Close
Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 264
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga proscriptor Lexo Postimin
    o barbunje te ka bo i pytje derjansi me lart. e di pse nalohet martesa "mrena fshatit" me kanu a jo - mos flisni kot me kot
    ma thuaj ti vlla se un jam nga jugu dhe jam pak i trash per te kuptuar mentalitetin e lures

  2. #22
    jane mrena gjakut pra, ene mylleni ket teme se lat nom me injorancen tuj per mentalitetin e vellezerve lart e poshte dhe ket qefin e modh qe kane ca me u mor me shtypin e verdhe e me von kujen si qyqe te keqija. aj noten

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga proscriptor Lexo Postimin
    jane mrena gjakut pra, ene mylleni ket teme se lat nom me injorancen tuj per mentalitetin e vellezerve lart e poshte dhe ket qefin e modh qe kane ca me u mor me shtypin e verdhe e me von kujen si qyqe te keqija. aj noten
    kujt ia thu lol

    shumica e fshatrave ne veri e ndjekin gjakun ke ni person i vetem os e ni familje e vetme qe asht ngul ne at fshat per here te pare, pra i bje qe te gjith te jen gjak me njani tjerin, pranej asht rreptesisht e ndalume martesa.

    por asht dhe arsyja tjeter qe nuk mund te martohesh me dike qe familjetkan nda ni oborr per shkekuj e fmit jan rrit me njani tjetrin si vllezer e motra.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  4. #24
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga proscriptor Lexo Postimin
    jane mrena gjakut pra, ene mylleni ket teme se lat nom me injorancen tuj per mentalitetin e vellezerve lart e poshte dhe ket qefin e modh qe kane ca me u mor me shtypin e verdhe e me von kujen si qyqe te keqija. aj noten
    nese jan gjak dakort po jo ta vrasesh ti flasesh se fjala vret me shum se plumi pastaj nese jan kusheri i 30 ca ka ketu nonji te keqe
    masanej ata sjan gjak por fise te ndryshme dhe djali ka dashur te fejohet por skan dashur vellezerit e vajzes.lexoje artikullin se krijon nje mendim per ngjarjen mos lexo vetem komentet ok
    Ndryshuar për herë të fundit nga offspring : 06-12-2007 më 14:37

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    nese jan gjak dakort po jo ta vrasesh ti flasesh se fjala vret me shum se plumi pastaj nese jan kusheri i 30 ca ka ketu nonji te keqe
    lol po asaj i kan tha jo a ajo prap ska mor vesht

    pra ska pjerdh per familjen, po ka prit sa kan hik vllezrit e ka fut jaranin mrena.

    ku asht cnderimi ma i madh qe mund ti bahet ni malsori
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    po pra tu u pallu ne shpi ne mes te dites

    ju na e shpifet me ket liberalizmin tuj, doni me ne kthy ne njerez pa nder, doni me ne zhvesh nga cdo vyrtyt i vertete i shqiptarit.

    e dini ju se pse nuk lejohen absolutisht martesa mrena fshatit?
    Iken kohrat ku shiten motrat ....

    ate se keni llogaritur me ba motren sherbetore te turli burri qe ka tre kamb !
    mjaft me ....
    une flas per keto raste ....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  7. #27
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    kujt ia thu lol

    shumica e fshatrave ne veri e ndjekin gjakun ke ni person i vetem os e ni familje e vetme qe asht ngul ne at fshat per here te pare, pra i bje qe te gjith te jen gjak me njani tjerin, pranej asht rreptesisht e ndalume martesa.

    por asht dhe arsyja tjeter qe nuk mund te martohesh me dike qe familjetkan nda ni oborr per shkekuj e fmit jan rrit me njani tjetrin si vllezer e motra.
    or ti shok vajza ene djali sjan fis dhe shkencerisht po kalove 4 breza se ka asgje as 1 pik gjaku te perbashket.ndoshta se kuptoj boten e fshatrave te lures por jam shum i sigurt qe svritet motra sepse ka ren ne dashuri.lexoje mir artikullin jan rritur me njeri tjetrin thot .e ca pastaj jan rriturr me njeri tjetrin dhe miqesia u kthye ne dashuri a kupton apo je kundrra

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    or ti shok vajza ene djali sjan fis dhe shkencerisht po kalove 4 breza se ka asgje as 1 pik gjaku te perbashket.ndoshta se kuptoj boten e fshatrave te lures por jam shum i sigurt qe svritet motra sepse ka ren ne dashuri.lexoje mir artikullin jan rritur me njeri tjetrin thot .e ca pastaj jan rriturr me njeri tjetrin dhe miqesia u kthye ne dashuri a kupton apo je kundrra
    me ni fjal me kushri te 4 u martoke ti?

    ec aty mir mir

    ske rensi mbiemri o shoku mbiemri ndrrohet gjet viteve, ca morin mbiemer emrin e gjyshit ca emrin e lumit qe kalo posht shpis e kshtu me rredhe po rranjet i kan ne te njejtin ven.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  9. #29
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Dersjano si e ke emrin ti shejtan lol

    lexoje mire artikullin si te thot dhe ky tjetri


    ----------------

    Dy viktimat qe u bene pre e dashurise se tyre, Ganit Gjosi dhe Nazife Buci ishin njohur që të vegjël bashkë. Ata kishin shkuar në të njëjtën shkollë, ishin rritur në të njëjtin fshat dhe gjithmonë rrinin bashkë. Kjo ka nisur që kur ata ishin në shkollën tetëvjeçare në fshatin Lurë të Dibrës. Me kalimin e viteve te rinjte ishin dashuruar, por kjo lidhje nuk ishte pranuar nga 3 vellezerit e vajzes dibrane.
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  10. #30
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    nuk di cte bej, te qesh a te qaj!! (fjala vjen)
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  11. #31
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Ishte fajtore se dashuronte bashkëmoshtarin e saj, i cili në moshën 18 –vjecare nuk ishte ende gati ta zyrtarizonte lidhjen. Atë lidhje që në emër të nderit mori dy jetë të pafajshme dhe shkatërroi dy familje.
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    nuk di cte bej, te qesh a te qaj!! (fjala vjen)
    pellcit lol se so ka i bahet vone njeriu


    Eduarto po si do e shesin gazeten ato po nuk krijun naj tragjedi shekspiriane aty
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  13. #33
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Ja Dhe Nje Nga Vellezerit Vrases I Arestuar Nga Policia...
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  14. #34
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anëtarësuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Question

    Njera gazete thote qe i vrane kur po benin seks ne shtepi, tjetra thote ishin takuar ne nje kafene dhe aty i ekzekutuan...

    Nuk po merret vesh?
    As qe du me dit!

  15. #35
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    O Ti Dersjan Se Me Vdiqe

    Jam Bota_e_jona Ore Derr

    Degjo Edin Vlla , Ata Nuk Ishin As Farefis E Asnje Lidhje Gjaku Nuk Kishin, Moren Dy Jete Shkatruan Nje Dashuri Dhe Ca Nderi Fituan??
    Un Mund Te Them Qe Ata Tani Duhet Te Mbyten Te Tre Si Vllezer Me Turpin Qe Ben Me Ate Vrasje Makabre...


    ------------------------------------

    Fjala e Prinderit te Djalit

    "E dinim për lidhjen dhe po mendonim që të dërgonim njerëz tek familja Buci. Ajo vajzë na pëlqente shumë"
    Ndryshuar për herë të fundit nga EDUARDI : 06-12-2007 më 14:53
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  16. #36
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    pellcit lol se so ka i bahet vone njeriu
    ate e di, prandaj thashe "fjala vjen". po turp per ata dhe per ty qe justifikon vrasje te tilla!!
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga EDUARDI Lexo Postimin
    O Ti Dersjan Se Me Vdiqe

    Jam Bota_e_jona Ore Derr

    Degjo Edin Vlla , Ata Nuk Ishin As Farefis E Asnje Lidhje Gjaku Nuk Kishin, Moren Dy Jete Shkatruan Nje Dashuri Dhe Ca Nderi Fituan??
    Un Mund Te Them Qe Ata Tani Duhet Te Mbyten Te Tre Si Vllezer Me Turpin Qe Ben Me Ate Vrasje Makabre...
    ahahahhahahahahahahahahahah tani te ra menja me me dhan te njoft mer horr ke ba gjith kto postime ktu yttttttt

    nejse lol nejse un sndryshoj dot lol me at emntalitet jam rrit e ai me duket i drejte lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  18. #38
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Nuk Po Flasim Ktu Qe Ti Te Ndryshosh Mentalitetin Tend Vlla, Po Arsyeja Qe Po Flas Eshte Sepse Eshte Nje Krim Makaber Dhe Jo Qe Ata Tre Vellezer Jan Prekur Ne Nder, Sepse Djali E Donte Vajzen Dhe Vajza Djalin, Por Kte Dashuri Ja U Pren Ne Mes Te Rinise. Mbrojten Nje Nder Dhe Si E Mbrojten Duke Mare Dy Jete Dhe Duke E Kaluar Jeten E Tyre Ne Burg??

    Jo Vlla Eshte Gabim Per Mendimin Tim...
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Personalisht,menoj qe thelbi i problemit te kesaj familje ka qene me i thelle se kaq!Jemi ne dijeni te zakoneve dhe traditave te Dibres!Eshte mese e vertete qe mes komshijeve nuk bohet lidhje martesore!Pastaj,vellezerit nuk kane pasur vetem nje rrugezgjidhje!Po mos ekzistonte nje problem me i thelle se kaq,ne ate moment qe e kane pare motren,do ta mernin dhe do tja conin ne shpi familjes se atij djalit dhe kish mare fun ky problem!Them qe ka qene nje aresye shume me e forte!Personalisht,gjykoj njekohesisht kte veprim,eshte jo normal!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  20. #40
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    ne nuk dim ni sen per ligjet e kanunit, po dime qe motra nuk vritet, te pakten nga anet tona.
    S'ka vra motrën, ka vra të huajën.
    Qeni i keq ta bje ujkun në torishtë. E atij tipit ju ka krue botha me i shkue njerit brenda e me ja pallue robin e shpisë. Kujt i kruhet edhe i çkruhet.

Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Plagos kunatin se i la motrën.
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 03-02-2010, 14:44
  2. Babai vret veten se vajza iku me te dashurin
    Nga toni007 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 21-05-2009, 13:53
  3. I droguari, 11 plumba gruas e nënës së saj
    Nga c.Ronaldo në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-06-2006, 08:35
  4. Deri ku do arrinit per te fituar dashurin e nje vajze?!
    Nga FierAkja143 në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 03-03-2006, 14:21
  5. Ushtari vetëvritet me tre plumba
    Nga Beqari002 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-12-2002, 07:35

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •