Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1

  Kujtim Prodani

  Ne listen e albumeve te reja te faqes se muzikes Albasoul kete here u shtua albumi i Kujtim Prodanit titulluar "I'm from Tirana". Albumin mund ta degjoni KETU

  Gabrielle

  Me sa mbaj mend ishte Mars - Gabrielle
  Te dy atje ne Pub Charls - Rrinim ne
  Me i preferuari pub - Ish atehere
  Sikur te kthehesha mbrapsht - Dhe nje here
  Sa vite qe kane kaluar - Eshte prape Mars
  Ne nje rrugice ne Tirane - Lexoj Charls
  Me sy hutuar shikoj - Mos je ti
  ēdo gje ketu eshte njesoj - Mungon ti

  Nuk thame sa shume u deshem
  Vetem pime e buzeqeshem
  A e kujton, a e kujton ate kohe
  Sa here qe kthehet Marsi
  Une nje birre do pij te Charlsi - Si per zakon
  Te ftoj une sot per nje birre - Gabrielle
  Te ftoj une sot per nje birre - Ne Pub Charls
  Te ftoj une sot per nje birre - Gabrielle
  Me ty ta pij kete birre - Ne Pub Charls

  Ich hab' dich lieb, so lieb - verdamt so lieb
  dann komm doch mal zu mir
  komm mal nach Tirana
  kom doch auf ein Bier
  Ich will dich verfűhren dich spűren
  komm mal nach Tirana
  komm doch auf ein Bier

  Te ftoj une sot per nje birre - Gabrielle
  Te ftoj une sot per nje birre - Ne Pub Charls
  Te ftoj une sot per nje birre - Gabrielle
  Me ty ta pij kete birre - Ne Pub Charls  I'm from Tirana

  Nje mbremje Marsi
  me hene te plote
  shetisja rruges
  vone, naten vone

  Sa shume kujtime
  dashuri e mall
  diku kesaj rruge
  me tej nje park

  Pas shume vitesh
  kthehem une tek ti
  ngjyra me dhuron
  diell dhe freski

  Ē'te jete valle
  enderr apo magji
  rruges kesaj mbremje
  ndjehem djale i ri

  Une jam nga Tirana
  bulevard' i saj
  hapat e mia
  ne kujtese i mban

  Jam nga Tirana
  ndjej zerin e saj
  dhe pse jam larg
  mbetem djale i saj

  Ne gjuhe te huaj
  emrin ma thane
  po diku shenohet
  vendlindja Tirane

  Ne gjuhe te huaj
  emrin ty ta thashe
  I'm from Tirana
  dhe mbetem djal i saj

  I'm from Tirana
  dhe mbetem djale i saj
  Une jam nga Tirana
  dhe mbetem djale i saj
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  ThE KinG Maska e Imperator
  Anėtarėsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Shigjeta, faleminderit qe bete te mundur ketealbum. Per mua Kujtim Prodani eshte nje nga kengetaret e preferuar, ka nje ze te veēante dhe kompozon tinguj shume te bukur. Jemi lodhur duke degjuar keto sinanat etj etj qe vetem dine te kopjojne e nuk kane qofte nje kenge te tyren neper repertore por vetem te vjedhura.

  Ajo kenga Gabrielle eshte nder me te mirat dhe ne muziken Shqiptare eshte e preferuara ime. Nuk besoj se do dale tjeter qe do te me kenaqe me shume se kjo.

  Imperator
  Albanian Perandory

 3. #3
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  38
  Postime
  2,573
  Letra Dashurie

  Mban mend kur t'nisja letra
  nė ditėt me pushime
  Nė vend tė emrit tim nė zarf
  ish emri i motrės sime

  Ashtu dhe nė pėrgjigjen tėnde
  e njėjtė ish pengesa
  Emrin e vėllait tėnd tė vogėl
  ti vije tek adresa

  Nė ato ditė dashurie
  plot letra mora unė
  Dhe emri i vėllait tėnd tė vogėl
  ē'mu bė i dashur shumė

  Mė thosh nėna flokargjėnd
  kur rrinim pranė sė toku
  Ēudi o bir, sa shumė-
  tė dashka ai shoku

  Po ku ta dinte nėna ime
  se shoku ishe ti
  Ndaj i thosha unė:
  pėrqafoje, thuaji tė na vijė  Edi

 4. #4
  Kenga dhe dashuria - duet me Anida Taken

  Jam e re e s'thinjem kurre
  e po u thinja mos tregoni
  e po ju thane qe jam semure
  miq te dashur mos besoni

  Miq te viteve te mia
  mos besoni kete perralle
  dashuria, dashuria
  edhe kenga me mban gjalle

  Une e di seē kerkon jeta
  une e di nga jeta ē'dua
  tjeter pasuri s'kerkoj
  zemren qe rreh veē per mua

  Me buzeqesh ne shpirt rinia
  ndaj kendoj me kaq deshire
  se dhe kenga e dashuria
  i ben njerezit me te mire

  Jam i ri e s'thinjem kurre...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 5. #5
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Kujtim Prodani

  • Intervista e realizuar nga ALMA MILE - Panorama


  Qershori ėshtė njė muaj i trishtė pėr tė. Bėhet mė nostalgjik. Kujtimet i vėrtiten nė mendje. Lidhen me tė atin, qė u nda nga jeta plot 20 vjet mė parė. Kjo ėshtė edhe arsyeja pse ka zgjedhur pikėrisht kėtė ditė pėr tė promovuar albumin e tij tė dytė.

  Me date 9 qershor, mes miqsh, kantautori Kujtim Prodani prezantoi albumin e tij tė ri “Me sytė nga dera”. Nė njė intervistė artisti tregon pėr albumin, por edhe pėr marrėdhėniet e tij me prindėrit, Anita Taken dhe Agim Prodanin.

  E promovuat albumin nė njė ditė tė rėndėsishme pėr ju, rastėsi, apo..?

  Ėshtė edhe nuk ėshtė rastėsi. Mund ta kisha promovuar njė ditė, apo njė javė mė parė. Ēdo fillim qershori bėhem nostalgjik, pasi ėshtė pėrvjetori i vdekjes sė babait. Kush e mendonte se pas 20 vitesh nga largimi i tij, do tė promovoja njė album si kantautor. Dhe vendosa ta promovoj pikėrisht nė kėtė ditė.

  Ē’pėrmban albumi juaj i ri?

  Janė 10 kėngė dashurie. Duam, apo nuk duam, gishtat shkojmė sėrish aty. Ēuditėrisht kompozoj kur jam jashtė Shqipėrisė. Kam mė shumė qetėsi, rrethohem nga miq tė huaj, qė tregojnė interes pėr kėngėt e mija, edhe pse nuk kuptojnė asgjė nga ato qė u kėndoj. Por kėtu punoj fort nė studio. Ka shumė lodhje, por momenti qė i dhuron diēka publikut ėshtė kėnaqėsi e veēantė.

  Sa histori personale ka nė kėngėt tuaja?
  Nuk ka kėngė tė kompozuar, apo kėnduar nga unė, qė tė mos ketė tė paktėn njė varg, ose njė refren, ku tė mos jetė njė pjesė e jetės sime. Kur lexoj njė poezi, nuk ka rėndėsi e kujt ėshtė, dhe gjej veten time, ajo kthehet menjėherė nė kėngė. Ėshtė mirė qė kėngėt tė kenė njė fabul, njė ide qė tė prekė njerėzit. Kėshtu ajo hyn nė kujtesėn e lexuesit dhe jeton mė gjatė.

  Albumi i parė titullohej “I’m from Tirana”, po i dyti?

  Titullohet “Me sytė nga dera”, qė ėshtė edhe titulli i njėrės prej kėngėve tė albumit. Do tė realizojmė edhe njė videoklip me skenar dhe regji tė Gjergj Xhuvanit. Jam pak vonė, por mendohet qė pas 2 javėsh do tė dalė. Tė gjithė kemi njerėz tė dashur. Dikush ka pasur, dikush do ketė nė tė ardhmen dhe nė momente tė caktuara tė ditės, tė kujtohet dikush dhe automatikisht i kthen sytė nga dera, me shpresėn se ai do tė vijė dikur. Apo hedh sytė nė celular... Dera mund tė mos hapet kurrė, celulari mund tė mos bjerė kurrė.

  Keni edhe ndonjė duet me nėnėn tuaj?

  Nė kėtė album jo. Mendova tė kishim njė duet, por mu duk e ekzagjeruar. Kam njė duet me Evis Mulėn dhe me Joe Artid Fejzon. Por ka edhe njė kėngė tė kėnduar nė frėngjisht. Ėshtė shkruar nė vitin 1991, kur sapo isha larguar nga Shqipėria. I rezistoi kohės. Mė pėlqeu dhe mu duk me interes qė ta risillja nė kohė, tė konceptuar ndryshe. Ajo ėshtė ndėr kėngėt e para qė unė shkrova kur u largova nga Shqipėria, madje atėherė nxora edhe njė album me kėngė gjermane e franceze, por qė pėr publikun shqiptar nuk ėshtė i njohur.

  Thatė qė shkruani kur jeni larg, po kėtu?

  Gjatė kohės qė kam qėndruar kėtu jam marrė me menaxhimin e njė piano-bari dhe kjo mė ka ngarkuar shumė, pastaj koncerte, aktivitete tė ndryshme... E vėrteta ėshtė qė sa kaloj kufirin ulem e shkruaj, ndėrsa kur jam kėtu, sikur mė “vdes” frymėzimi. Ndoshta ėshtė jeta e tillė, telefoni qė bie pa pushim, miqtė... Krijimi kėrkon qetėsi dhe unė nuk e kam kėtu. Por ndoshta koha e qėndrimit kėtu mė shėrben pėr tė akumuluar. Kur shkoj nė Austri, kam se ē’tregoj, kur vij qė andej, nuk kam se ēfarė. Jeta ėshtė thuajse e njėjtė. Unė qėndrova 15 vjet atje dhe kuptova qė s’kisha ē’merrja e ē’jepja mė nė atė vend, kėshtu qė mė pėlqen shprehja: Mbeta nė Shqipėri. Me dashje..

  Sa ka ndikuar nė krijimtarinė tuaj, qėndrimi nė Austri?
  Kam dėgjuar shumė kėngė gjermane, por edhe franceze, qysh fėmijė. Mė kanė bėrė shumė pėrshtypje kantautorėt gjermanė, se si e ndėrtonin kėngėn. Teksti, fjala kishte njė rėndėsi tė madhe dhe pastaj vinte muzika, e cila jo detyrimisht ishte aq e bukur sa fabula qė trajtonte kėnga. Kėshtu qė unė i vė shumė rėndėsi tekstit. Dikush thotė se kėngėt e mija kanė nuanca austriake. Unė nuk i vė re, ndoshta hyjnė pa dashje, por pėrderisa unė kėndoj shqip dhe kėngėt e mija kėndohen edhe nga fėmijė tė vegjėl, kjo do tė thotė qė unė bėj kėngė shqiptare. Pėrpara viteve ’90 ishte pak e ekzagjeruar shprehja “taban kombėtar”. E rėndėsishme ėshtė qė krijuesi tė jetė nė stilin e tij, tė ketė njė performancė tė mirė nė skenė dhe ē’ėshtė mė e rėndėsishmja dhe qė ėshtė e vėshtirė, tė pėrēojė emocion tek publiku.

  Megjithatė edhe prindėrit kanė pasur njė ndikim shumė tė madh, apo jo?

  Ajo ka qenė njė shkollė tjetėr. Njė diplomė e kam marrė nė Akademinė e Arteve nė ’88-ėn, njė tjetėr nė shtėpi. Mua mė ka lodhur ideja e tė qėnurit djali i Agim Prodanit dhe Anita Takes. Kur erdha nė Shqipėri nė vitin 2004, thashė mjaft, tani duhet tė bindėsh njerėzit qė ti je Kujtimi dhe jo djali i Agimit. Kam pėrshtypje se kam bėrė diēka, ndonėse rrugės njerėzit mė thonė sėrish ēuni i Anitės. Por edhe kjo ėshtė kėnaqėsi. Nuk e kam pasur tė lehtė tė vij tek publiku, sepse kam edhe njė pėrgjegjėsi tė madhe pėr mbiemrin qė kam. Publiku kur dal nė skenė, pret 3 herė mė shumė, sepse nuk mė sheh vetėm mua, por edhe Anitėn e Agimin. Kėshtu, qė kur vė lapsin nė letėr, mendohem 3 herė.

  Ē’thotė znj. Anita pėr kėngėt tuaja?
  Ėshtė shumė kritike. Ka jetuar 30 vjet pranė Agim Prodanit dhe nuk tė fal. Megjithatė ndonjė lavdėrim edhe ma jep, ndėrsa Agimi, asnjėherė. Nuk kam marrė kurrė asnjė kompliment prej tij, mė hiqte partiturat, mė mbyllte pianon dhe mė vinte t’i shkruaja edhe njėherė... Mė vjen keq qė nuk arritėn tė ishin kolegė. Kėshtu vjen jeta. Sot nuk ta shpjegoj dot emocionin qė ndjej. Pėrpara 5 vjetėsh, kur shkoja nė Austri, tepėr i dėshpėruar, nuk pashė art, kinema, teatėr, asgjė.. ishte njė humbėtirė. Nuk kisha shkuar tek im atė nė varreza dhe i them taksistit tė kthehemi, tė vė njė trėndafil e pastaj tė shkojmė nė aeroport. Gjeta varrin e tim eti, e pashė atė foton e ftohtė, bardhė e zi. U pamė nė sy. Unė i ula sytė, ai jo. Kjo mė shkaktoi njė emocion tė fortė. Kur u ula nė piano, i vura gishtin kokės dhe pas dy vitesh, kur shkrova “I’m from Tirana” e mė pas “Ju tė dashurat e mija”, mendova qė e kam vendin nė Shqipėri. Kjo edhe falė respektit qė publiku tregoi pėr mua. Ai mė dha besim.

  Albumi

  “Albumi ka dhjetė kėngė, dy prej tė cilave njihen nga publiku, janė krijuar viteve tė fundit. Nga fillimi deri nė fund albumi ėshtė Kujtim. Kush e njeh sado pak muzikėn time, do tė mė gjejė edhe nė kėtė pėrmbledhje kėngėsh. Ėshtė njė bashkėpunim me poetė tė ndryshėm si Arben Duka, Agim Doēi, Armand Trebicka, Maklena Ēabej, Kujtim Boriēi. Jam munduar tė kontaktoj me sa mė shumė poetė, pėr tė pasur sa mė shumė fabula".
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani

  Nje nga kenget me te bukura te tija....


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani

  Kėnga e bukur lė mbresa nė cdo kohė qė ta dėgjosh !


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani  KUJTIM PRODANI - Gabriele, 100 VJET MUZIKE

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani

  Njė pėrkujtim me kėngė nga 2 kolegė tė tij, pėr kėtė humbje te parakohshme tė Artistit Kujtim Prodani.  Lamtumire Mjeshtri Prodani ! Qofshi i Parajses !

  Mirėnjohje pėr gjithė Krijmtarinė tuaj !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-01-2021 mė 16:07

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani  Historia ime - Pershendetja e fundit per Kujtim Prodanin!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani

  IN MEMORIAM KUJTIM PRODANI  Vizioni i Pasdites - Pengu qė mori me vete Artisti Kujtim Prodani

  7 Janar 2021 - Vizion Plus

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,818

  Pėr: Kujtim Prodani

  Pėr ARTISTĖT ka veē PĖRJETĖSI ! Bravo & Mirėnjohje pėr KRIJIMTARINĖ !  Kėnge Moj - Nata PRODAN

  Janar 2021

Tema tė Ngjashme

 1. Medi Prodani, historia e gjallė e kitarės shqiptare
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-06-2019, 11:01
 2. Kujtim Laro
  Nga StormAngel nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 29-01-2013, 22:02
 3. Vdes nė skenė Aleko Prodani
  Nga Ujku'80 nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 05-05-2007, 19:03
 4. Kujtim Hysenaj, kryetar i ri i SHISH
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-11-2002, 20:30

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •