Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2

Tema: Fran Camaj

 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Fran Camaj

  Mė kishin dėrguar para pak kohėsh nė adresėn e forumit lajmėrim pėr librin e Fran Camaj (1949), titulluar 'Rruga e Pamėshirshme'. Sot mė nė fundi erdhi rradha t'i lexoja ato mesazhe dhe kėrkova dhe pak info nėpėr internet por nuk gjeta shumė.

  Romani i dedikohet emigrantėve shqiptarė nė Amerikė.

  Informacione mbi librin :
  Botim i shtepisė “Toena” nė Tiranė (2004)
  Botues Fatmir Toci
  Redaktor Skėnder Hasko
  Parathėnia nga Ridvan Dibra


  Nq se keni ndonjė informacion mė shumė mbi autorin apo kėtė libėr nė veēanti, do tė jetė i mirėpritur. Ndoshta disa rreshta tė shkėputur nga romani, thjesht pėr tė parė gjuhėn e pėrdorur etj Nuk e kam idenė nga ēfarė lloj perspektive shkruan ky shkrimtar.

 2. #2
  Maska e *Babygirl*
  Anėtarėsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  910
  Fiori e kam lexuar 2 her kete roman eshte shum i bukur.
  Ato shkrime i ka be vite me pare dhe i ka ruajtur kurse tani vec e ka publikuar romanin behet fjal per shqipetaret (e Malit te zi) e viteve 80 kur kan ik ne mergim (Amerike) dhe veshtirsit qe jan perballua ata. Ky liber eshte i shkruar pothuajse me dialekt malsoresh (Malesise se Madhe)

  Fran Camaj eshte ish profesor i gjuhes shqipe tani redaktor i Redaksise se Gjuhes Shqipe ne TV te Malit te zi. Jeton ne Mal te Zi-Tuz me familjen e tij.

  P.s Shpresoj te kene ndihmuar sadopak. Nese don inf. me shume me lajmero!
  Gjith te mirat!
  Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •