Pr 4-5 persona duhen:
Mish 500 g. patate 1.5 kg. Vaj 4-5 lug gjelle, qep 1 kokrr, salc domate 1 lug gjelle jo e plot, krip, piper i zi, spec i kuq, majdanoz.

Mishi pritet n thela, skuqet me qep, shtohet pak salc domate ose domate t grira holl, krip, piper, dafin, uj sa t mbulohet mishi dhe lihet t ziej n zjarr t ngadalt.
Ndrkaq prgatiten patatet t cilat pastrohen, lahen, priten n feta t rrumbullakta me trashsi 1 cm dhe skuqen leht me yndyr.
N tav vendosen thelat e mishit, mbi to patatet, krip, piper, pak spec i kuq dhe n fund lngu i mishit. Tava lihet n furr pr gjysm ore. Pasi hiqet gjyvei, vihet n pjat dhe sprkatet me lngun e vet e majdanoz t grir holl.