Close
Faqja 10 prej 20 FillimFillim ... 89101112 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 395
 1. #181
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  Kadare si Qosja e tė tjer kombėtar tanė si psh Konica , ka bėrė pasqyrimin e fytyrės reale tė kombit tonė.
  Tipa si disa kėtu nė forum qė futen nė tema tė nivele tė larta , e bėjn nga naiviteti dhe niveli i tyre psikologjik .
  Njerėz me moto tė tipit:
  "Po u futa tė komentoi Kadaren , jam njeri i ngirtur"
  apo
  "Po u futa nė temen pėr Ainshtajnin , jam i mencur"

  Tash pėr rastin : javan-baptista

  U ka hy bishti ndėr kėmb kėtyre dy zagarve (javan e baptist), qė nuk din gjė tjetėr vetėm tė shajn kombin shqiptarė.

  Me atė cfarė shkruajn , mendoj se nuk jan shqiptarė, kta mbeturina kanalizimesh.

  Unė kam trajtuar raste tė ndryshme tė sėmurve mental , dhe do t`ia dal edhe me ju , mos e humbni shpresen.

  Po e fillojm me mbledhje tė prindėrve .

  Folni me prindėrit kur kan kohė .  Kili

  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 2. #182
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  Qy sa mirė , tash mu bėn du nxėnės.

  baptisti e javani.
  fet e kini bo nė temat e tjera e tash keni ardh kėtu.

  baptist , bonu fer , a ta derdha me qet postimin , qe nuk mujte me komentu gjo veq keshe me ironi.

  ti po mė dhimesh.

  a ishe ti ai qe pi din matematiken shumė mir tek tema pėr Ainshtajnin ? a , bapto, se nuk e kam vizitu at tem moti.

  a po skuqesh , alahile , kur po i shef postime e tua nė atė temė .
  mos u pėrgjigj fare nė ket tė fundit , se ti po tė dije sa nuk din , nuk kishe fol fare!

  Qili

  O nuk kam kesh me ironi po prej lockes se zemres.
  Hahahaa

  Pa hajde ta shohim turinin e magjupit te tema e ajnshtajnit nji here o cirkuz se Ajnshtajni per matematike paska pas fol.
  Hahahaa

  Cka prite ti o tutkun pos me kesh me magarllakun tand - aty vend per fjale nuk ka. E m|utit me i thane m|ut, e magjupit magjup, ai gjithe diten majet e bahet m|ut ma i madh se qi ke.

  E kur flet budalla aty dialog nuk ka, se duhet me i mbajt brite tuj kesh..., pranaj komenti jem ke i natyrshem, kuptimplote dhe i sinqerte "ha ha ha"...

  Kush merret me ty o debil, cka po te doket vetja - mis laperica e forumit a?

  Normalisht qi kur lexoj se si shpaloset kanalizimi qe rrjedh neper trunin tand e ti kujton se je ma i mencmi n'bote, - e vetmja gja qi munet me ba dikush asht me kesh me ty qysh po e kesh veten.

  Edhe mos u kruj ti per nickun tem si qosja per emnin e Kadarese, se vec ma m|ut i madh mund bahesh, e m|utin edhe sa sana n'e pace ba "mashallah" nuk i thuhet - se ai, demek ti m|ut se m|ut je - Ma i mire nuk bahesh!

  Hajt tash a po largohesh,
  a e ngreha ujin se po t'vejn era.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 3. #183
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899
  Citim Postuar mė parė nga Gega i vogel Lexo Postimin
  R.Qosja R.Kelmendi I .Ajeti dhe ca te tjere ishin moderatoret e nje unifikimi mbaregjuhesor
  Parjeter duhet permendur kundervemjen e ketij grupi kunder grupit te Serbis te cilet donin ta ndanin gjuhen shqipe ne gjuhe shqipe dhe shiftare ketij grupi pro serb i printe Kola i Shirokve me Aliu Shukrin, Xhedet Hamzen e do trima nga Beogradi ku ne vitin 1965 moren vendim ta ndajn Kombin ne dysh si ne gjuhe ashtu dhe ne treva,pra fale grupit te R.Qosjes me shoket u be unifikimi gjuhesore E cka me vone ,,Enver trimi''vazhdoj procesin me kongresin e gjuhvet duke shfrytzuar amullin e ketyre personave te cilet krijuan bindje se kete pune do e kryen si duhet , duke keqperdor besimin e tyre pergjat procesit mbizotroj gjuha lokale e ,, Enver trimi'' Keqperdori amanetin -besen , keqperdori pamundesin e ketyre pishtarve per shkaqe te tipit te ndryshem sepse hapsira ku duhej te punohej ishte cenuar nga regjimi i shkjaut nga shiftaret si kola alia hamza xhaviti dreqi e i biri .
  Meritat e Regjep Qosjes dhe grupit qe ju kundervuan platformes se grupit te Koles besoj se nuk ka laps qe mund ti pershkruaj. kete guxim
  trimeri e cila s'do perkthim kombi s'do ti harroj kurre .Eshte mjerim kur nje nikname i cilit do rang kjoft qe sja di kush as emrin e mbi'emrin mundohet ta vlersoj punen e nje akademiku ,ta vlerson si tradhtare ose prijs kombtare.
  Njeni ka shkue aq larg sa qe Regjep Qosjen e ben Hija e zotit , tjetri Naimin e bene tradhtare etj.
  Ne kete forum kishte shume persona qe po thoshinune jam une e ne te verrtet ne fund mbesin me nje nikname dushku gogla qe do te thote askushi.
  Shkruan =dr mr sc askushi


  Rroft Shqiptaria
  Pse nuk thua qe shtove edhe dicka tjeter te erret ne "perpjekjet" e Qoses per shqiptarizmin. Se pari, unifikimi i gjuhes shqipe ne perputhje me teorite shkencore ruse dhe kunder atyre borgjeze-raciste gjermane ishte direktive ruse. Kunder ketij konsolidimi te dialekteve te cilat beheshin per arsye te krijimit te nje shteti te centralizuar shqiptar (lexo:harroje Kosoven, e nuk eshte Shqiperi tashme) kane qene kunder autoritete si Cabej dhe Selman Riza. Cabej diku eshte shprehur se ky konsolidim po behet me shume per arsye epersie politike se sa gjuhesore, dhe se nuk ka asnje materal te pergatitur qe te mbeshtese punen e nje kongresi per kete qellim. Sigurisht, ndonese ai arriti t'i shmagej vleresimit te shqipes si gjuhe te varfer sipas postulateve ruse (pune fati sepse ndodhi prishja me BRSS), nuk mundi t'i ike nevojes politike per superioritet krahinor . Ja pra, kjo solli 1972.

  Sa per rekord, kongreset para te gjuhes jane mbajtur nga Arbereshet, nje nen drejtimin e Jeronim de Rades, dhe kjo para se ekzistonte Qosja.

  E pra, unifikimi i gjuheve beri pikerisht ate qe keta te tjeret ju ruajten, bastardimin e gjuhes sot, humbjen e visareve te vlerave te gegerishtes dhe nen-dialekteve te tjera. Nuk e dija qe Qosja paska qene zedhenes i kesaj iniciative sllave atehere, por do kisha deshire te shoh referatin e tij "shkencor" ne se ka nje te tille.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 03-09-2009 mė 16:28

 4. #184
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  je rast shumė i lezeqshėm pėr trajtim.

  duhet edhe nėnshkrimi i prindit qė tė filloj trajtimi o baptist.

  nė klinik kam njė dhomė tė rezervuar pėr raste si puna jote.

  sa mė shpejt qė fillojm me trejatim , aq mės hpejt arrijm rezultate .

  shpejto me prindėrit!!!

  Kili

  SHQPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!

  baptisti:
  "Hajt tash a po largohesh,
  a e ngreha ujin se po t'vejn era."

  shenjė e keqe kjo, po do tė fitosh besim kur fillojm trajtimin , mos u mėrzit.
  Ti ke nevoj pėr optimizėm.

  Kliniken e kom nė Pejė.
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 5. #185
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga Gega i vogel Lexo Postimin
  R.Qosja R.Kelmendi I .Ajeti dhe ca te tjere ishin moderatoret e nje unifikimi mbaregjuhesor
  Parjeter duhet permendur kundervemjen e ketij grupi kunder grupit te Serbis te cilet donin ta ndanin gjuhen shqipe ne gjuhe shqipe dhe shiftare ketij grupi pro serb i printe Kola i Shirokve me Aliu Shukrin, Xhedet Hamzen e do trima nga Beogradi ku ne vitin 1965 moren vendim ta ndajn Kombin ne dysh si ne gjuhe ashtu dhe ne treva,pra fale grupit te R.Qosjes me shoket u be unifikimi gjuhesore E cka me vone ,,Enver trimi''vazhdoj procesin me kongresin e gjuhvet duke shfrytzuar amullin e ketyre personave te cilet krijuan bindje se kete pune do e kryen si duhet , duke keqperdor besimin e tyre pergjat procesit mbizotroj gjuha lokale e ,, Enver trimi'' Keqperdori amanetin -besen , keqperdori pamundesin e ketyre pishtarve per shkaqe te tipit te ndryshem sepse hapsira ku duhej te punohej ishte cenuar nga regjimi i shkjaut nga shiftaret si kola alia hamza xhaviti dreqi e i biri .
  Meritat e Regjep Qosjes dhe grupit qe ju kundervuan platformes se grupit te Koles besoj se nuk ka laps qe mund ti pershkruaj. kete guxim
  trimeri e cila s'do perkthim kombi s'do ti harroj kurre .Eshte mjerim kur nje nikname i cilit do rang kjoft qe sja di kush as emrin e mbi'emrin mundohet ta vlersoj punen e nje akademiku ,ta vlerson si tradhtare ose prijs kombtare.
  Njeni ka shkue aq larg sa qe Regjep Qosjen e ben Hija e zotit , tjetri Naimin e bene tradhtare etj.
  Ne kete forum kishte shume persona qe po thoshinune jam une e ne te verrtet ne fund mbesin me nje nikname dushku gogla qe do te thote askushi.
  Shkruan =dr mr sc askushi


  Rroft Shqiptaria
  T'paskan rrejt fort djalosh - asnje fjale qe e ke shkru nuk asht e vertete.
  Keto jane rrena t'partizanve lum shoqi e t'analfabetave kapuc medhenj qi ndrrojne dushk per talle e lehin gjithe dite posht e perpjete me e mbulu tradhetine e vet kombtare t'cungimit te gjuhes se shenjte shqipe.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 6. #186
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  Kadare si Qosja e tė tjer kombėtar tanė si psh Konica , ka bėrė pasqyrimin e fytyrės reale tė kombit tonė.
  Tipa si disa kėtu nė forum qė futen nė tema tė nivele tė larta , e bėjn nga naiviteti dhe niveli i tyre psikologjik .
  Njerėz me moto tė tipit:
  "Po u futa tė komentoi Kadaren , jam njeri i ngirtur"
  apo
  "Po u futa nė temen pėr Ainshtajnin , jam i mencur"

  Tash pėr rastin : javan-baptista

  U ka hy bishti ndėr kėmb kėtyre dy zagarve (javan e baptist), qė nuk din gjė tjetėr vetėm tė shajn kombin shqiptarė.

  Me atė cfarė shkruajn , mendoj se nuk jan shqiptarė, kta mbeturina kanalizimesh.

  Unė kam trajtuar raste tė ndryshme tė sėmurve mental , dhe do t`ia dal edhe me ju , mos e humbni shpresen.

  Po e fillojm me mbledhje tė prindėrve .

  Folni me prindėrit kur kan kohė .  Kili

  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Qillo, ne ne Tirane kishim plot gallata dikur. Thone qe e lane te shkonte nga 17 (ky qe # pavionit me fame) njehere nje te semure mental, se e gjykuan te parrezikshem per shoqerine. Ne cdo pese hapa qe bente, ai ndalte dikend dhe i thonte "Ti je i cmen". E keshtu disa here, gjersa ne fund dikush i kthehet, "Ti qenke i cmendur vete, ore!".

  Jo, i pergjigjet ish i semuri. E shikon kete certifikate? Mua sapo me kane leshuar nga spitali.

 7. #187
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  je rast shumė i lezeqshėm pėr trajtim.

  duhet edhe nėnshkrimi i prindit qė tė filloj trajtimi o baptist.

  nė klinik kam njė dhomė tė rezervuar pėr raste si puna jote.

  sa mė shpejt qė fillojm me trejatim , aq mės hpejt arrijm rezultate .

  shpejto me prindėrit!!!

  Kili

  SHQPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!

  baptisti:
  "Hajt tash a po largohesh,
  a e ngreha ujin se po t'vejn era."

  shenjė e keqe kjo, po do tė fitosh besim kur fillojm trajtimin , mos u mėrzit.
  Ti ke nevoj pėr optimizėm.

  Kliniken e kom nė Pejė.
  Se di cfare andrrash po sheh ti n'deliriumin e budallise tande - po une t'pash teposhte gypit te kanalizmit parez kur ta ngreha ujin.
  Prandaj maje optimizmin sa ma nalt hahaha
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 8. #188
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  I nderuari Gega i Vogel!

  Tė pėrshėndes pėr shkrimin dhe tė preferoi mos t`u ndosh fort menden se cfarė shkruaj dy forumista me probleme psiqike si puna e javanit e baptistit.
  Sė shpejti do tė filloi me trajtimin e baptistit e besoj edhe ai tjetri do tė vij pas tij.

  Kili

  SHQPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 9. #189
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  je rast shumė i lezeqshėm pėr trajtim.

  duhet edhe nėnshkrimi i prindit qė tė filloj trajtimi o baptist.

  nė klinik kam njė dhomė tė rezervuar pėr raste si puna jote.

  sa mė shpejt qė fillojm me trejatim , aq mės hpejt arrijm rezultate .

  shpejto me prindėrit!!!

  Kili

  SHQPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!

  baptisti:
  "Hajt tash a po largohesh,
  a e ngreha ujin se po t'vejn era."

  shenjė e keqe kjo, po do tė fitosh besim kur fillojm trajtimin , mos u mėrzit.
  Ti ke nevoj pėr optimizėm.

  Kliniken e kom nė Pejė.
  Qillo, e kuptojme nevojen tende per kliente dhe per marketing, por je ne forumin e gabuar. Ne fakt ka edhe nje Sabri diku aty me poshte qe mund te te jape ndonje a dy keshilla.

 10. #190
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  unė po e kuptoi fort mir qe je i lėshuar nga spitali , o javan, sepse ndoshta prindėrit e tu i kan korruptuar mjekėt nė kliniken e Tiranės.

  Unė kam klinik private , dhe nuk korruptohem fare , mos u mėrzit!as ti e as bapta!

  Kili

  SHQPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 11. #191
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-08-2009
  Postime
  12
  A sillni ndonje artikull a interviste te Arben Xhaferri mbi debatin Kadare-Qose nese ka nje te tille ?
  flm.

 12. #192
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  unė po e kuptoi fort mir qe je i lėshuar nga spitali , o javan, sepse ndoshta prindėrit e tu i kan korruptuar mjekėt nė kliniken e Tiranės.

  Unė kam klinik private , dhe nuk korruptohem fare , mos u mėrzit!as ti e as bapta!

  Kili

  SHQPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Qillo, askush nuk dyshon qe klinikat private nuk korruptohen kurre. Ato vetem korruptojne, per para.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 03-09-2009 mė 16:36

 13. #193
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga kepiroti Lexo Postimin
  A sillni ndonje artikull a interviste te Arben Xhaferri mbi debatin Kadare-Qose nese ka nje te tille ?
  flm.
  Te kane hutuar postimet boshe jasht teme, sepse ketu flitet per KADARENE.
  Nuk kemi nevoje me e perly kete teme me lehjet e shpiunave te kominternes. Ata jane kapitull i mbyllun i nje historie te turpshme qe ka marre fund. Ndersa Arben Xhaferri e ka marre honorarin e vet per ate shkrim kohe me pare dhe nuk na nevoitet asgje ketu... - ka tema te gatshme ku eshte shkruar per keto.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 14. #194
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  Po e shof se ka filluar tė rritet besimi nė mes meje dhe pacientėve tė mi tė ardhshėm .

  Kėto jan shenjat e para tė trajtimit para-spiatlorė.

  Mos u mėrzit javan , se nuk ka korrupsion tek unė .
  Do tė trejtoi gratis ty dhe shokun tėnd baptisti!

  Tash , pa qėllim po i bjen kėtu, ky gjest humanitar nga ana ime po si propagand , prapseprap gjestet humanitare besoj se duhet rrespektuar.

  Trajtimi i juaj gratis bėhet jo vetėm shaku i juaj por edhe ardhmėris suaj.
  Po nuk u shėrruat ju , ka mundėsi qė kur tė bėni moshėn do martoheni dhe do tė shtoni numrin e llojit tuaj , kjo do tė ishte katastrofale.

  Po qė se nuk shėroheni , sė paku duhet qė t`u tredhim!

  Kili

  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 15. #195
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Qe ky pacienti prap ia paska vesh mantilin doktorit! Hahahaha

  O debil, ik deshe mantilin se po vjen psikologu ta gjene veshun e, e di ti cka te gjene, -hajt ne dhomen tande merre terapine sa s'ta kane veshe kemishen prap.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 16. #196
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  "Historia e nofkave, ndonėse e re nė krahasim me atė tė pengjeve , nuk ishtemė pak e larmishme.Kishte nofka tė kapshme lehtė , me njėfar kuptimi , si "Shoku vetėtima" ose "Grushti" , por tė tjera s`merreshin vesh : "Turuluja2 , "Vitamina C" ose "Bjeri mandolinės" , pėr tė mos folur pėr nofkat e gjata , si "Nė-sokak-tė -ngushtė-ku-na-mblodhi-hera-greqishten-e-dije-s`mė-the-kalimera" , tė cilat vėrtet ngjanin tė pazbėrthyeshme , por ishin tė bezdisshme pėr raportimet me shkrim si , pėr shembull , "provokimit tė armikut X.,Nėsokaktėngushtkunamblodhiheragreqishtenedijes` mėthekalimera, iu pėrgjigj kėshtu e ashtu"

  Nga "DARKA E GABUAR" KADARE

  Kili

  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!

  Kemi tė bėjm me njė rast tė rėnd mjeksor me baptistin dhe javanin tė cilėt , nė vend se tė flasin pėr Kadaren , dėshiroj tė crregullojnė kėtė temė.
  Bėj apel tek forumistat dhe moderatorėt , qė tė ndikojn tek ta , qė kėta tė dy tė paraqiten sa mė par nė kliniken psikiatrike , ku po u ofroi shėrbin gratis!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 17. #197
  i/e regjistruar Maska e Gega i vogel
  Anėtarėsuar
  17-07-2009
  Postime
  32
  Me intereson te di per Kadaren sot kur ka kaluar nje kohe e gjate nga vepra e tij e falsifikimit te Lekut a posedon akoma kete artizanat te rryer , njeherit me inetereson ta di pse ,,Enver trimi'' asnjeher nuk e mori ne pyetje per kete veper penale joligjore ,dhe pse nuk e ndoqi penalisht mos valle se nuk kishte moshen madhore apo ishte i perkdheluri i partis socialiste -partis se punes.

  Rroft Shqiptaria
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gega i vogel : 03-09-2009 mė 17:59

 18. #198
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  120
  Qosja dhe Kadare jane kolose te letrave shqipe,lartesi te pa arriteshme per baptista,javana e shum te tjere te cilet edhe ne leximin e veprave letrare e artistike nisen nga paragjykimet te cilat asnje lidhje nuk kane me letersine dhe artin.Vete permbajtja e shkrimeve me nje zhargon rrugaqerie zbulon edhe nivelin e inteligjences dhe kultures te secilit ne forum. Kadare dhe Qosja jane jo vetem kolose te pendes por jeta dhe veprat e tyre i kane ngrite ne institucione morale te popullit , fjala e te cileve degjohet me respekt, andaj duhet te jemi me te kujdesshem kur nga mendjemadhesia, injoranca apo ndonje nxitje tjeter tentojme te godasim pa te drejte mendjet me te ndritura te kombit .

 19. #199
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  "Historia e nofkave, ndonėse e re nė krahasim me atė tė pengjeve , nuk ishtemė pak e larmishme.Kishte nofka tė kapshme lehtė , me njėfar kuptimi , si "Shoku vetėtima" ose "Grushti" , por tė tjera s`merreshin vesh : "Turuluja2 , "Vitamina C" ose "Bjeri mandolinės" , pėr tė mos folur pėr nofkat e gjata , si "Nė-sokak-tė -ngushtė-ku-na-mblodhi-hera-greqishten-e-dije-s`mė-the-kalimera" , tė cilat vėrtet ngjanin tė pazbėrthyeshme , por ishin tė bezdisshme pėr raportimet me shkrim si , pėr shembull , "provokimit tė armikut X.,Nėsokaktėngushtkunamblodhiheragreqishtenedijes` mėthekalimera, iu pėrgjigj kėshtu e ashtu"

  Nga "DARKA E GABUAR" KADARE

  Kili

  SERBIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!

  Kemi tė bėjm me njė rast tė rėnd mjeksor me baptistin dhe javanin tė cilėt , nė vend se tė flasin pėr Kadaren , dėshiroj tė crregullojnė kėtė temė.
  Bėj apel tek forumistat dhe moderatorėt , qė tė ndikojn tek ta , qė kėta tė dy tė paraqiten sa mė par nė kliniken psikiatrike , ku po u ofroi shėrbin gratis!
  Shiko, kur mendoj pak me mire - ajo ideja e tredhjes po me duket shume me interesante se zakonisht...

  Me duket se ka ardhur koha me ju tredhe ju shpiunave se si fort po shtohet fara budalles e tradhtareve te pa ftyre.

  E dijme qe "SERBIA ESHTE GJAKY YT QE NUK FALET" por dhe ti duhet ta dish se gjaku yt serb nuk vlen as sa nji pike e gjakut tone te shenjte shqiptar.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 20. #200
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga Gega i vogel Lexo Postimin
  Me intereson te di per Kadaren sot kur ka kaluar nje kohe e gjate nga vepra e tij e falsifikimit te Lekut a posedon akoma kete artizanat te rryer , njeherit me inetereson ta di pse ,,Enver trimi'' asnjeher nuk e mori ne pyetje per kete veper penale joligjore ,dhe pse nuk e ndoqi penalisht mos valle se nuk kishte moshen madhore apo ishte i perkdheluri i partis socialiste -partis se punes.

  Rroft Shqiptaria
  Per arsye se KADARE ishte me i madh se pushteti i Shqiperise se cunguar nga Enver Mugosha dhe se do ta pesonte me keq se vellau i tij gjakpires, Caushesku!

  Pastaj nuk jane keto pune per ty se ti nuk di ta shkruash emrin dhe mbiemrin tend pa gabime.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

Faqja 10 prej 20 FillimFillim ... 89101112 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Premisa tė gabuara
  Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
 2. Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 06-10-2011, 14:03
 3. Leter drejtuar Ismail Qemal bej Vlores
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2006, 14:14
 4. A po realizohet teoria e konspiracionit hebre?
  Nga DEN_Bossi nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:27
 5. Historia fetare pėrmes historisė dramatike (nga Ismail Kadare)
  Nga macia_blu nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 13-01-2004, 12:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •