Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e spirobeg
    Anėtarėsuar
    22-04-2008
    Postime
    84
    unn pervette jam adhurues i HEAVY METAL, por edhe ai ne ditet e sotme eshte larg nga ato kohrat e vjetra. marr shembull metallica ne fillim t'karrieres ishte katastrof(per nga e mira e kam fjalen) se qfar kenge te bukura kan bere. por tanni ata ndrruan llojin e muzikes duke kaluar ne hard rock. shpresoj qe albumi i ri i cili do te editohet shum shpejt do ta rikthej at bukurin e heavy-t .. ne nderkoh po flitet qe do te jet nje album shuum i mir.. do e shohimm..

  2. #22
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anėtarėsuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    Citim Postuar mė parė nga Dita Lexo Postimin
    Shume te mire e kane bere rockun shqiptar grupi Minatori nga Kosova FTN_2004. Anetaret nga Kosova do mund te tregojne dhe per te tjere. Ka pasur edhe para Ritfolk jete.
    Rrofsh per sugjerimin Dita. Ne fakt per ne te Shqiperise, grupet e Kosoves nuk njiheshin shume (para 91 them). Ritfolk eshte me shume pop sesa rock.
    Minatorin e kam degjuar disa kenge, po them me keqardhje qe gjuha shqip ose dialekti verior ne pergjithesi nuk eshte i pershtatshem per te kenguar rock. Mos ma merr per ters ket komentin. Ose mbase nuk me eshte mesuar veshi mua.

    Rock shqip ka qene Thunderway pastaj, po dhe ata dukeshin pak te influencuar nga grupet speed metal te kohes.
    NeverAgainVolunteerYourself

  3. #23
    Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
    Anėtarėsuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropė
    Postime
    1,838
    ROCK -muzika nuk do tė vdes kurrė!

    Rock-u ėshtė muzika artistike e popullarizuar , tė gjitha zhanret tjera vijn pas , disa as qė mund tė krahasohen me Rock-un.

    Sė pari , ende i kemi gjallė aktorėt mė tė mėdhenj tė rokut Led zeppelin( pa Bonham), Deep Purple , Pink Floyd , Whitesnake (Me album tė ri javen e kaluar "God to be bad" qė ėshtė i mrekullueshėm) ...

    Pastaj gjeneratėn tjetėr Metallica, Megadeth ...

    Kemi njė numėr shumė tė madh tė grupeve tė reja tė Rock dhe Heavy Metal , qė me besnikėri e mbajn gjallė ROCK-muzikėn.

    Duhet vetėm tė pėrcillet kjo muzikė . Nė trojet tona si cdo gjė tjetėr e pavlerė dominon , ashtu edhe me muziken e popullarizuar ndodhė e njėjta gjė pa pėrjashtim.

    Jo vetėm qė nuk pėrkrahen e dėgjohen Rock grupet tona , tė cilat pėr shkak tė financimit nuk arrin tė nxjerrin albume , se dihet cfarė ndėgjon shqiptari i sotėm , tallava(maxhupqe).

    Natyrisht edhe Rock.muzika ndėrkombėtare nuk dėgjohet se duhet dėgjuar turqisht,greqisht , shkinisht , pastaj zezak tė harlemit e ku ta di unė.

    Pėr tė gjith adhuruesit e Rock-muzikės , ju dėshiroj argėtim tė kėndshėm nė :
    www.rocktelevision.com

    Kili

    SHQIPĖRIA ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
    Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

  4. #24
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Personalisht pelqej me shume muzike te qete, kurse muzike rock te fort nuk e kam qejf, madje nuk e degjoj fare, sjam as fans metalar as nuk kam qene kurre, por gjithsesi them qe kjo muzike eshte e bukur ne llojin e vet, edhe veshtire te vdese ndonjehere.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    keta jan rock albubet qe me pelqejn

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
    Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 64
    Postimi i Fundit: 02-08-2023, 08:02
  2. Muzika popullore ne dileme.
    Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
  3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
    Nga Darius nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
  4. Folklori muzikor
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
  5. Ndue Shyti, krijues i pėrsosur i muzikės popullore
    Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •