Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 132
 1. #1
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875

  Thumbs up Poezi dashurie

  Citim Postuar mė parė nga Ali Baba Tepele

  Duhet pėr njė moment njeriu tė harroj gjithēka?!Duhet.Ndryshe jeta bėhet monotone.Mos e vra shum mėndjen por argėto.Argėtou tė jetosh mė shum.

  Si mund te harrojme kur kaq shume duam,
  si te fshijme memorien,te lutem ti thuam?!
  Si te harrojme ditet,vitet qe harxhuam,
  si te zhdukim tjetrin fare pa kuptuar?!

  Si te mos mendojme dhe vetem te qeshim,
  si mund te jetojme kur nje dite ne vdesim,
  vdesim nga zhgenjimi dhe nga dhimbja e shkrete,
  me thuaj te lutem,nuk eshte e vertete?!

  Si te thahim zemren dhe ti ndalojme ushqimin,
  te jetosh pa ndjenja...e di ti kuptimin?!
  Si mund te gezojme kur dicka ska vlere,
  me thuaj ti valle,si une, ka te tjere?!

  Sa zemra sot vuajne dhe nuk argetohen,
  sa shpirtra te humbur sot jo me nuk zgjohen,
  sa lot derdh kjo bote e mbushur me vrer,
  sa vete i thone vdekjes_"Eja sot me merr"!

  Ceshte argetimi,a na sheron dot,
  eshte ngushellim a fjale e thene kot?!
  si mund te harrojme me plage thelle ne gji,
  si mund te shpresojme te mbytur ne zi!!


  respekte per ty!
  "Carpe Diem"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,620
  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA
  Si mund te harrojme kur kaq shume duam,
  si te fshijme memorien,te lutem ti thuam?!
  Si te harrojme ditet,vitet qe harxhuam,
  si te zhdukim tjetrin fare pa kuptuar?!
  Diana!Mos ma mer pėr diktim!Si fillim e pohoj me plot gojėn e me njė far sigurie e krenarie se, vargjet e tua jan sa frymėzuese aq edhe tė pasura nė mendime! Kėto pyetje qė bėn mė lartė, po tė kujtoj se,n.q.se. natyra nuk do t'i kishte dhėnė vetinė e fshirjes sė kujtesės njeriut,nuk e imagjinon dotė se ku do kishte arritur njerėzimi!Pra me pak fjalė,njeriu duhet edhe tė harrojė, e tė lėrė pas disa gjėra,vuajtje,dėshpėrime,pse jo edhe gėzime e lumturi,pėrndryshe jeta nuk do kishte atė larmi qė ka nė tė vėrtetė! Duhet patjetėr,tė mos kalojmė nė pesimizėm dhe mundohu ta largosh ndienjėn pesimiste,sepse jeta ka treguar qė edhe sikur pėr arsye arti ta ushqeshė,vjen njė orė,njė ēast qė tė zė rob!Kjo ndodh pa e kuptur dhe mua mė trishton, sepse e kam njė pėrvoj tė hidhur dhe falė njė caku vendimtar kam dal i fortė! Po kėtė forcė jam nė gjėndje ta induktoj atje ku besoj se mė kuptojnė!

  [QUOTE ]-Si te mos mendojme dhe vetem te qeshim,
  si mund te jetojme kur nje dite ne vdesim,
  vdesim nga zhgenjimi dhe nga dhimbja e shkrete,
  me thuaj te lutem,nuk eshte e vertete?![/QUOTE]

  Po ėshtė shum e vėrtetė.E thua shum bukur !Por kėtė tė vėtetė duhet ta jetojmė ne,krijesat njerėzore!Nė tregjedin e njohur tė Shekspirit autori na kthen mbrapa fantazmėn e hamletit, si shpirtra tė vuajtur e fatkeq,por njėkohėsishtė hakmarrės,pėr tė sanksionuar marrėzin,intrigėn,xhelozin,pabesin e botės qė jetojmė!Por mbi tė gjitha kėto duhet tė fitoj dhe fiton ajo zemėr qė ty nuk tė mungon!Besoj u shpreha qartė.Pėr kėtė tė dua dhe tė ēmoj.

  -Si te thahim zemren dhe ti ndalojme ushqimin,
  te jetosh pa ndjenja...e di ti kuptimin?!
  Si mund te gezojme kur dicka ska vlere,
  me thuaj ti valle,si une, ka te tjere?!
  Po ta thash se ka.Nuk je e vetme!E gjithmon do ketė!Ka edhe mė keq!

  -Sa zemra sot vuajne dhe nuk argetohen?
  sa shpirtra te humbur sot jo me nuk zgjohen?
  sa lot derdh kjo bote e mbushur me vrer?
  sa vete i thone vdekjes_"Eja sot me merr"!

  Ceshte argetimi,a na sheron dot,
  eshte ngushellim a fjale e thene kot?!
  si mund te harrojme me plage thelle ne gji,
  si mund te shpresojme te mbytur ne zi!!
  Shpresa vdes e fundit.Njė herė tjetėr do tė tregoj njė histori shum origjinale ku vihet nė dukje shpresa e njeriut.

  respekte per ty!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ali Baba Tepele : 18-05-2007 mė 07:25

 3. #3
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Shpresa lind dhe me te vdesim,
  shpresa humb kur nen dhe tresim,
  shpresa gjalle na mban ne jete,
  a eshte valle kjo e vertete?!

  Kerkojme shprese dhe kur nuk kemi,
  se te gjalle duam te jemi,
  kerkojme shprese,sa shume kerkojme,
  me te bashke cdo gje luftojme...
  "Carpe Diem"

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,620
  Kamė shumė shpresė;
  Qė tė mos jeshė,
  Ti e trishtuar dhe e vetmuar!

  Kam shumė shpresė;
  Qė dashuria dhe lumturia,
  Tė vijnė tek Tyja!

  Kam shumė shpresė;
  Se e kupton,
  Njė zemėr t'pa fajshme,
  Kur dashuron!

  Kam shumė shpresė;
  Si asnjė tjetėr,
  Se edhe ti,
  Me tė vėrtetė,
  Je e ngroht nė dashuri!

  Kam shumė shpresė;
  Dhe pėr gjithė jetėn,
  Kėshtu do mbesė,
  Me shpres e besė!

 5. #5
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Te kesh veē shprese,jo nuk mjafton,
  se vec me endrra asnji sjeton,
  kur lodhesh teper dhe kur jep shume,
  dhe endrrat vete zhduken ne gjume...!

  Pushon nje dite dhe vetem fle,
  asgje te bukur ne mendje ske,
  te gjitha shpresat rane ne nje lume,
  lumi harreses ,do thoja une..!
  "Carpe Diem"

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,620
  Nuk je e sigurt pėr kėtė!
  Se nesėr thua tjetėr gjė!

 7. #7
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Ne boten time futem dhe shume gjera shikoj,
  shikoj ato qe dua dhe dot nuk i shijoj,
  shikoj sa thelle jam futur,sa shume qenkam harruar,
  dhe kjo bote e imja per mua s,eshte kujtuar!

  Sa keq qe jam harruar nga vete kjo bote e brendshme,
  sa keq me duket vetja,asgje nuk eshte e kendshme,
  me thuaj bota ime cfare duhet qe te bej,
  me thuaj si te sillem,ti vetem mos me le?!
  "Carpe Diem"

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,620
  Njė ditė rojtar i vreshtit
  E zuri njė hajdut!
  Tė vinte nė kuvenėd shum ai ju lut!
  Hajduti i shkathėt,
  E mbajti pėr mesi,
  Qė roja budalla,
  Tė mos ikte nga vreshti!
  Roja ngriti zėrin,
  I revoltuar shumė;
  Tani ta marr vesh,
  Mė zure Ti, a Unė??

 9. #9
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Jemi ne nje bote,e jona ajo quhet,
  nuk e shpjegoj dot,se gjej dot si thuhet,
  nje bote ku drite dhe erresire shume ka,
  nje bote ku kjo brenge nje plagosje la!

  E kerkoj ilacin dhe sme ben asgje,
  me le plot me dhimbje,me lot po me le,
  e kerkoj sherimin po spo e gjej dot,
  a mos valle nuk ka dhe po kerkoj kot?!

  Erresire shume ka, sot ky shpirti im,
  shikoj kete bote,oh sa shume po nxin,
  kerkoj te ndez driten,po nuk e gjej dot,
  te lutem ti ndizu,mi thaj pak keto lot!

  Skllave e brenges behem dhe e kam shume frike,
  se dua verbimin,po kerkoj pak drite,
  me ndrico te lutem,vetem pak ndrico,
  me ler te te shoh dhe pastaj ti shko!!
  "Carpe Diem"

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,620
  Kėrko zemėr e etur,
  Kėrko lumturinė,
  Se ajo na duhet,
  Pa tė dotė s'rrimė.

  Porsi oksigjenin
  Qė fusim nė gjak,
  Fusim dashurinė
  Pėr tė jetuar gjatė.

  Asnjė pasuri
  Nuk ka vler nė jetė,
  Se sa dashuria
  E thjeshtė, e vėrtetė.

  Ta mbajnė tė pastėr
  Shum zėmra jan shuar,
  Shum tė tjera ikėn
  Dhe pa lulėzuar.

  Atje ku bie zjarri
  Ēel njė tjetėr jetė,
  Tjetėr botė ngjallet
  Forc e shpres na jepė.

 11. #11
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,753
  E ndjeva!

  E ndjeva nje dhembje ne zemer
  Me rreshqiten ca lot pa prit
  Mu duk nje ze i embel nga larg
  Me thrriste zemer e shpirt!

  Nuk ishte thirrje per mua
  Ishte nje imagjinat
  Kujt do ti bije ndermend
  Te me thrras ne kete nate

  Edhe po te thrriste zeri
  Pergjigjeje nuk do kete
  Jam e lodhur nga dhembja
  Fjala ne goje me mbet!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 12. #12
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Ah Dashuri Moj Dashuri...
  Te Me Ben Nje Tretesi
  Qe Humbet Ne Thellesi
  Vetem Per Nje Dashuri
  Sui generis

 13. #13
  Kur mendova tė zhdukem nė pėrjetėsi
  Mė erdhe befas e nuk mė le tė shkoj,
  Kur desha tė iki nga kjo jet
  Zėri yt si njė engjėll mė bertiti,
  Ndal! se ti duhet tė jetosh
  Nuk isha mėsuar askush tė mė flas ashtu
  Dhe mendova ē'ėshtė kjo ēmėnduri,
  Por unė isha i ēmėndur,se nuk dija tė vlerėsoja
  Fjalėt qė mi thoshe ti
  Nuk isha mėsuar e pėrkėdhelur
  Nuk dalloja dritėn nga terri
  Nuk dalloja tė mirėn nga e keqja
  Nuk dalloja parajsėn nga ferri
  U ndala befas tė mendoj
  Dhe mu duk vetja nė ėndėrr
  Se a ėshtė e vėrtet se dikush mi thot fjalėt e zemrės?
  Apo janė fjalėt qė do mė sjellin nė njė rrug tė vdekur?!
  Por gabova ,gabova atė qė mendoja
  Mė erdhe nė jet o engjėll kur isha krejt vet
  Kur nuk shihja drit nė sy
  Kur e gjithė bota i ngjante njė terri
  Atėher ma bėre dritė ti,
  Mė bėre tė ndjehem njeri
  Mė bėre ta njoh jetėn pėr tė parėn herė
  Mė bėre ta kuptoj ēka ėshtė dashurija
  Mė bėre qė syt e mi, tė mos shohin mė terr,
  Prandaj tė jam mirnjohės o njeri i madh
  Zoti tė shpėrbleft nė jet...
  Do ta fal njė jet pėr njė fjalė qė ma dhe
  Do ta fal zemrėn pėr njė trandafil tė bardh
  Do ta fal veten pėr njė tė qeshur qė nuk ma fali askush
  Do tė jem i joti pergjithmon edhe ti mos dush!


  c/p
  Kristal...
  ..E bardhė...
  ..Qė mė mban gjall!

 14. #14
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,753
  Po mundohem!!!

  Po mundohem te te harroj
  Po kot nuk ja dale dot
  Nuk dua asgje te provoj
  Nga friga se mos po lendoj

  Une jam e lenduar
  Dhe keshtu do te mbes
  Kurr askend se lendoj
  Me para do te vdes!!!

  Kam nje zjar ne zemer
  Asgje s'ma shuan mallin
  Kam shum per te then
  Po fjalet nuk me dalin!

  Zjar ne brendesi
  Akull ne siperfaqe
  Sa shum do deshiroja
  Te te puth ate faqe!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura
  Po mundohem!!!

  Po mundohem te te harroj
  Po kot nuk ja dale dot
  Nuk dua asgje te provoj
  Nga friga se mos po lendoj

  Une jam e lenduar
  Dhe keshtu do te mbes
  Kurr askend se lendoj
  Me para do te vdes!!!

  Kam nje zjar ne zemer
  Asgje s'ma shuan mallin
  Kam shum per te then
  Po fjalet nuk me dalin!

  Zjar ne brendesi
  Akull ne siperfaqe
  Sa shum do deshiroja
  Te te puth ate faqe!

  MREKULLUESHEM E PANJOHUR !

  SUKSESE ....MIQESISHT ĒAUSHI !
  Dhuro shumė...e prit pak!

 16. #16
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura

  Kam nje zjar ne zemer
  Asgje s'ma shuan mallin
  Kam shum per te then
  Po fjalet nuk me dalin!

  Malli te mundon,e di te kuptoj,
  mos e ler te shkretin zemren te lendoj,
  fol me te dhe thuaji sa shume e ke dashur,
  te degjon moj mike,afer te eshte qasur!

  Ti jo nuk e sheh,sado qe te duash,
  po nuk dua moter qe ti prape te vuash,
  fol me te,fol gjate,nxirri brengat sot,
  e di qe ai, te ka dashur fort!

  Thuaji qe ke mall,zemra eshte pushtuar,
  thuaji ti atij qe ske pźr ta harruar,
  thuaji qe ne zemren tende do te jete,
  thuaji qe nje dite per ty jete do kete!

  Ti je gjalle moj mike,ashtu sic jam une,
  nuk i kthejme dot dhe te qajme shume!
  foli sic i flas dhe perdite i hapem,
  ne cdo ore te dites e di qe i shfaqem!

  Foli edhe ti se shume po te pret,
  do vetem ti flasesh dhe ti te kesh jete,
  engjell eshte bere,nga lart te shikon,
  ndjeje mikja ime sa fort te shtrengon!


  respekte
  "Carpe Diem"

 17. #17
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,753
  Qfaqem gjithkah nuk me shofin
  Flas me ta nuk me degjojn dot
  Edhe kur merzitem qaj
  Buzet e mija te thara
  I njomi me kta lot!

  Kur jam e merzitur shum
  E vetmuar mbyllem ne nje kthin
  Nuk dua askend ta merzis
  Me dhembjen e shpirtit tim

  Po e pres qdo nate
  Ne enderr te me vij
  T'ia ledhatoj ato FAQE
  T'ia puthi ata SY
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 18. #18
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura

  Po e pres qdo nate
  Ne enderr te me vij
  T'ia ledhatoj ato FAQE
  T'ia puthi ata SY

  Sa shume dhimbje kam,kur te shoh keshtu,
  sa shume te kuptoj dhe pse jam ketu,
  sa shume do te dua vuajtjen te ta heq,
  sa shume dua moter mos te shoh me keq!


  E vetmuar ndjehesh,ashtu jam edhe vete,
  cfare mund ti besh nje shpirti te shkrete,
  si te harrojme plaget,te lutem me thuaj,
  a ka nje ilac qe me te mos vuajme?!

  Ti e pret ne enderr dhe mall per te ke,
  mos e humb ti shpresen,afer atij je,
  e mban fort ne zemer,e mban fort ne gji,
  a ste duket kjo "e pavdekshmja dashuri"?!

  Ne vetmi mos rri se shume keq te ben,
  te keput fuqite dhe semure te len,
  do te doja shume ty te te ndihmoj,
  do te doja shume dhe pse vete vajtoj!

  Dua te kem afer edhe pse ste njoh,
  dua zemren tende afer shume ta shoh,
  kam nevoje per ty sepse me kupton,
  dua ta sheroj shpirtin qe vajton!


  respekte mike!
  "Carpe Diem"

 19. #19
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,753
  Mbremjen e te shtundes nuk do e harroj
  Do te ulem te qaj dhe Ty do te kujtoj
  Kurr mos mendo se Te dashta me tradheti
  Mbaje ne mend Qe Te dashta shum TY

  Me vure nje plag ne zemer
  Edhe ashtu te plaguar
  Pse keshtu me ndodh athua
  Apo jam nje grua e mallkuar

  Nuk me njofte mire zemer
  Shum me keqkuptove
  Te lutem shum te lutem
  Shko se mjaft me lendove

  E lenduar ne shpirt thell
  E perlotur per tere jeten
  Dikur do te bije ndermend
  Se ta kam thene te verteten!

  Mos me kerko te lutem
  Mos luaj me ndjenja te mija
  Kam ngel si nje lule e vyshkur
  Me le me vuajtjet e mija!!!!!!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Jam njeri per ēudi
  nuk vuaj per tradheti
  as per vetmi
  jeta ka gjera me te bukura
  se mashkuj tradhetar

  jeta ka tjera hobi
  ka literatur
  ka shetitje stervitje
  pse te humbi kohen
  per ata qe sme meritojn

  Jeta ka gjera te bukra
  mrekullia nuk ndalet
  mrekulli jam vet
  pasi me kerkojn apet

  dua te luj me jeten
  do bej valls me te
  me mungon vallsi
  me asht dhen shansi

  kengtaret me kengź
  po na epin mesage
  ... jeta qe jetojm
  asht vetem me shantazhe

  te du... me don
  me ep... te ep
  sa ki... qka ki
  e vet pin raki
  per duhan spo e pyes
  te gjith din te pin...

  Romantizmi e komunizmi kan vdek
  mashkujt kan dal ne gurbet
  ku femna ka ne qdo kend
  ke edhe mashkuj te shkret
  por nuk din te shprehen me lezet
  se edhe ata ne tradhetare jan tesh

  dashurin e mban femra ne gji
  virilitetin e mbajn mashkujt me hai e Hi
  dikur dehen e kerkojn ledhatime
  nga femra e bukur e tokes "sime"
  ather jan ne gjendje si akullore te shkrihen

  hehe ata qe ju njofin
  do veshni ndrysh gezofin
  do paguni dogan
  per mekate qe nji dit keni ba
  denimet jan te medha ....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dorontina : 03-06-2007 mė 04:21
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Letra dhe histori dashurie.
  Nga Era1 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 25-07-2014, 18:05
 2. Ardian-Christian Kyēyku
  Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
 3. Letėr dashurie -- Dhaskal
  Nga Arbushi nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-10-2006, 10:26
 4. A mund tė jetė njė marrėdhėnie dashurie «demokratike»?
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-05-2006, 13:18
 5. SMS dashurie
  Nga two-head-eagle nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 120
  Postimi i Fundit: 21-07-2004, 14:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •