Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
 1. #1

  Filmat me te keqij!!!!

  1. ALEXANDER - Me gjith rendesin epike, ky film deshtoikeq. Ishte e pamundur te shihej pertej flokeve te Colin Farrellit, brenda personazhit te tij te cilil ai e luante si te ishte dizajner enterier i Greqise antike. E, nena e tij luhej nga Angelina Jolie! Po, ju lutem, kjo ska kuptim!!!

  2. CHARLIE'S ANGELS FULL THROTTLE - E vertet ky film mbyti te gjithe ata fatzinj qe u ulen per ta pare! Pjesa e pare ishte disi,por kur pjesa e dyte u shfaq ne kinema shakaja s'kishte as edhe nje koker kripe!

  3. ThE AVENGERS - Steed dhe Emma Peel ishin pjese e nje kult - programi televiziv me te njejtin emer, ne vitet e '60. Sa keq qe u portretizuan ne versionin filmik nga Ralph Fiennes dhe Uma Thurman. Me e kapshme eshte kimia a brumit te bukes, sesa bashkepunimi mes ketyre dyve ne kete film. Nje deshtim absolut!

  4. THE DAY AFTER TOMORROW - Posterii ketj filmi lavderohet me fjalet: "Nga regjisori i filmit Independence Day". Nejse te pakten na kane paralajmeruar. Vazhdoni tutje njerez! ne kete film s'ka asgje absolutisht per t'u pare, pervec klisheve "te lodheta".

  5. STAR WAR EPISODE 1 - Vrastar. Sofistikim i skajshem. Skenar me i tmerrshem se zakonisht. Shaka ne ere. Rraskapites.

  Gazeta - LAjm

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,616
  Harry Poter III le qe esht film per femije por me vjen inati qe esht nje film i dobet...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-10-2006
  Postime
  56
  Failure to launch.Nuk ia vlen ato 10 dollare qe i shpenzova per ta pare.

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  " The Ring "

  Ka plot, por kte s'e harroj.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Nolird
  Anėtarėsuar
  19-04-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  466
  Gjithashtu edhe filmi Cat Woman ka marr oskar si filmi me i keq.

 6. #6
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Anėtarėsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Deja Vu me Denzel Washington
  kur e pash, nuk morra gje vesh
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 7. #7
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Filmi me i keq...........Kodi Da Vinci.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 8. #8
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Tani qe e kam pa se fundi, "The Contract" me Morgan Freeman. Filmi i ster e ster bere per te mijten here.

  Nuk ja vlen.

 9. #9
  Krenare Maska e sweetie
  Anėtarėsuar
  27-10-2006
  Vendndodhja
  Evrope
  Postime
  17
  "Epic Movie"
  Demek ishte per te qesh por sh i ekzagjeruar .....
  Mos mendo se ne bote je askushi,
  por mendo se per dike je vete bota....

 10. #10
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Top 10 im i filmave ma kot qe egzistojne:

  2001 : A Space Odyssey
  Max Payne
  Underworld 3
  Lovers
  Frontičre(s)
  Dragon Wars
  Hulk ( i Pari )
  Suicide Club
  Dragon Ball Evolution
  Gabriel
  D'Oh!

 11. #11
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  41
  Postime
  326
  Homer me verte kot eshte 2001 space odessy? E bleva blu ray po nuk e kam pa akoma ?
  NeverAgainVolunteerYourself

 12. #12
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Citim Postuar mė parė nga FTN_2004 Lexo Postimin
  Homer me verte kot eshte 2001 space odessy? E bleva blu ray po nuk e kam pa akoma ?
  Si film ka shum kritik te mir ngaqe ne at koh kur ka dal ( ne 1968 ) ka qene film revolucionar nga ana teknologjike dhe gjithashtu ka nje fund psikologjik ku vetem regjizori e kupto lol por ta shikosh ne ditet e sotme filmin ... do e shifsh vet diferencen ..

  Mu duk shum i gjate si film, ne disa skena nuk ndodh asigja per nja 10 min lol

  Ky eshte mendimi im, ndoshta ty do te pelqej
  D'Oh!

 13. #13
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Salo , The 120 days of sodom.

  Film qe eshte ndaluar ne gjitha to shtete.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Apollyon : 11-08-2009 mė 11:38
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 14. #14
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Salo , The 120 of sodom.

  Film qe eshte ndaluar ne gjitha to shtete.
  Kaq film kot paska qene ? lol
  D'Oh!

 15. #15
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Flet per Nazistet gjate luftes se dyte boterore, ku merrnin vajza e djem te rinj edhe i abuzonin seksualish, ka skena shum mazokiste dhe skena barbare horror. Regjizori filmit (Pier Paolo Pasolini) ska mundur te prononcohet pas filmit sepse eshte vrare brutalisht sapo ka mbaruar gjirimet e filmit.

  Se e paskam lene dicka pa shtuar ne titull ; "Salo, the 120 days of sodom" kshu titullohet filmi.

  Kerkoje ne google edhe lexo per te.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 16. #16
  Gabriel,nuk eshte kot mo.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #17
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  4. THE DAY AFTER TOMORROW - Posterii ketj filmi lavderohet me fjalet: "Nga regjisori i filmit Independence Day". Nejse te pakten na kane paralajmeruar. Vazhdoni tutje njerez! ne kete film s'ka asgje absolutisht per t'u pare, pervec klisheve "te lodheta".
  Ky eshte film spektakolar ca flet ti!!
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 18. #18
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Flet per Nazistet gjate luftes se dyte boterore, ku merrnin vajza e djem te rinj edhe i abuzonin seksualish, ka skena shum mazokiste dhe skena barbare horror. Regjizori filmit (Pier Paolo Pasolini) ska mundur te prononcohet pas filmit sepse eshte vrare brutalisht sapo ka mbaruar gjirimet e filmit.

  Se e paskam lene dicka pa shtuar ne titull ; "Salo, the 120 days of sodom" kshu titullohet filmi.

  Kerkoje ne google edhe lexo per te.

  Gjeta nja 3 Trailer te tij po te trija jan me miza, nuk shihet shum mir lol

  Filmi ka dal ne 1975 prandaj ka pas polemik rreth tij, gjynah per regjizorin se sot ka dhe ma keq dhe s'po vdes kush
  D'Oh!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Anėtarėsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,152
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  " The Ring "

  Ka plot, por kte s'e harroj.
  ky s'eshte film kot ,
  Vetem se eshte i frikshem

  tema: ka disa , per momentin s'me kujtohen titujt
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Citim Postuar mė parė nga Ervisa Lexo Postimin
  ky s'eshte film kot ,
  Vetem se eshte i frikshem

  tema: ka disa , per momentin s'me kujtohen titujt
  Pėrgjigjia: Mos shkruaj fare kur nuk tė kujtohet

  Tė gjithė Episodet e Lord of the Ring. Po i kategorizojė tė gjithė filmat fantashkenc. Hiq XFiles si serial pa tė tjerėt lėn pėr tė dėshiruar, filma pėr fėmij pa pik morali dhe kuptimi.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. A ju pelqejne filmat `Jo-Hollivudiane`
  Nga panchovilla nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 18:47
 2. Filmat e huaj historik (mitologjik) !
  Nga Kryeplaku nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 31-03-2007, 17:38
 3. TOP10 - 2005 (filmat mė te preferuar)
  Nga autori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 12:21
 4. Filmat Qe kane bere Historine e Kinemase
  Nga autori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 15-07-2005, 15:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •