Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Lloje te ndryshme tavash me peshk

  Tave peshku me hudhra

  Peshku i pastruar dhe i lare pritet ne copa, i hidhet kripe, piper. Lyhet me miell dhe skuqet ne tigan me yndyre te nxehte, por duhet patur kujdes te mos kuqet shume (sa te marri ngjyre). Hiqet dhe vihet ne nje pjate. Ne yndyren e tepruar ne tigan hidhen hudhra te grira trashe shtohet miell i cili kaurdiset pak pastaj salce domatesh. Te gjitha keto perzihen me njera tjteren shuhen me uthull pastaj shtohet pak uje, kripe, piper e gjethe dafine. Masa hidhet ne tave dhe vihen siper copat e peshkut te skuqura lehte si me siper dhe piqet ne furre 15-20 minuta duke i hedhur pastaj majdanoz i grire holle ne procesin e fundit te pjekjes .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 19-07-2009 mė 18:08
  #VamosArgentina

 2. #2
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  E njejta gje mund te behet edhe me qepe ne vend te hudhres, une keshtu e preferoj, hudher pak sa per arome, pjesa tjeter qepe,dafine, majdanos, per ta shuar peshkut i shkon me shume shija e limonit, gjithesesi sipas preferencave
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #3
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  E njejta gje mund te behet edhe me qepe ne vend te hudhres, une keshtu e preferoj, hudher pak sa per arome, pjesa tjeter qepe,dafine, majdanos, per ta shuar peshkut i shkon me shume shija e limonit, gjithesesi sipas preferencave
  HMMMMMMMMMMM Shut UP !!!! se vdiqa per pak nga kjo per zotin .Vleresime =- *****(5yje) 5/5.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #4
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  U m'rafte presja

  Ka ngelur edhe nje racion nga dje
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  A kA nonje vend me ngrene te kjo tema boll na e bete gizili :P

 6. #6
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  U m'rafte presja

  Ka ngelur edhe nje racion nga dje
  Nc nc ate qe dje do me japesh mi.
  Beje nje tjeter sot : ).
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #7
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ju befte mire !
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 19-07-2009 mė 18:10
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 8. #8
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Vet e bere apo ta beri ndonjeri...
  AAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 9. #9
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ti haje e mos bej naze, si qysh tek , oj kyyyyyyyyyyyyyy
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 10. #10
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  LooooOooooL.Ca do si shperblim per nje dhurate kaq sublime .?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 11. #11
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Mosha
  54
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Ju befte mire !

  Rofsh se s' s'pihet rakia thate.
  Peshku te ftillon mendjen thone.
  Gezuar!
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 12. #12
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ps. Blood asgje , gatime eshte gratis.

  Tave peshku u beka dhe me patate dhe hudhra, s'e dija :s

  http://www.ristorantelacampagnola.com/images/pesci.JPG
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #13
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Te hash kete qe na dhe ti te fundit iken per lesh.
  Dhe derrit tja japesh mer malin me vrap me gjith ato hudhra .
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Hudhra kur skuqet apo piqet e humbet djegesine , leshon arome dhe shije. Do provuar njehere kjo tava me patate dhe peshk .
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 15. #15
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  He pra se nuk e dija une ket,provoje ti dhe na thuaj.Se na u bere si kavje tani
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #16
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime

  Peshk troftė i mbushur me bajame

  Nevojiten:

  * 6 trofta mesatare
  * 2 limon
  * 2 lugė gjelle gjalp dhe erėza
  * kripė
  * piper

  Pėr mbushjen nevojiten:

  * 300 gr bajame tė pjekura lehtė
  * 4 lugė gjelle majdanoz (ose me sy)
  * 2 lugė gjelle gjalp dhe erėza

  Mėnyra e gatimit:

  Pastrojmė dhe lajmė nga brenda dhe jashtė troftat. I fėrkojmė me limonat dhe u hedhim kripė dhe piper dy ore mė parė. Nė njė enė pėrziejmė gjėrat qė nevojiten pėr mbushjen. I mbushim peshqit dhe nga jashtė i lyejmė me gjalp. I vendosim nė njė tepsi ose nė njė enė tjetėr qė nuk ngjit dhe i fusim nė furrė pasi e kemi nxehur mė parė furrin. I lėmė tė piqen 20-25 minuta nė njė nxehtėsi 220°C. I servirim duke i shoqėruar me patate tė skuqura ose tė pjekura.

  ©bukuri.com
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 17. #17
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime

  Pėr: Lloje te ndryshme tavash me peshk

  Une taven e peshkut e bej me perime te ndryshme psh mua me pelqen peshku Koc marrim peshkun e lajme dhe e kriposim pak qerojme patate kunguj karrota qepe pak hudher ullin domate dhe disa feta limoni veme peshkun te parin ne tave dhe siper i hedhim perimet mbi peshk veme fletet e limonit sperkateni me pak vere e vaj ulliri mbeshtilleni me leter alumin dhe piqeni pastaj cte haniii mmmmEmri: peshk-415x260.jpg

Shikime: 24593

Madhėsia: 99.1 KB
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 18. #18
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Lloje te ndryshme tavash me peshk

  A ka provuar ndonjeri te haje sushi?
  Cfare shije ka?
  A ja vlen te shkosh ne ndonje nga keto restorantet japoneze.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 19. #19
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Lloje te ndryshme tavash me peshk

  Citim Postuar mė parė nga ARKIA Lexo Postimin
  Rofsh se s' s'pihet rakia thate.
  Peshku te ftillon mendjen thone.
  Gezuar!
  Ajo formula e rakise tingellon si Santa Kllozi HOHOHO lol

  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO
  Santa Claus- HOHOHO
  Santa Kllozi ben HOHOHO sepse ka hyre ne shtepi
  nga oxhaku dhe ka rene te vatra dhe thyer brinjet looool
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 26-12-2014 mė 19:42
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 20. #20
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime

  Pėr: Lloje te ndryshme tavash me peshk

  Kam provuar une tani cte them varet me shije por mua sinqerisht nuk me pelqen.
  Por ja vlen te provosh nje eksperince te re,
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sallata juaj e preferuar? Receta e saj
  Nga Resto nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 06-05-2012, 14:19
 2. Peshku Koran I Pogradecit
  Nga KLAURENCI nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 02-03-2009, 08:07
 3. Peshku mbron diabetikėt nga dėmtimet nė veshke
  Nga YlliRiaN nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 16:05
 4. Hudhra me kredi
  Nga PLaku-i-Detit nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2004, 08:33
 5. Peshkatari dhe peshku...
  Nga Estella nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2002, 21:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •