Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9

Tema: Eliza Hoxha

 1. #1
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  33
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Eliza Hoxha

  Eliza Hoxha nuk rri kot  Pas njė kohe tė gjatė qėndrimi nė Belgjikė, ajo rikthehet nė Prishtinė ku sė shpejti pritet t'i fillojė pėrgatitjet pėr kėngėn e saj tė parė pas kėsaj pauze tė gjatė.

  E bukur, e thjeshtė me flokė tė lidhura, me njė palė pantallona tė shkurta, ēizme tė gjata, dhe njė setėr tė kombinuar, na priste Eliza Hoxha nė njėrin prej lokaleve tė shumta tė kryeqytetit. Elizėn e njohim tė gjithė prej kohės kur u bė e famshme me kėngėt dhe paraqitjet e shkėlqyeshme skenike. Nė fillim tė karrierės sė saj muzikore ėshtė vlerėsuar nga njohėsit e mirė tė muzikės pėr zėrin dhe stilin e saj tė veēantė. Edhe pse tri vjet i ka munguar skenės kosovare, kėngėt e saja ende janė tė kėrkuara nėpėr radiostacionet kosovare.

  Njė kohė Hoxha ka vazhduar studimet e saj pėr magjistraturė, nė Belgjikė, pėr t'u kthyer mė vonė nė Prishtinė tė jap kontributin e saj si njė arkitekte. "Tash dy muaj kam ardhur nga Belgjika, kam pėrfunduar studimet e magjistraturės, nė Universitetin e Katolik tė Leuvenit", tregoi Eliza Hoxha. Ajo premton muzikė pėr dėgjuesit e saj. Para vitit tė ri mund ta presin njė kėngė dhe njė videospot tė ri pėr tė cilin Eliza veē ka filluar tė punojė. Ajo thotė qė para vitit tė ri do tė provojė tė lansojė tė paktėn dy kėngė, kurse albumi nuk beson qė do tė jetė gati deri atėherė, sepse sipas saj lypset punė deri te pėrfundimi i njė projekti tė tillė. Nganjėherė ėshtė mirė tė mos jesh i pranishėm "Ka ende punė deri tė albumi im i ardhshėm, duhet tė mendohet mirė se ēfarė duhet tė jetė imazhi, pėrzgjedhja e kėngėve, dhe gjėra tė tjera qė duhet tė kompletohen pėr tė ardhur deri te pėrfundimi i njė albumi tė mirė", tregoi ajo duke thėnė se nuk ėshtė me rėndėsi se kur do tė dal, por me rėndėsi ėshtė ēfarė do tė prezantohet para publikut. "Mungesa ime nė skenė nė njėrėn anė ka qenė e mirė, nė anėn tjetėr ndoshta jo pėr shkak se ishte shumė e gjatė.

  Nė zhvillimet e ndryshme nė skenėn muzikore kohėve tė fundit nė Kosovė, mendojė se ndoshta edhe ėshtė mė mirė ėshtė tė mos jesh e pranishme me asgjė, sesa me gjithēka", thotė Eliza pėr Express. Ajo gjithashtu thotė se nė njė kohė kur ka rryma dhe lojėra tė ndryshme nė tė cilat nuk e gjen veten dhe nuk je pjesė e tyre atėherė ėshtė mė mirė tė mos jesh nė atė valle fare. Ndėrsa nė anėn tjetėr mungesa e kėngėve tė reja, sipas saj ka ndikuar edhe negativisht, qė ndoshta disa kanė mundur edhe ta harrojnė Elizen dhe kėngėt e saja. Skena nuk ka vend pėr moral dhe striptiz "Mirėpo unė kam pasur synimet e mia dhe pavarėsisht nga ēmimi unė nuk kam ndenjur kot, kam punuar dhe kam arritur diēka tjetėr qė pėr mua ėshtė shumė e rėndėsishme", theksoi ajo. Natyrisht qė mungesa nė skenė e ka bėrė tė veten thotė ajo, edhe rikthimi do tė jetė shumė mė i vėshtir, por kjo pėr Elizėn ėshtė edhe njė sfidė e re e qė duket se asaj i pėlqen.

  Nė muzikė Eliza ėshtė karakterizuar si njėra prej kėngėtareve e cila gjithmonė ka nsistuar tė mbetet vetvetja. "Kurrė as nuk mundem ta paramendoj qė tė dal jashtė kornizave tė mia, jashtė kontekstit tim personal, qoftė nė imazh nė interpretim apo diēka tjetėr", tregoi. Edhe vetėm pas dy muajve tė saj tė kthimit nga Belgjika, ajo e ka vėrejtur hallakamėn e madhe qė ėshtė krijuar kohėve tė fundit nė Kosovė. "Artistėt duhet tė jenė ata tė cilėt lansojnė trende, e jo tė jenė palaēo tė diktuar nga shijet e dikujt tjetėr. Fundja kjo i dallon artistėt e vėrtetė qė kėtė punė e bėjnė mė shumė dashuri, pėrkushtim e pėrgjegjėsi nga ata tė cilėt e bėjnė pėr interesa tė caktuara personale, apo?" Ngase "skena nuk ėshtė vend ku duhet tė kėrkohet apo tė shitet morali", tha ajo "por as vend pėr striptiz nuk ėshtė".
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 2. #2
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Eliza Hoxha eshte kengetarja me origjinale dhe me unikate ne trojet shqiptare.Stili i saj kaq ene dhe mbetet perhere 100 % Eliza,siq edhe e ka titulluar albumin e saj.Kenget i ka perfekte me tekste dhe muzike te rafinuar.
  Ajo merret edhe me fotografi artistike qe e ka pasion dhe koheve te fundit ka hapur ne Prishtine nje ekspozite.
  ArsGothicė

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ermelita
  Eliza Hoxha eshte kengetarja me origjinale dhe me unikate ne trojet shqiptare.Stili i saj kaq ene dhe mbetet perhere 100 % Eliza,siq edhe e ka titulluar albumin e saj.Kenget i ka perfekte me tekste dhe muzike te rafinuar.
  Ajo merret edhe me fotografi artistike qe e ka pasion dhe koheve te fundit ka hapur ne Prishtine nje ekspozite.
  Eliza Hoxha eshte nje vajze e veēante dhe mirret shume aktivitete. Por nuk eshte ndonje kengetare me vokale te veēanta. Paraqitja e saj ne festivalin e kenges (TSVH) ishe shume e dobet. Sipas paraqitijes kjo edhe u vlersua me pak pike.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e @rdi@n@
  Anėtarėsuar
  28-09-2005
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ELIZA eshte e vetmja kengetare ne Kosovė qe ia vlen te degjohet, eshte kengetare e nivelit te lart, nivel qe shume veshtire do e arrij ndonje kengetare tjeter sa do qe te bej perpjekje.
  ELIZA, ajo eshte me e mira
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 01-05-2007 mė 01:56

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e FeeZee
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Gilan
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eliza eshte personime siperfaqesore qe e kam pare ndonjehere, ne asnjeren fushe nuk eshte e perfeksionuar!

  Sa here qe ndodh ndonje aktivitet kulturor kerkohet nga KTV-ja edhe mendimi i saj, prezenca e tepert e Eliza Hoxhes ne KTV, ma ka mbushur mendjen qe edhe KTV-ja eshte nje stacion mediokritet.

  Une nuk e pelqej, sepse nuk ka vokalin me te mirin prej kengetareve shqiptare, poashtu nuk eshte me sexi se kengetaret tjera shqiptare...

  Koheve te fundit e pash 1 videoklip te saj n'RTK, qe kishte te bente me plaget e Kosoves, me te zhdukurit, shka une e konsideroj si artiste te hargjuar, apo si artiste qe nuk ka punuar mjaftushem per tu futur ne grupin e njejt me femrat kengetare qe jane yje te verteta.

  Ajo mundohet qe permes intervistave dhe prezences se saj neper aktivitete te mbledh adhurues, por mendoj qe prepotenca qe e ka nuk do ta ndihmoj, dhe me se kam fituar bindjen qe ne top listat ku votohet me te vertete ajo nuk do te mund te klasifikohet edhe lart, as nga vlersuesit profesional e as nga audienca.

  Megjithate i deshiroj suksese.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-10-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Hiiii

  Eliza eshte e vecante fare,,,urime bye.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Eliza Hoxha


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Eliza Hoxha

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-10-2018 mė 22:56

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Eliza Hoxha

  Thjeshtesisht Bukur !


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •