Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 141

Tema: Rrustem Geci

 1. #1
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Rrustem Geci

  Rrustem Geci
  PRITJA E GJENIUT

  Ku ėshtė fshehur gjeniu
  Ai qė di tė flas me popullin
  Ai qė di tė qaj me popullin
  Ai qė di tė kėndoj si ai

  Ku ėshtė fshehur gjeniu
  Pyesin n ė n a t , baballarėt
  Gratė e veja, fėmijėt jetim
  Ata qė vdiqėn nė kėmbė

  Ku ėshtė fshehur gjeniu
  Ai mė i bukuri i lirisė
  Ai mė i bukuri i vuajtjes
  Ai mė i bukuri qėndresės

  Ku ėshtė fshehur gjeniu
  Heroi i tė gjitha luftėrave
  Pse nuk duket, pse s“flet
  Koha ėshtė qė tė bėhemi

  Ku ėshtė fshehur gjeniu
  Ai i gjakshmi ė n d r r ė s
  Ai i b u k u r i i betejave
  Ai qė duhet tė flasi sot

  Ku ėshtė fshehur gjeniu
  Pyet vullneti i popullit
  Se populli gjeniun e pret
  Qė g j e n i u vetė tė flet


  THIRRJET E EPOSIT


  Me gojėn e mbyllur nga frika
  Guximi shndrrohet nė frikė
  Fjala fshihet mes dhėmbėve
  Dhe qeshja kthehet nė vuajtje

  Me gojėn e mbyllur nga frika
  N d a l o n edhe pėshpėritja
  Gjelbėrimi i fjalės nė letėr
  pasioni i ndjenjave nė vargje

  Me gojėn e mbyllur nga frika
  Nga shtypja e terri i trashė
  D h i m b j a nuk frikėsohet
  Qė tė kthehet nė zemėrim

  Nė kėtė t h i r r j e tė eposit
  njė thirrje kam nga baladat
  Qė l i r i n ė ta bėjmė tė lirė
  Dhe frikė tė mos ketė askush

  I BUGOSURI I IDESĖ

  Kur i shtrohem ndryshimit
  Dhimbjes dhe tė panjohurės
  Goditem nga valė tė ashpra
  Nga e sotmja e rebeluar

  Kur i shtrohem ndryshimit
  Dhe mendimit tė z g j u a r
  Ēdo gjė e kam mė tė gjerė
  Mė tė afėrt dhe tė ndjeshme

  Kur i shtrohem ndryshimit
  Mendimi mė ikėn pėrpara
  Qė unė atė ta arrijė , mė
  Mė duhet tė kėrcejė pėrtej

  Sa herė lypset ndryshimi
  Dhe tė dhėnat e krijimit
  Mua mė shfaqet vetvetja
  Me tė burgosurit e idesė
  KĖNGA E DRINI
  T

  Nė antologjinė e jetės
  Plot janė udhėt e gjata
  Pastaj udhėt e pastajme
  Pastaj udhėt e tjera

  Udhėn e gjaktė tė Drinit
  Vetėvetėt e mohuan
  Vjena s“ishte pėr tė marr
  Por ishtė pėr tė dhėnė

  Nė udhėt e mia me Drin
  Ēfarė tė bėj i shkreti
  A ta vras vetveten
  A ta ndaj nė gjysma

  Nė tė gjitha luftėrat
  Kosova ishte nė luftė
  Gjithmon ēlirimtare
  Gjithmon nė beteja
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 2. #2
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Mėma E Albanit

  MĖMA E ALBANIT


  Sa herė kthehem nė atė kohė
  goja mė merret nga ato krime
  me forcė unė jam pėrgjakur
  kur foshnjėn ma masakruan
  Zemra tė v o c k ė l a tė lirisė
  ju s“ishit njė, as dy, po dy mijė
  dora e barbarėve serb ju vrau
  sikur ju tė i s h i t tė mėdhenj
  Me mizorinė e mė mizorėve
  me mizorinė e mė vrasėsve
  ata s“ju lanė tė rriteni, ju vranė
  nė fillimet tuaja mė tė bukura
  Ilir, Shqiponja , Gresa , Astrit...
  ju shtyheni tė mė pyesni mua
  ku ishim ne kur juve ju vranė
  ē“ bėmė ne qė tė mos vriteni
  Zemra tė v o c k ė l a tė lirisė
  mos i mėshoni dheut me duar
  mos qani, qetėsohuni,..ndaluni
  se mėmėn mund ta ēmendni!...

  Poezi nga libri, “Kanuni poetik” libėr me 1 mijė e 600 faqe dhe 2005 poezi

  Rrustem GECI
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 3. #3
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Gjenocidi

  GJENOCIDI


  Nė antologjinė e v r a s ė s v e
  nuk ka ndonjė popull tjetėr
  mė vrasės dhe mė barbar , se
  populli serb, se urrejtja e tyre
  kundėr p o p u j v e f q i n j ė
  Nė atė harlisje tė u r r e j t j e s
  tė shkatėrrimit dhe tė djegieve
  ne e dinim se do tė vriteshim
  se ata shtinin me armė tė rėnda
  mbi shtėpitė tona tė bukura
  mbi fėmijėt tanė tė pashėm
  Gjenocidi s e r b nė Kosovė
  s“ ishte fjalė boshe as i sajuar
  ai vriste , qėllonte , gjymtonte
  popullin mė tė lashtė tė tokės
  dhe dehej me mizorinė e tij
  ēfarė janė serbėt, kush janė ata
  lexoni emrat e tė pushkatuarve
  emrat e gropave me v a r r e
  emrat e njė milion tė ndjekurve

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 4. #4
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  ēka Tha Liria?

  ĒKA THA LIRIA?


  Zemrėn e kam shėndoshė
  po trupin nė pesė pjesė
  evropat shih, ē“ mė bėnė
  mė ndan me tė pabesė!

  Kosovės po flitet shumė
  se bisedat s “ janė mirė
  lirinė ne e duam tamam
  pa pranga e pa mynxyrė!

  Zemrėn e kam shėndoshė
  po trupin nė pesė pjesė
  mė shumė se njė shekull
  jam nėn degė tė rrufesė

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 5. #5
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  ēamėt

  ĒAMĖT


  Ēame , Ēame , Ēamėri
  ke kraharorin me flori
  I ke krojet mėmė e mbesė
  unė te gjaku do tė vdesė

  Ēame , Ēame , Ēamėri
  Plot tė vrara ke nė gji
  tri tė korra nė njė pemė
  tri tė korra nė njė lėmė!

  Ēame , Ēame , Ēamėri
  tremijė vjet moj i l i r i
  populli ynė ėshtė burrė
  ėshtė si gjaku nė flamur

  Ēame , Ēame , Ēamėri
  ti moj je njėmijė flori
  ti ke ēamin qė punon
  ti ke ēamen qė tė donė!

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 6. #6
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Lotėt E ēamit

  LOTĖT E ĒAMIT


  Shqiptarėt e mėrguar nė botė
  me vuajtje e bėmė kėtė jetė
  i kėputur, i degėdisur, i huaj
  mėrgimi ēdo ditė mė vret!

  Kėtu jam qė kur isha tre vjeē
  Tiranėn thuaja se nuk e njoh
  kam lexuar pėr bukuritė tuaja
  pėr fushat dhe pėr malet atje

  Plot ishin murtajat qė na ranė
  me grusht e me tramundanė
  Shqipėrinė e kam zemėr,xhan
  mendja mė vete, nė Tiranė!

  Tokė floriri ėshtė Ēamėria
  e fortė ėshtė ėndrra e ēamit
  kur t r a p i nė det dremitet
  dhe ēami me ēamen puthen!...

  Mosha s“mė lė tė kapi largėsi
  Neve po na i pėrtėrinė emrat
  pėr ata qė e kuptojnė mallin
  degėn e thyer , era e thanė!...

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 7. #7
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Shpresa

  SHPRESA


  Shpresa , a tė kujtohet ty
  ajo mbrėmje e Prishtinės
  kur unė e ti putheshim
  lulet tė ēelin tė bukura

  Nė ato vite tė rinisė sonė
  ne nuk rrinim duarkryq
  e shquanim njėri-tjetrin
  dhe praninė e pushtuesit

  Shpresa, a e mban mend
  atė takimin nė Prishtinė
  se nė ato vite tė rėnda
  ne kėndonim sė bashku

  RUSTEM GECI
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 8. #8
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Trėndėlina

  TRĖNDĖLINA


  Nata sonte mė veē ka rėnė
  unė mbėshtillem si gjėsend
  dhe ėndėrroj... mes vetmisė
  njė diell tjetėr tė l i r i s ė

  Dhembja ime s’ ka njė fund
  kupėn e saj me se ta tund
  dhimbja ime rron tek flaka
  ajo rrėnjėt i ka tek plaga

  Zemra diellin e dėshiron
  dielli zemrėn e frymėzon
  nata sonte v e ē ka r ė n ė
  unė mbėshtillem si gjėsend

  Ristem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 9. #9
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  E Bukura More

  E BUKURA MORE


  Eja zemėr pėrse s’ mė pyet
  Malli mua m“i mbyti sytė
  Nė ėndėrr shoh unė Morenė
  Dheun e t“atės dhe atdhenė

  Shoh De Radėn, edhe Ujkon
  Dushko Vetmo ēon mesazh
  Qan e bukura, qan i bukuri
  Pėr Morenė kam njė mall

  Flakė e shpirtit nuk shteron
  Prush i zemrės nuk harron
  Kujtoj h ė n ė e kujtoj det
  Sa herė gjaku im mė thėrret

  Unė tė desha po s“u pamė
  Unė tė prita po s“u ndamė
  Gjuha jonė dritė shumėzon

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 10. #10
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  KĖNGA e REXHĖS

  KĖNGA e REXHĖS


  ( sipas motivit popullor )

  Nėna Rexhėn e kishte djalė
  Rexha n u s e n e kishte parė
  Nusja e b u k u r , Rexha i ri
  Tė njohur ishin me dashuri

  Dasma e Rexhės, dasmė nė zė
  Katėr s h t ė p i plot me miq
  I gjithė gėzimi ishte nė dasmė
  Kėnga e vallja nuk pushonin!

  Rexhėn nė dasmė do e vrasin
  gjaku i Rexhės tė mos shtohet
  Ėndėrr e nėnės pėr djep tė ri
  ishte shpresa e saj pėr tė birin

  Vrasės i territ Rexhėn e vranė
  vrasja Rexhės nusen e ndanė
  nusja e b u k u r , Rexha i ri
  vrasės quhej njė k a l ė i zi

  Gjaku i Rexhės nuk do thajė
  gjaku i kėngės do ta mbajė
  plagė e nėnės s“mbyllet kurrė
  vdekja e tė birit i preu udhė!

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 11. #11
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Emblemė

  EMBLEMĖ

  Unė jam ai i dėnuari
  ai burgosuri, ai trimi
  ai i plagosuri pėr liri
  qė njė jetė tė t ė r ė
  isha nė luftė e beteja
  Unė jam ai bandilli
  ai shkruesi i trakteve
  ai ilegalisti i shkathėt
  ai qė i mbaja parullat
  “ Kosova Republikė ”
  Unė jam ai profesori
  ai i bukuri i rrugėve
  ai poeti i trazimeve
  qė me studentėt trima
  i ramė grusht armikut;
  Unė jam ai i dėnuari
  ai i bukuri i UĒK-sė
  ai piktori i emblemės
  ai, i dashuruari i lirisė!

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 12. #12
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Kėngė Tė Burgut

  KĖNGĖ TĖ BURGUT


  Dritė e hėnės hyn e s“ flet
  Dritė e hėnės ikė e s“ tretė
  Mendja e trimit terrin shpon
  Korba trimin keq shenjėzon!

  Oj Kosovė , flutur me fletė
  Brenda burgut,... burgu vret
  Kjo Evropa ,..dielli pa ty . Ai
  togfjalėsh mė mban n“ kuvli !

  Fjala e trimit s“ shuhet kurrė
  se l i r i a shpinėn s “ rrudhė
  fjala e trimit i b i e zjarrit
  plot janė vuajtjet e shqiptarit

  Muaji–muajin vetė e shtyn
  Muaji - muajin e pėshtyn
  Nėpėr burgje lufta vazhdon
  Udha lirisė kurrė s’ ndalon.

  Fol Kosovė, Kosovė e l i r ė
  Krushqit presin tė marrin ty
  Moj hapsane tė raftė pika
  Djemtė e tanė janė:Republika!

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 13. #13
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Trepēa

  TREPĒA

  Nė Trepēė ėshtė palca jonė
  qenia qė tė ardhmen ma cakton
  le tė ēmenden gjithė perenditė
  Trepēa Iliriane nuk mė mohon!

  Nė tė dielat e arit dhe t“argjendit
  nė tė hėnat e shiut dhe metaleve
  u vetėlind p l u m b i dhe zinku
  dhe kristalet me flori tė Trepēės

  Hapini ballinat e faqeve tė tokės
  tė shihni feldspathet,...manganin
  nė tė reshurat...mes vullkaneve
  zoti na e fali , Trepēėn pėr ari

  Qahet thėngjilli, floriret e tokės
  qahet h u m u s i...a r g j i l i blu
  me gjunj tė natės m“i bien tokės
  qahen pemėt pėr degėt kėrcu!..

  Fol gjuhė e lashtė e kėsaj toke
  Trepēa e Kosovės prindin e di
  Nė Trepēė Kosova ka njė emėr
  Mėmė e baba ia quajnė, Shqipėri!

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 14. #14
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Kėngė Tė Iliridės

  KĖNGĖ TĖ ILIRIDĖS


  Motėr e gjakut, motėr e luftės
  mos u ligėshto, bėhu e fortė
  ji nė udhėn tėnde mos u ndal
  mbėshtetu nė krahėt t u a j
  nė prushin tėnd tė qenies
  Iliridė, shpirti im , zemra ime
  mbahu nė p o e z i n ė tėnde
  nė ilrishten shqip tė Ohrit
  nė ilirishten shqip tė Lėkovės
  nė ilirishten e Kumanovės
  nė ilirishten e T e t o v ė s
  nė Prespėn dhe Dibrat tuaja
  nė ilirishtėn tonė tė Iliridės
  shkruan nė librin e tij, Arbri
  shkrimtari juaj i Dardanisė

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 15. #15
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Albani

  ALBANI


  Qė nga shndrrimi i ajrit nė frymė
  tremijėvjet kam gjuhėn dhe artin
  tremijėvjet kam librin e betejave
  tremijėvjet kam shumen e kėngėve

  Kosovė, flamurmadhja e shpirtit
  Me ty o e dashur unė jam i tėri
  Shqipėri kam emrin dhe gjakun
  Shqipėri kam fjalėn dhe himnin

  O gjak i shqipes, o gjak i diellit
  mos u jep, mbahu, mos u dėshpro
  ji nė udhėn tėnde mos u ndal
  kėtu jemi! Gjallė jemi!Tuajt jemi!

  Kosovė, z e m ė r e m u n d u a r
  Gjėma tė mėdha o shpirt tė ranė
  Loti yt,..Kosovė,..lag edhe shiun
  Nuk tė lėmė jo tė mbetesh dridhje

  Kosovė, popull i dyzet luftėrave
  Mbushe g o j ė n thirrje , marsho
  Me ty ėshtė liria, e dashura jonė
  Mė e fuqishmja vepėr e gjakut!

  * * * * *
  Digjet e piqet kjo botė n“zjarrmi
  Nė Prishtinės ngulmon gjak i ri
  Arti i ēlirimit nuk njeh kufij
  Nė tė gjitha kohėt ka emrin liri

  RUSTEM GECI
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 16. #16
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Krujė E Lirisė

  KRUJĖ E LIRISĖ


  Ē“ėshtė ky ajėr me aq verė
  Nis prej fushave e maleve merr
  Ē“ėshtė kjo pemė argjendt e ar
  gjitha kėngėve m“ i bie mbarė!

  Mijėra v j e t janė stinėt tona
  Mijėra v j e t Shqipėri mbi dhé
  Krujė e gjakut tė Skėnderbeut
  Flamur-madhja e gjithė atdheut!

  Qysh kur t o k a ishte fėmijė
  Gjuha s h q i p e ishte e parė
  Ndal o bir,..qė tė jap ca mana
  Dhe njė lot kujtim nga mėma!

  Plot, f l o r i r e ka Shqipėria
  Ullinjtė e Krujės janė me ar
  Rrofsh o Krujė e Skėnderbeut
  Flamur-madhja e gjithė atdheut!

  Rustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 17. #17
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Beteja Kosovės

  BETEJA KOSOVĖS

  ( 1 3 8 9 )

  Nė prag tė atij m o t i tė ligė
  Nė prag tė atij moti tė zymtė
  Nė fushėn e pasur tė mėllenjave
  Ballkantė e bėnė luftėn e tymtė

  Ustallarė tė asaj kohe aq ditėn
  dhe thikat i mbytėn nė g j a k
  evropat u vranė me marrėveshje
  e plagėt i m b e t ė n Kosovės
  Osmanllinjtė erdhėn me sulltanė
  tė mos ėndrrojnė sulltan tė tjerė
  njė qiell e zunė, njė na e tretėn
  sa shumė u v r a m ė o Kosovė

  Neve na takoi...e vramė Muratin
  atė s u l l t a n me nam nė derė
  nė kancelari neve na copėtuan
  pėr t“i pajtuar fqinjėt e mjerė

  Rrustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 18. #18
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Kėngė Pėr Liri

  KĖNGĖ PĖR LIRI

  Tė gjitha kohėve gjak u dhamė
  nė fushė tė betejės e punė tė rėndė
  gjak dhamė pėr tokė e pėr qiell
  gjak dhamė qė tė rrojmė mė mirė
  Tė gjitha kohėve gjak u dhamė
  qė l i r i n ė ta kemi mė tamam
  me tė drejta tė njohura dhe ligje
  Tė gjitha kohėve gjak u dhamė
  nė Trojėn e parė Trojėn e vranė
  nė Trojėn e dytė Trojėn e ndanė
  nė Trojėn e tretė turqit na ranė
  tė gjitha kohėve gjak u dhamė,nė
  fushė tė betejės e punė tė rėndė

  *****

  Nėse Serbisė i mbetet

  vetėm njė shkronjė nė

  Kosovė, ajo do kulloj

  g j a k edhe nėn hije

  Rrustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 19. #19
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Shqiptarėt

  SHQIPTARĖT

  Nėse luftėn nuk na e pranojnė
  Kosovė, bėrtit me sa fuqi ke
  nė dhomė, nė banjo, nė balkon
  nėpėr shtėpitė tuaja tė bukura
  nėpėr trotuare , nėpėr shkolla
  bėrtit tek tė mbjellat tuaja
  bėrtit nė rrugė, para pallateve
  nėpėr qytete dhe fshatra, bėrtit,
  bėrtit , me sa f u q i ke, qė tė
  dėgjojė toka e qielli, bėrtit ēdo
  kund ka shtypje, ēdo kund ku
  ka pushtim, Kosovė,bėhu e lirė
  dhe ngritu tė dėgjojnė tė rėnėt
  se kėtu jemi! Dhe gjallė jemi!

  Rrustem Geci
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 20. #20
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216

  Kėngė Kosove

  KĖNGĖ KOSOVE


  Gjethet gjakut nuk i bien
  Derisa tė ketė diell e zot
  Gjethet gjakut nuk i bien
  derisa shqip flet kjo tokė

  Diell , o Diell tė keqen nėna
  Natė ėshtė, s“ndritė as hėna
  Nė kėtė vend sa terri vret
  Vret pusia e hyqmi vret!

  Kjo pushkė e bukur si vajzė
  Ka sytė mė kaltėrt nėn qiell
  Kjo pushkė e bukur si vajzė
  ka emrin : Kosovė e l i r ė!

  Rrustem GECI
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •