoglu", n stadiumin e vet, nga skuadra e kategoris B, Veria. Nuk ka qen nj humbje e rastsishme, por nj humbje e thell dhe e merituar, 2 4.
  N kt takim ka luajtur pr Iraklis edhe futbollisti yn Indrit Fortuzi, por ai sht aktivizuar n 45 minutat e pjes s dyt, duke zvendsuar futbollistin kamerunez Epale. Ndrsa pr Verian ka shklqyer futbollisti shqiptar Alqi Dhimitri, i cili nj sezon m par ka luajtur pr ngjyrat e skuadrs Ergotelis.
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #35
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Tare, munges edhe ndaj Kaliarit

  Igli Tare, sulmuesi i kombtares shqiptare, me t gjitha gjasat do t mungoj edhe ndaj Kaliarit. Lajmi sht br publik dje nga mediat italiane. Sipas s prditshmes "Il Tempo", sulmuesi shqiptar dy dit m par iu sht nnshtruar vizitave t stafit mjeksor t Lacios. Gjat kontrollit jan vn re prmirsime t dukshme t Tares. Gjithsesi, trajneri lacial Delio Rosi ka vendosur q t mos e aktivizoj edhe kt jav kundr Kaliarit Igli Taren.
  My silence doesn't mean I am gone!

 16. #36
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Antarsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778

  Njazi Kuqi: Birmingam, kulmi i karrieres

  Njazi Kuqi: Birmingam, kulmi i karrieres

  Nga Londra
  Muhamed Veliu

  Sulmuesi me origjine kosovare i Birmingam Sitit, Njazi Kuqi, ashtu si i vellai Shefkiu qe luan me Blekbern Rovers, kete vit kerkon te jete protagonist ne kampionatin anglez. Megjithese, kane kaluar pak jave nga fillimi i tij, Kuqi ka filluar te mendoje seriozisht per te thyer akullin me ane te golit. Por paresore per te tani eshte formacioni, pasi sulmi i Bluve perbehet nga Klinton Morrison dhe Emil Heski. Disa dite me pare gazeta lokale e Birminghamit do te komentonte keshtu: "Per Kuqin nuk mjafton vetem perpjekja dhe te menduarit per te shenuar". Njazi Kuqi arriti vetem t'i afrohet golit ne nje ndeshje miqesore kunder Mancester Sitit. Ai ka goditur nga distanca, por ka qene i pafat dhe topi ka kaluar shume prane shtylles pingule. Kontrata Birmingam Siti ose "Blute" do te paguanin 400 mije sterlina per te patur sherbimin e Njazi Kuqit, i cili per dy sezone luajti me FC Lahti ne Finlande.
  Ai u bashkua zyrtarisht me skuadren me 1 janar 2005 pas rihapjes se merkatos se dimrit. Diten e pare ne stadiumin e Bluve, Kuqi u prit me ngrohtesi nga tifozet e skuadres. Duke komentuar blerjen e Kuqit, trajneri i Birmingamit, Stiv Brus deklaroi: "Ai eshte nje lojtar i se ardhmes. Ne gjashte muaj apo nje vit, ai mund te kontribuoje per ne". Nenshkrimi i kontrates erdhi pas 10 dite marrje ne prove gjate muajit nentor 2004. "Gjate seances stervitore, Njaziu ishte i shkelqyer. Ai eshte nje lojtar i mire, por nuk duhet te presim shume nga ai duke e cilesuar si Majkell Forsellin e ardhshem, pasi ai nuk eshte ende gati per nje gje te tille". Ndersa ne faqen zyrtare te Birmingamit ne internet do te lexohej: "Njazi Kuqi eshte nje lojtar i ri dhe shume i fuqishem. Ai eshte me i mire se vellai i tij. Besojme se ai ka nje te ardhme te shkelqyer perpara". Gezimi Njazi Kuqi nuk i ka besuar vesheve kur ka marre vesh lajmin se Birmingam Siti interesohej per te. "Jam shume i gezuar. Eshte nje enderr qe me realizohet ne karrrieren time - deklaroi ai -Mendoj se Birmingami me pelqeu ne teresi, pasi ai kerkon te punoje me lojtare te rinj".
  Shkaku i vertete i kalimit te Kuqit nga Finlanda ne Angli ishte nje gol i realizuar nga ai kunder Holandes me skuadren finlandeze te U-21. Pas ketij goli, drejtuesit e Birmingamit e vune ne shenjester Kuqin, i cili do t'i impresiononte ne proven e tij. "Deshiroja te nenshkruaja per Blute pasi Shefkiu dhe Majkell Forsell me thane se ishte nje klub i mire. Une e kisha ndjekur Premier Ligen vetem ne television dhe nuk kisha asnje ide se cfare me priste. Eshte me te vertete nje kampionat interesant, sidomos kur luan ne sulm. Kjo sjell me shume kenaqesi, pasi te gjithe i kane syte nga ty. Eshte shume me ndryshe nga ndeshjet ne Finlande, ku kishte rreth 1,500 tifoze ne stadium dhe ne ndonje rast te vecante 5 mije te tille. Une kam ardhur ketu per te shenuar, ashtu sic shpresoj te le pershtypje te mira ne te ardhmen. Kam uri per te shenuar. Une dhe Shefkiu jemi te lumtur te luajme ne kampionatin anglez, pasi per te arritur deri ketu kemi punuar shume". Kuqi e ndjen rivalitetin ne skuader: "E di qe me duhet te punoj akoma me shume, per te arritur formacionin, pasi Klinton Morrison dhe Emil Heski jane ne forme te mire.
  Kam mesuar shume nga ata dhe tani dua te luaj perkrah tyre". Kosova Njazi Kuqi ia dedikon suksesin prinderve, qe e larguan nga Kosova ne kohen e luftes. "Ne e lame Kosoven pa marre asgje me vete. Une i jam borxhli prinderve, pasi ata lane cdo gje vetem per te na rritur ne dhe duke jetuar nje jete tjeter me te mire. Ne jetuam fillimisht ne nje kamp me 400 refugjate te tjere per disa kohe. Ishte me te vertete e veshtire". Kur u largua ishte vetem shtate vjec, ndersa kur u kthye ne vendlindje pas me shume se nje dekade, gjithcka kishte ndryshuar. "Transformimi atje ishte mahnites. Pashe shtepine time te vjeter, e cila ishte ashtu sic e kishim lene. Fatmiresisht nuk e kishin djegur gjate luftes dhe qe nga ajo kohe ishte hera e pare qe e vizitoja. U kenaqa ishte nje udhetim i paharrushem"

 17. #37
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Behrami i dmtuar, Tare shnon n miqsore

  Valon Behrami nuk do t jet i gatshm pr trajnerin Delio Rosi n prag t sfids me Trevizon. Kosovari, i cili kt ver ka kaluar tek Lacio, sht dmtuar n nj ndeshje miqsore dhe kshtu nuk do t jet n fushn e lojs n javn e tret t Seris A. Ndrkoh, Igli Tare, sipas mediave italiane, ka filluar strvitjen me ekipin. Trajneri Rosi sht shprehur se Tare duhet t arrij gjendjen m t mir fizike, ndrkoh q n miqsoren e dits s djeshme ka arritur t shnoj edhe gol.

  Vata humbet derbin me Skeln

  Fatmir Vata nuk do t luaj n ndeshjen e sotme mes Bielefeldit dhe Kaizerslauternit. Shqiptari sht dmtuar n strvitje dhe nuk do t luaj n takimin e sotm. Kshtu Vata duket se do t humbas derbin me shqiptarin tjetr, Ervin Skeln, q luan n radht e Kaizerslauternit. Sipas revists sportive "Kicker", sht e sigurt q Skela do t jet n fushn e lojs.
  Lala dhe Hanoveri, ndeshje t vshtir ndaj Bajernit
  Altin Lala dhe Hanoveri i tij do t ken nj ndeshje shum t vshtir sot pasdite. Prball skuadra e shqiptarit do t ket Bajernin, superfuqin e kampionatit gjerman t futbollit. Sipas revists sportive "Kicker", Lala do t jet n fushn e lojs q nga minuta e par e takimit.

  Hasi n stol ndaj FC Brukselit

  Kosovari Besnik Hasi sht grumbulluar me ekipin e tij, Anderlehtin, n ndeshjen q skuadra e tij do t zhvilloj sot me FC Brukselin. Gjithsesi, Hasi edhe kt jav duket se ndeshjen do ta nis nga stoli i rezervave. Prej shum kohsh, Hasi nuk luan si titullar n ekipin e Anderlehtit
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #38
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Tare, disa jav jasht fushs s lojs

  Igli Tare do t mungoj edhe pr pak koh n ekipin e Lacios. Lajmi sht br i ditur dje nga gazeta italiane "Il Messagero". Sipas ksaj gazete, Tare do t rikthehet n fushn e lojs vetm pas dy ndeshjeve, t 8 dhe 12 tetorit, q do t zhvillojn kombtaret europiane. I njjti burim bn t ditur se Tare po vazhdon riaftsimin e tij me ritme t ulta. Ndrkoh, Behrami do t jet gatshm n fushn e lojs.

  Bogdani, gati pr sfidn e radhs

  Erion Bogdani, pas golit t s mrkurs, pritet t luaj nga minuta e par n takimin q skuadra e tij do t zhvilloj me Mesinn. Bogdani pritet t luaj n sulm me Kiezn n nj ndeshje shum t rndsishme pr Sienn, si sht ajo e s diels me Mesinn.

  Lala dhe Hanoveri prballen me Shalken
  Edhe Altin Lala pritet q t luaj sot nga minuta e par. Shqiptari do t jet n mesin e fushs pr ekipin e Hanoverit n trasfertn q kjo skuadr do t zhvilloj n stadiumin e Shalkes.
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #39
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Lala, 90 minuta dhe karton i verdh

  Mesfushori kuqezi dhe kapiteni i Hanoverit ka luajtur dje gjat gjith takimit Hanover-Duisburg, takim ky q prfundoi n barazim 1-1. Lala sht aktivizuar gjat gjith 90 minutave dhe sht ndshkuar me kartonin e verdh, n nj takim disi t tensionuar pr vet faktin q t zott e shtpis krkonin me do kusht fitoren ndaj nj rivali m t dobt. Megjithat, Hanoveri nuk ka shkuar m larg se nj barazim, por vlen pr t'u prmendur paraqitja e Lals, i cili ka qen nj ndr m t mirt pr t tijt.

  Bekim Kastrati nuk aktivizohet

  Kosovari q militon me Borusian e Mynshegledbahut, Bekim Kastrati, nuk sht aktivizuar fare n prballjen q skuadra e tij ka pasur me Maincin. Edhe n kt takim, trajneri Kpel ka preferuar dyshen veterane Kahe-Nejvil. Ndeshjen e kan fituar vendsit me rezultatin minimal 1-0.

  Skela, titullar edhe ndaj Hamburgut

  Ervin Skela sht shndrruar n shtylln kryesore t mesfushs s Kaizerslauternit. Kt e tregon fakti se mesfushori yn do t jet srish titullar kundr Hamburgut. Kjo sfid sht delikate pr Lauternin, teksa do t prballet me vendin e dyt n klasifikim.


  Aliaj, titullar n barazimin me Reimsin

  Ardian Aliaj ka qen titullar i skuadrs s tij Brest n prballjen q kjo e fundit ka pasur me Reimsin. Aliaj sht aktivizuar gjat gjith takimit dhe ka qen n nj form shum t mir. Bresti nuk ka mundur t shkoj m shum se nj barazim 1-1 n fushn e tij.

  Cana n formacionin fillestar

  Mesfushori kosovar Lorik Cana do t jet sot nga minuta e par n fushn e lojs. Trajneri marsejez Zhan Fernandez ka publikuar listn e lojtarve, ku Cana sht rreshtuar mes njmbdhjetshes kryesore. Marseja do t ket nj trasfert delikate me Nisn dhe nj fitore e mundshme do t bnte q t ngjiste disa shkall n renditje.

  Myrtaj, vetm 28 minuta me Katanxaron

  Florian Myrtaj e ka nisur ndeshjen Katanxaro-Torino nga stoli pr t'u aktivizuar vetm n minutn e 17-t t pjess s dyt. Katanxaro sht mposhtur 0-1 nga torinezt. Sulmuesi vlonjat nuk ka pasur ndonj rast konkret pr shnim.


  Bogdani, s bashku me Kiezn e Lokatelin

  Trajneri De Kanio i ka idet t qarta. Tashm ai do t aktivizoj tre sulmuesit e tij m t mir nga minuta e par. Kshtu Bogdani do t jet shtylla e sulmit sienez, teksa do t jet furnizuesi kryesor pr Kiezn e Lokatelin pr do top t lart. Sulmuesi shtatlart do t jet srish n formacionin titullar
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #40
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Pas m shum se 7 vjetsh, Alban Bushi shnon golin e par n kampionatin grek 02-10-2005

  Bushi, goli i par "helen"

  "Autor i golit sht shqiptari Alban Bushi". Kaq ka qen thnia e komentatorit grek. Rikthimi i "Lokut" n kampionatin grek ishte i papritur. Sidoqoft, shtypi vends e ka pritur mjaft mir ardhjen e tij tek Levadhiakosi.
  Por Bushi, pas ardhjes n Livadhia, bri edhe nj "ekskursion" drejt Gjermanis dhe u kthye srish tek t jeshiltt.

  Presidenti Janis Kobotis dhe trajneri Takis Lemonis ran dakord q ta pranonin Bushin, duke besuar n vlerat e tij t shfaqura n klubet ku ai ka luajtur dhe me ekipin kombtar t Shqipris. Dhe "Loku" nuk i zhgnjeu ata, por edhe as sportdashsit e zjarrt vends. Pikrisht n javn e 5 t, ai duket n formn e tij m t mir. Gjendja e tij e shklqyer mbrm n ndeshjen ndaj Panioniosit sht edhe nj shpres pr trajnert e kombtares, q t ken nj besim m t madh tek Alban Bushi.

  Levadhiakosi e pa veten n disavantazh q n minutn e 15 t. Por n minutn e 29 t futbollisti me ngjyr Barsalas lshon nj top drejt Bushit, i cili krcen plot forc, duke mposhtur edhe "gjigandin" Smilani dhe shnon. Esht nj gol i shnuar prej tij pikrisht pas 7 vjetsh. "Loku" ka gzuar tamam si ather kur ka shnuar pr Apollonin, por n ndryshim nga ajo koh, ksaj here sht prshndetur edhe nga trajneri Taqis Lemonis. Vendsit nuk pajtohen me barazimin dhe Rusev e kalon n minutn e 37 t Levadhiakosin n avantazh 2 1.

  M pas, Alban Bushi kryen nj veprim spektakolar tek kryen mjeshtrisht nj roveshat, e cila prfundon paksa mbi shtyll. Por pikrisht kur sulmon Levadhiakosi, shnon Panioniosi golin e barazimit me an t sllovakut Breska. Esht minuta e 42 t kur rezultati barazohet 2 2. Dhe pas 2 minutave, kapiteni i Levadhiakosit, Partas, shnon golin e 3 t pr vendsit, duke e mbyllur gjith takimin me rezultatin 3 2 n favor t tyre. Kjo ishte fitorja e par e Levadhiakosit n kto 5 jav. Ndrkoh, Bushi provoi kartonin e 3 t t verdh t dhn n dm t tij. N minutn e 90 t, Bushi largohet i duartrokitur nxehtsisht nga sportdashsit e zjarrt vends, t cilt vlersuan s teprmi lojn e shklqyer t sulmuesit shqiptar Alban Bushi
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 3. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 4. Plav e Guci
  Nga Davius n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 5. Si vjen bashkimi kombtar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 487
  Postimi i Fundit: 22-02-2004, 00:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •