Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 80
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    mir e ke gjoksin moj beb.. mo e luaj..

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    mir e ke gjoksin moj beb.. mo e luaj..
    nuk jam tu e lujt jo, sidomos tani iher.... por jo se nuk jam tunduar

  3. #43
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    ............. OPs.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #44
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Para 2 javesh teksa ecja me bikini ne backyard I erdha ca anash grilles qe dikush ( lol) e kish lene hapur, dhe as vete se mora vesht sesi cakita krahun dhe Ouchhhhhhhh! Nje derr vije e gjate . Omg me vrap ne farmaci. Sot shoh qe eshte zhdukur vija e djegur. Sa u gezova, se kisha vendos te beja plastike. Pu pu pu gabime te tilla te kushtojne lekuren. Dhe une si bebi me lart , other than kete scar qe e rregullova jam perfect kshu. Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #45
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Po ti Pink, ça doje me bikini ne oborr apo doje me bo xheloze komshijen ???

    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  6. #46
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Banjo dielli mo! Lool
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    te lumt beb..
    vajza.. larg nga tundimet me plastikue cica e trup..
    duajeni vehten si ju ka ber mamaja.. mfal.. sic ju ka bler mamaja ne mapo..

    eshte e palezetshme.. e pa pelqyshme.. e ndjenja-pordhese.. ne se i dashuri.. te ledhaton gjoksin.. e ne mendje i vete.. nje mendim i tille.. iii kjo (e dashura) nen kte lekure.. ka nje qese me lend plastike qe qendron e huaj barbarisht mes atyre te ngratave mijra inde e qeliza e fijeza muskuloze natyrore.. dhe ...ftohet cdo ndjesi.. pra dhe pordhet..nje dashuri..
    kte mo e harroni..

    ka then xha andoni..

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    ne fakt e mira do ishte te na jepte eksperiencen e vet ndonjera qe tashme e ka bere kete nderhyrje ne gjoks...
    jam shume kurioze te di opinionin e atyre qe tashme "e kane kapercyer ylberin", dua te di nese ndihen mire, ndihen keq, jane bere pishman...

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anëtarësuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268
    sme pelqejn me bukur duket kur eshte natyrale
    p.sh Zanfina Ismaili mu kujtua tash menjher pas nderyrjes qe beni tek buzet per ti fryer eshte be katastrof fare sme pelqen hic as nuk shikohet si majmun i duken
    Dita e harxhuar më kot është ajo e kaluar pa qeshur.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    po natyrale eshte me mire....po qka me ba me ja nis disa kane nevoje edhe koken me ja gdhend hahahah

  11. #51
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar më parë nga bebi im Lexo Postimin
    nuk besoj se ka ndonje person qe kur del para pasqyres nuk i gjen ndonje difekt vetes...
    ata qe e kane b.... e madhe e duan te vogel, ata qe e kane te vogel, e duan te madhe, po keshtu edhe me gjoksin...
    tani e mira dihet se kush eshte TE JESH NATYRALE, por problemi eshte kur ndjehesh keq me veten...
    ja une per veten time, e kam cdo pjese te trupit dhe fytyres pothuajse perfekte PERVEC gjoksit... ta kisha nje nr me te madh nuk do ishte keq.
    kur e diskutoj me ndonje shoqe timen kete "problem" ato me sulen dhe me thone qe e ke OK, se po ta kishe me te madh do te varej etj etj... ato le te me thone keshtu gjithe diten, por une me veten time e ndjej ndryshe...
    me qejf i isha drejtuar klinikave te tilla, POR NUK MA MBAN...
    Por bukuria e gjoksit nuk eshte te madhesia por te forma mendoj une....

    Une personalisht nuk do mund te mbaja ne trupin tim trup te huaj

  12. #52
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga bebi im Lexo Postimin
    ne fakt e mira do ishte te na jepte eksperiencen e vet ndonjera qe tashme e ka bere kete nderhyrje ne gjoks...
    jam shume kurioze te di opinionin e atyre qe tashme "e kane kapercyer ylberin", dua te di nese ndihen mire, ndihen keq, jane bere pishman...
    nqs gjate op-s dhe pas cdo gje shkon normal askush nuk behet pishman . Problemi qendron nga ana psikologjike , gjithmon do gjesh dicka ne trupin tend me deshiren per ta ndryshuar .
    Sa me shpejt te pajtohesh me trupin tend ashtu sic na e ka dhen perendia , aq me mire do ndihemi si femra me veten tone .
    Kush ka kundershtime nuk na meriton ose ka inat


    Ps. Nuk flas nga pervoja se nuk kam bere ndonjeher nderhyrje te ketij lloji ne trupin tim , por eshte nje llogjik e thjesht :-))
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  13. #53
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    nqs gjate op-s dhe pas cdo gje shkon normal askush nuk behet pishman . Problemi qendron nga ana psikologjike , gjithmon do gjesh dicka ne trupin tend me deshiren per ta ndryshuar .
    Sa me shpejt te pajtohesh me trupin tend ashtu sic na e ka dhen perendia , aq me mire do ndihemi si femra me veten tone .
    Kush ka kundershtime nuk na meriton ose ka inat : D


    Ps. Nuk flas nga pervoja se nuk kam bere ndonjeher nderhyrje te ketij lloji
    ne trupin tim , por eshte nje llogjik e thjesht :-))

    Izi se mos te nderrohet mendja dhe ty pastaj, pas auf dich auf! :-)

    bebi im, s'kam koment, me mire te thote dikush me eksperience, se si shkojne gjerat me pas. :-)

  14. #54
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-06-2012
    Postime
    661
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Para 2 javesh teksa ecja me bikini ne backyard I erdha ca anash grilles qe dikush ( lol) e kish lene hapur, dhe as vete se mora vesht sesi cakita krahun dhe Ouchhhhhhhh! Nje derr vije e gjate . Omg me vrap ne farmaci. Sot shoh qe eshte zhdukur vija e djegur. Sa u gezova, se kisha vendos te beja plastike. Pu pu pu gabime te tilla te kushtojne lekuren. Dhe une si bebi me lart , other than kete scar qe e rregullova jam perfect kshu. Lol
    Po bikinin pink e kishe?

    Call me dhe dalim bashke se ky bikini im zene pluhra.




    Per cfare pjese te trupit behet fjale ketu?
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    . pranoje veten per ate qe je .. nje cope shemtire.
    Hahaha
    Sa kam qeshur.



    Bebi im to te jepja mendimin Tim por separi duhet te shikoj qe te jap mendim. Lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga A.LePuLush : 11-08-2012 më 13:46

  15. #55
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Por bukuria e gjoksit nuk eshte te madhesia por te forma mendoj une....

    Une personalisht nuk do mund te mbaja ne trupin tim trup te huaj
    Mire te thote Zana, bebi. Psh une do te sugjeroja; meqe je pregnant , ruaje gjoksin. Mos e mil, milk. Nuk te prishet forma. lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #56
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Mire te thote Zana, bebi. Psh une do te sugjeroja; meqe je pregnant , ruaje gjoksin. Mos e mil, milk. Nuk te prishet forma. lol
    Ka dalur ne mode ky mendim i tille. Me besim te pa pare kam degjuar femra me femije te shesin mend e ti thojne nenave te reja: "ka dyqani plot formula qumshi mos prish gjoksin tend duke ushqyer femijen".

    Mos ti japesh femijes qumeshtin e gjirit eshte krim! Nuk zevendesohet perfitimi shendetesor qe merr femija nga qumeshti i nenes ne krahasim me formulen. Shendeti mbi te gjitha!

    Dola pak nga tema...por dhe per temen, shendeti mbi te gjitha!!

  17. #57
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Ka dalur ne mode ky mendim i tille. Me besim te pa pare kam degjuar femra me femije te shesin mend e ti thojne nenave te reja: "ka dyqani plot formula qumshi mos prish gjoksin tend duke ushqyer femijen".

    Mos ti japesh femijes qumeshtin e gjirit eshte krim! Nuk zevendesohet perfitimi shendetesor qe merr femija nga qumeshti i nenes ne krahasim me formulen. Shendeti mbi te gjitha!

    Dola pak nga tema...por dhe per temen, shendeti mbi te gjitha!!

    Qenka Krim? Vertet? ( cfare quhet krim sot njehere? apo perdor fjale vend e pa vend eshte bere kjo pune)

    Ku i ke degjuar keto qe the? Une bera shaka ne fakt. Ti po ja fut kot. Fundja, sec bejne femrat eshte vendim personal, dhe nuk gjykon dot askend. U bera kaq kohe ketej, po nuk kam rastisur ndonjehere te gjykojne njerezit vendime apo veprime te tilla, as doktoreshat, as infermieret as njerezit e thjesht. Vetem shqiptaret e kane kete 'tradite'. Krim thote!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    pink- tani qe jam shtatzane e kam gjoksin yll fare, me eshte rritur nje nr(aq sa e kam enderruar gjithmone), por paralel me gjoksin me eshte rritur edhe barku(5 muajshe shtatzane)...
    kur linda vajzen (para 8 vjetesh) e kam rritur me qumeshtin tim(deri 15 muajshe) dhe gjoksi nuk mu prish fare forma, por madhesia kuptohet shkoi atje ku kishte qene para se te lindja(pasi i nderpreva gjoksin vajzes)...
    keshtu qe nuk kam frike ta ushqej bebin qe do te sjell ne jete me qumshtin tim(e di cfare do ti ndodhi gjoksit tim), do rrije nja 2 nr me i madh gjate shtatzanise edhe gjate periudhes qe do ta kem femijen nje gji, edhe pastaj dihet do te shkoje atje ku ka qene dikur...
    per te futur briskun ne gjoks nuk ma mban, kam degjuar qe mund te kete pasoja, pasi ne gjoks ndodhen gjendra, eshte delikat, jane shtuar shume kanceret e gjoksit, keshtu qe e kam te qarte qe kam per te vdekur me gjoksin kupa "B" ose nr.2 sic i themi ne Shqiperi...
    p.s ju pershendes te gjitheve

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121

    Thumbs down

    Bebi im to te jepja mendimin Tim por separi duhet te shikoj qe te jap mendim. Lol [/QUOTE](A.LePuLush)


    hahahaha, per ta pare VETEM BURRIT
    ose maksimumi po te jesh doktor kirurg per estetike...

  20. #60
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Qenka Krim? Vertet? ( cfare quhet krim sot njehere? apo perdor fjale vend e pa vend eshte bere kjo pune)

    Ku i ke degjuar keto qe the? Une bera shaka ne fakt. Ti po ja fut kot. Fundja, sec bejne femrat eshte vendim personal, dhe nuk gjykon dot askend. U bera kaq kohe ketej, po nuk kam rastisur ndonjehere te gjykojne njerezit vendime apo veprime te tilla, as doktoreshat, as infermieret as njerezit e thjesht. Vetem shqiptaret e kane kete 'tradite'. Krim thote!
    ?

    Ku pe gjykim ti tek shkrimi im? Perdora fjalen krim sepse aq shume besoj se nena duhet ti jap femijes qumeshtin e saj. Vetem shqiptaret e kane 'tradite' te marrin flake kot. Me kete fajline tani po gjykoj sepse s'besoj te kem folur me kunja kundrejt forumistave per te bere sherr. Nese kam dicka per ti thene dikujt e bej drejt per drejt jo duke i rene nga Kina.

    Isha e qarte qe po beje shaka. Ti s'je e qarte c'po thoja une. Kur lexova "ruaje gjoksin" mu kujtua rasti ne realitet ku isha duke folur me dy nena shqiptare.....qe thane ate cfare permenda! Kur e degjova nga e para s'me beri pershtypje. Por kur e tha edhe nje tjeter pak dite me vone... Boh. Te rritesh ne nje shoqeri ku familja eshte e rendesishme, e te kesh mendimin perdor formulen qe te ruash gjoksin. Cudi, cudi. Dhe fenomen qe s'duhet te perhapet.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
    Nga Albo në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 112
    Postimi i Fundit: 24-10-2022, 18:27
  2. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës
    Nga Albanino në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 2055
    Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
  3. Mexhit Prenci
    Nga Diabolis në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-07-2012, 16:19
  4. Medh'hebet ne Islam.
    Nga ERIKSON në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-03-2009, 17:07
  5. Mendimi juaj për veten dhe mendimi i të tjerëve për ju
    Nga hope31 në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 04-10-2006, 17:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •