Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 115
 1. #1
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119

  Udhzim mbi mnyrn e postimit t nj fotografie.

  Pershendetje

  Nese deshironi te postoni nje fotografi ne forum, fillimisht do ju sygjeroja qe te siguroheshit se fotoja eshte ne perputhje te plote me rregulloren e forumit e cila ndodhet ketu, dhe e dyta te siguroheshit qe po e postoni ne forumin perkates.

  Menyra me e lehte dhe direkte eshte duke perdorur skedaret e bashkengjitur.Kur hapni nje teme, qofte kjo ne lidhje me nje koleksion fotografish qe mund te keni apo subjekt i nje natyre tjeter, forumi u ofron teknikish mundesine e perdorimit te skedareve te bashkengjitur.

  Me imtesisht......

  Ju formuloni titullin e temes, komentoni ne poste sipas deshires (por duke respektuar rregulloren e forumit) dhe pasi keni perfunduar gjithcka ne lidhje me posten klikoni ne Menaxho Skedaret e Bashkengjitur qe ndodhet poshte ne tabelen Mundesi te tjera  Hapja e dritares Menaxho Skedaret e Bashkengjtur ju krijon mundesine te kerkoni ne kompjuterin tuaj per vendndodhjen e fotos qe deshironi te postoni.Ne kete rast kliko ne Browse  Dritarja tjeter qe do hapet pas veprimit te meparshem do jete ajo e kerkimit te materialit qe do postosh.Ne shembullin tone, fotografia ndodhet ne dosjen Fotografite e mija (My Pictures)

  Ndryshuar pr her t fundit nga BvizioN : 05-10-2007 m 13:40
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #2
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  Pasi te hapni dosjen "My Pictures", gjeni vendodhjen e fotografise qe do postoni dhe kliko mbi te.

  Ne rastin tone fotografija Shembull  Pas ketij veprimi kliko ne butonin Ngarko

  Poshte do shfaqet nje mesazh i tille "Po ngarkojme Skedaret- Prisni Pak Sekonda"  Pas perfundimit te ketij procesi, dhe nese ishe i sukseshem, ju do shikoni vendnodhjen e materialit qe ju ngarkuat si dhe madhesine ne kilobite (shiko shigjeten blu)

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #3
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  Veprimi i radhes do jete Mbylle kete dritare keshtu qe kliko mbi te  Do u rekomandoja qe perpara se te kliko ne butonin Posto temen e re i cili eshte veprimi i fundit teknik qe ju duhet te kryeni, hidhni nje sy shkrimit dhe temes ne pergjithesi, kontrolloni dhe sigurohuni qe jeni te kenaqur me gjithcka.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #4
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  Nese keni pyetje ne lidhje me ndonje pacartesi, ju lutem mos hezitoni te shkruani apo kontaktoni me PM.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  thjesht provova te dergoj nje foto

  flm per info
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 6. #6
  Si t'ja bej per t'i zvogeluar fotot , ne formatin qe kerkon forumi ?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #7
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Si t'ja bej per t'i zvogeluar fotot , ne formatin qe kerkon forumi ?
  ska nevoj, i zvogelon forumi vet, ti vetem ngarkoje dhe behet automatikish 600pixels

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-09-2006
  Postime
  5
  Une dua te postoj ca fotografi por nuk e kam kete pjesen poshte te hapesires ku mund te postosh qe thote manaxho skedaret e bashkangjitur.

  Faleminderit per ndihmen.

 9. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  4,456
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Si t'ja bej per t'i zvogeluar fotot , ne formatin qe kerkon forumi ?
  Mund ti zvoglosh duke prdorur faqe t ndryshme interneti, ose me programe q duhen instaluar n kompjuter.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 10. #10
  Citim Postuar m par nga Altin1 Lexo Postimin
  ska nevoj, i zvogelon forumi vet, ti vetem ngarkoje dhe behet automatikish 600pixels
  Je i sigurte?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #11
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  MI CORAZON, ajo qe thote Altin1 eshte e vertete.

  Por siq e tha ClaY_MorE mund te perdoresh programe te ndryshme per te zvogeluar permasat e fotos ne rast se ke problem. Nje menyre tjeter eshte te hapesh nje llogari falas ne Phtobucket ,ku mund te vendosesh fotot e tua dhe pastaj c'do foto nga poshte ka nje kod IMG te cilin duke perdorur metoden copy & paste e merr dhe e kalon ne posten ku deshiron te kesh foton. (Por mundohuni te keni foton ne permasa 800X600 piksels per te mos deformuar strukturen e forumit)

  Nje illustrim me skica.......

  Ju regjistroheni falas ne photobucket per te permbledhur fotografite tuaja.
  Ketu keni mundesi te terhiqni deri ne 20 fotografi njeheresh nga kompjuteri.

  Thjeshte klikno ne Browse dhe shfletoni neper dosjet e dekumentave ne PC'ne tuaj te gjeni foton.C'do kanal shfletues (browse) ka mundesi te terheqe nje foto per c'do radhe.Pasi keni vendosur fotot qe deshironi neper kanale, kliko ne Upload qe ndodhet poshte kanaleve.  Pasi keni terhequr fotot, u krijohet mundesia ti shikoni, tu beni ndryshime ne permasa (etid) dhe siq thashe me pare permasat ideale ne forum do ishin 15' (800X600), ti sistemoni neper dosje te ndryshme etj. Nese deshironi te postoni nje foto te caktuar, vetem nenvizoje kodin IMG duke shtypur butonin e majte te mousit dhe duke e zvarritur pergjate shkrimit. Pastaj perdor metoden Copy & Paste per ta kaluar ne poste.

  ximo, normalisht forumi duhet te lejoje nje dicka te tille (pervec ne rastin qe ti mundohesh te postosh foto ne nje pjese te forumit ku ndoshta nuk mund te lejohen fotot).

  PS: Nese dikush ka nevoje per ndihme me programet e fotoshopeve (CS2, CS3, CS3 Extended) le te me dergoje nje MP.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BvizioN : 08-10-2007 m 15:21
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 12. #12
  sa per prove ....


  thx
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Where does a thought go when it's forgotten?

 13. #13
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  Dhe foto e bukur shume kjo qe postove! Kur fotografon ne drejtim te kundert te ndricimit te diellit, objektet tentojne te dalin ne forme siluetash...ne kete rast gradacelat duken teper bukur.Nuk e di ne e ke fotografuar vete apo dikush tjeter po personalisht vetem do i kushtoja pak me teper vemendje futjes se objekteve ne kornize(nenkuptoj pemen plotesisht psh....duke hequr pak nga tabani).Pema gradacelat dhe shpendi....kompozim i mrekullueshem.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 14. #14
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  faleminderit MIRDITA

 15. #15
  Vete e kam bere, posi !

  Sonte s'kam kohe se do te dal, por neser po hap nje teme dhe do postoj disa foto nga Canadaja dhe Chicago te bera kete vere qe kaloi.

  ZIM, tani do e keni shtuar kete opsion ju, se muaj me pare edhe pse ndiqja te njejten menyre, nuk mi merrte fotot, pasi ishin ne format te madh.
  Anyway...., ju falenderoj te gjitheve.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ALM69
  Antarsuar
  11-03-2007
  Postime
  11
  Ja ti beje edhe une nje prove!!!!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 17. #17
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  flm shume ....

 18. #18
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Postime
  621
  Ndoqa te gjithe proceduren per te postuar foto nga photobucket dhe ne fund me del invalid file. Cfare duhet bere per ta rregulluar?
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 19. #19
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Postime
  621
  Mesa shikoj photobucet u dashka perdorur ne forum vetem nga vipat. Faleminderit per ndihmen.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 20. #20
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  Citim Postuar m par nga Reiart Lexo Postimin
  Mesa shikoj photobucet u dashka perdorur ne forum vetem nga vipat. Faleminderit per ndihmen.
  Nuk e kuptoj c'te shtyn ne nje mendim te tille!Gjithkush mund te perdore photobucket, shumica e anetareve ketu perdorin ate site dhe mua personalisht nuk me ka ndodhur te kem kurre probleme.

  Mire do ishe Reiart te hidhje pak drite me teper mbi problemin, cfare formati i ke fotografite kur i upload ne photobucket, dhe kure egzaktesisht e merr ate mesazhin invalid file? Kur mundohesh te terheqesh foton nga HD e kupjuterit?

  "Error" apo "invalid file" zakonisht ndodh kur dicka nga perberja digitale e fotografise nuk kuptohet apo nuk lexohet nga sistemi i photobucket. Ne shumicen e rasteve mund ti vish rrotull ketij problemi duke perdorur "bulk upload", shume foto njeheresh ose perpara se te provosh ta terheqesh fotografine ne photobucket, hape ne nje program per editim fotosh, bej ca ndryshime te vogla ne te dhe ruaj keto ndryshime...dhe provo ta terheqesh perseri ne photobucket.

  Ne photobucket po ashtu ke tutorials qe te ndihmojne shume ne raste kur ndeshesh me probleme te tilla. Tutorials i gjen ne pjesen e siperme te photobucket qe eshte destinuar per ndihme "Help". Nese problemi perseritet dhe nuk arrin te gjesh rrugezgjidhje, do te keshilloja tu shkuarje nje email stafit te photobucket te cilet jam i sugurte qe s'do hezitojne te ndihmojne.

  Skam gje tjeter per te shtuar, na informo mbi te rejat.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •