Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e izenku
    Anėtarėsuar
    13-03-2005
    Vendndodhja
    Chicago, USA
    Postime
    45
    REALIST,
    Akoma e kam ShqipTV. Kanalet qe nuk punonin vazhdojne te mos punojne. Ato qe punojne pas 1-2 ore duhet te rihapen se 'ngrijne'. Mendoj ta marr TVALB qe te mundem ta krahasoj dhe te provoj sherbimin e telefonit. Na shkruaj nese e perdor sherbimin e telefonit...

    Sa i perket emisioneve per femije mund te them qe te vetmit kanal me te cilin jemi kenaqur ka qene RTK. Programi i Vitit te Ri, koncertet e femijeve kane qene shume te bukura. Kam rastisur edhe emisione interesante ose dokumentare per femije ne kanalet e tjera, mirepo shumica jane vetem te perkthyera me titra - te cilat femijet nuk i percjellin dot. Pasi ShqipTV e ka ate problemin qe nuk rri duke punuar per me shume se 2 ore pa u rifreskuar, nuk mundem te programoj VCR apo DVR qe te regjistroj emisionet e femijeve qe permende. Ato jane ne kohe te papershtatshme kur nuk mundemi t'i shohim. Shpresoj te arrij te lidh boksin e TVALB me nje nga pajisjet e tjera qe te mund t'i regjistrojme.


    Tung,
    Iliri

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    Pershendetje IZENKU.
    Si po te shkojne punet me shqiptv??
    E morre tvalb apo ende jo?

    Isha para disa ditesh te nje shok qe ende e kish shqiptv dhe e pash qe gjendja ishte sikur qe ka qene para disa muajve kur e kam patur.
    Kurse tvalb vazhdon te punoje pa kurfar problemi.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e izenku
    Anėtarėsuar
    13-03-2005
    Vendndodhja
    Chicago, USA
    Postime
    45
    REALIST,
    Akoma jam me ShqipTV dhe te them te drejten kam pare me shume TV keto dite se sa gjithe muajt perpara. Gjithcka punonte per mrekulli kur kisha me se shumti nevoje te ndihem se paku shpirterisht me prane Kosoves ne keto dite te paperseritshme. Kemi pare RTK-ne e Klanin gjate gjithe fundjaves e keto ditet e fundit mundohem te vij ne shtepi per dreke qe te shikoj lajmet kryesore e RTK ne 12:30 Central Time. Jam jashte mase i kenaqur qe gjithcka punonte keto dite e per ato kanalet qe nuk kane punuar ndonjehere, edhe nuk kishte rendesi per mua - edhe sikur vetem RTK te punonte do t'ia rekomandoje secilit. Vellau im thote tani te gjithe jemi pak si te dehur nga gezimi e nuk mundem realisht te vleresoj sherbimin, po desha vetem te te pergjigjem ne pyetjen... akoma jam me ShqipTV.


    Tung,
    Iliri

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-11-2006
    Postime
    25
    Kam gati dy jave qe e kam marre kete aparaturen me pa kanalet shqip, prej internetit, dhe sinqerisht asht kryeveper fare. Pres se na kane premtu me i hap edhe do kanale te tjera, dhe sinqerisht punon mjaft mire, dhe diten e Pavaresise e kam ndjek si me ken ne Prishtine. Bravo. Miq, mos ngurroni ta keni ne shtepite tuaja kete aparature , pasi eshte perfect. Sa per telefonin, shpresoj qe shpejt ta realizoj dhe ka me ken nje tjeter gja e mire, . faleminderit Alb tv. Sinqerisht ...

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    NINA2065, eshte plotesisht e vertete ajo cfar thua. Kanalet punojne shkelqyeshem dhe fotografia e zeri jane plotesisht te pastra dhe te kristalizuara. Eshte tamam ashtu sic thua ti KRYEVEPER sepse te kesh rreth 20 kanale shqiptare ne Amerike eshte me te vertete kryeveper sepse deri para disa vjeteve nuk kemi patur asgje fare.
    IZENKU, tani po e sheh qe nuk jam i vetmi qe po e lavderoj tvalbin por edhe te tjeret qe e kane po e lavderojne sepse tvalb e meriton nje lavdate te tille sepse punon shkelqyeshem.
    Pershendetje

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    IZENKU pershendete.
    A ka te re me ty ndonje gje a po jo? Qysh i ki punet me shqiptv? Tash prap e kishin bo nje ndryshim SHQIPTV mirepo permiresim nuk kish, prap se prap problemet e meparshme i kishin.
    NINA-2065 si po te punon tvalb? Mua shume mire, eshte gjeja me e mire qe ka arritur ne Amerike per shqiptaret.
    Pershendetje...

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e izenku
    Anėtarėsuar
    13-03-2005
    Vendndodhja
    Chicago, USA
    Postime
    45
    REALIST,
    Me keq se tani nuk ka qene ndonjehere. Qe kur e ndryshuan softin tani kanalet qe ishin me 6 ore vonese jane live (se paku ato qe percjell une RTSH dhe RTK). Ka edhe me shume kanale qe nuk punojne dhe vetem del ajo "Probleme teknike. Kthehet se shpejti". Poashtu on-demand me nuk punon. Qe nga ky muaj do ta nderpres dhe se shpejti do te marr tvalb.

    Tung,
    Iliri

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    Si jeni IZENKU, e nderpreve shqiptv? e morre tvalb apo ende je me te vjetren?

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e izenku
    Anėtarėsuar
    13-03-2005
    Vendndodhja
    Chicago, USA
    Postime
    45
    Realist,
    Me fal qe po te pergjigjem me 1 vjet vonese, po me mire vone se kurre Kishte kohe qe nuk kisha vizituar forumishqiptar dhe tani e verejta qe kishe derguar kete pyetje. Une pas ShqipTV e mora edhe TValb per nje kohe. Sherbimi ishte me i mire, mirepo pervec RTK nuk shikonim asgje tjeter. E pasi tani RTK mund te gjendet ne Internet me ato faqet qe ri-transmetojne programin satelitor e mbylla edhe TValb. Tani po e shikoj qe ShqipTV po ofron VOD (video-on-demand) me librari prej 400 DVD shqiptare, qe ka mundesi ta aktivizoj per nje kohe sa te shoh a ka materiale ne shqip qe do te ishin interesante per femijet.

    Tung,
    -Iliri

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 02-02-2015, 10:30
  2. Nė Shqipėri punojn 50 mijė fėmijė
    Nga Hyllien nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-05-2006, 16:49
  4. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
    Nga StormAngel nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •