Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
  1. #1

    Sikur edhe një herë...

    Shum herë na ndodh që të kemi një dëshirë të cmendur për tu kthyer mbrapa në kohe, për të përjetuar momente të paharruara që kemi kaluar, për të mos bër diçka që jemi penduar me vones... edhe për të qën prane dikujt etj etj.
    Cili është momenti që ju vërtet do jepnit çdo gjë veç të ktheheshit në atë periudhë të së shkuarës?

  2. #2
    Interist deri ne vdekje Maska e kleo_al
    Anëtarësuar
    13-02-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    127
    Ehhhh sikur te ishte ashtu qe te ktheheshim ne te shkuaren.Po qe se do kthehesha dhe nje her ne te shkuaren nuk do lija ish te dashuren qe te largohej nga shqiperia.Do beja verte cdo gje qe te ndothte dhe nje her
    Cke qe zgerdhihesh,doren pse e tund,kjo mendja ime,per ty nuk shkon kerkund

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783

    Smile

    [QUOTE=angel_ j;1731083]Shum herë na ndodh që të kemi një dëshirë të cmendur për tu kthyer mbrapa në kohe, për të përjetuar momente të paharruara që kemi kaluar, për të mos bër diçka që jemi penduar me vones... edhe për të qën prane dikujt etj etj.
    Cili është momenti që ju vërtet do jepnit çdo gjë veç të ktheheshit në atë periudhë të së shkuarës?[/QUOTEnese nje dite,dikush vinte dhe me thoshte se do te shihja,edhe vetem per pak caste dajon tim, qe ka ikur larg dhe ska per tu kthyer me...,do te jepja cdo gje...per ta pare vetem nje here...per ti folur...

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    vertet ka shume gjera qe kam pas deshire me pase vepruar ndryshe,,,,,por prap nuk i bie pishman per asgje qe kam bere.
    po e them nje moment qe ma ka ndodh tani vone qe do doja te kisha vepruar ndryshe.

    nje person kishte ditelindjen nje person i vecant normal.
    me ngeli pak qefi me te per aresye se erdhi me vonese
    edhe kur erdhi te me takoj dhe te me mari per dreke per ditelindjen e tij, une ika madje pa e uruar per ditelindjen.
    kete do doja te mos kisha vepruar ashtu jo nga fakti qe ai ishte nje njeri pak i vecant per mua por vec per faktin qe kishte ditelindjen edhe fakti qe ate dite te mundohesh ta besh sa do pak personin e lumtur une bera te kunderten. ne 25 vjetorin e tij,,,, i kerkoj shume falje publikisht sepse ne fakt jam person qe spara kerkoj falje askujt por po e bej.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  5. #5
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Qe s'perqafova ne nje moment te caktuar, nje njeri aq domethenes per mua. Ishte veshur, e ndrequr ne forme speciale per mua, ishte aq i lumtur qe me shihte... Por keshtu eshte kur mendon me teper per mendjen e dobet te shqipetareve sesa per ate qe do te besh ne ate moment.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 23-10-2007 më 17:14
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga angel_ j Lexo Postimin
    Shum herë na ndodh që të kemi një dëshirë të cmendur për tu kthyer mbrapa në kohe, për të përjetuar momente të paharruara që kemi kaluar, për të mos bër diçka që jemi penduar me vones... edhe për të qën prane dikujt etj etj.
    Cili është momenti që ju vërtet do jepnit çdo gjë veç të ktheheshit në atë periudhë të së shkuarës?
    E hapa kte temen edhe kur e lexova nisa te mendoj se cfar do me pelqente.. ku do doja te kthehesha ne kohe!!
    Por duke menduar holle e holle e gjate e gjate, mendova se sja vlen te kthehem ne asnje kohe.. secila kohe ka pas veshtersi edhe momente te bukura.. kshuqe skam kaluar ndonje kohe "perfekte" qe ja vlen te le gjithcka edhe te kthehem pas.. po eci ne rrugen e duhur, sbesoj ta kthej koken pas per asgje.. aq me pak te jap gjithcka qe te kthehem ne nje kohe te tipit 1997!!!
    Pastaj tani qe te njoha ty duhet te kthehem ne kohe un?? nahh tani duhet te jap gjithcka qe te rri ktej jo te kthehem ne kohe.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Nuk jam pishman per asgje rreth te kaluares time,edhe per gabime qe kam ber ne te shkuaren,nuk do doja te kthehesha mbrapa dhe t'i rregulloja!Per mendimin tim,''Mjere ai kush nuk GABON ne kete jete'' shprehje e bukur
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  8. #8
    kur e hapa temen harrova te pergjigjesha...
    9 korrik 2000, eshte dita qe do jepja gjithcka vec te ktheja dhe nje her kohen pas, se nuk isha atje ku duhet, edhe pse me ishte then te shkoja ... nuk shkova ... dhe humba nje nga njerezit qe me shum dua ne jete.

  9. #9
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anëtarësuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489
    Do doja shum qe te kthesha mbrapa per 1 person qe e dua shum .Do kisha deshir shum qe teisha prap me te

  10. #10
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anëtarësuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    Kur lujshim ushtaresh ke lagja. Marojsha...cohesha qe ne 5 te mjesit boja pergatitje fizike ( gjasme ) qe kur te vite komandanti ( qe ishte 1 nga shoket tane ) un te isha i pergatit Kalamoj hesapi mo. Po un e kisha mor shum seriozisht

  11. #11
    Nuk me merr malli per te shkuaren se jetoj ne menyre optimale te tashmen, por po te kisha mundesi doja te kthehesha mbrapsh ne 1990 per te rregullu ca situata.. eehhhh

  12. #12
    i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
    Anëtarësuar
    16-08-2007
    Postime
    3,216
    Kur malli tė ketė marrė
    edhe unė mos tė jem aty,
    mbylli sytė edhe mė thirr
    se unė do tė vi aty.
    Kur buzėt tė janė tharė,
    edhe puthja tė mungon
    hape dritarėn e lutju hanės,
    se puthjen time ajo ta dėrgon.
    Kur ti ndjehesh nė vetėmi
    edhe zemratė qan,
    zhytu ne kujtime dhe
    mua do tė mė kesh pranė.
    kur ti tė me duash
    dhe pranė tė mos mė keshė,
    hap dritarėn dhe fluturo
    se tek unė do tė jeshė. Prej Nga Erdhe
    Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

  13. #13
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga angel_ j Lexo Postimin
    Shum herë na ndodh që të kemi një dëshirë të cmendur për tu kthyer mbrapa në kohe, për të përjetuar momente të paharruara që kemi kaluar, për të mos bër diçka që jemi penduar me vones... edhe për të qën prane dikujt etj etj.
    Cili është momenti që ju vërtet do jepnit çdo gjë veç të ktheheshit në atë periudhë të së shkuarës?
    Do te doja te kthehesha ne nje kohe ku dikush me dashuroj ne te vertete dhe do te doja te beja cmos te shmangja vdekjen e tij....
    Ne kete kohe do doja te kthehesha dhe te kisha mundesine te ndryshoja gjithcka...
    "Carpe Diem"

  14. #14
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    do doja te provoja/jetoja ca gjera nga te cilat zgjodha te mos i beja atehere kur mund ti beja.
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  15. #15
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Ndoshta te jetoja edhe nje here femijerine time...eshte e vetmja periudhe ne te cilen ndihemi vertet te lumtur...sa per zhgenjimet,jeta eshte e mbushur plot me te tilla...mund te ndreqja nje pendese por jam i bindur se do te me dilte nje tjeter,e nje tjeter,e nje tjeter..

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e manjola_80
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Vendndodhja
    Ne mergim
    Postime
    14
    Citim Postuar më parë nga angel_ j Lexo Postimin
    Shum herë na ndodh që të kemi një dëshirë të cmendur për tu kthyer mbrapa në kohe, për të përjetuar momente të paharruara që kemi kaluar, për të mos bër diçka që jemi penduar me vones... edhe për të qën prane dikujt etj etj.
    Cili është momenti që ju vërtet do jepnit çdo gjë veç të ktheheshit në atë periudhë të së shkuarës?
    edhe une mendoj shpesh sikur te kisha mundesi te kthehesha ne te kaluaren.....aty nga fundi i majit-fillimi i qershorit te vitit 1999...shpresoj se mund te shpetoja nga vdekja nje mikun tim te mire, duke i ndenjur afer...po nuk e di a do t'ia arrija qellimit.....
    DEGJO GJITHMONE ZEMREN

  17. #17
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Do te jepja gjithcka kisha te kthevesha dhe njehere ne daten 17 prill 2007
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-12-2010
    Postime
    21
    Do te kthehesha pas ne kohe ne janar te 2008-es,te ndryshoja sjelljen time ndaj nje njeriu qe e dua shume dhe tani jeta ime do te ishte krejt ndryshe.Por kisha shume egoizem ahere.

  19. #19
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    sikur edhe nje here te vetme te perjetoja prape femijerine time...

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-01-2010
    Vendndodhja
    Maqedoni
    Postime
    97
    sikur edhe nje here te kthehesha ne vitet e para te gjimnazit
    Nuk kam kohë të urrej ata që më urrejnë, ngase jam shumë e zënë duke dashur ata që më Duan!!!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •