Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,316
  Media ketu tek ne ushqehet me shume nga ngjarjet politike. Nuk mund tia vesh fajin nje entiteti, por ne rastin tone une them politika. Nje arsye e famshme eshte grupi i gjyqtareve me shkolle gjashte-mujore (hahaha). Nga keta njerez pritej forcimi i ligjit? Nje arsye tjeter eshte politike-berja e gabuar post 1997, e cila e ktheu korrupsionin ne metastaze. Ka dhe arsye te tjera ne lidhje me politike-berjen aktuale, por nuk mund t'i shpreh se s'ka ligj qe mbron fjalen e lire .
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 2. #22
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  974
  Citim Postuar m par nga Edvin83
  Kjo "liria e fjales" duhet te rregullohet me ligj se ndryshe do te ndodhin shume gjera te papelqyera. Ne SHBA ka liri fjale por nese eshte shpifje e paguan me burg a me qimet e kokes ndersa ne Shqiperi nuk behet asgje dhe i lihet cdo gje vetegjyqesise.
  Mese te verteta keto qe thua.

  Por ti mendon se te shpifesh per Berishen ose ne teresi per poziten, mendo se sala nuk e ben gati trekembshin?! Apo per hir te medias se lire i le te prrallisin!

  Rasti me i fundit, fenomeni "Rrenga" ishte nje shpifje?!

  Aspak, prandaj shkuan policet tatimor tek dyert e Top Medias, per t'ju bere presion, pasi te ishin shpifsira qe nuk ishin, dilnin ne shtyp dhe i vertetonin se ku ai nepunes qe nuk merr me shume se 250$ ne muaj, kishte tere ate pasuri.

  Shpifje ose nje egzagjirim gazetaresk do ta kuptoja nese lexoj RD apo ZP, por jo Fiks Fare, qe kur opozita ishte ne pozite, nuk la lokal apo kazino duke denoncuar budalleqet e kryeministrit Nano, e njerezve te tij, qe tani na eshte bere me emrin politik Fatos Berisha.

  Ishte Berisha qe sa ne parlament e sa ne konferenca kerkonte qe Medias mos tu bente presion qeveria, dhe tani qe jane ndryshuar rolet harroi Kryeministri qe kane qene dhe i ftuar tek emisioni Fiks Fare per te denoncuar mikun e tij te sotem Nano.

  Berisha sebashku me njerezit e tij le te pelcasin, le te quajne mafioze ata qe nuk i shkojne "kollone per nji" pas tij, pasi sot per sot as Rama, as Nano, nuk ka ti beje medias.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 3. #23
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-10-2006
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  95
  BERISHA ka bere shume mire qe i ka dhene nenshtetesine ketij personi (dhe te tjereve) nga vendi me i pasur i botes ku shume shtete LUSIN e LEPIHEN qe te kene maredhenie miqesore (interesash)

  Shume pjestare te familjes Bin Ladenit kane pasaporta Amerikane e jetojne ne USA

  Duhet ta konsiderojme veten me fat (si popull a shtet) qe kemi miqesi me kuvajtin, Arabine Saudite, Jordanine dhe duhet ta zhfrytezojme per interesa te perbashketa

  shtoj;,,,,,,, Greqia mori ne MBROJTJE te gjithe personelin e ambasades Irakiane gjate kohes se renies se regjimit te Sadamit dhe nuk pranoi tia dorezoje Amerikanve asnje person (si shperblim per pislliqet qe kishin bere bashke dmth PRISHJEN E EMBARGOS)

  Duket qarte se keto gazeta qe shkruajne KETO jane ANTISHQIPTARE

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,316
  Nuk eshte ceshtja tek gazetat, por tek veprimet qe ben qeveria. Ajo cka bejne gazetaret eshte se paraqesin njehere ceshtjen, pastaj fillojne detajet (sipas kuptimit te Einstein). Gjithashtu, te kesh marredhenie me cdo shtet eshte nje e vertete pozitive dhe te qenit marredhenie te forta eshte bekim. Megjithate ketu flitet per nje individ, pa marre parasysh nenshtetesine apo vendin e lindjes se tij. Specifikisht, flitet per nje individ te nje grupi te cilesuar terrorist dhe jo te nje shteti te tille, pasi kesisoj shtetesh nuk ekzistojne.
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 5. #25
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  C'jane kete akuza more... vetem ne Shqiperi ndodh kjo qe akuzohet individi.
  Une desha vetem te kujotoj disa se shteti Shqipetar nuk i kishte dhe akoma nuk i ka kushtet per te kontrolluar njerzit qe hyjne e dalin ne Shqiperi. Jo vetem qe Shqiperia nuk i ka por edhe shume vende moderne si U.S, U.K etj nuk i kane, te gjithe ata qe kane bere dicka te tille kane kaluar nepermjet sistemit pa u vene re fare.
  Nejse, ka nevoje ne Shqiperi per pak rremuje e thashetheme se perndryshe do ti viheshim punes dhe do te perparonim ca.

  ~Ed

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Nje koh edhe bushi kishte miqesi me bin ladenin por tani jan armiq,keshtu e ka jeta,prandaj mos ma akuzoni berishen

 7. #27
  Dr
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  ju siguroj ... ju premtoj ... i theksova ... i perserita ... padrino ... hanxhare ... do te eksportojme ... pa dyshim ... eshte e papranueshme ... perulem para jush ... iu kam sjell lirine ... demokracine ... inkriminuar ... bujar nishan, robert papas, fahri balliu hap dollapin del miu, hap tv del saliu.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  rachi
  sali berisha eshte shpetimi i shqiperis,por me sa duket ti qenke i ri dhe pak kupton nga keto pune,po mos te ishte berisha nanoset ken per ta ber shqiperin rrush e kumblla.Eshte e vertet se krimi e ka kaplu shqiperin gjat kohes socialiste dhe tani salihu ben te pa munduren ta kethej shqipern ne rrug normale,por me sa shifet njerzit jan mesua te jetojn jashte normales dhe e kan te veshtir te pajtohen me berishen.

 9. #29
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,119
  po te ishin te gjith politikanet ne shqiperi si SALI BERISHA,ate here vendi do ecte perpara me ritme shum te shpejta!

 10. #30
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Boboo sa turp, sa budallenj, sa te trashe, sa viktima, sa tendencioz, sa te flliqur po dalin kta topi mer......


  Pash nje emision per naften qe u dergua ne Mal Te Zi nga Shqiperia nga zonat veriore te vendit.....kaq vorraxhi dhe te felliqt jan kta te Topit saqe periqeshin qe 20 kile nafte te futura kunder embargos ne mal te zi ti lidhshin me vrasjet qe boni Milloshevici ne Kosove......


  Kjo eshte e njejta sikur te thuhet qe Milloshevici ka pi gjithnje Lori Kafe ne pallatin e tij, dhe pas nje kafeje te mire me qumesht e shkum nga Topi me femna te bukura e gazetar budall----ai ka vra me qindra Shqiptar te Kosoves.....


  Me vjen me pshurr sa her qe shof dokumentar te tille nga Topi.....edhe pak po bohet sikur shalqini i teper, qe duhet patjeter te vesh ne vc sa her ti shofish kta. TURPPPPP

 11. #31
  Dr
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  sahli berishoviqi eshte nje komunist i ndyre ashtu si dhe nano, islami me kompani dhe kam dyshime serioze se ai eshte edhe agjenti milices ( a si gje ti se berishoviqi ka fut ne burg heroin e kombit shqipter, adem jasharin plus perndjekien e shume atdhetareve te uck, ne emer te kujt e ka bere o lum baca. Te ishte ne doren time une do beja nje ligj ku do ndaloheshin te merrnin pjese ne politike ata qe kishin qene sekretar partie komuniste e lart.
  Po salen e man ne pushtet klanist si puna jote e shume te tjere ketu.
  Aq i forte eshte mendesia e klanit andej nga vjen ti me shoke sa do jete nje clirim i dyte per atdheun tone kur sistemi klanor te mposhtet mendesisht, po per sa kohe njerez si ty e shumica e verioreve nuk kane fytyre personale po fytyren e njeshit, dmth sala, baca axha etc.
  deri atehere:
  hap dollapin del miu hap tv del saliu......

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  rechi
  Pse ja fut kot,more po qfar di ti per adem jasharin kur ka qen ai ne burg ne cilin vit dhe sa qendroj te lutem,kur nuk ke argumente per debat mos genje.

 13. #33
  E cfare ka bere ai ne kete rast........!
  Nje mikut te vet ja ka dhene nenshtetesine .
  Nga i pari deri tek i fundit politikan te gjithe njesoj jane .
  Se mos eshte ndonje gje e cuditshme kjo, sa shume do dalin po te presim edhe pak kohe.

 14. #34
  Dr
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  lexo librin e miranda vickers, the albanian questions, do te hapi syte per shume gjera.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,411
  Citim Postuar m par nga rachi
  ju siguroj ... ju premtoj ... i theksova ... i perserita ... padrino ... hanxhare ... do te eksportojme ... pa dyshim ... eshte e papranueshme ... perulem para jush ... iu kam sjell lirine ... demokracine ... inkriminuar ... bujar nishan, robert papas, fahri balliu hap dollapin del miu, hap tv del saliu.

  ti rachi kujdes kur permend Fahri Balliun se te bej gjene e keqe
  ta fus k...n ne goje more plehre ,Ore degjenerate ,po u bere ti te vesh ne loje Fahri Balliun , hajde shkojme bashke tek zyrat e 55 dhe thuaja ne sy keto .
  vetem po nuk te gjeta ksuh je plehre se do te bej mos te njohi familja me mor k..re

 16. #36
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,804
  ..Jungjatjeta,

  .Mos lejoni qe orientimi politik,urrejtja personale ndaj dikujt(
  kundermendimtarit,kryetarit te shtetit,qeverise...etj...)...te erresoje dhe ngushtoje gjykimin tuaj..kjo per nje arsye te vetme emtohet vetvetja me shume ..me perbaltjen te pa qene,me shpifjet te paqena,pa fakte fare...Te lidhesh Z.Berisha me qoftlarg- tua permend emrin..eshte dam i madh...shpirtngushtesi e paskajshme..verberi njerzore..Demtohen ketu shqiptaret si Komb...dhe Shqiperia si shtet te lidhesh kreret e shtetit me grupe ekstremiste neper bote...nonegzistente per cdo rryme shqiptare...edhe me ekstremistat shqiptare ne past te tille..rreshtohen drejt ne planin njerzore gjithboterore..
  .................................................. .................................................. ......................
  Ta duash Shqiperine don te thote ti duash shqiptaret me gjithe te mirat dhe te keqiat qe i kane.(te derdhish energji pozitive per permisimin e te keqiave.por jo me shpifje dhe te paqena.te shpifish kunder perfaqsuesve te shtetit Shqiptar ..dhe institucioneve te tij...eshte padrejtesi, dhe demton imazhin e edhe ashtu te keq dhe perbuzes te Shqiperise dhe shqiptarve ne bote...ne boten krejt paragjykime dhe shume siperfaqsore ne realitet..ne boten ku fqinjte tane kane shitur te verteten e tyre per Shqiperine dhe Shqiptaret.)
  Ne planin personal nuk humb Z. Berisha ..por ,humbin te gjithe si shqiptare....eshte i zgjedhuri i tyre deri sa ta kryej mandatin...pasqyra e tyre ne bote..
  .................................................. .................................................. ..........
  E qe nje atdhetar,nje humanist dhe nje njeri sic eshte z.Sali Berisha ta lidhesh kete me rryma dhe levizje qe s'kane kritere normale njerzore...kjo s'do koment fare......
  ( dhe njeriu i mire eshte shqiptar i mire....ne kete konstatim nuk hyn politika ..dhe si politikan sigurisht se ka bere gabime ,dhe do te beje perderisa edhe merret me politike...kjo eshte gje qe shkon me profesionin..kudo ne bote jo vetem ne Shqiperi...).............
  .................................................. ...
  Me nderime nga Amerika,Bili99

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Si mund t ulet ndikimi grek n shqipri ?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
 2. Katalog i Kodikve Kishtar Mesjetar t Shqipris
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 100
  Postimi i Fundit: 02-02-2005, 00:19
 3. Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 13:16
 4. Slloveni: opozita e djatht fiton zgjedhjet
  Nga Albo n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-10-2004, 16:48

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •