Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 103
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga Immaculate
    Ne... nen udheheqjen e Shokut Enver dhe te Partise se Punes te Shqiperise do crrenjosim besimet fetare dhe zakonet prapanike... hahahahaha
    Dhe cfare bene vendet e tjera qe nuk e crrenjosen Besimin Fetar. Filluan luften e ashtuquajtur te shenjte. Pffff. Budalliqe me oke. Kush ka vdekur dhe eshte kthyer per te thene se zoti egziston. ASNJE!

  2. #22
    Ky eshte dallimi mes nesh dhe jush
    mes jush edhe kujt???

    mes meje dhe teje?? kush thote qe un e paskam zemren e paster?? kush thote qe mua me ndalon zoti qe te mos te vras??

    Nese me ndalon dicka per te mos vrare, ajo eshte llogjika ime, jo zoti.
    Gjithsesi them qe besimi ne zot eshte nje avantazh per njerzimin, eshte dicka e mire, sepse kur beson diku eshte dicka e madhe.. nese edhe besimi te humbet, atehere cju pa ksaj jete??

    Ca jete fillon nese them se zoti nuk egziston?? Cila jete?
    jete bej edhe tani duke then qe ka zot qe me jep gjith kto te mira qe un bej qejf, pse tja mohoj egzistencen kur sjam i sigurte qe ai nuk egziston!!??

    me jep fakte qe nuk egziston zoti, te te jap fakte qe ai egziston.

    Ndaj ti shoku Borix mund ta thuash qe zoti nuk egziston, sepse kshu e mendon, por jo se kjo eshte e drejta per tu menduar.. kupto qellimin e ksaj fjalie???

    Ne zot un besoj qe ka, sepse sjam i sigurte qe ai nuk egziston, ndaj un dal me i zgjuar se juve ktu, se ju neser ose pasneser do dilni bllof.. edhe do jeni nja 3 milion veta, edhe un sdua te jem nder kto 3 milion persona..

    ose do dalim bllof ne te tjeret qe jemi 7 miliard e ca
    me mire i qendroj ktij grupit poshte se ka me shume njerez... prandaj tregohu i zgjuar edhe rri me shumicen se nuk ke te keq nese thua qe ka zot, se nuk te ka zene vendin.. lol

    zot ka edhe do kete gjithmone, deri kur specia njerzore te zhduket, atehere do zhduket edhe zoti, sepse ska kush flet me per te.. po sa te kete njerez, gjithmone zot do kete.. ( edhe nese ai nuk egziston )

  3. #23
    Dhe kjo na bene te ndryshem ne ateisteve nga ju fetaret.
    Sa per sqarim ndaj jush... un nuk jam as mysliman as katolik, as budist as me the te thashe..

    besoj ne zot.. ska rendesi ciles fe i perket, nuk shkoj as ne kisha as ne xhamia.

  4. #24
    Citim Postuar më parë nga Mornin sth
    Si besove si nuk besove njelloj eshte... Feja i mban njerzit e bashkuar, se sikur mos te ishte feja, atehere do zhdukeshin te gjitha endrrat e njerzve, per jeten e pertejme, per ringjalljen etj etj..

    edhe kjo nuk eshte gje e mire, sepse nese ne bote 1% jan kriminela, atehere pa besimin ne zot, bota do kthehej ne Kaos

    lol imagjino plako je duke fol me kriminela. ik plako se mos te ngjisim naigjo

    fckn troll

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Ne zot un besoj qe ka, sepse sjam i sigurte qe ai nuk egziston, ndaj un dal me i zgjuar se juve ktu, se ju neser ose pasneser do dilni bllof.. edhe do jeni nja 3 milion veta, edhe un sdua te jem nder kto 3 milion persona..
    Ti beson ne zot, sepse zoti nuk ekziston.
    Ti del me i zgjuari, sepse neve pasneser do dalim bllof dhe sepse do te jemi vetem 3 milion veta.

    Vetem per kete logjike qe shpalos, zoti meriton te ekzistoje!
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga Borix
    Ti beson ne zot, sepse zoti nuk ekziston.
    Ti del me i zgjuari, sepse neve pasneser do dalim bllof dhe sepse do te jemi vetem 3 milion veta.

    Vetem per kete logjike qe shpalos, zoti meriton te ekzistoje!
    Borix un nuk jam noj besimtar qe mund te mendosh ti...

    Besoj ne zot.. kaq. Asgje me shume

    besoj sepse me duket mire te besoj ne dicka qe se kam pare kurre.. se sikur ta shihja ndoshta do zhgenjehesha.

    lol

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Ca ka te mire feja islame ? Pabarazine, Skllaverimin e grave apo vrasjen e tyre me gure!?

    Po krishterimi Kryqezatat ?

  8. #28
    super saiyan Maska e vampiro
    Anëtarësuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    harrove inkuzicionin, idiotizimin e trurit, perdhunimet, pedofiline, homoseksualizmin - keto te dy te funit i ndajne me qef bashke

    Emri:  pede.jpg

Shikime: 199

Madhësia:  41.0 KB
    paqe dashuri prosperitet luledele integrim euroatlantik ylbera ne qiell qingja dildo etj

  9. #29
    Maska e *Babygirl*
    Anëtarësuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Citim Postuar më parë nga x4clubs
    Jo loqk nuk eshte qashtu.
    Komento mbi Kete.



    Vritini ata qe fyejne islamin
    Europe do ta paguash, shkaterrimi po vjen.
    Therrini ata qe tallin islamin.
    Europa eshte kanceri, islami eshte pergjigja.
    Zhdukini ata qe shpifin per islamin.
    Islami do te dominoje boten.
    Prejani koken atyre qe fyejne islamin.
    Pregatituni, holokausti i vertete po vjen.
    Liri! Vafsh ne djall! (e bukur kjo)
    Europe! Nxirr mesime nga 11 shatori.
    Europa do ta paguash. 11 shtatori yt po vjen.
    Keto mund ti thon Allahu-Zoti?
    Mos jeto pa buzëqeshur...sepse dikush në këtë botë jeton nga buzëqeshja jote ...!

  10. #30
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Morning Star ti je nje prej atyre qe besojne nga frika me sa arrita te kuptoj nga shkrimet qe lexova ,jo se te intereson me gjithemend feja(gjysma e se keqes kjo) kshuqe thua mire ska zot...po aman le te besojme nje her se nuk i dihet, po te ndodhe e kunderta mund te them se une per vete kam qene ne rregull. E bukur dhe llogjika tende: te shkojme pas shumices se ashtu nuk na gjen gje. Hallall plako
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  11. #31
    super saiyan Maska e vampiro
    Anëtarësuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    jejeje ka dhe nji tem ktu Besoj nga frika
    paqe dashuri prosperitet luledele integrim euroatlantik ylbera ne qiell qingja dildo etj

  12. #32
    Citim Postuar më parë nga Diesel Industry
    Morning Star ti je nje prej atyre qe besojne nga frika me sa arrita te kuptoj nga shkrimet qe lexova ,jo se te intereson me gjithemend feja(gjysma e se keqes kjo) kshuqe thua mire ska zot...po aman le te besojme nje her se nuk i dihet, po te ndodhe e kunderta mund te them se une per vete kam qene ne rregull. E bukur dhe llogjika tende: te shkojme pas shumices se ashtu nuk na gjen gje. Hallall plako

    Pse po me rendon mua fjala qe besoj ne zot?? spo me sjell asnje te keqe personalisht.. ndaj besoj, se skam arsye qe te mos besoj.

    pastaj dikush ka thene, ne zot nuk besoj por friken ja kam... (edhe un sjam i sigurte ka apo ska zot... pse mos ta keme frike?? )

    ja kshu edhe puna ime


    Vampiro ato shoqet e tua suedeze mos ishin gje bjonde??

    ahaha

  13. #33
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Morning Star dmth nuk qenkam gabuar...qenka tamam sic them une...frika!!!! bobo mire qe sjemi ne kohe lufte se do ishe bere diversant do ishe bere
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  14. #34
    do isha ber i papermbajtshem fare o Diesel

  15. #35
    Gjak_Shqiptari_Londer Maska e Fatrii
    Anëtarësuar
    28-10-2006
    Vendndodhja
    " Para Allahut "
    Postime
    153
    Feja nuk ka Deshtuar aspak o njerez,, biles c'do gje po Vertetohet Sipas Percaktimit te Kuranit ,, Zoti ishte ai qe na beri te mundur te dijme funksionin e c'do gjeje ne kete bote ,, Zoti ishte i Vetmi qe na e beri te kuptueshme ta dijme se kush na ka krijuar,, dhe askush tjeter nuk erdhi pervec Zotit qe tna thote se ju u krijuat ne kete menyre apo tjetren !! Edhe Shkenctaret dhe Dijetaret me te medhenj te Botes bazohen ne Provat e Kuranit famelart,, ndersa juve qenkeni bere te hapni tema kundra Madherise se Zotit fuqiplote ?? E sa e sa Gjenerata te tjera para nesh e kane perjetuar Denimin e dhimbshem per shkak se kundershtonin haptazi para fakteve,, dhe qe ju jeni te informuar ne Kuranin Famelart dhe Inxhillin e Shenjte !!

    '' Allahu thote se ata qe e kane harruar Allahun,, Ai Allahu beri qe ata te harrojne vetveten e Tyre, Dhe ata do te sillen si te dehur ne toke,, Por ata nuk do te jene te Dehur, Por Ndeshkimi i Allahut eshte i dhembshem '' Ai Allahu nuk ju godet me Grushte , Por me Masa Ndeshkuese te cilat ju po i Perjetoni me syte tuaj !! dhe qe nuk duket se shikoni qarte,, Ai Allahu ka vene Perde ne syte tuaj per shkak se ju ja kthyet Shpinen Madherise se Tij !! ate Allahun e Madherojne pa Pushim edhe Engjujt !! Thuhet se Meleku me Fisnik i Allahut eshte Xhibrili ( Gabriel) Dhje thuhet se Xhibrili e ka planetin tone Perpara vetes se tij, Sikur njeriu ka sofren para vetes !! si nuk po friksoheni qe flisni pa baza o njerez >?? Ai Allahu e ka jeten tuaj ne dore ne c'do moment !! E Larte eshte Madheria e Allahut !!
    "Lutja e atyre qe u behet e padrejte, eshte me e shpejte se era"

  16. #36
    super saiyan Maska e vampiro
    Anëtarësuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    prap rruga gabimisht, ej ka rregullore ky forumi - dicka per propaganden se ca thote,


    un kam nje shok mysliman gay qe beson se allahu eshte gay - si e kundershton ti besimin e ktij xhaxhit, fatrii? je dakord ti qe allahu mund te jete gay se te gjithe kane besime
    paqe dashuri prosperitet luledele integrim euroatlantik ylbera ne qiell qingja dildo etj

  17. #37
    Citim Postuar më parë nga vampiro
    prap rruga gabimisht, ej ka rregullore ky forumi - dicka per propaganden se ca thote,


    un kam nje shok mysliman gay qe beson se allahu eshte gay - si e kundershton ti besimin e ktij xhaxhit, fatrii? je dakord ti qe allahu mund te jete gay se te gjithe kane besime




    e forte kjo... JASHTE FONDAMETALISTAT ... JASHTE FONDAMETALISTAT ... JASHTE FONDAMETALISTAT ... JASHTE FONDAMETALISTAT ...

  18. #38
    Gjak_Shqiptari_Londer Maska e Fatrii
    Anëtarësuar
    28-10-2006
    Vendndodhja
    " Para Allahut "
    Postime
    153
    Citim Postuar më parë nga *Babygirl*
    Keto mund ti thon Allahu-Zoti?
    Mos u bazo tek Njerezit se si ata e Kuptojne Islamin,, Lexo vete Per Fene Islame dhe mos e merr si justifikim se cfare thone te tjeret ,, Pasi ky justifikim do te asgjesohet me shpejtesi ty,, Lexo Se Zoti ti dhuroi syte ty Personalisht,, Askush nuk do te kete mundesine te Justifikohet Diten e Kijametit se nuk e ka ditur se cfare eshte Islami ,, apo Kurani ,, apo Muhamedi ,, Pasi Allahu ju Parashtron nje Argument juve duke thene se '' eshte e pamundur qe te Godas nje Qytet me termet dhe te mos Informohen Qytetaret '' Askush nuk do mund te Justifikohet se nuk ka ditur gje se cila eshte rruga dhe feja e Drejte !! Lexoni me Njohurine qe ju dhuroi Allahu nga Meshira e tij dhe mos u Justifikoni duke pare se si veprojne njerezit e tjere !! Se Shejtani eshte shume i rrezikshem !!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fatrii : 11-07-2007 më 17:26
    "Lutja e atyre qe u behet e padrejte, eshte me e shpejte se era"

  19. #39
    super saiyan Maska e vampiro
    Anëtarësuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    hajde hajde si qeka ky, paska 1 terrabyte dsl me allahun
    paqe dashuri prosperitet luledele integrim euroatlantik ylbera ne qiell qingja dildo etj

  20. #40
    Sic ka urdheruar dhe Pejgamberi a.s.: "Feja eshte pune e Shejtanit".

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si dështoi komploti anglo-amerikan kundër Enverit
    Nga Albo në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 24-02-2006, 06:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •