Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1

  Drejtort e spitaleve, ikin mjekt, vijn menaxhert

  Drejtort e spitaleve, ikin mjekt, vijn menaxhert


  Eglantina Bardhi
  11-04-2007


  Ministri i Shendetesise, Nard Ndoka  Ministri i Shndetsis, Ndoka, deklaron se spitalet do t'i drejtojn vetm menaxhert e mirfillt
  Drejtort e spitaleve t cilt jan m profesion mjek, duhet t ln postin, pasi ata do t zvendsohen vetm nga menaxher t mirfillt. Reforma e par mbi sistemin shndetsor e ministrit t Shndetsis, Nard Ndoka, duket se ka filluar t bjer pikrisht mbi krert e spitaleve. Kshtu, Ndoka, gjat takimit t djeshm q pati me drejtues t lart t Banks Botrore n Tiran, theksoi se kjo reform do t shrbeje pr t eliminuar konfliktet e interesit q mund t krijojn mjekt, n qeverisjen e institucioneve shndetsore.

  Ikin drejtort mjek

  Reforma e drejtorve t spitaleve jo vetm q do t zbatohet por, sipas Ndoks, kjo do t realizohet shum shpejt, n t gjitha spitalet e vendit. Ideja pr t prfshir menaxhert n qeverisjen e strukturave t rndsishme shndetsore, sipas Ndoks, sht konkretizuar tashm me Qendrn Spitalore "Nn Tereza", m e rndsishmja n vend, e pasuar nga drejtori i spitalit t Lezhs. "Sot, n krye t QSUT kemi nj menaxher. Kemi hequr dor nga menaxhimi i spitaleve nga mjekt, po krijojm nj mendsi t re n drejtimin e institucioneve shndetsore, duke eliminuar konfliktet e mundshme t interesit q mund t krijojn mjekt, n qeverisjen e institucioneve shndetsore",- u shpreh Ndoka, duke shtuar se reformimi nga ky start i ri do t jet i shpejt. Duke e theksuar m tej iden e ktij mentaliteti t ri n drejtimin e strukturave shndetsore, ministri u shpreh se me t njjtn logjik u emrua n spitalin e Lezhs nj tjetr drejtor, gjithashtu i profilit Ekonomik. Ndrkoh, ai pohon se drejtuesit e rinj kan eksperiencn e duhur pr t qen t suksesshm n menaxhimin e spitaleve, megjithse kto ndrmarrje jan mjaft t ndrlikuara dhe problematike.

  Gazeta Shekulli


  Hera e pare qe nje minister nis te beje gjera me mend ne shendetesi!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  dydrins..
  ma sill po deshe shkrimin e meros per zengjinene.. e arapve.. sallaks..

  e sa per ndoken te siguroj se ska per te bere gje..

  po ai cikuli ne fakt flinte ne karrike..
  kam pershtypjen se ishte i alkolizuar..
  kurse nardi eshte i kapur diku qe mafia ja ka lo,qet ne bige e sdo bej dicka..
  shum shum ai do justifikoje votat qe i dhan socialistet.. pra me marrjen e sinjalit nga sk.ar-i ..edvini ne kte rast.. ai do i bej m.une saliut e do ja rrukullise qeverisjen..
  97 e re qe po pergatisin mafia e ka dhe kte variant..

  nardi eshte i shitur.. pik..
  a u shit tani a ktu e 20 vjet perpara ajo eshte mister..

  eshte tragjedi qe 3 korriku varet nga nokia e nardit..

  xerrr ja ben dikush.. ai bigmbajtesi.. ( e di ti punen e biges qe i tredhin leberit apo shistavecaret bagetine.. ) dhe nardi do ja plasi berishes..
  per x y arsye (te sajuar kuptonet) un Nard Son erikson Nokia dal nga koalicioni.. dhe vate 3 korriku ne hale te gomarit kur thon libofsharet e Patosaraket.. dhe do kemi byrone stalino armano miljardoiste edvin meten gjinush milo ceken.. nja 35 vjet ne pushtet qendror e lokal e kudo..
  deri ne hale do na pergjojn kamerat e tyre e sdo bejme dot ciu miu..

  e nuk eshte vec Nardi renegat.. as i dukshmi renegat tak cimka.. ka dhe tjere..

  qe ja kan me hile 3 korrikut..

  asnje antaresim ska ne pd..
  me mijra antareson edvin meta per dite..ne halene tyre..

  po dyshoj tek topi se do ta ken blere..
  edvin enveri ka token ne dore si anteu..
  ka trojet pra ku benet biznisi..
  me kte i ka bere tiransit rrup sup.. e aty do ket shti ne dor dhe bamiret e petrelet e shoqatave tiranse..
  prandaj i madhi gand dilte me nje zhele krahve e nje dhi.. qe do te thoshte .. mua sme blen kush se sdua pallate e lukse raxhajsh e me mjafton te marr fryme e te punoj per popull me nje tas qumesht dhije ne dite e te mbuloj lakuriqsine.. me kte zhele..

  si tha ai te filmi skenderbeu.. nepni do beze ktyne me mblue lakuriqsine e tyne..
  dhe edvinua.. keshtu i mban zap.. te gjithe.. shalso kodhel bizhgo tahirve u thote.. mo i jep vule x -it as firme y -nit.. pa u bere tonet.. e pastaj te shohim...

  lol.

  Sales ja dh.jesin punet argito agim ramet..

  do bith mathm,atika na thosh nje profesor dikur.. duhet tju benen bithet me kallo thoshte i ngrati profesor..
  dhe politika i do nja 100 te ndershem qe i bejne mune parase.. e nuku futen llugave te mafies.. po i bejne me kallo mullaqet nga puna e thjeshtesia..
  atyre ska cu ben mafia..

  nuku duhej lene te fitonte edvini ne tirane..

  bamirua duhej te hynte der me der nga kombinati deri ne linze..
  do ta heqim hitlerin nga tirana me vot apo jo..
  mirpo fjeti bamka..
  diku fle lepuri..


  tani topin e kane dore edvinua.. thosh nje dit nje gazet e mafias dhe nxirrte edvinon ne nje fush basketi me top ne dore mes kalamaqerve..

  po se c'top ish fjala.. hmm.. nje zot e di po sigurisht nuku ishte fjala per top llastiku.. po topa tjere..

  te na rroje zonja Rise.. kaq di te them..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 11-04-2007 m 08:22

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-10-2006
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  95
  Shteti duhet te BLEJE disa manexhiere Gjermane ne spitalet kryesore t,ja dredhin ***** mjekeve parazite e te paafte

Tema t Ngjashme

 1. Skandali, ilae kafshsh prdoren tek njerzit
  Nga [Perla] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 06-03-2010, 00:07
 2. I paguani Mjeket Shqiptare?
  Nga Dito n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 16-11-2006, 15:28
 3. USAID: N Shqipri mjekt, gjyqtart dhe deputett, m t korruptuarit
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-06-2006, 15:00
 4. Vdes shtatzna n salln e operacionit, i shoqi bn me faj mjekt
  Nga miki_al2001 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-04-2006, 18:44
 5. Mjekt e deklarojn t vdekur, kthehet n jet 6-vjearja
  Nga ALBA n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2004, 07:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •