Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Puthja e amshimit - Ndarja Poezi 2007

  Puthja e amshimit

  E veēantė mė ish gjithmonė kjo orė e vonė
  e ky shtrat i truar qė dėrgjet pa fjalė,
  nė dhomėn me ēardak ku veē ora zhurmon,
  me tik-taket e saj qė ėndrrėn ma vranė.

  Gjysmėzgjuar qėndroj i shtrirė nėn petka,
  me terrin rrethuar nė tė akulltėn hapėsirė
  e ky tavan i kalbur nxirė nga vdekja,
  me josh nė pah e mė trėmb nė thellėsirė.

  Ndėr kujtime tė mia rroboj me vetdije
  nėn heshtjen pėrsėritėse qė ēirrjet pėrpin,
  qė shqyejnė kabzerrin pastaj hapen si hije
  e kollufiten nga nata bashkė me shpirtin tim.

  Puthjen e amshimit symbyllur shijoj
  e mes makthesh gjumi njė buzėqeshje lind,
  kur nė ēastin e fundit abisesh hulumtoj,
  e zgjohem pa peshė e pa dhimbje nė limb.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-12-2007
  Postime
  7
  Nuk arrij te futem krejtesisht ne perjetimet apo pershkrimet e bera ne kete poezi po per aq sa arrij mendoj se eshte mjaft e bukur.
  Shume e thelle, Komplimente!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  E bukur vertet. Realizem i shprehur sa artistikisht aq dhe filozofikisht. Urime

 4. #4
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Poezia per mendimin tim me e mire dhe me e arritur artistikisht.
  Gjithsesi kjo nuk justifikon faktin qe eshte nje "kopje" e shemtuar e "Spleen 4" te Bodler. Nuk ka inovacion dhe origjinalitet ne vetvete.
  Nese nuk do kishte kaq ngjashmeri me poezine e Bodler, e them me bindje se do meritonte voten time !

 5. #5
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Shume e bukur.....per mua do ti votoja te gjitha po nuk e kisha mundesine!

  Urime dhe suksese autorit!

  respekte
  "Carpe Diem"

 6. #6
  i larguar :-)) Maska e albunkers
  Anėtarėsuar
  10-04-2007
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  139
  a do ti beni publike kush jane krijuesit pjesmarres,,, ta dime se cilet anetare kane fituar...pasi qe e dime sa vota kane marre krijimet por jo kush jane krijuesit...
  p.s e shkrova ketu sepse nuk dija ku?
  .....................................

 7. #7
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Dakort me ngjashmerine e poezise se Bodler. Gjithsesi, rima nuk e kufizon permbajtjen. Kishte dicka te vagullt, gati-gati nje perhitje te palevizshme. Pres te lexoj me shume prej teje (mundesisht dicka me origjinale).

Tema tė Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonisė do tė jetė e pashmangshme
  Nga Faik nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Puthja magjike.......
  Nga DI_ANA nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 17-07-2008, 08:57
 3. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 4. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 5. Ligjerohet ndarja e Mitrovices
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-01-2003, 16:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •