Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 193
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    671
    Sa kushtonte bileta per te pare 50 cent?

  2. #42
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Zoterinje te nderuar,
    ekziston mundesia reale se 50 centshi, nuk eshte ne dijeni fare se paska qene i ftuar te mbaj ndonje koncert ne mes te dimrit ne nje stadium te hapur ne nje vend ku nuk ka drita dhe nuk mund ta gjeje as ne harte.

    Pyetni IPKO-ne ose shani e levderoni mashtruesit qe ua vodhen parate.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  3. #43
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga PRI-LTN Lexo Postimin
    Sa kushtonte bileta per te pare 50 cent?
    50 cent - po qe se ke blere edhe nje kartele te IPKOs hahahaha
    sa budallenje mban kjo toke aman?!!!
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e colombo22
    Anëtarësuar
    09-03-2007
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    Zoterinje te nderuar,
    ekziston mundesia reale se 50 centshi, nuk eshte ne dijeni fare se paska qene i ftuar te mbaj ndonje koncert ne mes te dimrit ne nje stadium te hapur ne nje vend ku nuk ka drita dhe nuk mund ta gjeje as ne harte.

    Pyetni IPKO-ne ose shani e levderoni mashtruesit qe ua vodhen parate.
    Lexoi postimet e mesiperme e mos ia fut kot. Sa here u dashka perseritur se 50 Cent erdhi ne Prishtine dhe mbajti koncertin para mbi 20 mije vetave.

    Une kerkova te mbyllet tema sepse ajo shpella e ka hapur me qellim te dezinformimit te forumsave.

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    671
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    50 cent - po qe se ke blere edhe nje kartele te IPKOs hahahaha
    sa budallenje mban kjo toke aman?!!!
    Me prishe nje batute me inflacion me kete pergjigje

  6. #46
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Plebej të pavlerë. E meritoni që të luajë dikush b.ole me ju.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    sa kushtonte bileta aman
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e colombo22
    Anëtarësuar
    09-03-2007
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga PRI-LTN Lexo Postimin
    Sa kushtonte bileta per te pare 50 cent?
    Bileta ka kushtuar 5 euro dhe me keto 5 euro ke marr kartelen me numrin e telefeonise mobile IPKO, si dhe po aq impulsa. Ne fakt, kur e ben llogarine matematikore, i bie hyrja falas ne koncert.

    Me fal qe u pergjigja une, eshte dashur ta presim pergjigjen e shpelles (LOVE_ANGEL) se kjo kishte "informacione nga dora e pare" hahahahahaaaaa

  9. #49
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga colombo22 Lexo Postimin
    Lexoi postimet e mesiperme e mos ia fut kot. Sa here u dashka perseritur se 50 Cent erdhi ne Prishtine dhe mbajti koncertin para mbi 20 mije vetave.

    Une kerkova te mbyllet tema sepse ajo shpella e ka hapur me qellim te dezinformimit te forumsave.
    mire ia bere, a ishe ti ne koncert se ketu te lagja ime nuk u mor vesh gje?

    ah po sa te kushtoi bilata? 50 cent?
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e colombo22
    Anëtarësuar
    09-03-2007
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    mire ia bere, a ishe ti ne koncert se ketu te lagja ime nuk u mor vesh gje?

    ah po sa te kushtoi bilata? 50 cent?
    Jo Baptist, une nuk isha ne koncert sepse kam shije krejtesisht tjeter dhe kete "muzken" rap nuk e honepsi fare. Madje kete lloj te perçudnuar recitimi as qe e fus ne zhanret muzikore. Thjesht e konsideroi nje bastardhim rrugaqesh.

    ...por, per çmimin e biletes (5 euro) kam mesuar ne nje pike shitjeje te netkartelave te IPKO-s.

  11. #51
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    jo jo bileta kushtonte 50cent fiks vetem se duhejt te ishe pronar i nje kartele te IPKOs per ta fituar te dretjen e blerejes jo me shume...

    Por sic duket, -pasi qe ti nuk kaske qene aty, ngelem prane dyshimit se 50 cent nuk ka qene ne prishtine fare sepse me sa kuptova une, ai duhej te ishte ne Zagreb sonte.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    po sikur te ishte ndonje zezak tjeter ne vend te tij a kamundesi dhe te gjithe nga larg te thone po ai ishte
    JO SEKS PARA MARTESE

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    671
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    po sikur te ishte ndonje zezak tjeter ne vend te tij a kamundesi dhe te gjithe nga larg te thone po ai ishte
    Varet nga ndricimi i skenes

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-08-2004
    Postime
    76
    Une kerkoj ndjese per dezinformaten e dhene ne televizionet tona lokale,50 Cent erdhi ne Prishtine dhe mbushi stadiumin si askush deri me sot!Ishte dicka e papare ne mjediset shqiptare deri me sot! Nje profesionalizem i lakmueshem tek 50 cent i cili performoi vetem te paren here 1 ore pa ndalur! Ishte dicka spektakulare! Publiku sa s'po ngulfatej ne temperatura tejet te ulta per ta shikuar idhullin e tyre,i cili vertet tregoi nje profesionalizem dhe respekt ndaj Kosoves sonte.
    E vetmja gje qe i la nje hije te zeze ketij koncerti madheshtor ishin publiku i cili shau dhe fyu kengetaret tone shqiptar,duke shkuar aq larg sa per te gjuajtur me cakmake dhe kanaqe te cilat goditen me se shumti Getoar Selimin dhe Nora Istrefin.Personalisht mendoj qe nuk u tregua kulture me kete gjest nencmues,te cilin mezi priten televizionet tona ta "shpallin" ne lajme.Megjithate jane artiste tone te cilet duhet respektuar,sepse nuk mendoj qe 50 cent do e cmoje nje publik i cili fyen artistet e vet! Perkundrazi,mendoj qe publiku perkunder adhurimit deri ne ekstaze per 50 cent,mendoj qe nje njeri i botes nuk do qe ta shoh popullin e vet duke nencmuar,fyer madje goditur kengetaret shqiptar.Vertet nganjehere mendoj qe civilizimi nis nga vetvetja.
    Megjithate,Prishtina sonte pati nje eveniment i cili gjate do te mbahet ne mend.

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    671
    Me kujtohet koncerti qe organizoi MTVja vjet ne Vlore. Une personalisht, por edhe turma, duartrokiti me shume nga te gjithe grupin Kthjellu sesa grupet e huaja me fame qe kishin ardhur ate nate. Nuk kishin famen e 50 cent asnjeri, por muziken e kane shume here me te mire.

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-08-2004
    Postime
    76
    Nita Istrefi "colombo",do beje mire qe te lesh anash urrejtjen ndaj meje, sepse ne raste te tilla kur shoh qe nje kengetare shqiptare po nencmohet skajshmerisht nga populli i vet,natyrisht qe do ta mbroj,pavaresisht cka mendoj per te kur jemi vetem ne.Mua vertet me vie keq cfare i ndodhi Getit dhe Nores...
    Dhe duhesh ta respektosh kete qe po e them nese ka pak kulture dhe edukate ne ty.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e colombo22
    Anëtarësuar
    09-03-2007
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga LOVE_ANGEL Lexo Postimin
    Nita Istrefi "colombo",do beje mire qe te lesh anash urrejtjen ndaj meje, sepse ne raste te tilla kur shoh qe nje kengetare shqiptare po nencmohet skajshmerisht nga populli i vet,natyrisht qe do ta mbroj,pavaresisht cka mendoj per te kur jemi vetem ne.Mua vertet me vie keq cfare i ndodhi Getit dhe Nores...
    Dhe duhesh ta respektosh kete qe po e them nese ka pak kulture dhe edukate ne ty.
    Si gjithehere, prape e ke me sherr. Leri shpello lotet e krokodilit dhe keto dengla se askush nuk t`i beson. Duke dashur qe te nenvleresosh suportin e kengetareve shqiptare ne koncertin 50 Cent, ti po e fyen me genjeshtra edhe publikun. Cilat TV thane se qenkan gjuajtur me kanaqe kengetaret shqiptare? Edhe ne i percollem raportet e TV-ve te Kosoves nga koncerti dhe asnjera nuk tha qe publiku hodhi kanaqe mbi kengetaret shqiptare. Kjo qe shpif ti eshte nje genjeshter e jotja fillim e fund, qe burimin e ka tek xhelozia e semure me te cilen ti po bashkejetojshe.
    Megjithese nuk do perjashtohej nje vandalizem i tille, sepse ti je e njohur per banditizem e kurdisje prapaskenash kunder rivaleve. Ndoshta edhe je munduar te infiltrosh ndonje grup huliganesh ne kete koncert, por do t`u kete shkuar huq se sigurimi do i zhdepte dajak.
    Pastaj je shume gabim edhe kur thua se paskam ndonje urrejtje ndaj teje. Perkundrazi, duke verejtur te ty (me disa nickname) gjithe ate urrejtje qe villje kunder te tjereve (eksplicit Nora Istrefit) ne kete forum, une u mundova te te nxjerr nga katrani urrejtes ne te cilin ishe zhytur deri ne maje koke. Kete po bej dhe tani si humanist qe jam dhe quaje per nder qe u mora me ty kaq gjate.
    Ti ke pasur nje emer si kengetare, por si gjallese dije se je nje rast i humbur totalisht. Prandaj, me mire eshte t`i kthehesh zanafilles se emrit qe ke pasur sesa te perjargesh neper internet me shipfje e genjeshtra kaq te uleta kunder kolegeve tuaj. Perfille kete preference njerezore te colombos.
    Fundja, ta them troç se nuk me ha palla as per Adelinen, as per Noren se jam i rrote ma i madh se keto, por ja qe genjeshtrat i kam zap dhe i luftoj deri ne vdekje.......Me kaq i jap fund komunikimit me ty.

    Tschüss babe

  18. #58
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    aha qenka "zenke familjare" na vute ne loje te gjitheve per cka?
    per 50 cent te mjere...pihhhh
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  19. #59
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anëtarësuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489
    Sa te vij kompania e 3 celulare ne shqiperi EAGLE MOBILE dhe do vin te gjith miqt e tij qe nga Timbaland e deri tek Justin Timberlake ...

    Cdreqin keni qe e parajgykoni qe esht i zi dhe shani greket ju per rracista kur jeni vet po kini kujdes nga te zinjt se jan te keqinj ok

    Mos na hapni barkun me keto paragjykime se ky i ziu qe thoni ju esht i famshem dhe reperi me i mir ne usa ok !!!

  20. #60
    Pasioni për shkencën Maska e Qendi
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    2,102
    50 Cent performon para 20 mijë adhuruesëve në Prishtinë

    Reperi i mirënjohur amerikan "50 Cent" ka mbajtur mbrëmë një koncert të madh në Prishtinë, para më shumë se 20 mijë adhuruesve të muzikës rap. Ai ka performuar bashkë me grupin e tij për rreth 1 orë e gjysmë, në temperatura minus 0 gradë Celsius. Para tij kanë performuar edhe grupe lokale të repit që nuk janë mirëpritur në masën e njëjtë sa reperi amerikan. I pyetur për thashethemet se ai nuk do të vinte në Kosovë, "50 Cent" i ka thënë agjencisë së lajmeve Reuters se nuk ka anuluar asnjë koncert të paraparë. "Kam qenë në Irak, ku kam kënduar për ushtarët. Kam qenë në Izrael dhe në Bejrut. Nuk mund ta shoh krejt botën, nëse nuk arrij të shkoj atje. E shoh muzikën time si mënyrë për të thyer barrierat gjuhësore", ka thënë "50 Cent". I pyetur për statusin e Kosovës, "50 Cent" ka thënë se nuk merret me politikën, por ka pohuar se e di si është të jesh i rrethuar në një ambient ku më së shpeshti përdoren armët. Ardhjen e reperit amerikan në Kosovë e ka mundësuar kompania IPKO.

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Debati i Knusve (gjelave)
    Nga Brari në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 05:15
  3. Forcat ushtarake serbe mobilizohen përgjatë vijës administrative me Kosovën
    Nga ARIANI_TB në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 15:11
  4. Dëshmitë e të huajve për luftën në Kosovë
    Nga Klevis2000 në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 09-12-2005, 04:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •