Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  A ka tartuf ne shqiperi?

  E di qe ne vendin tone ka shume lloje kepurdhash,por per tartufin nuk kam ndegjuar ndonjeher.di kush dicka

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  mbase dhe ka , po ne nuk e njohim fare, nuk e perdorim.
  Se si e hane ate lloj gjeje, ka nje ere te keqe qe ē'te te them, pu pu pu, larg qoft.

  Sikur te gjeje ndonje vend ku ka, do beje alamet biznesi,
  Kushton rreth 500-1000 euro kilja, ndoshta dhe me shume ne disa vende si qytet e medha.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  mbase dhe ka , po ne nuk e njohim fare, nuk e perdorim.
  Se si e hane ate lloj gjeje, ka nje ere te keqe qe ē'te te them, pu pu pu, larg qoft.

  Sikur te gjeje ndonje vend ku ka, do beje alamet biznesi,
  Kushton rreth 500-1000 euro kilja, ndoshta dhe me shume ne disa vende si qytet e medha.
  po pra
  Shqiperise i ka rene rrufeja, tartufi i ka ngel..
  ka ca gure andej nga ne ..po je i interesuar( drague)....
  hi file'
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 4. #4
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  44
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  une kam degjuar se nga zonat e Shkodres aty perreth ka tartuf.
  po cohej per exportim .
  a e dini sa ka vajtur qilloja e tartufit tani ....
  me kan thene me mijra euro kilen
  une megjithate e kam provuar po nuk e tres dot me lehtesi.
  shijen te mire e ka.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga donna76 : 21-11-2007 mė 02:52
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 5. #5
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  mbase dhe ka , po ne nuk e njohim fare, nuk e perdorim.
  Se si e hane ate lloj gjeje, ka nje ere te keqe qe ē'te te them, pu pu pu, larg qoft.

  Sikur te gjeje ndonje vend ku ka, do beje alamet biznesi,
  Kushton rreth 500-1000 euro kilja, ndoshta dhe me shume ne disa vende si qytet e medha.
  xfiles tartufi i bardhe shkon deri 8000 euro kilja.sa per eren un kam qe ne 1992 qe gatuaj me tartuf dhe vetem e kam provuar(per forza).gjithmone dicka e rralle zgjon kuriozitetin tek njerzit.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  ka ndonje botanist ketu?

  nuk besoj se eshte kepurdhe Tartufi..
  me duket eshte rrenje.. si karrota si patatja etj.. pra ajo cka do njeriu nga bima tartuf eshte nen dhe ne mos gabonj..
  he mo.. tere me shkolla ini..

 7. #7
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  ka ndonje botanist ketu?

  nuk besoj se eshte kepurdhe Tartufi..
  me duket eshte rrenje.. si karrota si patatja etj.. pra ajo cka do njeriu nga bima tartuf eshte nen dhe ne mos gabonj..
  he mo.. tere me shkolla ini..
  ke te drejte brari eshte rrenje, por hyn tek familja e kepurdhave mesa di un

 8. #8
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  40
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Tartufi nuk eshte rrenje por kerpudhe qe rritet nen shtresen e gjetheve dhe humus-it. Nuk e di me ekzaktesi, por mendoj se duhet te kete. Kushtet klimatike jane te pershtatshme per rritjen e tij dhew terreni natyror po ashtu( tartufi ndeshet me shpesh ne pyjet me lisa dhe dushqe). Personalisht e kam shume qejf...
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga LAINA Lexo Postimin
  Tartufi nuk eshte rrenje por kerpudhe qe rritet nen shtresen e gjetheve dhe humus-it. Nuk e di me ekzaktesi, por mendoj se duhet te kete. Kushtet klimatike jane te pershtatshme per rritjen e tij dhew terreni natyror po ashtu( tartufi ndeshet me shpesh ne pyjet me lisa dhe dushqe). Personalisht e kam shume qejf...
  Me duket e ke llafin per Truffle


  Tartufi eshte kerpudhe qe rritet nen toke. Qente me nuhatje e nxjerrin nga toka. Perpara francezet perdorinin derrat por derri e hante dhe filluan te stervisin qente.

 10. #10
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga lovefcs09 Lexo Postimin
  Buying Bushnell riflescope here we have sell it ! Bushnell rifles cope we also have list on ebay and almost 100% Positive feedback! Congratulations on your choice of a Bushnell riflescope . It's a precision instrument constructed of the finest materials and assembled by highly skilled craftsmen for a lifetime of trouble-free use under the most demanding conditions !EYEPIECE FORCUSINGThe Eyepiece is designed to provide a precise fast focus. The eyepiece will focus faster than your eye can compensate for any inaccuracy in your adjustment.Look at a distant object for several seconds without using your scope.Then shift your vision quickly,looking through the scope at a plain background. Turn the fast-focus eyepiece clockwise or counter clockwish to adjust to your eyes.The reticle pattern should be shrp and clear before your eye can refocus.After you have made your adjustment, with a quick glance recheck the image.CENTERING THE RETICLEThe reticle was carefully set at the optical center of your rifle scope at our factory. This setting provides you with the ideal adjustment range from the center position. The riflescope's adjustment to correct.We accept The payment method.1、Paypal We only accept verified Paypal account. Paypal Pending e-check payments may be required to clear before delivery can be made.2、Moneybooks3、Westernunion All copyright from http://www.gt-optic.com/bushnell-rif...e28_page1.html
  ka na miu ky pallavesh ktu mer jahu

 11. #11
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  osht stampist

 12. #12
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga ArberXYZ Lexo Postimin
  osht stampist
  KE mine peza puno ky maēiste?

 13. #13
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  KE mine peza puno ky maēiste?
  po mu aty puno, kepucar grash.

 14. #14
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Ne pyllin e Divjakes eshte gjetur tartuf i zi.Shume kohe me pare nuk e mbaj mend vitin po kur te vij babi do ta pyes dhe do ju them vitin...Po qe ka pasur dhe mbase ka eshte e sigurt.Personalisht kam ngrene dhe eshte nje ushqim fantastik kur kam qene ne italy kam ngrene me makarona....E jashtezakonshme,,,.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema tė Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 2. Misioni Amerikan Nė Shqipėri (1946)
  Nga DriniM nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
  Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
  Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 18:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •