Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50
 1. #41
  lufttare
  Antarsuar
  23-05-2009
  Vendndodhja
  Maqedoni
  Postime
  157
  Me shum dshir do t doja t adoptoj nj fmij,
  do t zgjidhja nj q e kan braktisur apo q i kan vdekur prindrit, dhe do t doja q t jet vajz. Jo se nuk i dua fmijt djem, por vajzat jan m s shumti t rrezikuara kur jan t vogla, m vshtir pavarsohen dhe m s shumti keqtrajtohen.

  Nuk sht e rndsishme n do t kem apo jo fmijt e mij,
  duhet t edukohemi q t vegjl q t msohemi ta praktikojm adoptimin,
  por duhet t pranojm se ne t gjith duam, por rrall kush e bn kt vrtet. Te ne akoma sht e pakapshme dhe i paplqyeshm akti i adoptimit t nj fmije.

  Nuk duhet t friksohemi se ai do t na braktis kur t rritet,
  ne duhet ta rrisim, ta pavarsojm dhe t'ia dhurojm jets,
  e jo ta rrisim q t na shrbej neve.
  Kjo vlen edhe pr fmijt tan...
  Mos i trego Zotit sa i madh sht problemi, por tregoi problemit sa i madh sht Zoti.

 2. #42
  Do kisha shume deshire te adoptoja nje femije nese mundesha edhe pse do kisha edhe femijet tim
  por duhet te jesh shume i sigurte per kete pergjegjesi qe duhet te maresh
  vertet ata femije e meritojne te rriten sic ju takon .....
  nuk flas dot per tema te tilla se kam shume emocione .....
  ne familjen tone nje nga motrat time eshte femije i adoptuar edhe asnjere se kemi quajtur ashtu ......sepse ajo eshte vertet nje pjese e familjes tone
  e cila ka nje histori shume te gjate
  mami time i dha fjalen shoqes te saj edhe e mbajti ....
  Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

 3. #43
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Mendoj qe eshte gjeja me humane qe mund te bej dikush. Jo vetem ai qe smundet por edhe ai qe mundet te kete femijet e tij. Personalisht mendoj qe te biresosh nje femije jetim i ke dhurauar atij nje jete.
  Eshte e barabarte me 100000 miresi te botes te biresosh e ta duash ate pa kushte.
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 4. Anetart m posht kan falenderuar Busy Girl pr postimin:

  mesia4ever (02-02-2015)

 5. #44
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  620

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Jam dakort me ket ca thu ti me buze , madje plotesisht dakort po 1 pyetje kam per ty : Supozojme qe ti do shkosh neser ne jetimore e do biresosh nje femije .
  Ke nga femijet do zgjedhesh ?

 6. #45
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Ah ke te zgjedhesh thuaj julius kam qene nje dite nje jetimore o zot sa kam qare se ke idene kam qare e kam mallkuar ato nena qe i kishin lene sepse nuk i donin. O zott njeri me i bukur se tjetri, njeri me i embel se tjetri uffff aty te shperthente zemraaa. Julius nuk kthej dot pergjigjje per pyetjen eshte shume e veshtire te zgjedhesh engjuj.
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 7. #46
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  620

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Pikerisht ketu e kisha dhe une jo se ke do zgjedhesh se jane te keqinj. Por une pershembull nuk mundem ti jap nje jete njerit e te lej 10 te tjere mbrapa...Me kupton ?

 8. #47
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Teper e vertet por nese ke vendosur ta besh duhet te zgjedhes ...besoj. Inshalla zoti i jep mend grave te sotme mos ti lene femijet ne meshire te fatit. Ne e kemi te veshtir te zgjedhim kur ato qe i bene nuk e kan aspak te veshtire ti lene. Justifikohen skam cfare ti jap jam fukara ose sma pranon familje pffff
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 9. #48
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  620

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Mos i fut te gjithe me nje thes. Ti nuk i di luftrat e cdonjerit. Po tregohesh paragjykuese.

 10. #49
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Po flas per ato raste qe degjova. E di qe ka situata shume me te renda qe une ndoshta as mund ti imagjinoj. Por sinqerisht me ka rastisur te njoh njeren prej ketyre vajzave ne martanitetin e durresit e la femijen e iku su duk. Arsyeja e la i fejuari se kishte tradhetuar e kjo per hakmarrje tha do je le femijen jetim u be ai tha te me lere mua shtatzane per nje gabim (femine e kishte me burrine atij i kishte thene qe e ka me dashnorin). He o julius ci thua kesaj ti
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 11. #50
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  620

  Pr: Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!

  Po cti thuash..ske ci thua. Aq ka ne koke , aq e ka menduar.

 12. Anetart m posht kan falenderuar JuliusB pr postimin:

  Busy Girl (02-02-2015)

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 2. Trafikimi i Fmijve
  Nga Gimi3 n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-03-2007, 15:08
 3. Ndal! Punes Dhe Trafikut Te Femijeve Ne Shqiperi
  Nga StormAngel n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-10-2004, 04:45
 4. Raporti i UNICEF-it pr trafikimin e fmijve shqiptar
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2004, 16:05

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •