Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22

Tema: Sushi!

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime

  Sushi!

  Sushi eshte ushqim shume popullar ne Usa. Biles ka restaurante qe nje dreke shkon deri ne 950 dollar per nje cift pa llogarite pijet dhe bakshishin.

  Doja te dija nese ne Shqiperi ka restorante te tilla dhe ne pergjethsi a e pelqejne shqiptaret sushin?

 2. #2
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Eshte ushqimi im i preferuar.. Por kur isha vjet ne Shqiperi nuk me pane syte te kishte ne ndonje vend Sushi..
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Jeto_Jeten
  Anėtarėsuar
  05-11-2002
  Vendndodhja
  "20 mije lega nen det" ...duke eksploruar...
  Postime
  345
  Faleminderit
  9
  4 falenderime nė 3 postime
  E vertete, mund te shkoj shume shtrenjt ne cmim. Per vete nuk me pelqen, nuk me shijojne ushqimet e pagatuara.
  He who learns but does not think, is lost! He who thinks but does not learn is in great danger.

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Eshte vertet nje ushqim fantastik e adhuroj shume edhe pse ne aspektin ekonomik nuk eshte shum i shendetshem

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Prada
  Anėtarėsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  U.S.A
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pak informacion per historin e sushit...
  SUSHI:: Thone qė ėshtė zbuluar ne shekullin e katert BC ne "SOUTHEAST ASIA". Sushi ėshtė ushqim i konservuar; peshk i kriposur dhe oriz i fermentuar. Ky eshte njė burim i proteinės!!! Peshku eshte i pastruar shume mire dhe u mbante ne oriz qe fermentimi natyral ta mbronte peshkun. Kjo lloje sushi quhej "nare-zushi", edhe u mbante ne magazin per disa muaj, dhe kur e nxirnin mbanin vetėm peshkun.

  Steps to properly eating Sushi...lol.
  1. Set the sushi down and lift it up with chopsticks.

  2. Dip just the tip of the Neta in some soy sauce.

  3. Turn the sushi back and bring it to your mouth.

  I would have to say that sushi is definitely one of my favorites from Asian Cuisine.

 6. #6
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  zemrushe mos ha shum sushi se ka shum bakterje. i kshu si puna jote kom qene ene un ke sushi mgjejshe po kom ndru menje
  no glove no love

 7. #7
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ohhhhhhhhhhhhhhhhhh c'me ka gjet mua...un mbaroj per sushi...

  Te preferuarat jan:

  Rainbow Roll
  Caterpillar
  Spicy Tuna Rolls
  Uni Maki
  Boh c'do gje me ngjall iher...

  Ik se na smuret, do iki te haj sushi sonte prap.


  Ah po ka restorant kinez ne TR qe ofron sushi por s'do ishte keq te kish me teper, ama duhet te mendosh qe ne jemi popull qe dhe medium well te jet i bere mishi nuk e ham.

  Mmmmmmmmmmmmmmmm
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 8. #8
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  ne e dum well done si puna ildushes hahaahahahahah
  no glove no love

 9. #9
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  ne e dum well done si puna ildushes hahaahahahahah
  He de... fol ti, ku ke qon...
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 10. #10
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  zemrushe mos ha shum sushi se ka shum bakterje. i kshu si puna jote kom qene ene un ke sushi mgjejshe po kom ndru menje
  Oh, pulizhe se nuk rezistoj dot po nuk hengra i her ne jave max ne dy jave sushi..

  Mos ma bej kete e te me thuash se jane me mikrob.. lol
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 11. #11
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Nolird
  Anėtarėsuar
  19-04-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  466
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Spicy Tuna Rolls vdes per kete eshte me i miri

 12. #12
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mmmmmmmmmmmm po m'ik petlla!
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 13. #13
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Dushe, do vish te ikim ne ndonje vend kinez?
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 14. #14
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ik aman mos ma kujto se du te dal sot po me ik truni po kam sh laundry per me bo... lol...
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 15. #15
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ua hengerte dreci sushin juve, -ende s'dini si hahen groshet properly e me cani tr me sushi ahahhaha

  shih cka do me thene katnari i vockel ne sheher t'madh ov, ov, c'na mbyti snobizmi.
  behuni njerez i here pastaj kerkoni te shijoni gatesa primitive si vlera kulturore se ju there barku nje jave pas.

  si u ha mendja se mund ta tresi lukthi i katnarit sushin me te paren juve HAHAHAaa
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Alma07
  Anėtarėsuar
  20-05-2007
  Vendndodhja
  ktu ku nuk duhet
  Postime
  284
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Baptist
  ua hengerte dreci sushin juve, -ende s'dini si hahen groshet properly e me cani tr me sushi ahahhaha

  shih cka do me thene katnari i vockel ne sheher t'madh ov, ov, c'na mbyti snobizmi.
  behuni njerez i here pastaj kerkoni te shijoni gatesa primitive si vlera kulturore se ju there barku nje jave pas.

  si u ha mendja se mund ta tresi lukthi i katnarit sushin me te paren juve HAHAHAaa
  Haaaaaaaaaaaaa.....aaaaaaaaa me bere te qesh,
  dhe ktu ne milano i kinest gatuajn sushi,por personalisht edhe pse me pelqen si pjat nuk do mund ta ha asnjehere nga kinest........
  ktu ristorantet kines nuk shifen me sy te mire per te gatuar jane te piset,,e ne guzhinenen e tyre mund te gjesh edhe minj te gatuar ne pjat e nuk edi sa ēfar eshte...

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Mos ta perziejme specialitetin e kuzhines kineze(nuk e kam fjalen per chinese food apo chinese buffet) me japoneze. Specialietet japoneze jane me klasi se te guzhines kineze.

  Personalisht me pelqejne ambjetet e restauranteve evropiane(qe nga mbulesat deri te gotat) kuptohet me gjithe sherbimet.

 18. #18
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sot hengra sushi...

  Ja pjata ime dhe pjata shokut tim.

  Kishim dhe nje te vockel qe skish arv akoma kur bera kte..

  Ne pjate keni: Rainbow roll, Caterpillar, Spicy Tuna. ajo tjetra qe Uma Avo (Ngjal me avokado) mmmmmmmmmmm
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 19. #19
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ah po, kjo ishte javes se kaluar, kam qef t'ju bej foto se jan mjeshtra chefs!

  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 20. #20
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  hmmm dragon roll apo gabohem? Obobob c'me hape stomakun.

  Edhe mua me pelqejne shume sushit. Dje isha ne restorant, por me duket sikur nuk mjaftojne kurreeee.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •