Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  12-06-2007
  Postime
  134
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Petulla franceze

  400g miell
  150g sheqer
  50g gjalpe
  1 veze
  12 luge supe qumesht
  pak kripe
  lekure limoni
  vanilje
  sode

  1.rrihet me pare gjalpi ne nje tas te madh.Shtohet sheqeri dhe veza e rrahur mire.
  2.Stohet qumshti, mielli,kripa,limoni dhe soda.
  3.hapet brumi me trashesi 0.5 cm dhe pritet ne forma sipas deshires.
  4.skuqen ne tigan me vaj te bollshem dhe pluhurosen me sheqer te perzier me vanilje.Ne brume mund te shtohet dhe sipas deshires rrush i thate

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Auroraa
  Anėtarėsuar
  02-07-2007
  Vendndodhja
  KOSOVA dhe USA
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  flm per postimin. bash kam mi pergadite keto petullat franceze , ishalla dalin te mira.
  Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

Tema tė Ngjashme

 1. Shqiptari qė rimėkėmbi industrinė tekstile franceze
  Nga Davius nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-01-2007, 08:22
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2006, 00:05
 3. Petulla me kos.
  Nga Fiori nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-06-2006, 11:38
 4. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 30-05-2005, 11:16
 5. "Godar, nje miqesi e vjeter"
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2005, 21:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •