Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-11-2002
    Postime
    167

    Cool Nje Bote Kunder Meje


    -Kush je ti-e pamundur te pyesesh veten ne menyren me naive, duke e njohur pergjigjen qe ka per te perligjur genjeshtren qe nga gjeneza e saj. e megjithate kam drojtje prej vetes. me duket sikur kam lindur me mangesine e te qenurit normal, e per pasoje gjithcka e perjetoj si heren e pare, duke u implikuar medoemos deri ne thellesite e qenies sime. flas kot: ne keto caste kam nevoje te genjej dhe aq me teper qe ju te qeshni me mua si me nje idiot e te mos kuptoni lojen time. jam i kthjellet, me behet te dal me domosdoshmeri nga nje atmosfere qe me braktis duke e ditur qe ushqimi im nuk eshte ajri por padrejtesia. i shoh duart qe dridhen e me fshehtesi kujtoj se si dikur djali qe fshihej pas hijeve te familjes, kaloi ne pavaresine totale duke u lutur te mbetej mes shisheve, alkolit qe e kalonte tej per tej duke i vene flaken e kalter qe aq shume ngjasonte mel spektrin e qiellit.
    -Ora e perjetshme ka per te ngelur ne vend, e une pas saj, dishepull i perjetshem do mbijetoj,-thoja atehre, kurse tani i lodhur, nuk kam me nostalgjine e se ardhmes e kerkoj me cdo kusht, shkaterrimin e ngadalshem timin. mashtroj, e zgjuarsia me duket refleks i ketij mashtrimi, se e ndiej qe njerezit mendjengushte kane hapsira vetem brenda nje bote me parete te reme. me tej? te shohim. lufta ime nuk ka nisur tani, me kohe ajo vazhdon te marre rreth meje idete e vendet me fantazmagorike ku s'kam shkelur dot. te tjerat? ne djall te gjithe, perderisa Satanai nuk ekziston, se dishepujt e tij, ne, i kemi vene duart e ia kemi kaluar peretej se pamundures. mirupafshim. po shkoj te vdes tani. e di qe jam i pavdekshem, prandaj...
    ERIS RUSI

  2. #2
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    bukur.
    e vertete mbi paralele.
    (me pelqen ajo "the writer" ...)
    mirese'erdhe.!!!!
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  3. #3
    In Flames Maska e dimegeni
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    Göteborg
    Postime
    371
    Ta lexosh kete shkrim perciptasi te duket pak si mangesi e te qenurit normal, jo per mua,po doja te thoja qe Satanai egsiston si e thua the vete "NE DJALL TE VENE TE GJITHE".
    I bukur ky shkrim po pak me kontradikte te pakuptushme.
    Discover me like emptiness.......

Tema tė Ngjashme

  1. Luftrat,Konfliktet qe jane zhvilluar pas luftes se dyte boterore
    Nga YlliRiaN nė forumin Historia botėrore
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 17-12-2008, 20:06
  2. Migjeni
    Nga macia_blu nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 29-11-2008, 05:03
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Komploti boteror
    Nga ORIONI nė forumin Historia botėrore
    Pėrgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 31-10-2005, 12:59
  5. Pershkrimi i parajses ne Kuran
    Nga deshmuesi nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 07-07-2003, 15:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •