Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 123
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183

  Kėnga Magjike 2007

  Netet finale te kenges magjike do te jene 16,17 dhe 18 nentor 2007.

  Ne kete festival do paraqitet per here te pare kengetarja simpatike
  :


 2. #2
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  36
  Postime
  1,277
  EMRAT E PJESĖMARRĖSVE NĖ “KĖNGA MAGJIKE”

  Alb Magji
  Ani Cuedari
  Anjeza Qosa
  Anjeza Shahini
  Aurela Gaēe
  B 2N & Gilan G
  Besa
  Berkan
  Blerina Osaj
  Blerina MAtraku
  Burn
  Ciljeta
  Dorina Maceku
  Edita Sopjani
  Elvana Gjata
  Eni Bogdo
  Eneda Tarifa
  Erga Halilaj
  Ervin Hysi
  Errėsira e jetės
  Edi Reēi
  Flaka Krelani
  Flori dhe Soni Malaj
  Gili
  Grupi 0290
  Hana Cakuli
  Hermes
  Ingrit Gjoni
  Jehona Sopi
  Jetmir Hyseni
  Joana
  Jorida Zaimaj
  Julka
  Kastro Zizo
  Lena
  Leonora jakupi
  Lori
  Luar
  Marsida Saraēi dhe
  Arbėr Arapi
  Mateus Frroko
  Noizy
  NRG Band
  Pirro Ēako
  Qelbanix
  Rezarta Shkurta
  Rosela Gjylbegu
  Samanta Karavella
  Seldi
  Shamsa & Big Basta
  Valbona Ostreni
  Valon Shehu
  Vedat Ademi
  Vitmar Basha
  Xhuliana Toci
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-10-2007
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  9
  Flori dhe Soni Malaj do te kendojne bashke kesaj rradhe?

  jam shume kurioz per kengen qe do kendojne

  tung
  Lidhjet e faqeve personale mund tė vendosen tek profili dhe jo si firmė. Stafi i forumit!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Citim Postuar mė parė nga kengaime Lexo Postimin
  Flori dhe Soni Malaj do te kendojne bashke kesaj rradhe?

  jam shume kurioz per kengen qe do kendojne

  tung
  Edhe une jam shume kurioz per kete duet dhe jam shume i gezuar qe shume kengetare te njohur marrin pjese ne kete festival por une nuk i kuptoj si mund te jete ky festival kaq i madh kur ēdo gje eshte fallse!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-10-2005
  Postime
  11
  festivalin do ta fitoj aurela gace dhe pse dihet para kohe po prap se prap e meriton ajoooooooo

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Citim Postuar mė parė nga mendi9 Lexo Postimin
  festivalin do ta fitoj aurela gace dhe pse dihet para kohe po prap se prap e meriton ajoooooooo
  Nuk eshte e vetmje ajo qe e meriton. Ti degjojme njehere kenget..
  Mos te harrojme se aty do merr pjese edhe Anjeza Shahini Arberije Hadergjonaj, Soni&Flori, Rosela Gjylbegu...

 7. #7
  Maska e *Babygirl*
  Anėtarėsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  910
  Cili kanal televiziv do e transmetoj kete vit "Kengen Magjike"?
  Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Citim Postuar mė parė nga *Babygirl* Lexo Postimin
  Cili kanal televiziv do e transmetoj kete vit "Kengen Magjike"?
  Kenga Magjike eshte produksion i TV-Klanit. Mendoj se edhe RT21 i Kosoves;

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-10-2005
  Postime
  11
  Citim Postuar mė parė nga erindi_al Lexo Postimin
  Nuk eshte e vetmje ajo qe e meriton. Ti degjojme njehere kenget..
  Mos te harrojme se aty do merr pjese edhe Anjeza Shahini Arberije Hadergjonaj, Soni&Flori, Rosela Gjylbegu...
  pa dyshim qe per mua do fitonte alberije hadergjonaj po kjo praktik ndiqet tek ne te rikthyerit gjdo her kan perparsi,dhe formula e k.magjike eshte e thjesht ai qe eshte i fundit ne konkurim fiton gjdo her,kshtu ishte me genten,armendin dhe tani aurelen,hidhi nje sy dy festivaleve te fundit

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  JEHONA SOPI
  E tradhėtuar nga shoqja e ngushtė, qė do tė martohet me tė dashurin e saj. Ky nuk ėshtė fati i Jehona Sopit, por teksti i kėngės, me tė cilin ajo ėshtė pjesėmarrėse nė festivalin “Kėnga magjike”. Njė kėngė tepėr e spikatur dhe e performuar me shumė profesionalizėm nga bukuroshja kosovare. Kėngėtarja e cila tashmė ėshtė afirmuar nė ekranin muzikor shqiptar vjen pėr tė parėn edhe nė njė eveniment shumė prestigjoz, siē ėshtė festivali “Kėnga magjike”, duke qenė nė kėtė mėnyrė edhe mė pranė publikut shqiptar. E njohur gjithmonė pėr pamjen e saj tepėr tė veēantė dhe mėnyrėn origjinale tė prezantimit nė skenė edhe kėtė radhė Jehona nuk ka dalė jashtė stilit tė saj. Flokėt bjondė, kėtė radhė tė krehur dhe jo kaēurrelė, (siē e kemi parė tek klipi i kėngės “Pėrvjetori”) i jepnin njė pamje krejt ndryshe, qė nė momentin e parė nuk tė bėnte tė besoje, se vajza qė kishe pėrpara ishte vėrtet Jehona.

  Studente nė degėn e psikologjisė nė Universitetin “Dardania” nė Prishtinė, kėngėtarja kosovare e ka parė festivalin “Kėnga magjike”, jo vetėm si njė event prestigjoz dhe skenė profesionistėsh, por edhe si njė aktivitet nė tė cilin ajo do tė ketė mundėsinė tė jetė mė parė publikut shqiptar, qė duhet thėnė se e pėlqen dhe e vlerėson po aq sa edhe publiku kosovar. Ėshtė kjo arsyeja, qė e bėri Jehonėn tė vendoste pėr tė marrė pjesė nė festival.


  AURELA GACE

  Me njė pamje tepėr tė veēantė dhe ndryshe nga hera e fundit, qė ajo ka qenė nė Shqipėri duket se nė karakterin e Aurelės nuk ka ndryshuar asgjė. Ėshtė po ajo vajza ēapkėne dhe alegro,
  qė ndonėse e kupton fare mirė vėmendjen e kolegėve dhe tė mediave mbi rikthimin e saj, impresionohet realisht vetėm nga pritja e publikut shqiptar dhe nga emocionet e daljes nė skenė. Emri i saj mes kėngėtarėve profesionistė nė festivalin “Kėnga Magjike 2007” i bėri tė gjithė tė mendojnė se do tė pėrballen me njė konkurrente tė fortė, me njė zė tė spikatur, qė nuk mund tė hyjė nė festival, pa pretenduar tė marrė njė ēmim.

  Por duket se synimi i Aurelės ėshtė larg kėtij mendimi. “Unė nuk e kam ndjerė mungesėn e ēmimeve - shprehet ajo. Jam vlerėsuar nga publiku dhe nga juritė dhe nuk kam mangėsi nė kėtė drejtim. Arsyeja e vėrtetė, qė mė bėri tė jem nė kėtė festival pėrveē prestigjit dhe emrit tė tij ishte dėshira pėr tė ndjerė edhe njė herė emocionet dhe momentet e pėrgatitjeve pėr tė dalė nė skenė. Pėr tė shijuar edhenjė herė duartrokitjet dhe kėnaqėsinė qė tė fal skena. Sa pėr ēmimin ai ėshtė pjesė e garės, por nuk duhet tė kthehet nė qėllim nė vetvete”, tregon duke qeshur. Edhe pse eventet muzikore nuk i kanė munguar nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Aurela Gaēe duket mė shumė se e sinqertė kur tregon se kėngėtarėt shqiptarė atje duhet tė kėndojnė vetėm pėr shqiptarėt dhe nuk mund tė pushtojnė dot skena tė mėdha ashtu si mund tė pretendojnė.


  GILI

  Sėrish e shoqėruar nga bashkėpunėtori dhe bashkėshorti i saj Iliri, nė kėtė rikthim nė skenėn shqiptare. Prej vitesh dukej se Gili kishte hequr dorė nga festivalet nė Shqipėri dhe ja ku e shohim tek “Kėnga magjike”. Me njė pamje qė vėrtet tė befason, ajo gjithmonė e mė tepėr krijon imazhin e femrės, pėr tė cilėn vitet duket se nuk ecin.

  Ē’mund tė na thuash pėr kėngėn me tė cilėn po prezantohesh nė “Kėnga magjike”?

  Gjithmonė pėrpiqem tė sjell diēka tė veēantė gjatė pjesėmarrjeve tė mia nė festivale dhe besoj se edhe kėtėradhė ia kam arritur qėllimit. Si gjithmonė me ndihmėn e Ilirit, qė ėshtė autor i kėngės dhe i vargjeve.


  LEONORA JAKUPI

  Si gjithmonė e bukur dhe me njė vėshtrim tė ėmbėl, edhe kėtė radhė prania e Leonora Jakupit nuk mund tė ketė kaluar pa tėrhequr vėmendje. Ndėrsa ėshtė prezantuar nė skenėn e xhirimeve
  “Duke pritur kėnga magjike”, nė ambientet kompleksit “Tropikal” pasi ka pėrfunduar kėngėn e saj, ajo ėshtė pėrshėndetur me disa
  nga koleget shqiptare, pėrpara se tė nisej drejt kryeqytetit,
  e me pas pėr t'u rikthyer nė Prishtinė. Pranon se i ka munguar
  skenės shqiptare pėr njė kohė tė gjatė, ndonėse ka qenė pjesė e ekraneve muzikore me kėngė dhe klipe tė reja.

  Me ēfarė je duke u marrė momentalisht?

  Pėr momentin kam realizuar kėtė kėngė, me tė cilėn do tė marr pjesė nė festivalin “Kėnga magjike”. Njėkohėsisht edhe pėr njė kėngė tė re, tė cilės do t’i bėj edhe njė videoklip. Vazhdojnė edhe angazhimet e mia nė koncerte apo mbrėmje rinore.

  Kush janė bashkėpunėtorėt e tu nė kėtė event?
  Eshtė Darko Dimitrov dhe Asim Bonjaku.

  Cila ėshtė arsyeja, qė kėtė vit vendose tė jesh te festivali “Kėnga magjike”?
  E dua shumė publikun shqiptar dhe e ndiej se i kisha munguar prej njė kohe tė gjatė, ndaj nėse edhe kėtė herė do tė mungoja nuk do tė ishte mirė. Ky ėshtė njė festival qė sjell gjithmonė tė reja dhe gjėra sensacionale.

  Mendon qė mund tė jesh fituese?
  Kam parė emra kėngėtarėsh shumė tė njohur tė skenės shqiptare. Kėngėt qė kam dėgjuar mė pėlqyen shumė dhe them qė do tė jetė njė garė dinjitoze dhe e fortė, ndaj nuk mund tė flasim pėr ēmim, ėshtė ende herėt(qesh).


  Marr nga Panorama plus

 11. #11
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile

  30 sekonda te c'do kenge jane vene ne websajtin e Kenga Magjike:

  http://www.kengamagjike.com/2007/index.htm

  Votimi eshte i hapurrrrrrrrrrrrrr!!
  As qe du me dit!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Go Alberie !

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Anėtarėsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  Ore un se kuptoj..
  kaq idiot jane keta konkurentet qe dihet fituesi dhe prap vazhdojne te konkurojne..
  Vjed dihesh qe do ta merrte Armendi prap konkurun

  kete vit pa dal kenga fare thon do ta marre Aurela.. po pse konkurojn keta idiot kur gares i dihet fundi
  ka ndonje qe mund te ma shpjjegoj kete
  Pyete njeher Arditin Erind cmendim ka..

 14. #14
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  Mesa kam ndjekur asnje keng nuk esht e bukur pasi tek te gjitha kenget mbizoteron komercialiteti dhe nuk ka ndonje keng te vecant qe ke qejf ta degjosh

  SHembull konkret esht bashkepunimi i SONI DHE FLORI MUMAJESI sme pelqeu ky bashkepunim nuk kishte as melodi as ritem edhe balad nuk mund te quhej pasii nuk ishte ndonje tekst interesant

 15. #15
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga njemik Lexo Postimin
  Ore un se kuptoj..
  kaq idiot jane keta konkurentet qe dihet fituesi dhe prap vazhdojne te konkurojne..
  Vjed dihesh qe do ta merrte Armendi prap konkurun

  kete vit pa dal kenga fare thon do ta marre Aurela.. po pse konkurojn keta idiot kur gares i dihet fundi
  ka ndonje qe mund te ma shpjjegoj kete
  Pyete njeher Arditin Erind cmendim ka..
  Mendoj se Kenga Magjike eshte kthyer ne nje koncert promocional te artistave te ndryshem, si ata qe sapo kane dale...si dhe ato qe duan ta ri-freskojne imazhin e tyre tek njerezit.

  Per shembull, Anjeza Shahini qe ka disa kohe qe s'del ne skene, e merr kete mundsi per te dale ne skene ne nje koncert kryesor, po ashtu edhe Aurela qe po pergatit nje album te ri...Kenga Magjike eshte nje skene e pershtatshme per te ri-sjelle veten ne skene.

  Sigurisht qe kenget jane shumica komerciale, po edhe si Festivali ne RTSH s'do jene se behet bloze pastaj. Biles, Kenga Magjike ne fillim ka qene pothuajse identik si Fest RTSH dhe filloi ta humbiste gjithe interesin, vetem keto vitet e fundit me kenget komerciale ka filluar te beje me shume buje. Komercialiteti eshte celesi i mbijeteses se ketij spektakli. Ndryshe do perfundonte si Festivali ne RTSH perpara Eurovisionit qe gjysma e salles nuk mbushej dot, u desh qe te shtohej cmimi i Eurovisionit qe te rikthente interesin deri diku.
  As qe du me dit!

 16. #16
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga chamillionare Lexo Postimin
  Mesa kam ndjekur asnje keng nuk esht e bukur pasi tek te gjitha kenget mbizoteron komercialiteti dhe nuk ka ndonje keng te vecant qe ke qejf ta degjosh

  SHembull konkret esht bashkepunimi i SONI DHE FLORI MUMAJESI sme pelqeu ky bashkepunim nuk kishte as melodi as ritem edhe balad nuk mund te quhej pasii nuk ishte ndonje tekst interesant
  Te gjithe e dime qe e vetmja arsye pse Flori pelqehet jane pamjet e tij...po ky eshte si tip sekreti qe s'mund te thuhet me ze te larte se te hidhen adoleshentet ne fyt dhe te bejne namin t'ja u shash yllin e tyre te zemres.
  As qe du me dit!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Postime
  110
  Prita me shume nga kenga e Sonit dhe Florit.Flori te tjereve u ben kenge me te mira e per vete dhe te dashuren s'ishte munduar fare.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-10-2006
  Postime
  11

  Fituese Kenga Magjike 2007 "besa"

  BESA - PA YLLIN TEND

  MUZIKA - DANNY
  TEKSTI - OLTI CURRI  Tė premtoj,
  mori fund.
  Buzė e akullt, hesht pa fjalė.
  Sa rėndon, shpresė e vrarė,
  Shenjė e puthjes, bėhet plagė.

  Ėndrrat bashkė i thurėm unė dhe ti, ti e di.
  Dua fjalėn e fundit tė thėrras, s’ka pendim
  Rrugėn time, nata ma verbon, nuk ka kthim.
  Fluturoj e vrarė.  Krahėthyer mėrgoj,
  Fryma s’mė mbush,
  zėri shteron,
  ti mbete larg,
  Qielli rėnkon
  pėr yllin tėnd.
  Sytė i shtrėngoj, mė fort
  Azgjė pėr tė mos parė.  Shpirt tė hekurt s’kam, mjerisht.
  Kohė e vjetėr shkoi, me ty.
  Ditė tė reja mė, mos prit,
  E shkuara po vajton, e pafaj.

  Ėndrrat bashkė i thurėm unė dhe ti, ti e di.
  Dua fjalėn e fundit t’a thėrras, s’ka pendim
  Rrugėn time, nata ma verbon, nuk ka kthim.
  Fluturoj e vrarė.

  Sot mėngjesin pres tė vijė.
  Dritė e re, ndez fatin tim.  Krahėthyer mėrgoj,
  Fryma s’mė mbush,
  zėri shteron,
  ti mbete larg,
  Qielli rėnkon
  pėr yllin tėnd.
  Sytė i shtrėngoj, mė fort
  Azgjė pėr tė mos parė.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,631
  Si emer dueti Soni&Flori theksohet bukur por zeri i ketij qunit me duket si i atyre magrebanve( algjerianve) kur kendojne ne frengjishte, ndoshta per ne france do kishte sukses ky zė por tek ne nuk shkone...
  Kjo eshte e verteta dhe e thash ashtu si e ndegjova me veshet e mi qe nuke me genjejne asnjehere; rezulltati shume zhurem per asgje !
  Ajo besa kishte nje ze te te shkelqyer.

 20. #20
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
  Te gjithe e dime qe e vetmja arsye pse Flori pelqehet jane pamjet e tij...po ky eshte si tip sekreti qe s'mund te thuhet me ze te larte se te hidhen adoleshentet ne fyt dhe te bejne namin t'ja u shash yllin e tyre te zemres.
  Kjo esht mese e drejt pasi adoleshentet e sotem i simpatizojn thjesht si fizik dhe nuk shohin muziken vokalin etj

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 232
  Postimi i Fundit: 16-10-2019, 01:57
 2. Motivi - kjo force magjike
  Nga Psikostudenti nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 14-09-2003, 22:09
 3. Kėnga magjike dhe fituese e Mira Konēit
  Nga ReA_8 nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 27-01-2003, 06:26
 4. Ankesa / Stuhia Magjike
  Nga Augert Rakipi nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-11-2002, 15:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •